Burç Yorumları Gerçek Mi? İnanmak Caiz Mi?

burc yorumlari gercek mi

Burç yorumları, yorum yapan kişinin öngörü yeteneğine göre kabul edilebilirliği yüksek yorumlardır. Bu nedenle eğer yapılan yorum sizin hayatınızda ve toplumsal yaşamda etki gösteriyorsa bunun geçerli olduğunu düşünmeniz mümkündür. Bu nedenle, gökyüzünün sembollerini iyi okuyabilmek gerekmektedir. Okuduğunuz burç yorumu sizin hayatınızdaki gündeme uyuyorsa demek ki doğru bir öngörü yapıldığı için uygun bir yorumdur.

Burçlara ve yorumlarına inanmak caiz değildir. Dinen herhangi bir zararı yoktur ve uğursuzluk getiren bir durum olmadığı müddetçe astrolojiye inanmakta herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Astrolojiye inandığınız için dinden dışlanmanız mümkün değildir ve zaten astroloji bir inanç meselesinden çok kaliteli zaman üretmeye yarayan bir sistemdir.

Contents

Burç Caiz Mi?

Dinen bir sakıncası bulunmamaktadır. Burç yorumlarına inanmak, dinen herhangi bir uğursuzluk getirmediği için tamamen özgür iradeye bağlıdır. Astrolojik yorum takip ettiğiniz için dinden dışlanmanız veya günahkar olarak addedilmeniz mümkün değildir. Bu şekilde çekinceleriniz varsa boşuna olduğunu bilmeniz önemlidir çünkü astroloji, göksel cisimlerin hareketlerini okuyarak zamanı daha iyi yönetebilmek için ortaya çıkmış bir ilimdir.

Astroloji, göksel cisimleri okuyarak gelecek olan zamanı öngörüp kaliteli zamanlar yaratmaya dayanan bir ilimdir. Bu ilmi hakkıyla yapan insanlara karşı din hiçbir zaman karşı durmamaktadır. Esasında dinsel olarak da astrolojik gösterge ve semboller uzun yıllar kutsal kitaplarda geçen konulardır.

Burç Yorumları Neye Göre Yapılır?

Burç yorumları, Zodyak’taki 12 burç ve gezegenlerin göksel hareketlerine göre yapılmaktadır. Her burcun gökyüzünde gezegenler ile yaptığı transitler ve açılar o dönemin gündemini belirlemektedir.

Mevsimsel olarak da burçların gökyüzündeki hareketleri baz alınarak o ayın gündemi belirlenebilmektedir. Örneğin, güneş yengeç burcuna geçtiğinde yaz gün dönümü başlamış olmakta ve buna istinaden diğer 12 burcun bu transitten aldığı etki yorumlanabilmektedir. Bir başka örnek olarak bir gezegen transitini ele aldığımızda Venüs, bir burçta yaklaşık 1 ay kadar Retro yapmaktadır. Retro gezegenlerin geri hareket yapmasıdır ve hal böyle olduğunda toplumsal yaşamda gezegenin Retro yaptığı burcun konularında yeni gündemler meydana gelir.

burc yorumlari caiz mi

Burç Yorumları Yükselene Göre Mi?

Burç yorumlarında en önemlisi yükselen burcunuzun yorumudur ancak güneş ve ay burcunuzun yorumları da önemlidir. Yükselen burcunuz doğum anınızda anne karnında aldığınız ilk nefesi temsil etmekte ve bu yüzden sizin özünüzde kim olduğunuzu yansıtmaktadır. Yükselen burcunuzun özelliklerini güneş burcunuza göre daha fazla yansıttığınız için yükseleni okumakta fayda var.

Ay burcunuz duygusal ve dürtüsel davranışlarınızı anlatmakta ve güneş burcunuz ise kimliğinizi yansıtmaktadır. Yorumları üç temayı da dikkate alarak dinlerseniz o dönemin gündemini anlayabilmeniz adına faydalı olur. Burç yorumlarınızı dinlerken hangi haritanızı baz aldığınız da önemlidir. Örneğin natal haritanız yaşamınızın bütününü gösterirken, solar return veya progress haritalar o yıl içerisindeki gündeminizi anlatmaktadır.

Burç Yorumları Güvenilir Mi?

Burç yorumunu yapan astroloğun kabiliyeti ve mesleki deneyimi bu konuda çok önemlidir. Dinlediğiniz yorum iyi bir inceleme sonucu ortaya çıkmışsa güvenilirdir ancak baştan savma bir yorumsa ve genelde felaket tellallığına sürüklüyorsa pek güvenilir değildir. İyi okunmuş bir doğum haritası, kariyer, eğitim, aşk vb. birçok konuda size rehberlik edebilmektedir.

Bir astrolog, göksel hareketleri gözlemleyerek zodyak burçlarını gündeme göre yorumlamaktadır. Bazen gezegen hareketleri kişisel ve toplumsal yaşamlarımızda olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Astroloğun görevi bunu öngörüp insanları bilinçlendirmektir ve kesinlikle daha fazla olumsuzluğa sevk etmek değildir. Olumsuz bir durum olsa dahi bunu söyleme şekli ve iletişim dili pozitif olmalı çünkü öteki türlü insanların güvenleri boşa gidebilmektedir.