fbpx

Sahnede Güçlü Bir Tanıtım Yapmak İçin Bu Noktalara Dikkat!

Sizinle daha iyi bir tanıtım yapmaya yarayan bazı yararlı ipuçlarını paylaşmamıza izin verin. Önemli noktalara birlikte bakalım:

Tanıtım yaparken, Power Point’e dikkat edin.

Diğer tüm hastalıklar yüzünden olandan daha fazla insan Power Point kaynaklı koma sonucu öldü. Amatör bir sunucunun işareti, slaytlarını konuştukları bir tabela olarak kullanmasıdır. Konuşmalarının akışını öğrenmek için zaman ayırmadıklarından, yalnızca slaytlar ilerledikçe onları okuyarak geçerler.

Kitleniz, onları konuşmanız için gereken sürenin yüzde onunda okuyabilir. Böylece sizden ayrılırlar ve zihinsel olarak başka bir şeylere dalarlar.

Metin görsel bir yardım değildir.

Slaytlarınız o sırada yaptığınız bir anahtar noktayı göstermelidir. Konuştuğunuz şeyin bir kopyası olmamalılar. Bu yüzden, konuştuğunuz noktayı sonuca götüren resimler, grafikler veya başka grafik görüntüleri olmalıdır. Metniniz varsa, bir slaytta üç kelimeden fazlasına izin vermemelisiniz.

Sözlerinizi ezberlemeyin.

Slaytları okuyamayacağınızı öğrendiğinizde, bunun sizin sözlerinizi ezberlemenizi tavsiye ettiğimizi düşünebilirsiniz. Bu aynı şey değil.

Kitlenize verebileceğiniz en büyük hediye, onları dinlemektir.

İnsanlar çoğu zaman soru sormazlar. Yani onları gözleriyle ve vücut diliyle dinlemelisiniz. Gerçekten anlamadıklarını gördüğünüzde, yavaşlayabilir, önemli noktaları tekrar edebilir veya iletiyi sabitlemek için başka bir hikaye ekleyebilirsiniz. (Bu, tercümanlarla çalışırken daha da önemlidir.)

Hikayeler önemlidir.

Gerçekleri, rakamları ve diğer istatistikleri sunmayın. En azından insanların harekete geçmesini istemiyorsanız. Hikayeler aracılığıyla sunun. Ve duygunun insanların harekete geçmesine neden olduğunu unutmayın. Bazen istatistikler, veriler ve bilimsel kanıtlar önemlidir. Ama kendinize, potansiyel müşterilerinizde nasıl bir rol oynadığını ve duyguyu nerede bulduğunu sorun.

Bir hikaye anlatın, bir fikriniz olsun. Hikayeler izleyicileri meşgul eder ve resimleri akıllarında tutar. Hikayeyi hatırlarlar, bu yüzden fikirlerinizi hatırlarlar.

Olaya onların da katılmalarını sağlayın.

O dağa nasıl tırmandığınız, bu 44 ret’i ele geçirdiğiniz ya da başka bir zorluğun üstesinden nasıl geldiğinize dair büyüleyici hikaye değil sadece izleyicideki insanlara nasıl uygulandığına dair bir ders olursa, yardımcı olur. Aksi halde sadece boşa kürek çekiyorsunuz demek.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Eklemek istedikleriniz varsa yorumda belirtebilirsiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,435BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,552TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...