Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür; şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazen de farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun aslında ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle, tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak; hangi firmada olursa olsun, network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta pazartesi günü saat 21.00-23.00 arasında Instagram hesabımızda canlı soru/cevap yaparak sizlerin merak ettiği soruları cevaplıyoruz.

Elli ikincisini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik.

1 ) Bu hafta son mu soru cevap? Geçen hafta öyle demiştiniz, üzüldüm

Evet tam 1 yıldır aralıksız her pazartesi buradayız.. Biraz ara verelim, yapılacak çok iş var 🙂

2 ) Network okulunda yazar olabilir miyim?

Size bir müjde vereyim; networkokulu.net yenileniyor. Yeni yüzüyle çok yakında sizlerle olacak. Bununla birlikte yazmak isteyen herkese kapımız açık.. Yazar olmak isteyen, Uzmanlığını ve bilgisini paylaşmak isteyen herkes ücretsiz olarak network okulu ekibinin parçası olabilir. Bilgi@networkokulu.net e mail atın, değerlendirelim

3 ) Network işinde etkinliklerin önemi nedir?

Ne güzel soru

Network marketingde başarılı olmak için farklı bakış açısı kazanmak gerekir. Etkinlikler hem başarılı insanların bakış açılarını öğrenmek hem bilgi edinmek hem de motivasyon kaynağı olarak çok ama çok önemlidir. Davet, tanıtım, takip gibi etkinliklere katılmak da zorunluluktur.

4 ) Satış yapmada zorlanıyorum etkileyici sözler yada kalıplar var mı?

Satış yapabilmekte başarılı olmak için, dinlemek, anlamak ve karşımızdaki kişinin duygularına hitap edebilmek lazım. Bunu kalıp ezberleyerek yapmazsınız. Geçen haftanın, bir danışman gibi yaklaşın videosunu izlemediyseniz izleyin lütfen. Satışta etkinizi artırmak için hikaye anlatmayı ve soru sormayı da öğrenmenizi öneririm. Onların da videosu network okulu tv de var 🙂

5 ) Ekibimi büyütmek istiyorum. Bebeğim var saha çalışması yapamıyorum ne yapabilirim?

Evden çıkamayacak kadar küçükse bebeğiniz, evinizde yapın. Evinizi home ofis olarak kullanabilirsiniz. Bir çay demleyin ve arkadaşlarınızı davet edin normal de de bunu yapmıyor musunuz?

6 ) Şehrin ilk networkeri sizseniz ve çok fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız strateji ne olurdu?

Tanıtım yapmak!

7 ) Çıkış yolu yoksa?

Bu dünyada mı? Her şeyin bir yolu var. Tek çıkış yolu olmayan gerçek; ölüm. Ölmediysen umut vardır.

8 ) Okuduğumu daha iyi anlamak için ne yapmam lazım, bazen okuduğum hiç aklımda kalmıyor?

Dostum konunun uzmanı değilim ama uyguladığımı söyleyeyim; açıkcası ben de bir kere okuyunca aklımda çok kalmıyor çok çarpıcı değilse. Bu yüzden bazen 2-3 kere okuyorum baştan, bu normal ‍♂️

İkincisi, aklımda kalmasının istediklerimi not alıyorum. Not almak, çok etkili.

Üçüncüsü de sesli okumak. Sesli okuduğunda hem söylüyorsun hem duyuyorsun; o yüzden etkisi artıyor.

9 ) Networker kesinlikle hangi kitapları okumalı. Hangi filmleri izlemeli en sağlam listeniz?

Networkokulu.net➡ Kitap&film kategorisi➡ Kitap ve film listeleri

Bak istersen 🙂

10 ) Çok güzel paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Böyle devam edin sevgilerle.

11 ) Videolar çok etkileyici izledim her videoda durumu benden kötü olanlar vardı bu da bana güç kaynağı oluyor.

Faydalanıyorsanız ne mutlu.

12 ) İdeal ekip kurmak sistemli çalışmak nasıl oluyor?

Yeni başlayan birinin sıfır noktasından liderliğe kadar her aşamada neler yapacağını bilmesidir sistemli olmak.

13 ) Öğretilerini kendi hayatında uyguluyor musunuz?

Elimden geldiğince ama bizde insanız tabi; kaytarıyoruz, tembellik yapıyoruz, erteliyoruz.

14 ) Attığınız her videoyu dikkatlice dinledim ve not aldım. Uyguladım ve sonuç gerçekten harika.

