Vazelin Göz Altı Morluklarına İyi Gelir Mi? Göze Sürülür Mü?

vazelin goz alti morluklarina iyi gelir mi

Vazelin, kuru cildin daha da kurumasını ve pullanmayı önler. Dolayısıyla çatlamadan dolayı oluşacak olan morluklara iyi geldiği bilinmektedir. Ciltteki kesik izlerinin onarılmasın da ve yara izlerinde çok etkilidir. Özellikle kuru yaralara vazelin sürmek iyileşme sürecinin kolay ve hızlı olmasını sağlar. Suda çözünmeyen formülü sayesinde kendinizi güneşten korumak için de Vazelin kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, vazelin güneş yanıklarının tedavisinde çok etkilidir. Gözaltı morlukları, koyu renkli dizler ve dirsekler gibi derinin koyu bölgelerini aydınlatmak için vazelin kullanabilirsiniz. Yenileyici etkisi sayesinde kanamayı durdurur ve cildi besler. Isı döküntüsü gibi cilt tahrişleri, petrol jölesi ile hijyenik olarak tedavi edilebilir. Vazelin besleyici bir nemlendirici görevi görür ve göz bakımında da kullanılabilir. Özellikle göz çevresindeki kırışıklıkların düzeltilmesinde faydalıdır.

Vazelin Göz Çevresine Sürülür Mü?

Vazelin basit ve doğal formüllü bir krem olduğundan dolayı göz çevresine sürülebilir. Gözün içine kaçmadıkça gözün etrafında ki tüm alana sürülmesinde bir sıkıntı yoktur. Göz kapağına, göz altına, kaşlara dahi sürülebilir. Kirpiklere de sürülmesinde fayda vardır.

Göz Altına Vazelin Sürülür Mü?

Evet, göz altına vazelin sürülebilir. Bunun sebebi göz altında oluşan koyu halkalara iyi gelmesidir. Ayrıca vazelin ve yağ bazlı ürünler göz makyajını çıkarmada çok etkilidir ve yağlı, çok nemlendirici olduğu için vazelin göz makyajını çıkarmak için ilk tercihtir. Bununla birlikte, vazelini aşırı kullanmamak önemlidir.

Vazelin Morluklara İyi Gelir Mi?

Vazelin esas olarak cilt yüzeyinde ortaya çıkan hastalıkları tedavi etmek için ciltteki yara ve izleri gidermek için kullanılır. Kuru yaraların iyileşmesinde süreci hızlandırabilir. Vazelinin cilt ve göz altı üzerindeki en iyi etkileri gözün altında bulunan koyu halkalara iyi gelir.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Alt göz kapağı altında koyu halkalar olarak da bilinen bu durum hem erkeklerde hem de kadınlarda sık görülür. Genellikle gözaltı morlukları, kişiyi gerçek yaşından daha yaşlı gösterir. Morluklar için en makul açıklama yorgunluk gibi görünse de, bu duruma neden olabilecek birçok farklı faktör vardır. Bazı durumlar da, gözaltındaki morluk tıbbi bir sorunun göstergesi değildir ve tıbbi bir şey yapmak gerekmez. Yalnız bazı morluklar da göz altına vazelin sürmek iyi gelir.

Keşfedin: B12 Eksikliğinden Dökülen Saçlar Tekrar Çıkar Mı?