Evde Squat Yapmak İşe Yarar Mı? Squat Kalori Yaktırır Mı?

Evde Squat Yapmak İşe Yarar Mı? Squat Kalori Yaktırır Mı?

Evde squat yapmak elbette işe yarar. Düzenli yapıldığında ve kurallara uyulduğunda vücudunuzdaki değişime inanamayabilirsiniz. Squat yapmak, kalori yaktıran ve popoyu dolgunlaştırıp sıkılaştıran bir harekettir. Evde squat yapmak kalçanızın şekillenmesine yardımcı olur.

Squat Kaç Kalori Yaktırır?

1 saat yapılan squat ile yaklaşık 230 kalori yakılır. 70 kilodaki bir kişinin bu hareketi yaparak 600 kalori yakması mümkündür. Squat kalça sıkılaştırıcı ve kalçayı düzgün gösterici bir harekettir.

Evde Squat Hareketi Nasıl Yapılır?

Evde squat yapmanın adımları şu şekildedir;

  1. Bacaklarınızı Omuz Genişliğinde Açın.
  2. Sırtınızı Düzleştirip Dizlerinizi Hafif Bükün Ve Çömeliyormuş Gibi Yapın.
  3. Çömelip Kalkarken Kalçanın Baldır Seviyesine İnmesine Dikkat Edin.

1.Bacaklarınızı Omuz Genişliğinde Açın

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak çömelmeye hazırlanmanız gerekir ve ardından sırtınızı düz bir hale getirip vücudunuzun eşit oranda pozisyon aldığına emin olmanız gerekir.

2.Sırtınızı Düzleştirip Dizlerinizi Hafif Bükün Ve Çömeliyormuş Gibi Yapın

Sırt bölgenizin bacak hizanız ile aynı derecede olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Dizlerinizi hafifçe bükerek çömelme hareketi yapıp kalkmanız squat hareketini düzgün yaptığınızı gösterir.

3.Çömelip Kalkarken Kalçanın Baldır Seviyesine İnmesine Dikkat Edin

Çömelip kalkma işlemini yaparken kalçanın baldır seviyesine kadar inmesi hareketin doğru yapıldığını gösterir bu nedenle kalça ve baldır hizasına çok dikkat etmeniz önerilir.

evde squat yapmak

Squat Yapmak Kaç Kalori Yaktırır?

Squat yapmak 1 saatte 230 kalori yaktırır. Vücut kitle endeksiniz ve kendi fiziksel yapınızı baz alarak kalori yakımı hesaplamanız daha sağlıklı olabilir.

Squat Kalçayı Dikleştirir Mi?

Squat kalçaya dik bir görüntü verir ve kalçayı şekillendirip sıkılaştırır. Kalçanın dolgun aynı zamanda kaslı bir görünüme sahip olmasına yardımcıdır. Squat hareketi, selülitleri ortadan kaldırıp cildinizin pürüzsüz bir görünüme sahip olmasına da yardımcı olur.

Squat Popoyu Küçültür Mü?

Squat popoyu çok fazla küçültmez ancak tamamen de büyütür denmesi mümkün değildir. Squat kalçayı dolgunlaştırır ve sıkılaştırır. Bu nedenle kalça yapısı kaslı bir görünüme sahip olur ve genelde sıkılaşma problemi olanlar için yardımcı bir harekettir. Poponun düzgün ve şekilli bir görüntüye sahip olması için de oldukça işe yarayan bir spor hareketidir.