Yeni Tanıştığın Birine,İş Fırsatını Nasıl Sunmalısın?

Yani önce ne istediklerini bilmelisiniz.

Doğrudan Satış ticaretine yeni başlayan biriyseniz, kafanızda, insanlarla tanıştığınız  zaman ne üzerine konuşacağınız hakkında soru işaretleri olması normaldir. Yeni tanıştığımız bir  insana hemen tanıtım yapmak yerine buradaki püf noktaları takip ederek tanıtım yaptığımıza onu sadece almış olmayız; aynı zamanda geleceğin bir liderini de yetiştirmiş oluruz.

Biriyle yeni tanıştığımızda, ilişki kurabilmek için günlerimiz veya aylarımız olmaz. Peki fırsatımızı nasıl sunacağız?

Fırsatımızın tüm faydalarını hemen anlatmaya başlamayın; harika bonus çekleri, gezileri, arabaları, inanılmaz ürünleri, şirket kurucusunun arka planını, vb.

 Yani önce ne istediklerini bilmelisiniz.

Bunun yerine, insanların bir sorunu çözmek için bir şeyler satın aldıklarını unutmayın. Yani önce ne istediklerini bilmelisiniz. Onlar hayatlarındaki hangi problemi çözerlerse daha mutlu olurlar? Onların hayatlarındaki problemleri bilirsek o zaman bizde ona göre fırsatımızdan kazanacaklarını onlara anlatabiliriz.

Öyleyse sunumumuzu, müşterilerimiz için bir problemi çözecek şekilde konumlayalım.

Örneğin, hakkında konuşabilirsiniz ;

– Fırsatımız daha esnek bir çalışma programı oluşturmayı kolaylaştırabilir;

– Fırsatımız her ay ekstra kontrolle faturalarını ödemeyi kolaylaştırabilir;

– Bizim fırsatımız, finansal olarak daha hızlı ilerlemelerine yardımcı olmak için onlara ek bir gelir kaynağı yaratmalarına yardımcı olabilir;

– Fırsatımız eşinize bir araba almanızı sağlayabilir, vb.

Karşımızdaki kişi bizim potansiyel iş ortağımızdır. Ve her insanda olduğu gibi onlar da hayatlarında bir şeylerin daha iyi olmasını arzu etmektedirler. Onlar fırsatımızın ne kadar iyi olduğuyla ilgilenmez. Onlar sadece kendi sorunlarını önemser. Bunun için ilk başta onları iyi dinlemeliyiz. Konuşma aralarında bize ne  istedikleri konusunda kesinlikle bilgi verecekler.

İlişki kurmak için zamanımız olmadığında kısayol budur.

Ne söyleyeceğimizi ve ne yapacağımızı bildiğimizde, Doğrudan Satış gerçekten çok daha kolay olur.

Not: ‘’Doğrudan Satış ”;

“ Network Marketing ”,“ Social Selling ”ve“ Multi-Level Marketing ”alanlarında her şeyi kapsayan “ herşey dahil ”bir terimdir.

Doğrudan Satış işinizi büyütmek için daha fazla ipucu ister misiniz?

www.networkokulu.net adlı sitemize kayıt olup bizi takip edebilirsiniz.