Network Marketing’de Takımınızı Oluşturmak için 4 Temel Kural

 Çok Konuşmayın.

Çok fazla duygu ve çok fazla kelime sizi dinleyen kişinin kafasını karıştırır ve büyük olasılıkla onları yorar. Bu bir satışı kaybetmenin en kesin yoludur.

Önemli olan işleri, kısa, bilgilendirici ve ikna edici tutmaktır. Çok fazla konuşursanız ve müşteriniz uç noktalardan bir kelime bile alamıyorsa, kitlenizi zaten kaybettiniz demektir.

Anlatmayı Bırakın, Gösterin.

Sen o ürün için en büyük, yürüyen ve konuşan reklamsın. Yani o zaman, en iyi satış aracı sensin!

Ürünlerinizi veya fırsatlarınızı gösterebilirseniz müşterinizi ikna etmek için iyi bir şansa sahip olursunuz. Ne kadar az konuşup ne kadar çok gösterirseniz, müşterileriniz o kadar çok etkilenir.

Basit Tutun

Müşterilerinizle konuştuğunuzda, kolayca anlayabilecekleri bir dilde konuşmalısınız. Bu, aptalca şeylere ihtiyacın olduğu anlamına gelmez, ama aynı zamanda bu işin anlaşılması çok zor olduğu izlenimini vererek insanları korkutmak da istemezsiniz.

 Asla İşinizle İlgili Yalan Söylemeyin.

Beklentilerinizi karşılamak ve onlarla konuşmaya başlamak için oturduğunuzda ve onlara sunduğunuz şeyin bir Network Marketing fırsatı olup olmadığını sorulduğunda, bunu itiraf etmekten çekinmeyin. Bir Networker olmanın nesi yanlış? Network Marketing, bugünkü mevcut en erişilebilir, girişimcilik şeklidir. Geleneksel bir girişimcinin yaptıklarından farklı ne yapıyorsun? Her ikiniz de tatmin edici bir kariyere, daha iyi bir yaşam tarzına ve başarıya giden bir yola sahip olmayı hedefliyorsunuz. Tek fark, alışılmadık bir iş aracılığıyla girişimciliği sürdürmeyi seçmiş olmanız. Peki, neden evet demek için çok korkuyorsun?

Savunma halindeyken korktuğunu ve gerekli olmasa bile bir şeyleri açıklamaya çalıştığınızı biliyorsunuz. Müşteriniz endişenizi hissedebilir ve kendinize güvenmediğinizde, bir şeylerin doğru olmadığını hissedip ve sizi reddedebilir. Doğru işte olduğunuza, asılsız iddialarla insanları yanıltmadığınıza inanın ve güven ile konuşun. Özgünlüğünüz, insanların ilgi duyacağı şeydir.