Doğrudan satışta kariyer yapmak sizce mümkün mü? Hangi niteliklere ihtiyaç var? Bunlar bugünkü yazımızda ele almak istediğim bazı sorular. Aşağıdaki paragraflarda, doğrudan satışlara genel bir bakış paylaşmak istiyoruz. Böylece giriş ve çıkışları öğrenebilir ve sizin için doğru kariyer yolu olup olmadığını görebilirsiniz.

Doğrudan Satış Nedir?

Öznel bir tanıma göre, doğrudan satış, bir kişinin sabit bir konumun dışında kendi bağımsız aracısı olarak çalıştığı ve doğrudan başka bir kişiye veya işletmeye sattığı zamandır. Daha başka bir açıklama ise:

Doğrudan satış, genellikle sabit bir perakende kuruluşun dışında, bire bir satış, ev içi ürün tanıtımları veya çevrimiçi olarak ürün ve hizmetleri pazarlamak ve / veya satmak için bağımsız yükleniciler olarak bireylere girişimci fırsatlar sunan bir iş modelidir.

ABD’deki altı milyondan fazla girişimci, doğrudan satış kanalı üzerinden ürün veya hizmet satıyor ve 36,6 milyondan fazla müşteriye kişiselleştirilmiş bir satın alma deneyimi sunuyor. Çünkü doğrudan satış, ekonominin hızla büyüyen bir bölümüne katılmak için düşük riskli bir yol sunar.

Network Marketing Herkes İçin Değil! >>

MLM ve Doğrudan Satış Aynı Şey midir?

Doğrudan satış, bir ürün veya hizmet satmakla ilgilidir.

Hayır. Sözler sık ​​sık birbirinin yerine geçse de oldukça farklılar. Doğrudan satış, bir ürün veya hizmet satmakla ilgilidir. Bir kişi çok iş yapıyor. Kişi sadece kendi kişisel satışlarından ödeme alır (çoğu durumda).

Diğer yandan, ağ pazarlaması kaldıraç ile ilgilidir. Pek çok insan biraz biraz bir şeyler yapıyor. Sadece bir ürün satmak yerine, ürünleri kullanır, birkaç müşteriye hizmet verir ve sonra başkalarına aynı şeyleri nasıl yapacağını öğretirsiniz.

Bazı liderler ilgili kaldıraç nedeniyle doğrudan pazarlama yerine ağ pazarlamasını tercih ediyorlar. Ağ pazarlamacılığı daha çok koçluk, yetiştirme ve liderlik , doğrudan satış ise kişisel satışla ilgilidir.

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin Çok Önemli İpuçları >>

Doğrudan Satışta Kariyer Düşünme Nedenleri

Her işte olduğu gibi doğrudan satışta da uzman olmayı isteyebilirsiniz.

Her işte olduğu gibi doğrudan satışta da uzman olmayı isteyebilirsiniz. Bu ticari model çağımızın pazarlama tekniklerini tamamen karşılamaktadır. Bu yüzden doğrudan satışta kariyer yapmak için en sevilen nedenlerden bazıları şunlardır:

1. Sınırsız Kazanç Potansiyeli

Satmak için karlı bir ürün veya hizmet bulabilir ve satıştan hoşlanıyorsanız, bu işte kazanç için gökyüzü sınırdır. Bazı insanlar doğrudan satışlarda altı rakam, hatta yedi rakam yapar. Herkes bunu iyi yapmaz, ama gökyüzü sınırdır. Üzerinde herhangi bir kazanç sınırı yoktur.

2. Esnek Çalışma Saatleri

Doğrudan satışlarda çalışırken esnek bir programınız vardır. Çoğu durumda, kendi saatlerinizi ayarlayabilir ve istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Ancak, yine de saatlerce çalışmanız ve çalışmanız gerekir. Normalde 9 ila 5 arası bir işte bu seçeneğe sahip değilsiniz.

MLM Çalışma Takvimi Nasıl Oluşturulur? >>

3. Kendi Patronun Ol

Doğrudan satışta çalışırken bağımsız bir yüklenicisiniz. Kendiniz için çalışıyorsunuz. Bir satış yöneticiniz olabilir, ancak muhtemelen olmayabilir. Sen ateş çağırıyorsun. Hedeflerinizi siz belirlersiniz. Eğer zamanınızı ve kendinizi iyi yönetebiliyorsanız, bu kariyer bir hayalin gerçekleşmesi gibidir.

