Başarı Potansiyelinizi Belirleyen 2 Etken

İlk etken sizin çalışma etiğinizdir. Bahse girerim ki muhtemelen hiçbir başarılı insanla tanışmamışsınızdır ki çok sıkı çalışmadan kedini geliştirebilmiş olsun. İkinci ve pek çok insanın uğraş verdiği etken ise sabırlı olmaktır.

Başarı başınıza gelen bir şey değildir, siz onu gerçekleştirirsiniz

Başarı çok nadiren rastlantı sonucu “doğru zamanda doğru yerde olarak” meydana gelir. Bu, kendinizi oraya konumlandırmak için çok çalışmanızla alakalıdır. Gözünü dört açıp çok çalışmak, elde ettiğiniz sonucu etkileyebilecek en kontrol edilebilir şeydir.

Bir gecede gerçekleşen başarı yoktur

Başarıyı belirleyen bir diğer kısım sabırdır. Sabır eksikliği genelde insanları hedeflere ulaşmaktan alıkoyan değişkendir. İnsanlar sadece belirli bir zaman için çok sıkı çalışmanın büyük sonuçları garantileyeceğini düşünürler. Ama çok nadiren durum budur.

Bir gecede başarılı olmak diye bir şey yoktur. Sadece bir gün gözünüzü dört açıp çok çalışarak diğer gün hedefinize ulaşmayı bekleyemezsiniz. Yalnızca sıkı çalışmak yeterli gelmez, işin içine girmeniz gerekir. Bunu engelleyen hiçbir şey yok.

Eğer büyük kazanmayı ve hayatı kendi deyiminizle yaşamak isteme cesaretiniz varsa o zaman vaktinizi bu işin içine koymaya da istekli olmalısınız. Eğer hedefiniz gerçekten istediğiniz bir şeyse ilk aydan sonuçları göremediniz diye pes edemezsiniz.

İstediğiniz yere varmak için çok çalışma ve sabra ihtiyacınız olduğu konusunda kendinize dürüst olmalısınız. Aynada kendinize bakın ve hedefiniz için ortaya koyduğunuz vakit ve çalışma gerçekten istediğiniz şeyi destekliyor mu sorun. Hedefleriniz ne olduğuna karar verdikten sonra bile zor kısım, gözünüzü açıp çok çalışmaya devam etmektir. Eğer çalışmanızı sürdürebiliyor ve sabrın hedeflerinizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan gücü size vereceğini anlayabiliyorsanız başarılı olmak için çok daha büyük bir şansınız var demektir.