Network Marketing’e kriz sektörü demelerinin sebebi ne?

SorularCategory: Soru/ CevapNetwork Marketing’e kriz sektörü demelerinin sebebi ne?
Avataranonim Staff asked 2 sene ago

Merhaba iyi çalışmalar. Yaklaşık bir yıldır network yapıyorum, izlediğim bir videoda network marketingin krizlerde tek çıkış yolu olduğunu söylüyordu. Malum ülkemiz de bir krizin ortasındayken size danışmak istedim, network marketinge neden kriz sektörü diyorlar?Avatar


1 Answers
Network OkuluNetwork Okulu Staff answered 2 sene ago

Kriz ortamlarında şunlar görülür:
Bir çok ürüne zam gelir, ama bu zamlar malesef maaşlara yansımaz. Alım gücünde düşüş görülür ve sektörler kendi içlerinde küçülmeye giderler.
Krizler alt ve orta gelir grubunu vurur, üst sınıf bundan pek etkilenmez.Network marketing; sektör hakkında bilgisi, tecrübesi olan olmayan herkesin dahil olabildiği ve herkesin eşit hakka sahip olduğu bir iş alanıdır. İnsanlardan, işe girerken herhangi bir yetkinlik istemediğinden dolayı bir çok meslekten insana iş ve istihdam sağlar.

Biraz geriye dönüp 1990’ların başında Amerika’da yaşanan krize bakarsak; kriz sebebiyle birçok kişi işsiz kalmış, Harvard gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun kişiler bile iş bulamaz olmuştu.
Bu kriz ortamında network marketing sektörü, ekonomi ve işsizlik konusuna o kadar etki etmiştir ki bunun üzerine zamanın Abd başkanı Bill Clinton bir ulusa sesleniş videosunda sektöre övgüler yağdırmış ve teşekkür etmiştir. Videoyu youtube’dan bulabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgiye için aşağıdaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz:

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Türkiye 2018 Büyüme Oranları

Network Marketing İstatistikleri

Avatar