Liderlerin, erişilebilir olduğunu yani takipçilerinin liderlere erişebileceğini bilmelisiniz.

Bugünün konusunda, çoğumuzun ne yazık ki, endüstrimizde karıştırdığı bir noktaya değinmek ve bu konuya biraz olsun açıklık getirmek istiyoruz. Böylece birçok dağıtıcının yaptığı gibi aynı hatayı, diğer networkerler yapmak zorunda kalmazlar.

Liderlerin, erişilebilir olduğunu yani takipçilerinin liderlere erişebileceğini bilmelisiniz. Büyük liderlerin hayatlarını araştırdığınız zaman onların, bir masanın, web sitesinin, telesekreterin veya unvanın arkasına saklanmadıklarını görürsünüz. Kendi organizasyon liderleri için  erişilebilir olma zorunluluğu olduğunu biliyorlar. Ne de olsa, liderlik bir insan işidir. Ağ pazarlaması da bir insan işidir.

Erişilebilir olun

Uluslararası arenada kabul gören, kendini kanıtlamış bazı uzmanlara göre takipçilerinize, ekip üyelerinize ve potansiyel müşterilerinize erişilebilir olmak, iyi bir pazarlama ağı lideri olduğunuzun işaretidir. Bunu yapmak sizi lider yapmaz ancak başaramamak lider olmadığınızı kanıtlar.  Başka bir deyişle, erişilebilir olmak etkili liderlik, güven ve iletişim için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Network marketing, liderlik ve erişilebilirlik söz konusu olduğunda geleneksel iş dünyasından farklı değildir. Bir lider veya potansiyel lider olarak, ekip üyeleriniz, müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz için erişilebilir olmanız gerekir. Bu, telefonunuzu yanıtladığınız, anında aramaları cevapladığınız, insanlar size soru sorduğunda dinlediğiniz, e-postalara anında yanıt verdiğiniz ve başkalarına gerçek bir ilgi gösterdiğiniz anlamına gelir. Basitçe söylemek gerekirse, sizinle iletişim kurmak kolay demektir.

Web sitenizin veya masanızın arkasına saklanmazsınız. Aramalarınızın doğrudan sesli mesaja gitmesine izin vermezsiniz. İnsanları bekletmiyorsunuz. E-postaların gelen kutunuza günlerce veya haftalarca oturmasına izin vermezsiniz. İnsanlara sorularının önemli olduğunu bildirir ve derhal cevaplamak için elinizden gelenin en iyisini yaparsınız.

Ne de olsa, telefonunuza cevap vermezseniz, çağrıları geri gönderirseniz veya e-postalarınızı derhal geri göndermezseniz, insanlar neden sizinle iş yapmak istesinler ki? Böyle bir destek ya da sponsor kimse istemez. Ayrıca, paranızı sizi müşteri olarak bile değer vermeyen HERHANGİ bir işle harcamak istemezsiniz!

Sınırlar olmamalı mı?

Elbette, sınırlarınız olabilir. Telefonunuza 24/7 cevap vermek zorunda değilsiniz. Yatakta iken saat 23: 00’te çalarsa, cevaplamanıza gerek yoktur. Hafta sonlarını çıkarabilirsin. E-postalarınızı 7/24 kontrol etmeniz gerekmez. Hayatınızı da yaşayabilmelisiniz.

Ancak çağrıları 24 saat içinde geri gönderdiğinizden emin olun. E-postaları derhal iade ettiğinizden emin olun. Daha da iyisi, ekibinize nasıl ve ne zaman iletişim kurmak istediğinizi bildirin, böylece net sınırlar ve beklentiler vardır. Bu, ortaya çıkmadan önce çoğu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Alt satır erişilebilir olmaktır.

  • Farklı iletişim biçimleri kullanın ve daima çağrıları ve e-postaları hemen geri gönderin.
  • İnsanları bekletmeyin.
  • İnsanlara tedavi olmak istediğiniz şekilde davranın.
  • Başkalarına gerçek bir ilgi gösterin. Yapılacak doğru şey bu. Sizi, endüstrimizde bunu yapmayan herkesten farklılaştırmaya yardımcı olacaktır.

Bu konunun sağduyulu olmak için gerçekten mantıklı olduğunu düşünüyorsanız, çalışmaya devam edin. Bu konu eğer size kendinizi biraz kötü hissettirdiyse kendinizi değerlendirin ve geliştirmenin yollarını bulun.

Takımınıza, müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize ulaşılabilir olmayla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.