Doğrudan Satışta Kariyer Yapmalı Mısınız?

Doğrudan satışta kariyer yapmak - Sadece bir ürün satmak yerine, ürünleri kullanır, birkaç müşteriye hizmet verir ve sonra başkalarına aynı şeyleri nasıl yapacağını öğretirsiniz.

Doğrudan satışta kariyer yapmak sizce mümkün mü? Hangi niteliklere ihtiyaç var? Bunlar bugünkü yazımızda ele almak istediğim bazı sorular. Aşağıdaki paragraflarda, doğrudan satışlara genel bir bakış paylaşmak istiyoruz. Böylece giriş ve çıkışları öğrenebilir ve sizin için doğru kariyer yolu olup olmadığını görebilirsiniz.

Doğrudan Satış Nedir?

Öznel bir tanıma göre, doğrudan satış, bir kişinin sabit bir konumun dışında kendi bağımsız aracısı olarak çalıştığı ve doğrudan başka bir kişiye veya işletmeye sattığı zamandır. Daha başka bir açıklama ise:

Doğrudan satış, genellikle sabit bir perakende kuruluşun dışında, bire bir satış, ev içi ürün tanıtımları veya çevrimiçi olarak ürün ve hizmetleri pazarlamak ve / veya satmak için bağımsız yükleniciler olarak bireylere girişimci fırsatlar sunan bir iş modelidir.

ABD’deki altı milyondan fazla girişimci, doğrudan satış kanalı üzerinden ürün veya hizmet satıyor ve 36,6 milyondan fazla müşteriye kişiselleştirilmiş bir satın alma deneyimi sunuyor. Çünkü doğrudan satış, ekonominin hızla büyüyen bir bölümüne katılmak için düşük riskli bir yol sunar.

Network Marketing Herkes İçin Değil! >>

MLM ve Doğrudan Satış Aynı Şey midir?

Doğrudan satış, bir ürün veya hizmet satmakla ilgilidir.

Hayır. Sözler sık ​​sık birbirinin yerine geçse de oldukça farklılar. Doğrudan satış, bir ürün veya hizmet satmakla ilgilidir. Bir kişi çok iş yapıyor. Kişi sadece kendi kişisel satışlarından ödeme alır (çoğu durumda).

Diğer yandan, ağ pazarlaması kaldıraç ile ilgilidir. Pek çok insan biraz biraz bir şeyler yapıyor. Sadece bir ürün satmak yerine, ürünleri kullanır, birkaç müşteriye hizmet verir ve sonra başkalarına aynı şeyleri nasıl yapacağını öğretirsiniz.

Bazı liderler ilgili kaldıraç nedeniyle doğrudan pazarlama yerine ağ pazarlamasını tercih ediyorlar. Ağ pazarlamacılığı daha çok koçluk, yetiştirme ve liderlik , doğrudan satış ise kişisel satışla ilgilidir.

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin Çok Önemli İpuçları >>

Doğrudan Satışta Kariyer Düşünme Nedenleri

Her işte olduğu gibi doğrudan satışta da uzman olmayı isteyebilirsiniz.

Her işte olduğu gibi doğrudan satışta da uzman olmayı isteyebilirsiniz. Bu ticari model çağımızın pazarlama tekniklerini tamamen karşılamaktadır. Bu yüzden doğrudan satışta kariyer yapmak için en sevilen nedenlerden bazıları şunlardır:

1. Sınırsız Kazanç Potansiyeli

Satmak için karlı bir ürün veya hizmet bulabilir ve satıştan hoşlanıyorsanız, bu işte kazanç için gökyüzü sınırdır. Bazı insanlar doğrudan satışlarda altı rakam, hatta yedi rakam yapar. Herkes bunu iyi yapmaz, ama gökyüzü sınırdır. Üzerinde herhangi bir kazanç sınırı yoktur.

2. Esnek Çalışma Saatleri

Doğrudan satışlarda çalışırken esnek bir programınız vardır. Çoğu durumda, kendi saatlerinizi ayarlayabilir ve istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Ancak, yine de saatlerce çalışmanız ve çalışmanız gerekir. Normalde 9 ila 5 arası bir işte bu seçeneğe sahip değilsiniz.

MLM Çalışma Takvimi Nasıl Oluşturulur? >>

3. Kendi Patronun Ol

Doğrudan satışta çalışırken bağımsız bir yüklenicisiniz. Kendiniz için çalışıyorsunuz. Bir satış yöneticiniz olabilir, ancak muhtemelen olmayabilir. Sen ateş çağırıyorsun. Hedeflerinizi siz belirlersiniz. Eğer zamanınızı ve kendinizi iyi yönetebiliyorsanız, bu kariyer bir hayalin gerçekleşmesi gibidir.

