fbpx

Yazın İvme Oluşturmak İçin 4 Strateji

Yaz aylarına girdiğimiz şu dönemde, sıcakların da etkisiyle anında tatil moduna alıyoruz kendimizi. Network Marketing’in diğer işlerden farklarından biri de bu işte patron kısmında bizim adımızın yazmasıdır. Yani bu işin çalışma saatlerini, tatil zamanlarını ayarlamak tamamen bize bağlı.

Uzun süre büyük emek vererek kurmuş olduğunuz organizasyonunuzu bu süreç içerisinde kaybedebilirsiniz. Üzgünüz ama bunu bilmek zorundasınız. Sonuçta organizasyonunuz sizi takip ediyor, sizi örnek alıyor. Network bir kopyalama işi olduğu için, yaptığımız her şey takımımız tarafından kopyalanacaktır.

Bunun yanında network gayet basit bir iş modelidir. Network, bir bakıma “ağ kurmak” anlamına gelmektedir. Ve bu süreç asla bitmez. Bir yolculuk yaparken, gittiğiniz bir  tatilde yeni insanlarla tanışırken network hep devam eder. Bu  yüzden işinizin ivmesini korumak için de iş mentalitenizi korumakta fayda var. Yaz aylarında işinizin ivmesini koruyun. Bu, ailenizle güzel havanın tadını çıkarmak için biraz zaman ayıramayacağınız anlamına gelmez. Ama bütün yazınızı kaybetmeyin.

İşte bu yaz momentumunu sürdürmek için bazı stratejiler:

Sınırlı inançlarınızı yıkın

Birçok insan, yaz aylarında, fırsatlarını duymak için çok meşgul olduğunu düşünüyor

Birçok insan yaz aylarında, fırsat duymak için çok meşgul olduğunu düşünüyor. Sonuçta yaz tatilleri, çalışmak ve iş düşüncesiyle dolaşmak için değil. Bu yüzden, bu beklentilerdeki insanlar Network Marketing fırsatı hakkında konuşmak için zamana sahip olmadıklarını düşünürler.

Ancak yaz olması, herkesin sadece tatil düşüncesinde olduğu veya zaman ayıramayacağı anlamına gelmez. Network Marketing gibi bir fırsat doğru değerlendirilirse yaz-kış demeden insanlara büyük artılar katar.

Seyahat ederken insanlarla konuşun

Seyahat etmek yeni insanlarla tanışmak için mükemmel bir fırsattır.

Seyahat etmek yeni insanlarla tanışmak için mükemmel bir fırsattır. Uçakta yanınızdakiyle konuşun, roller-coaster sırasında arkanızdaki aile ile konuşun veya otel personeli ile. Tanıştığınız herkesle konuşun ve sadece bir konuşma yapın. Ancak iletişim bilgilerini aldığınızdan emin olun. Tatilinizden sonra onları arayabilir ve gelecekteki rutini başlatabilirsiniz.

Liderin hızı takımının hızıdır

Takım liderliğinizi takip ediyorlar.

Takım liderliğinizi takip ediyorlar. Yaz aylarında mola vermeye ve hız kaybetmeye karar verirseniz, o zaman onlar da öyle yapar. Bu nedenle, takımınız için olumlu bir örnek olacağınızdan emin olun. Dışarı çıkın ve toplantılar yapın, kendiniz için daha yüksek hedefler belirleyin veya bir analiz yapın. Ekibiniz isteğiniz ve heyecanınızı görecek ve bunu takip edeceklerdir. İvmelerini de korumak için ellerinden geleni yaparlar.

Birlikte oynayan ekip birlikte çalışır

Bu, işinize odaklanmaya devam ederken, ekibinizde de iş yaratmaya yardımcı olacaktır.

İşinizdeki ivmenin devam etmesine rağmen, eğlenmeniz önemlidir. Bu yüzden takımınızı bir araya getirin ve biraz eğlenin. Belki bir barbekü yapın, bir havuz partisi yapın, parkta oyun oynayın, vs. Herkesin ailesini getirmesini ve sadece birlikte vakit geçirmesini sağlayın.

Zamanın amacı eğlenmek olsa da günü biraz da olsa işle bitirmeye devam etmeyi unutmayın. Sonra işe hazır bir şekilde geri yollayın.

Bu, işinize odaklanmaya devam ederken, ekibinizde de iş yaratmaya yardımcı olacaktır.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,373TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...