Süper sonuçlarınızı, tecrübe ettiklerinizi, nelerin değiştiğini youtube da yorum olarak paylaşırsanız bize de destek olmuş olursunuz. ❤

15 ) Kendime olan öz güvenim arttı. İyi ki şans eseri karşıma çıktı.❤

❤ Bize de dua edin o zaman arada.

***

Tam 52 haftadır yani 1 yıldır her pazartesi sorularınızı cevaplamaya çalıştık. Çok keyifliydi; hepinize teşekkür ederiz. Bir yanlış anlaşılma olduysa affola. Bugün son kez soru cevap yaptık, ama sizden gelen güzel mesajlara kayıtsız kalmamak adına, pazartesileri olmasa da arada sırada soruları cevaplamaya devam edeceğiz..
Bu hafta networkokulu.net kullanıcı dostu yeni yüzüyle, yani logosuyla sizlerle olacak.. Takipte kalın dostlar.. Gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle..

***

Her hafta pazartesi günleri saat 21.00-23.00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür; şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazen de farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun aslında ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle, tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak; hangi firmada olursa olsun, network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta pazartesi günü saat 21.00-23.00 arasında Instagram hesabımızda canlı soru/cevap yaparak sizlerin merak ettiği soruları cevaplıyoruz.

Elli birincisini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik.

1 ) Milletin hayırını nasıl evete çevirebilirim. Kilit kelime var mıdır?

Hayırları evete çevirmek aslında göründüğü kadar zor ve kompleks bir konu değil.. İnsanlar çoğu zaman neden hayır dediğini bilmeden de. Korkar, risk almak istemez, sorumluluk almak istemez, anlamaz bu yüzden hayır der.. Neden hayır dediğinin derin nedenini bulursan, evete çevirmekte basit olacaktır. Anahtar kelime; soru sormak 🙂 Hayırları evete çevirmek için 6 soru videosunu izledin mi?

2 ) Tembelliği nasıl yenebiliriz?

Her konuda tembel misiniz? Mesela keyifle yaptığınız işlerde de tembellik yapıyor musunuz? Önce nedenini bulmalısın tembellik yapmanın. Tembellik yapmana neden olan duyguyu tanımlamalısın. Ve o duygunun sana hissettirdiği şeyin üzerine  gitmelisin. Tembellik  ile ilgili bir kaç bir şey anlatmıştık istersen bir bak videoya..  Neden erteleriz videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

3 ) Her şeyden bir anda vazgeçmek..

Vazgeçmek kolay olan.. Ama acısı ömür boyu sürer..

4 ) Ben network marketing işi yapıyorum işimde en kısa zamanda yükselmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Aktivite + Öğrenme  Bu 2 konuyu ne kadar inançlı, sürekli ve disiplinli yapmanız ile ilgili..

5 ) Eleştiri olarak algılamayın lütfen. Siz başarılı olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Düşünmeyelim mi

6 ) İtiraz karşılama örnekleri?

Bu ezberlenecek bir konu değil. Durum, kişi, pozisyona göre değişir; o itirazı nasıl karşılayacağın.. Kimi durumda bilgi vermek gerekir, kimi durumda 3. şahıstan yardım alırsın, kimi durumda soruyla cevap verirsin,  kimi durumda bir hikaye anlatırsın, kimi durumda hak verir masadan kalkarsın..

7 ) Kendimizi nasıl yükseltiriz gaza getiririz?

Kendini gaza getirme, inancını arttır. Gaz 2 günlük bir şey; 2 gün sonra söner.. Ama inanırsan ve o inancını eyleme dökersen; Sonuç alırsın.. Sonuç alırsan ne olur? Motive olursun.. motive olursan, inancın artar 🙂 Yani; İnanç Eylem Sonuç Motivasyon

8 ) Neden bizi seçsinler?

Bu soruya ben cevap veremem. Kendine sormalısın; Neden seni seçsinler?

9 ) Bazen elimizde olmasa bile bazı şeyler bizi çok üzüyor bunun için ne önerirsiniz?

Ben bir konuya üzüldüğümde (ölüm dışında) şunu düşünürüm; Elimden gelen bir şey var mı? Varsa üzülmek terine eyleme geçerim. Elimden gelen bir şey yok ise; üzülmem sonucu değiştirmeyecek.. Yeni plan yaparım. 5 sene sonra 5 dk bile hatırlamayacağın bir konu için şimdi üzülmene gerek var mı? (Bu cümleyi düşününce evet ya çok haklıyım diyorum geçiyor üzüntüm:))

10 ) Ekibimdeki iş ortaklarım 8-5 işlerinde çok yorulup network işini hep erteliyor. Çözüm nedir?