4. Seyahat Etme İmkanı

Nerede yaşadığınıza ve ne sattığınıza bağlı olarak, yeni müşterilerle tanışmak için seyahat edebilirsiniz. Birçok durumda, özellikle her şeyi çevrimiçi veya telefonla yaparsanız, dünyanın herhangi bir yerinden çalışabilirsiniz.

5. İnsanlara Yardım Etme Fırsatı

Doğrudan satışla ilgili en sevilen şeylerden biri de insanlara yardım etmektir. Bir satış elemanı olarak, gerçekte yaptığınız tek şey, bir başkasının ürün veya hizmetinizi kullanarak sorunlarını çözmesine yardımcı olmaktır. Siz gerçekten bir satış görevlisinden çok “koç” veya “danışman ”sınız.

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders >>

Başarı İçin Yardımcı Nitelikler

Doğrudan satışta başarılı olan insanlara bakarsanız, birçok farklı kültürden gelmelerine rağmen benzer nitelikleri paylaşırlar.

Doğrudan satışta başarılı olan insanlara bakarsanız, birçok farklı kültürden gelmelerine rağmen benzer nitelikleri paylaşırlar.

1. Öz Motivasyon ve Öz Disiplin

Doğrudan satışta kariyer yapmak istiyorsanız, kendinizi motive etmeniz hayati önem taşır. Kendi zamanınızı yönetmek, potansiyel müşteriler bulmak , anlaşmalar yapmak, itirazların üstesinden gelmek ve işi yapmaktan siz sorumlu olacaksınız. Eğer tembelseniz, ne yapmanız gerektiği söylenmeli veya kendini motive etmiyorsanız, bu kesinlikle sizin için bir kariyer değildir.

2. İnsan Becerileri

Doğrudan satış sonuçta bir ilişki işidir. Bunu asla unutma. İnsanlar tanıdıkları, sevdikleri ve güvendikleri insanlardan bir şeyler satın alma eğilimindedir. Her türlü insanla iyi geçinebilmelisiniz. Hoş olmalısınız.

En Etkili Satış Yapma Tekniği Nedir? >>

3. Zaman Yönetimi

Doğrudan satışta başarılı olmak için, ne yapacağınızı veya ne zaman çalışacağınızı söyleyen bir patronunuz olmayacaktır. Zamanınızı akıllıca yönetmek sizin sorumluluğunuzdadır, böylece üretken olabilir ve satış yapabilirsiniz.

4. Satış

Günün sonunda, doğrudan satışta başarılı olmak için, gözlerinde başka bir insana bakabilmeli ve sizden satın almalarını istemelisiniz. Satış, yüksek baskı veya yutturmaca ile ilgili değildir. Etki ile ilgilidir. Birini satın alma kararına yönlendirmekle ilgilidir.

5. İletişim

Doğrudan satışta iletişim önemlidir. Beklentilerinizle irtibatta kalmak ve gerektiğinde onları takip etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Sözlü, yazılı ve bizzat etkili iletişim kurmalısınız. Doğrudan satışta kariyer yapmak istiyorsanız satabileceğiniz çok şey var. Akla gelen ilk birkaç şey var:

Günün sonunda, tutkulu olduğunuz bir ürün veya hizmeti ve her satış için güzel bir kazanç sağlayan bir şey bulmak mantıklıdır.

Son düşünceler

Sonuç olarak, doğrudan satışta kariyer yapmak doğru kişi için harika bir fırsattır, ancak herkes için olmasa da. Nihayetinde, kendiniz için çalışmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz ve komisyonda % 100 çalışmayı önemsemeyin. Bazıları bu konuda başarılı olurken, diğerleri iş güvenliğinden etkilenir. Yaptığın şey sana kalmış.

Düşüncelerin nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Doğrudan satışta bir kariyer yaptıysanız, lütfen aşağıya bir yorum bırakarak hikayenizi okuyucularımızla paylaşın. Her görüşe değer verilir.

