Randy Gage İtiraf Ediyor: Korkularla Yüzleşmek

Muazzam bir sahne korkusu vardı.

İşte aktör Henry Fonda hakkında bilmediğiniz bir şey: Muazzam bir sahne korkusu vardı. Broadway gösterilerinde oynadığı zaman, tam anlamıyla kulisinde kusar, temizler, sonra dışarı çıkar ve bir virtüöz performansı sunardı.

Yine de Fonda bir oyuncu olarak onurlandırıldı: iki kez Emmy adayı gösterildi, birkaç Oscar, BAFTA’dan en iyi oyuncu ödülü, iki Altın Küre, bir Grammy ve bir Tony ödülü kazandı.

Muazzam bir sahne korkusu vardı.

Fonda’nın oyunculuğunda nasılsa, Barbra Streisand’de şarkıcılıkta öyleydi. 60’lı yıllardan beri platin kayıtları yapıyor ve ödüller kazanıyor. Fakat canlı performansta seyircilerin önünde neredeyse donup kalacak kadar bir korkudan muzdariptir. Yine de yapması gerektiğinde, Fonda’nın yaptığı şeyi yapar, sizin ve benim yapmak zorunda olduğumuz şey:

Korkusuyla yüzleşir ve işini yapar.

Network Marketing’dekiler ile Rock Yıldızları arasındaki fark şu şekildedir:

Network Marketing’dekiler, korkularını yenmenin bir yolunu bulduklarında, işlerine başlayabilirler.

Rock Yıldızları korkusuz bir lider diye bir şey olmadığını biliyor.

Network Marketing Liderleri ve Rock Yıldızları, korkunun asla ortadan kaldırılamayacağını biliyor, bu yüzden denemek için uğraşmıyorlar. Korkularına rağmen lider olmayı seçiyorlar.

Bunu siz de yapabilirsiniz.

Yeni bir ekip üyesiyle ev toplantılarına giderken hala gerginim ve 25 yıldır bunu yapıyorum! Milyonlarca dolardan fazla para kazanan insanları tanıyorum ve hala sahneye çıkıp eğitim verirken dehşete düşüyorlar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Korku, ailenize işiniz hakkında bilgi verebilir, en iyi beklentilerinizi karşılıyor olabilir, ya da herkesle konuşuyor olabilir. Özel korkularınız ne olursa olsun bu önemli değil. Önemli olan o korkuya nasıl karşılık vereceğinizdir.

Korkunuzla yüzleşin, eyleme geçin.

Sonunda korkunuz yenilecek ve siz başarılı olacaksınız.

Şu anda hangi korkuyla başa çıkabilirsiniz???