Amway network marketing firması, doğrudan satış içerisinde ilk kurulan firma özelliği taşımaktadır.

Amway network marketing firması, doğrudan satış içerisinde ilk kurulan firma özelliği taşımaktadır. İlk defa 1959 senesinde pazara organik sıvı temizleyici ürünü ile giriş yapmıştır. Doğrudan satış ürünleri arasında hala sıvı temizleyiciler önemli yer tutmaktadır. Firmanın kurucuları Jay Van Andel ve Rich DeVos’tur. Amway network şirketinin anlamı ise “Amerikan Yöntemi” olup “Amreican Way” kelimelerinin kısaltmalarından oluşmaktadır.

Amway nerede kurulmuştur?
Amway kurumsal kimliği hakkında
Amway ürünleri nelerdir?
Amway katalog hakkında
Amway temsilci nasıl olunur?
Amway kazanç planı
Amway hakkında Network Okulu’na gelen sorular

2017 senesinde doğrudan satış sektörünün verileri umut verici şekilde gelmiştir. 195 milyar dolar büyüklüğü geçen sektör toplumun her kesiminden insanların ilgisini çekmeye devam etmektedir.

Networkokulu.net olarak  özellikle kozmetik alanında liderliğe oynayan Amway doğrudan satış firmasının kurumsal kimliğini, firma hakkında sık sorulan soruları, Amway ürünlerini, ve şirketin kazanç planını sizler için amway.com.tr adresinden araştırdık.

https://www.instagram.com/network_okulu/

[nav id=”nerede”]

Daha öncesinde Network Marketing hakkında bilgi sahibi değilseniz YouTube Kanalımızdaki videoları izleyebilirsiniz.

Amway nerede kurulmuştur?

Türkiye’de faaliyet göstermekte olan Amway, yabancı network marketing firmalarından olup, Amerika menşeeli olarak, Michigan eyaletinin Ada şehrinde kurulmuştur. Network sektörünün ilk firması olduğu, tüm dünya otoriteleri tarafından kabul görmektedir.

1959 senesinde kurulan şirket, şuan özellikle beslenme, bakım ve güzellik, ev araç gereçleri, üzerine ürünleri bünyesinde bulundurmaktadır. Şirketin başlangıçta tek sıvı  temizleyici ürünleri olsa da şuan ürün gamını geliştirdiğini görmekteyiz.

Firmanın kurucu ortakları Jay Van Andel ve Rich Devos, yine firmanın sitesinde hem bünyesinde bulunan bağımsız temsilcilere hem de şirkete yol gösterecek standartları belirlemişlerdir.

Sitesinde belirttiği üzere şirketin kurucularının belirlemiş olduğu bu ilkeler; Özgürlük, Aile, Umut Ve Ödül, yine şirketimizin Dünya Genel Merkezi’nin girişinde yazılıdır.

Amway network firması bu ilkerini şu şekilde açıklamaktadır;

  • Amway firması insanların geleceklerini belirleme ÖZGÜRLÜĞÜ ilkesini daima destekleyecektir.
  • Amway şirketi AİLELERİNİ korumaya ve onları korumaya yönelik zaman ve kaynakları sağlayacaktır.
  • Amway doğrudan satış firması bunlara ek olarak kişilere daima UMUT verecek ve onların gösterdikleri çabayla orantılı olarak ÖDÜL almalarını sağlayacaktır.

Doğrudan satış sektörü kendisini sürekli geliştirmesi ve değişen teknoloji ile insanlara kendi işlerini kurmaları konusunda klasik ticarete göre daha fazla olanak sağlamaktadır. Nitekim bunu sektör hakkında açıklanan son istatistiklerden de görmek mümkündür.

Gerek insanlara kendi işlerini kurabilme, gerek sosyallik, gerekse uluslararası bir iş adamı olma imkanı tanıması sektörün artıları arasındadır. Bu durumdan faydalanmak isteyen yasal olmayan firmalar olmasına rağmen, bu firmalar genellikle kısa ömürlü olup sektörde tutunamamaktadır.

“Türkiye’de Faaliyet Gösteren Network Marketing Firmaları” hakkında ayrıntılı bilgi almak için>>

 

[nav id=”kimlik”]

Amway kurumsal kimliği hakkında

Kurumsal kimlik;

Amway firmasının kurumsal kimliğine bakacak olursak, şirket sitesinde de belirttiği üzere Amerika merkezli olarak kurulmuş yabancı Network Marketing firmaları arasındadır.

Amway firması kendisinin resmi internet adresinden edindiğimiz bilgiye göre vizyonunu ve misyonunu şu şekilde belirtmektedir;

Amway Vizyonu

Amway Şirketi vizyonlarının ne olduğunu basit bir dil ile sitesinde anlatmıştır. Kişilerin daha iyi bir hayat yaşaması için her gün çok çalışıyoruz. İnsanların geleceğine yönelik ürünler ve olanaklar sunmak istiyoruz. Global olarak tüm dünya toplumuyla cömert paylaşımlarda bulunmak suretiyle, bütün dünyadaki insanlara potansiyellerini keşfetmeleri ve hedeflerine ulaşmaları için yardımcı olarak, vizyonumuzu gerçekleştiriyoruz.