Stratejik Ağ Pazarlama Uzmanı Nasıl Olursunuz? >>

Her türlü iş, ilişki kurmayı gerektirir. Mükemmel bir sosyal iletişim becerisine sahip olanlar bir adım öndedir. Fakat çoğumuz bunları edinmek ve geliştirmeden için önce deneme yanılma yapmalıdır. İşte sıcak pazarınız konusunda endişe ediyorsanız işinizi kolaylaştırmak için birkaç ipucu;

1 – Bir liste oluşturun.

Sıcak pazar listenizi oluşturduktan ve tanıdığınız herkesi bir kere yazdıktan sonra, satacağınız ürün/hizmet türünü kullanacağını düşündüğünüz başka bir kişi listesi oluşturun. Sonra son ve en muhtemel listeyi derleyin. Bunlar sizden derhal satın alacağınızı ve yeni işinizi destekleyeceğini düşündüğünüz insanlar olacaktır.

2 – “Büyük olasılıkla” listenizdeki kişileri küçük bir partiye veya barbekü’ye davet edin.

Toplantıda yeni işinizi duyurun. Henüz bir şey satmaya çalışma. Sosyal ortam olmasına dikkat et. Yeni iş hakkında konuşmak için ayrı ayrı görüşmek üzere randevu isteyin.

3 – Öncelikleri belirleyin.

Randevularınızı büyük olasılıkla listenizden takip etmeye başladığınızda, yeni işiniz için en heyecanlı ve sizi desteklemeye istekli olanları arayın. Bu insanlar sizinle iş yapması en muhtemel kişilerdir ve size tavsiyelerini gönderirler.

4 – Müşteri memnuniyeti önemli.

En heyecanlı insanlarınıza sürekli olarak mükemmel müşteri hizmetleri sunun. Muhtemelen sizin sadık müşterileriniz olacak ve tekrar müşteri olmaya gelecekler.

5 – Bağlantı kurun.

İlişki kurma sürecini başlatmak için sıcak pazar listenizdeki tüm insanlarla Facebook’ta veya diğer sosyal ağlarda bağlantı kurmaya başlayın.

6 – Vakit geçirin.

Bu arada, listenizin geri kalanını da arayın ve yeni girişimi tartışmak için insanlarla kahve ya da kahvaltı için buluşmayı isteyin.

7 – Randevularınızı daima sosyal, arkadaşça ve baskıdan uzak tutun.

Önce bunları sorun ve ürünlerinizin / hizmetlerinizin karşılayabileceği ihtiyaçlarını keşfedin. Ardından ürünlerinizin / hizmetlerinizin insanların sorunlarını çözmelerine nasıl yardımcı olduğunu paylaşın. Dolayısıyla, kendileri için ilgi duymasalar bile, faydaları görecekler ve yine de size bir ya da iki tavsiye verecekler. Tavsiyelerine sizin için iyi bir kelime söylemelerini isteyin.

8 – Çözüm sunun.

Sosyal ağınızı çevrimiçi olarak oluştururken, arkadaşlarınızın sorunlarını çözen ürünleriniz / hizmetleriniz ile ilgili çözümler sunun. Çevrimiçi satış yapmadan ürünleriniz / hizmetlerinizle ilgili ipuçlarını / kullanılabilir bilgileri paylaşın. Sosyal ağınızı, yeni ürünlerinizi / hizmetlerinizi tanıtmanın ve e-ticaretinizi tanıtmanın ince bir yolu olarak düşünün.

9 – Aile, arkadaş ve diğer sosyal toplantılara gitmeye başlayın.

Sosyal olun ve satış yapmayın, ancak yeni işiniz hakkında soru sorarlarsa, görüşmek üzere randevu almayı teklif edin. Randevu defterinizi her zaman yanınızda bulundurun, müsait olduğunuz tarihleri verin ve açık uçlu bilgi için herhangi bir istek bırakmayın.

10 – Sıcak pazarınızın organizasyonlarına ve traininglerine katılmaya başlayın ve gerçekten katılın.

Bu etkinliklerde onlarla birlikte olmak, güvenebileceğiniz ve yüz yüze yönlendirmeler yapmanıza yardımcı olabileceği anlamına gelebilir.

11 – Miktar prensibini ve sayıları kullanın.

