Plazma Enerjisi Nedir? Ne İşe Yarar? Kalıcı Mı?

plazma enerjisi nedir

Plazma enerjisi, lazer ışınlarını kullanmadan yapılan cilt gençleştirme ve güzelleştirme yöntemidir. Kırışıklıkları ve ciltteki lekeleri gidermek için bireylerin uygulamak istediği bir tekniktir.

Bu tedavinin sonuçları kalıcı olmakla birlikte eğer çok fazla güneşe maruz kalındıysa tekrardan cilt zarar görebilmektedir. Cilt tedavi sonrasında sıkılaşsa da yaşlanma belirtileri ile birlikte tekrardan bir tedaviye başlanması önerilmektedir.

Contents

Plazma Enerjisi İle Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağındaki fazla deriyi ve buruşuklukları alarak cildin gençleşmesini sağlayan bir yöntemdir. Ameliyata gerek olmadan cilt gençleşmekte ve bireyler bu işlem sonrasında olduklarından daha genç bir görünüme sahip olmaktadır.

Üst ve alt göz kapağı derisindeki fazlalıklar alınarak uygulanan bu acısız işlemde bireyler arzuladıkları görünüme kavuşabilmektedir. Göz üzerindeki lekeler, kazayağı, ciltteki bazı deformeleri gidermek için uygulanan yöntem, cildi gençleştirmektedir.

Plazma Tedavisi Kalıcı Mı?

Cildin gençleşmesi ve güzelleşmesi için lazer ışınları kullanılmadan uygulanan bu yöntem kalıcıdır. Ancak çok fazla güneş ışınlarına maruz kalındıysa yeniden bir uygulama gerektirmektedir.

Özellikle yaşlanma veya tedavi süresinin üzerinden uzun bir zamanın geçmesi gibi faktörler bu işlemin kalıcılığını değiştirmektedir. Yaşlanma belirtilerinden olan kırışıklıkların çoğalması plazma uygulamasını yeniden pratiğe dökmek gerektiğini göstermektedir.

plazma enerjisi

Plazma Enerjisi Tedavisi Nedir?

Plazma enerjisi tedavisi, cildin gençleşmesi ve ciltteki deformasyonların giderilmesi için ilgili bölgeye uygulanan tıbbi bir tedavidir. Uygulanacak bölgeye göre ısının ayarlandığı ve uygulanmadan önce cilde anestezi yapılarak uyuşturulan bir prosedürü mevcuttur.

Anestezi kremi uygulandıktan 1 saat sonra bölge temizlenmekte ve plazma enerjisi uygulanmaya geçilmektedir. Plazma aleti ciltten 5 mm üstte tutularak ilgili bölgenin gençleşmesi için çalışmalara başlanmaktadır.

Plazma Lazer Ne İşe Yarar?

Cilt lekesi, akneler, göz kapağının kırışması ve kulak önü sarkması gibi bazı cilt sorunlarını iyileştirmeye yaramaktadır. Güneş yanığı, hamilelik sonrası dikiş izleri gibi bazı faktörlerinde bu işlem ile iyileştirildiği bilinmektedir.

Lazer ışınlarının bölgeye zarar veren tekniğini uygulamayan plazma lazer yöntemi bireylerin gençleşmesine ve güzelleşmesine imkan sağlamaktadır. Cilt sorunları olan bireylerin tercih edebileceği bu yöntem bireylerin güzel bir cilde kavuşmasına olanak tanımaktadır.

Soğuk Plazma Ne İşe Yarar?

Zor yaraların iyileşebilmesi ve ciltteki geçmeyen bazı yanık izlerinin geçmesine yarayan bir plazma enerjisi tekniğidir. Vücuttaki geçmeyen yaraları kökünden kurutan bir özelliği olması ile ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır.

Plazmanın sıcak işlem tekniğinin soğutularak cilde uygulanmasının cildin yenilenmesi için daha başarılı olduğu söylenmektedir. Cildin gençleşmesi ve güzelleşmesi için uygulanan tıbbi bir teknik olan soğuk plazma bireylere bedenleri üzerinde güvence kazandırmaktadır.

Plazma Cihazı Nedir?

Plazma cihazı, cilde uygulanacak gençleştirme ve iyileştirme yönteminde içerisinde herhangi bir ışık, ışın veya kimyasal madde bulundurulmayan cihazdır. Bu cihazla derinin tüm bölgelerine iyileştirici işlem uygulanabilmekte ve cilt hücreleri kendini yenileyebilmektedir.

Tamamen doğal olan bu tedavide, bölgesel yaralanmaların iyileştirilmesi için cihazın ilgili bölgeye 5 mm yükseklikte tutularak işlemin başarılı olması sağlanmaktadır. Ciltteki kırışıklık ve bazı deri problemlerinin plazma cihazı ile iyileştirildiği bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir: 1-3-5 Kuralı Nedir?