Amway firmasının kurucu aileleri olan DeVos ve Van Andel aileleri, şirketi 21’inci yüzyılda aynen geçtiğimiz yüzyıldaki gibi başarıya götüren sıkı çalışma ve kendi geleceğini belirleme özgürlüğü felsefesini sürdürmeye devam etmektedirler. 2017’de şirketin toplam cirosu 8,6 milyar ABD Doları oldu. Günümüzde dünyada onlarca ülke ve bölgede faaliyet gösteren Amway firması 100’ün üzerinde ülkede bağımsız temsilciler edinmiş olup sitesinde yaptığı açıklamada, insanlara sağlam temellere sahip çalışma şart ve koşullarını kendilerinin belirleyebileceği bir iş sunmaktan gurur duyduğunu belirtmiştir.

Avrupa ülkeleri arasında altı ülkede yer alan Tanıtım Merkezleri aracılığıyla, Amway’in geçmişini, bugününü ve geleceğini insanlara anlattıklarını belirtmiştir. Bu merkezleri ziyaret edenler firmanın kazanç planı hakkında bilgilerin yanında ürünleri içerisinde gıda takviyeleri, güzellik ve ev bakım markaları hakkında da bilgi edinmektedir.

Amway firması, tüm dünyada kendi araştırma merkezleri, sürdürülebilir çiftlikleri, inovasyon merkezleri ve Tanıtım Merkezleri aracalığıyla bağımsız temsilcilerini desteklemek üzere varlığını göstermektedir.

Kurucuların temel ilkeleri

Şirketin kurucu aileleri, Jay Van Andel ve Rich DeVos, gerek kendi şirketlerine gerekse bağımsız temsilcilerine organizasyonlarını kurma konusunda rehberlik edecek etik standartları belirlemişlerdir. Kurucuların ilkeleri arasında Özgürlük, Aile, Umut ve Ödül bulunmakta olup Amway şirketinin Dünya Genel Merkezi’nin girişinde de yazılıdır.

Amway firması şirketin resmi sitesinde, insanların kendi geleceklerini belirleme ÖZGÜRLÜĞÜ ilkesini daima destekleyeceklerini ve AİLELERİNİ korumaya ve onları korumaya yönelik zaman ve kaynakları sağlayacaklarını belirtmiştir. Amway ayrıca bunlara ek olarak insanlara daima UMUTlarını canlı tutma ve gösterdikleri çabaya orantılı olarak ÖDÜL alma olanağı sunacaklarını belirtmiştir.

“Tecrübenin Kalemi” sayfamızdan Network Marketing liderlerinin yazıları için>>

[nav id=”ürünler”]

Amway ürünleri nelerdir?

Network marketing firmaları ve ürünleri hakkında geniş bilgiler.

Amway 1959 senesinde network sektörüne giriş yapmıştır. Firma şuan 100’den fazla ülkede bağımsız temciler edinmiştir.Amway şirketinin ürünleri arasında özellikle beslenme, gıda takviyeleri ürünleri, aksesuar, güzellik ve bakım, cilt bakımı, ev araç gereçleri gibi ürünleri bulunmaktadır.

[nav id=”katolog”]

Amway katolog hakkında

Amway firmasının kataloğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için firmanın sitesinden firma ile iletişime geçebilirsiniz. Veya Amway temsilcileri ile irtibata geçerek katolog edinebilirsiniz.

[nav id=”plan”]

Amway kazanç planı

Network marketing firmalarının kazanç planları nelerdir?

Amway network firmasının sitesinde, şirketin kazanç planı ile ilgili herhangi bir bilgilendirme bulunmamaktadır. Amway kazanç planı hakkında daha fazla bilgi almak için şirkete bağlı bağımsız temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz.

“Haberler” sayfasında Network Marketing firmalarının son dakika haberleri için >>

[nav id=”temsilci”]

Amway temsilcisi nasıl olunur?

Amway şirketinin resmi sitesinde bulunan online müşteri formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Veya şirkete bağlı bağımsız temsilcilerle irtibata geçerek Amway temsilcisi olabilirsiniz.

[nav id=”soru”]

Amway hakkında Network Okulu’na gelen sorular

Firmalar hakkında sıkça sorulan sorular

Amway’e Nasıl Katılabilirim?

Amway ile Nasıl Para Kazanabilirim?

Neden Amway’e Katılmalıyım?

Amway’in Diğer Firmalardan Farkı Ne?

Amway ‘e Güvenebilir Miyim?

Amway Ürünlerine Güvenebilir Miyim?

Bu sorular hakkında verilen cevapları soru cevap bölümünden okuyabilir  ayrıca kendi cevaplarınızı da yazabilirsiniz.

Önemli not:

Amway hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir. Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.

Sizler de içerik hakkında herhangi bir yanlış veya değişen bir bilgi olduğunda ayrıntılı bir şekilde [email protected] adresimize mail atarak bize bilgi verebilirsiniz.(*Bu bilgiler Kasım 2019 tarihine aittir.)