Bu noktada, sıcak pazarınız üzerinden mümkün olduğunca çok kişiyle bağlantı kurmak istiyorsunuz. Bu insanların dönüştürülme olasılığı daha yüksektir, çünkü size ve / veya sıcak pazar yönlendirmelerinize güvenirler. Satış becerilerinize güvenmeyin, sayılara güvenin. Bu şekilde eğer birkaç tane alırsanız, cesaretiniz kırılmayacak, çünkü konuşacak çok insan var.

12 – Bir noktada, sıcak pazarınızdan birileri hayır diyecektir ve bu beklenen bir şey.

Ancak, ilerlemenizle ilgili olanları güncel tutun. İlk başta neden hayır dediklerini asla bilemezsiniz: belki önce sizi görmek isterdiler, sizi denemek istediler ya da zamanlaması kötü olmuştu.

Her seferinde bir adım atın. Sosyal olarak bağlanın, ilişkiler geliştirin, randevu isteyin ve ardından satışı isteyin. Satıştan sonra, alımlarından memnun olduklarından emin olmak için takip edin. Başarının anahtarı süreçten geçmek, hatalarınızdan ders almak ve bir süre buna bağlı kalmaktır. Sonunda, iş becerilerinizi geliştirmenize ve başarı için daha fazla fırsatlara yol açmanıza yardımcı olacaktır.

Sıcak pazarınızla nasıl çalışıyorsunuz? Bunun için yeni birine ne gibi ipuçları verirsiniz? Yorumlardaki düşüncelerinizi okumak isteriz!

Ticaretimizde gerçek kopyalama ve servet yaratma formülünü sizinle paylaşalım. Size çok sıradan ve basit gelebilir, ama size söz veriyoruz, aslında oldukça derin. Bu formül, kopyalamanın yaşadığı yerdir.

Sürdürülebilir bir süre boyunca sürekli olarak birkaç basit eylem yapmak için geniş bir grup insanı yönlendirin.

Formülü oluşturan üç bölümün olduğunu fark edeceksiniz:

Birincisi, büyük bir insan grubudur.

Çekiş gücü ve kopyalamak için yeterli kritik kalabalığa ihtiyacınız var.

İkinci unsur, bu kişilerin sadece birkaç eylem gerçekleştirmesini ve bu eylemleri basit tutmasını sağlamaktır.

Yeni gelenlerin yaptığı en büyük hatalardan biri; her şeyi denemek, ölçmek ve bunu yaparken olaya çok fazla karmaşıklık katmaktır. Gerçek kopyalama için, büyük gruptaki herkesin çoğaltabileceği kadar basit eylemlere odaklanmamız gerekir.

Ve sonunda, uzun bir süre boyunca bunun devam etmesine ihtiyacınız var.

Katı bir ağ oluşturmanın 2 ile 4 yıllık bir plan olduğuna inanacaksınız. Birçok lider ise 5 diyor.

Yani bu bir iki veya altı ayda gerçekleşmez. Sürekli harekete geçen insanlara ihtiyacımız var. Network Marketing’de servet bu şekilde yaratılır.

Bir gecede gerçekleşmez, ama formülü takip ederseniz – eninde sonunda gerçekleşir!

Doğrudan satış işlerinde kaç kadının yer aldığını hiç fark ettiniz mi? Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) dünya genelinde doğrudan satıcıların yaklaşık % 80’inin kadın olduğunu hesap ediyor. Tarih boyunca, doğrudan satış arkadaşlarına ev partilerinde makyaj ve tencere ürünleri satan birçok ev annesi ve ev hanımı için popüler bir seçim olarak kabul edildi.

Bununla birlikte, son on yıl içinde, başarılı doğrudan satış işlerini yürütmek için tam zamanlı işlerinden vazgeçen ve işlerini büyütmek için uzak ve geniş bir alanda seyahat eden kariyer sahibi kadınların sayısı, olağanüstü bir şekilde arttı.

Bir Çok İşi Aynı Anda Yürütebilmeleri

Kadınların genellikle erkeklere göre çoklu görevlerde daha iyi oldukları bilinmektedir.

Kadınların genellikle erkeklere göre çoklu görevlerde daha iyi oldukları bilinmektedir. Bu, çok yönlü ve doğrudan satış işini yürütmek için çok farklı şapkalar takmanız gerektiğinden, Network Marketing’de sahip olmanız gereken yüksek kalite ve önemli bir güçtür.

