Network Marketing: Buna Değer Mi? Yoksa Gerçek Olmak İçin Fazla Mı İyi?

Network Marketin nasıl bir ticaret

Fırsatları değerlendirmek için zaman ayırırsanız Network Marketing sizin için de kazançlı olabilir. Çoğunlukla çok katlı pazarlama (MLM) veya doğrudan pazarlama olarak adlandırılan, herhangi bir özel beceri ya da büyük bir yatırım olmadan para kazanma fikri gayet caziptir. Ve gelir vaadi, kendinizi biraz zor bir noktada buluyorsanız, kendinizi bir daha asla mevcut finansal pozisyonunuzda bulmama arzusunu körükler.

Çok seviyeli pazarlama (MLM), tüketici doğrudan pazarlama (CDM) veya bir Network Marketing fırsatı düşünüyorsanız, bunlardan herhangi birinin zaman, çaba ve paraya değip değmeyeceğini belirlemek için bu dört soruyu kendinize sorun:

Üst basamakların kim?

Üst tarafa kadar çıkın. Size fırsatı tanıtan kişi ile ilgili sorularınızı ve size ne söylediğine güvenip güvenemeyeceğinizi sorun kendinize. Ne kadar kazandıklarını açıklamak isteyip istemediklerinden emin olun. Şirketin daha yeni bir şirket olduğunu varsayarak, şirketin kurucularını araştırın. Önceki işlerinde başarılı ve saygın olup olmadıklarını araştırın. Tüm üstlerinizi, daha önce hiç karşılaşmadığınız bir iş ortağınıza yaptığınız gibi araştırın.

Ne zaman para kazanmaya başlayacaksınız?

Kar elde etmenin aylar hatta yıllar alacağı yanılgısına düşmeyin. Ürün için gerçek bir talep varsa, herhangi bir yatırımı telafi edebilmeli ve birkaç hafta içinde gelir elde etmeye başlayabilmelisiniz. Onunla yaşamak başka bir hikaye. Diğer daha sıkı gelir kaynaklarına ek olarak yarı zamanlı olarak çalışabilmeniz gerekir. Bu şirketle gerçekten para kazanıp kazanamayacağınızı değerlendirin.

Nasıl işe alındınız?

İşe alındığınız zamanı düşünün ve ilk önce sadece “gelir fırsatı”ndan bahsedilen bir müşteri mi yoksa bir iş fırsatı olduğu söylenen biri mi olduğunuzu düşünün. Alt düzey elemanlar oluşturmanın etik yolu, insanları önce müşteri olarak kaydetmektir ve ardından ürünü beğenirse, bir temsilci olmaya çekmektir. En başta bir temsilci olarak kaydolmak, sizin için kırmızı çizgi olmalıdır.

Bunu neden yapıyorsunuz?

Bu belki de en önemli sorudur. Eğer bunu nakit krizinizi atlatmanıza yardım edecek bir şey olarak düşünüyorsanız unutun gitsin. Bunu yapıyorsanız, bir sene içinde zengin olacağınızı düşündüğünüz için, bir vizyona sahip olmaz ve üzerinde durmazsınız. Öte yandan, eğer ürüne gerçekten inanıyorsanız, bu size en iyi başarı şansını verir.