Burçlar Karakteri Etkiler Mi? Gerçek Mi?

burclar karakteri etkiler mi

Burçların insanlar üzerinde etkisi bulunmaktadır.  Ancak bu erki kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu durum psikolojik olarak düşünüldüğünde daha etkili olduğu görülmektedir. Özellikle burçlara inanların sürekli onları takip etmeleri ve olacaklara inanmaları dolayısı ile psikolojik olarak bir değişim yaşanmaktadır.

Aynı zamanda burçların Kur’an’da yeri bulunmaktadır. Burçlar dört ayrı ayet içerisinde bulunmaktadır. mevsimlerin sayısı ile alakalı olduğu da düşünülmektedir. Bu durum aslında mevsim ve iklimlerin insan üzerinde olan etkilerinin direkt olarak çıkarmak yanlış bir tutumdur.

Contents

Burçlar Gerçek Olabilir Mi?

Burçlar gerçek olabilir mi gibi bir sorunun en net cevabı burçların bilimsel verilere dayanmadığıdır. Hatta insanların günlük hayatlarının ya da yaşamlarının üzerinde bir etkisi olmadığı da desteklenmiştir. Bu bir tür “iç rahatlama şeklinde ya da bazı şeyleri bilme ihtiyacını karşılama” olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat kesinlikle dikkat edilmesi ve hayatı şekillendirecek biçimde sizi etkilememesini sağlamanız gerekmektedir.

Yapacağınız eylemler ya da işler kesinlikle burçlardan bağımsız olmalıdır. Aksi taktirde istediğiniz bir şeyin olmamasına ya da istemediğiniz bir şeyle baş başa kalmanıza neden olabilme ihtimaliniz bulunmaktadır.

burclar karakteri

Burç Neyi Etkiler?

Burç aslında sizin psikolojik durumunuzu etkilemektedir. Bilişsel kuramcılara göre iyi bir şeye odaklanırsanız iyiye, kötü bir şeye odaklanırsanız da kötüye neden olursunuz. Bu durum da sizin kafanızın içinde olduğunun göstergesidir. Eğer söylenenler sizi mutlu ediyor ve pozitif hissetmenizi sağlıyorsa etkisi çok olacaktır. Aksi taktirde olumsuz durumlar da sizi çok fazla yıpratabilmektedir.

Güneş Burcu Neyi Etkiler?

Güneş burcu inanışa göre kişilerin özlerini incelemektedir. Asıl kişiliği temsil etmektedir. Söylenenlere göre bu burç, sizin karakteristik özelliğinizi ve kimliğinizi belirlemektedir. Sizi siz yapan değerleri incelemektedir. Fakat yine de bilmek gerekir ki kesinlikle bir burç sizin değerlerinizi ve yapınızı tek başına belirleyemez.

Yükselen Burç Ne Kadar Önemli?

Yükselen burç, yine burç inanışına göre siz doğduğunuz anda yükselmekte olan burcu temsil etmektedir. Doğduğunuz saatin önemli olduğunu vurgulayan yükselen burcu, aslında bilimsel bir dayanağı bulunmamaktadır. Kendinizi psikolojik anlamda şartlamamak ve yaşamınızı istekleriniz doğrultusunda yönlendirmeniz gerekmektedir.