 

Sosyal Olma Konusundaki Başarıları

Doğrudan satışçılar ve Networker’lar, insanlara ve ilişkilere çok fazla yatkındırlar. Bu işi yapabilmeniz için sosyal olmanız gerekir. Çoğu kadın, sosyal olmayı, yeni arkadaşlıklar kurmayı ve sosyal takvimlerle uğraşmayı sever.

 

Doğal Liderlik Özellikleri

coretta scott king- Kadınların genellikle erkeklere göre çoklu görevlerde daha iyi oldukları bilinmektedir.

Annelik içgüdülerini duymuş olmalısınız. Kadınların biyolojik olarak yerleşik bir doğal besleyici içgüdüye sahip olduğuna dair bilimsel bir kanıt bulunmamakla birlikte, genel olarak kadınlar, insanları şirketlerinde rahat ve huzurlu hissettirmek için daha güler yüzlü, misafirperver ve besleyici bir yaklaşıma sahip olma eğilimindedir.

 

Doğru Motivasyon Kurabilmeleri

Annelik içgüdülerini duymuş olmalısınız

Konuştuğumuz bazı kadınlar için motivasyon terimi şunları içeriyordu:

Bebeklerine / küçük çocuklarına bakmak için anne olduktan sonra tam zamanlı bir işe geri dönmek istemiyorlar. Geleneksel ev hanımları bağımsız bir gelir kaynağı istiyor.

Yoğun kurumsal kariyerdeki kadınlar, bağımsızlıklarını kaybetmeden daha fazla aile vakti istiyorlar.

Doğrudan satış işinin güzelliği, istediğiniz kadar esnek, istediğiniz kadar yarı zamanlı, istediğiniz zaman olan ve hala iyi bir aylık gelir elde etmenizi sağlayacak bir iş olmasıdır.

Network Marketing’deki çoğu kişi, başarılı olmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olduklarını, asla fark etmemektedir.

Çoğu kişi Network Marketing’de başarısız olmaz; pes eder.

Başarısızlık Network Marketing’in doğal meyvesidir.

Bırakma, kaybeden zihniyetinin bir meyvesidir.

Çoğu kişi bu  işe başlayınca “Piyango”  zihniyetini geliştirir ve Network Marketing’in piyango olduğunu düşünür, sonra da sayılar önlerine gelene kadar neler olacağını beklerler.

Kazananların zihniyeti nasıl olmalı peki ?

Network Marketing, Ne olursa olsun zihniyetine sahip olmanızı gerektirir.Ne olursa olsun, işe devam edecek ve başarı ortaya çıkana kadar gerekli olanı yapacaksınız.

SIR: Network Marketing’deki milyonerler işlerini öylesine bir iş diye görmediler. Bunu “çıkış yolu” olarak gördüler ve sonuna kadar buna gittiler.

Yeni bir dağıtıcı ya da bağımsız temsilci olarak, zihniyetinizi işinizin başarısını yaratmak için ne yapmanız gerektiğine odaklamanız gerekir. Ama bu süreçte aklınız her türlü düşünceleri düşünür; özellikle şüpheli ve negatif düşünceleri.

Bu insan olmanın bir parçasıdır. Hepimiz bu evreden geçeriz ve hayattaki kazananlar düşüncelerini kontrol edip istediklerine ulaşabilmek için her şeyi yapabileceklerini bilirler. Cesaretinizi kaybetmeye başladığınızda bütün girişimcilerin yaptığı gibi, sorun değil deyin. Bütün bunlar Öğrenme Eğrisi sürecinin bir parçası ve hepimiz bu yoldan geçtik ve bu da zihninizin “vazgeçmeyeceğim” demesi gereken zamandır. Bunu aşmak için dikkatli ve sabırlı olun.

Zihninizle, her şeyi yapabilirsiniz.

Bir kazanan her zaman şu zihniyete sahiptir ;

Başarılı olmak yürek ister.

Asla pes etmeyin ve asla başaramayacağınız gibi şüphelerinize imkan vermeyin. Fakat çoğunun korkularına geleceğinden daha fazla inançları vardır.

Zihninizi ve yüreğinizi pozitif tutarsanız, Network Marketing’de başarılı olacaksınız.