Şanssız ve Şanslı İnsanların Özellikleri

sanssiz ve sansli insanlarinn ozellikleri

Bazı insanların doğuştan özellikleri çerçevesinde şanslı veya şanssız olabiliyor. Bu tamamen kadere kalmış durumda ancak bazı durumlarda ise insanlar, kendi şansını kendi belirler. Bu biraz da kişinin elindedir. Dilerseniz, daha fazla uzatmadan tespit ettiğimiz özelliklere geçelim;

Şanssız İnsanların Özellikleri

 • Şansız insanların özellikleri arasında genellikle yaşadıkları olumsuzlukları kendileri dışına bir nedene bağlamaları ve buna canı gönülden inanmalarıdır. Öz eleştiri yapmaktan yoksundurlar.
 • En ufak bir aksilik yaşandığında hemen vazgeçerler ve yapmak istedikleri işi başarmak için bir çaba göstermezler.
 • Üşengeç davranırlar ve harekete geçmeye erinirler. Bunun sonucunda da başlarına bir olumsuzluk geldiğinde “kader böyleymiş” derler.
 • Olumsuz düşünürler ve olumsuzlukların kendilerini sürekli bulacağına inanırlar böylelikle kötülükleri kendilerine çekmede ustalaşırlar.
 • Aslında bakıldığında şansız olmak bir insanın kendi seçimidir. Eğer; öz eleştiri yapmıyor, işlerinizi halletmek için çaba göstermiyor, üşengeç davranıyor, olumsuz düşüncelerin kıskacı içinde yaşıyorsanız kesinlikle şanssız bir insan olma adımlarını birer birer gerçekleştiriyorsunuz demektir. Şanssız olmanın eylemlerinize bağlı olduğunu unutmayın.

Şanslı İnsanların Özellikleri

 • Şanslı insanların özellikleri incelendiğinde aslında şanslarını kendilerinin yarattığını anlamak oldukça kolaydır. Bu özelliklerin başında da dışa dönük olmaları yatmaktadır. Dışa dönük olmaları sayesinde birçok inanı tanıma ve çevrelerini genişletme imkânı bulmaktadırlar.
 • Genellikle bu insanlar, sakin ve rahat insanlardır. Açık fikirli olmayı ve bununla birlikte insanlara güven vermeyi severler.
 • Tanıştıkları insanları hemen kaybetmezler. Onlarla düzenli bir ilişki içerisinde sürekli görüşme eğilimindedirler.
 • Karşılarına çıkan fırsatların değerlendirmelerini iyi yaparlar ve genellikle haklı çıkarlar.
 • Başarı ihtimali az bile olsa çabalayıp başarılı olmak için ellerinden geleni yaparlar.
 • İşte gördüğünüz gibi şans aslında sizin elinizdedir. Eğer dışadönükseniz, açık fikirli ve insanlara güven veriyorsanız, tanıştığınız insanlarla sürekli bir ilişki içerisindeyseniz, karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmeyi iyi biliyorsanız ve son olarak başarılı olmak için çaba gösterirseniz şanslı bir insansınız demektir.
sanssiz ve sansli insanlarin ozellikleri

i

Doğuştan Şanssız Olmak Kader Mi?

Doğuştan şanssız olmak gibi bir durum aslında bilim adamlarınca kabul edilmektedir. Fakat şanslı olmak ya da olmamak tam anlamıyla yaşantılara bağlıdır. Genelde şanssızlık, yaşantıların beklenmedik bir şekilde iyi ya da beklenilenden kötü sonuçlanması olarak tanımlanmaktadır. Sonucun nasıl olduğu da şanssızlığı belirlemektedir.

Fakat bilinmesi gerekir ki bu şanssızlık sürekli bir şey değildir. Filmlerde geçen hikâyeler öyle tam anlamıyla gerçeği yansıtmamaktadır. Bazen üst üste kötü şeyler yaşanabilmektedir. Fakat her gecenin bir sabahı olduğu gibi şanslı günleriniz de olacaktır. Bunu bir kader olarak görülmemelidir.

Şanssızlık Nasıl Düzeltilir?

Şansızlık bazı günlerde ya da bazı durumlarda karşınıza çıkabilmektedir. Öncelikli olarak yapılması gereken şey içinde bulunduğunuz anın geçmesini beklemektir. Zamanla her şey yoluna girecektir. Aynı zamanda hissettiğiniz kötü duygular geçecektir. Aynı zamanda işinizin iyi gitmesi için kesinlikle o iş ile ilgili her şeye hazırlıklı olmak gerekmektedir. İşi şansa bırakmak ihtimalleri düşürmek demektir.

İlginizi Çekebilir: Olumsuz Kişilik Özellikleri