Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 37. Hafta

Instagram Soru/Cevap - Network marketing, e-ticaret yokken de vardı.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

37.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Başka şirketteki aktif arkadaşlara teklif götürülmeli mi?

Sanırım son videomuzu izlemediniz, orada bahsettik. 🙂 Videoya buradan ulaşabilirsiniz.

2 ) İki tane network bir arada yapılır mı biri ürün diğeri hizmet?

Eğer amacınız network kurmaksa tek firmaya odaklanmak gerekir. Odaklanmak, başarının olmazsa olmazı.. İki farklı tutum iki farklı takım iki farklı eğitim.. Çok zor.. Önce birinde uzman olun. Amacınız farklı ürünleri satmaksa bir kaç firmadan çalışan yok mu çok var..

3 ) Network Marketing bir e-ticaret midir, yoksa network ve e- ticaret birbirinden farklı şeyler midir?

Network marketing, e-ticaret yokken de vardı. İnternet ile satış kolaylaştığı için networkte yayıldı. Network ürünleri internet ve tavsiye satışıyla dağıtılmasıdır. Network marketing nedir? videomuz da e-ticaretten de bahsettik.. İzlemeyenler buradan videoya ulaşabilirler.

4 ) Tanıtıma gelen kişilere dekont göstermek zorunda mıyız?

Dekontu olmayan ne gösterecek?

Bu tutum uzun vadede takıma zarar verir. Dekont gösterdiğin kişi kısa vadede kazanmadığında ne olur sence?

5 ) Netten nasıl çalışabiliriz? Sahadan daha kolay diyorlar?

Dünya değişiyor artık herkesin elinde telefon, herkes Instagram, Facebook’ta.. Sebeple ürünlerinizi, faydalarını daha fazla insanın görmesini sağlayabilirsiniz internetten..  Çeşitli gruplarda, kişisel hesaplarınızda bunun paylaşımlarını yapabilirsiniz. Kişisel internet sitesi açarak da Google’da sizin ürününüze ihtiyacı olan ve arayan insanlara ulaşabilirsiniz. Yalnız bunun avantajı gibi handikapı da var. Güven sağlamanız daha zor olur. Çünkü ilişkiniz yok.

6 ) Üst levelin işine ciddi yanaşmıyorsa, ve bu bana negatif veriyorsa. Ne yapmalıyım?

Üst level demek daha inançlı daha ciddi daha becerikli olacak diye bir kural yok. Siz kendi işinizden sorumlusunuz. Üst levelinle yüzleş ondan nasıl yardım almak istediğin hakkında konuş. Eğer hala sen negatif etkiliyorsa, daha üstlerinden yardım iste. Ticaretini ve geleceğini başkalarının keyfine bırakma.

7 ) Sizin soruyu size soralım Peki sizce Network marketing sektörü neden iyi bilinmiyor?

Çünkü biz yoktuk eskiden herkes istediği gibi at koşturdu meydanda 🙂 Şaka bir yana, network dolandırıcılığı videosunda değindik bu konuya.. Ayrıca postun altında güzel yorumlarda geldi, takipçilerimize katılıyoruz 🙂 Network dolandırıcılığını izlemeyen kalmasın.

8 ) Sunum yapmak için daha çok kişiye nasıl ulaşabilirim?

Daha çok davet yapabilirsin 🙂

9 ) Takip nasıl yapılmalı?

Bizi “takip” edin. 🙂 Doğru takip nasıl yapılır? yazısını okumak için buraya tıklayıp yazımıza gidebilirsiniz.

10 ) İşe aldığımız bir direktimizin ilerlemesi için ona da direkt bulmak işe yarar mı?

Yarar veya yaramaz diyemeyiz buna. O kişiye,duruma, pozisyona ve içinde bulunduğunuz takımın kültürüne göre değişir. Bunu liderinize danışmalısınız.

11 ) İyi ki varsınız ya ilerlemek için soruya odaklanmayı bıraktım tek problem çözümü görememek?

Teşekkürler.İlerlemek için bir şeyi görmek değil aslında doğru soruları sorabilmeyi öğrenmek gerek.. Tek mesela bu 🙂

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>