4. Seyahat Etme İmkanı

Nerede yaşadığınıza ve ne sattığınıza bağlı olarak, yeni müşterilerle tanışmak için seyahat edebilirsiniz. Birçok durumda, özellikle her şeyi çevrimiçi veya telefonla yaparsanız, dünyanın herhangi bir yerinden çalışabilirsiniz.

5. İnsanlara Yardım Etme Fırsatı

Doğrudan satışla ilgili en sevilen şeylerden biri de insanlara yardım etmektir. Bir satış elemanı olarak, gerçekte yaptığınız tek şey, bir başkasının ürün veya hizmetinizi kullanarak sorunlarını çözmesine yardımcı olmaktır. Siz gerçekten bir satış görevlisinden çok “koç” veya “danışman ”sınız.

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders >>

Başarı İçin Yardımcı Nitelikler

Doğrudan satışta başarılı olan insanlara bakarsanız, birçok farklı kültürden gelmelerine rağmen benzer nitelikleri paylaşırlar.

Doğrudan satışta başarılı olan insanlara bakarsanız, birçok farklı kültürden gelmelerine rağmen benzer nitelikleri paylaşırlar.

1. Öz Motivasyon ve Öz Disiplin

Doğrudan satışta kariyer yapmak istiyorsanız, kendinizi motive etmeniz hayati önem taşır. Kendi zamanınızı yönetmek, potansiyel müşteriler bulmak , anlaşmalar yapmak, itirazların üstesinden gelmek ve işi yapmaktan siz sorumlu olacaksınız. Eğer tembelseniz, ne yapmanız gerektiği söylenmeli veya kendini motive etmiyorsanız, bu kesinlikle sizin için bir kariyer değildir.

2. İnsan Becerileri

Doğrudan satış sonuçta bir ilişki işidir. Bunu asla unutma. İnsanlar tanıdıkları, sevdikleri ve güvendikleri insanlardan bir şeyler satın alma eğilimindedir. Her türlü insanla iyi geçinebilmelisiniz. Hoş olmalısınız.

En Etkili Satış Yapma Tekniği Nedir? >>

3. Zaman Yönetimi

Doğrudan satışta başarılı olmak için, ne yapacağınızı veya ne zaman çalışacağınızı söyleyen bir patronunuz olmayacaktır. Zamanınızı akıllıca yönetmek sizin sorumluluğunuzdadır, böylece üretken olabilir ve satış yapabilirsiniz.

4. Satış

Günün sonunda, doğrudan satışta başarılı olmak için, gözlerinde başka bir insana bakabilmeli ve sizden satın almalarını istemelisiniz. Satış, yüksek baskı veya yutturmaca ile ilgili değildir. Etki ile ilgilidir. Birini satın alma kararına yönlendirmekle ilgilidir.

5. İletişim

Doğrudan satışta iletişim önemlidir. Beklentilerinizle irtibatta kalmak ve gerektiğinde onları takip etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Sözlü, yazılı ve bizzat etkili iletişim kurmalısınız. Doğrudan satışta kariyer yapmak istiyorsanız satabileceğiniz çok şey var. Akla gelen ilk birkaç şey var:

  • Evler
  • Emlak
  • İşletmeler
  • Kablo TV
  • İnternet hizmetleri
  • Gıdalar
  • Web sitesi tasarımı
  • Parfümeri
  • Makyaj malzemeleri
  • Zayıflama ürünleri

Günün sonunda, tutkulu olduğunuz bir ürün veya hizmeti ve her satış için güzel bir kazanç sağlayan bir şey bulmak mantıklıdır.

Son düşünceler

Sonuç olarak, doğrudan satışta kariyer yapmak doğru kişi için harika bir fırsattır, ancak herkes için olmasa da. Nihayetinde, kendiniz için çalışmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz ve komisyonda % 100 çalışmayı önemsemeyin. Bazıları bu konuda başarılı olurken, diğerleri iş güvenliğinden etkilenir. Yaptığın şey sana kalmış.

Düşüncelerin nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Doğrudan satışta bir kariyer yaptıysanız, lütfen aşağıya bir yorum bırakarak hikayenizi okuyucularımızla paylaşın. Her görüşe değer verilir.

Stratejik Ağ Pazarlama Uzmanı Nasıl Olursunuz? >>