Doğrudan Satışta Kadınların Kazanmasının 4 Sebebi

doğrudan satıcıların yaklaşık % 80'inin kadın

Doğrudan satış işlerinde kaç kadının yer aldığını hiç fark ettiniz mi? Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) dünya genelinde doğrudan satıcıların yaklaşık % 80’inin kadın olduğunu hesap ediyor. Tarih boyunca, doğrudan satış arkadaşlarına ev partilerinde makyaj ve tencere ürünleri satan birçok ev annesi ve ev hanımı için popüler bir seçim olarak kabul edildi.

Bununla birlikte, son on yıl içinde, başarılı doğrudan satış işlerini yürütmek için tam zamanlı işlerinden vazgeçen ve işlerini büyütmek için uzak ve geniş bir alanda seyahat eden kariyer sahibi kadınların sayısı, olağanüstü bir şekilde arttı.

Bir Çok İşi Aynı Anda Yürütebilmeleri

Kadınların genellikle erkeklere göre çoklu görevlerde daha iyi oldukları bilinmektedir.

Kadınların genellikle erkeklere göre çoklu görevlerde daha iyi oldukları bilinmektedir. Bu, çok yönlü ve doğrudan satış işini yürütmek için çok farklı şapkalar takmanız gerektiğinden, Network Marketing’de sahip olmanız gereken yüksek kalite ve önemli bir güçtür.

 

Sosyal Olma Konusundaki Başarıları

Doğrudan satışçılar ve Networker’lar, insanlara ve ilişkilere çok fazla yatkındırlar. Bu işi yapabilmeniz için sosyal olmanız gerekir. Çoğu kadın, sosyal olmayı, yeni arkadaşlıklar kurmayı ve sosyal takvimlerle uğraşmayı sever.

 

Doğal Liderlik Özellikleri

coretta scott king- Kadınların genellikle erkeklere göre çoklu görevlerde daha iyi oldukları bilinmektedir.

Annelik içgüdülerini duymuş olmalısınız. Kadınların biyolojik olarak yerleşik bir doğal besleyici içgüdüye sahip olduğuna dair bilimsel bir kanıt bulunmamakla birlikte, genel olarak kadınlar, insanları şirketlerinde rahat ve huzurlu hissettirmek için daha güler yüzlü, misafirperver ve besleyici bir yaklaşıma sahip olma eğilimindedir.

 

Doğru Motivasyon Kurabilmeleri

Annelik içgüdülerini duymuş olmalısınız

Konuştuğumuz bazı kadınlar için motivasyon terimi şunları içeriyordu:

Bebeklerine / küçük çocuklarına bakmak için anne olduktan sonra tam zamanlı bir işe geri dönmek istemiyorlar. Geleneksel ev hanımları bağımsız bir gelir kaynağı istiyor.

Yoğun kurumsal kariyerdeki kadınlar, bağımsızlıklarını kaybetmeden daha fazla aile vakti istiyorlar.

Doğrudan satış işinin güzelliği, istediğiniz kadar esnek, istediğiniz kadar yarı zamanlı, istediğiniz zaman olan ve hala iyi bir aylık gelir elde etmenizi sağlayacak bir iş olmasıdır.