Farmasi CC Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Farmasi CC Krem Ne İşe Yarar?

Farmasi CC krem bulundurduğu ışığı yansıtan pigmentler sayesinde cilt tonunu eşitlemekte, nemlendirici özelliği ile cildi nemlendirmekte ve koruyucu faktörü ile zararlı güneş ışınlarından korumaktadır. CC kremler bir süredir makyaj trendlerinden hiç düşmeyen, birçok kişinin vazgeçilmezi haline gelmiş ürünlerdir. Bu kremin ismi, İngilizce “Color Corrector” yani “Renk Düzenleyici” anlamına gelen kelimelerin baş harflerinden gelmektedir.

Contents

CC krem sahip olduğu hafif yapı ile ciltteki yüzeysel lekeleri kapatıp ton eşitlerken, cildi ağırlaştırmamaktadır. Bu özelliği oldukça beğenilen CC krem, özellikle yoğun makyaj yapmayı tercih etmeyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Farmasi markasına ait CC kremler nemlendirici ve güneş koruyucu özelliklerine sahiptir. Bu özellikleri ile ciltte bir kapatıcı ve ton eşitleyici görevi görürken aynı zamanda da cildi beslemektedirler.

Farmasi CC Krem Hangi Cilt Tipine Uygun?

farmasi cc

Farmasi CC krem cilt tipi fark etmeksizin herkesin kullanabileceği bir kozmetik ürünüdür. Kozmetik ürünlerden beklenilen performansın alınabilmesi için ilk yapılması gereken cilt tonunuzu öğrenmek olmalıdır. Cilt tipleri; kuru, yağlı ve karma olmak üzere üç tanedir. Cilt tipi belirlemenin en sağlıklı yolu bir dermatoloğa görünmek olacaktır ancak bu yolu kullanmadan cilt tipinin ne olduğunu anlamak da mümkündür.

Cildi sürekli çatlayan, pul pul dökülen ve sürekli nemlendirme ihtiyacı duyan kişiler genellikle kuru cilt tipine sahip olmaktadır. Cildinde siyah nokta, akne, sivilce oluşumu çok fazla olan ve cildi sık sık yıkanmasına rağmen kısa süre içerisinde yağlı bir görünüme kavuşan kişiler ise yağlı cilt tipine sahip olmaktadır. Yağlı cilt tipi için belirtilen özelliklerin burun, çene ve alında; kuru cilt tipi için belirtilen özelliklerinse yanaklarda görüldüğü ciltler de karma ciltlerdir.

İlginizi Çekebilir: Farmasi İlk Ay Hediyeleri Nelerdir?

Farmasi CC Krem Tonları

Farmasi CC krem tonları açık, açıktan ortaya, orta ve ortadan koyuya olmak üzere 4 tanedir. Renkli kozmetik ürünlerde ton, dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Renkli bir ürünün beklenen performansı gösterebilmesi için cilt tipine uygun olması gerektiği gibi, cilt tonuna da uygun olması gerekmektedir. Kendi tonunuzdan açık ya da koyu bir ürün kullanmak, ürünün kapatıcılık ve renk eşitleme performansını da doğrudan etkilemektedir.

Farmasi bu gibi durumların önüne geçebilmek adına 4 farklı tonda CC krem üretmektedir. Bu CC kremlerin kodları 01 açık, 02 açıktan ortaya, 03 orta, 04 ortadan koyuya şeklindedir. Hangi CC kremin cildinize uygun renkte olduğunu anlamak için kodları kullanarak Farmasi kataloglarından yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte ürünün tester olarak bulunuyorsa, kolunuzun iç tarafında ya da boynunuzda deneyerek doğru tonu bulabilirsiniz.

Farmasi CC Krem Nasıl Sürülür?

  • Adım 1: Krem tüpünden yeterli miktarda elinizin üzerine sıkın.
  • Adım 2: Parmaklarınız ile kremi yüzünüze uygulayın.
  • Adım 3: Dairesel hareketler ile kremi cildinize yedirin.

Farmasi CC krem sürme şekli bu şekilde idi. CC krem fondöten fırçası ya da makyaj süngeri yardımıyla da sürülebilmektedir. Ancak en iyi performansın elde edileceği sürme şekli, parmak kullanarak bir nemlendirici sürer gibi sürmektir. Bu şekilde kremin tüm cilde eşit olarak dağıtılması ve cilde yedirilmesi çok daha kolay olmaktadır.

Farmasi CC Krem ve BB Krem Arasındaki Fark

Farmasi CC krem ve BB krem farkı; CC kremlerin cilt tonu eşitlemek, BB kremlerin ise cilt kusurlarını kapatmak için kullanılıyor olmasıdır. Bununla birlikte BB kremler 15 SPF, CC kremler 25 SPF güneş koruması içermektedir. BB kremler, CC kremlere göre daha ağır ve yoğun bir yapıya sahiptir ve CC kremler gibi vitamin içermemektedir.

Farmasi CC Krem Su Bazlı Mı?

Farmasi CC krem su bazlı bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri ile günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilmekte ve cilt bakımında etkili olabilmektedirler. Bununla birlikte su bazlı olmaları ile özellikle kuru ciltler tarafından sıklıkla tercih edilen CC kremler, makyaj bazı olarak da kullanılabilmektedirler.

İlginizi Çekebilir: Farmasi Sponsor Nedir?