Çözüm basit. Ya kısa bir süre fedakarlık yapıp, 8-5 çok yoruldukları işte bütün ömürlerini harcamamak ya da, Fedakarlık yapmayıp bir ömür boyu çok yoruldukları 8-5 işte ömürlerini feda etmek.. Hayat tercihlerden ibaret..

11 ) Network marketing de daha iyi sonuç alabilmek için çekim yasasını nasıl daha iyi kullanabiliriz?

Çekim yasası sektörden sektöre değişiklik göstermiyor 🙂 Pozitif düşün, pozitif eylemlerde bulun, pozitif sonuçlar al; kural aynı 🙂

12 ) Mükemmel yaptığınız eğitim blogları ve eğitim videolarından nasıl daha iyi verim alabiliriz?

Mükemmel demek çok iddialı ama teşekkürler öyle görüyorsan.. ❤ Kimse okuyarak veya izleyerek bir konuyu öğrenemez.. Teorik bilgiyi pratikte de uygulamak gerekir öğrenmek için.

13 ) Prospectim şunu diyor; fabrikadan kurtulmak ve hemen networkte para kazanmak istiyorum?

Bende çok şey istiyorum kardeşim 🙂 Herkes istiyor bir şeyler.. İstemek önemli değil.. Hayat isteyenleri ödüllendirmez; hak edenleri ödüllendirir..

14 ) Tavsiye verirken kendi serüveninden örnekler versen? 🙂

Ohoo her şeyi tüketelim mi bir anda 🙂 Önümüzdeki haftaki videoda; katılımcı olarak katıldığım toplantılarda ingilizce çevirmen olmadan anlayamazken, sahnede nasıl çevirmen olmadan 3000 kişiye ingilizce seminer verdim bunu anlatacağım.. Bu olur mu:)

***

Sevgili dostlar bu hafta soru cevabın sonuna geldik.. Tam 51 haftadır araklıksız soru cevap yaptık. Önümüzdeki hafta yani 52. hafta ile soru cevapta bir yılı doldurmuş olacağız.. Ve üzülerek söylüyorum ki, önümüzdeki hafta ile birlikte son soru cevap haftamız olacaktır.. İlginize,desteğinize çok teşekkürler.. Gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle..

***

Her hafta pazartesi günleri saat 21.00-23.00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür; şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazen de farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun aslında ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle, tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak; hangi firmada olursa olsun, network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta pazartesi günü saat 21.00-23.00 arasında Instagram hesabımızda canlı soru/cevap yaparak sizlerin merak ettiği soruları cevaplıyoruz.

Ellincisini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik.

2019’un son gününden herkese merhaba, yepyeni bir yıl için hazır mıyız bakalım? Hedefler yazıldı mı? Planlar yapıldı mı? Soru, öneri, iyi dileklerinizi alalım hadi.

1 ) 2020 hedeflerimi yapıyorum sayenizde daha net adımlarla gidiyorum teşekkürler.

Sosyal medya yönetimi için video isteyenlerden biriydin değil mi? Umarım yeni video da işine yaramıştır 2020 için nasıl plan yapılacağını bilmeyen kaldı mı? Kaçıranlar buradan videoya gidebilirler (abone olun kaçırmayın videoları)

2 ) Bitcoin güvenilir mi oraya yatırım yapmayı düşünüyorum?

Herhangi bir coin ile ilgilenmiyoruz. Bizim alanımıza girmiyor. Ama biri yatırım yap sonra da yattığın yerden sana faiz gibi para gelecek aynı zamanda takım kur onlarda coin alsın oradan da kazan vs diyorsa dikkat et.. Network marketing de dijital para, yatırım vs yoktur.

3 ) En doğru sunum nasıl yapılır?

Sanırım youtube da network okulu tv’yi takip etmiyorsun 🙂 Youtube kanalına abone ol yeni video koyduğumuzda bildirim gelsin.. Uzman gibi tanıtım yapın videosuna buradan ulaşabilirsiniz

4 ) Konu bir türlü işe gelmiyor? Öneriniz?

Davetin yanlış demek ki. Doğru davet yap.(youtube da var) Takip yaparken konuyu açmakta zorlanıyorsan soru sor 🙂

5 ) İnsan kendini nasıl geliştirebilir iki üç örnek?

Kitap okumak vs demiyorum bunu herkes biliyor.. Asıl ringe çıkığında insan kendini geliştiriyor.. İki yumruk yemeden öğrenemiyorsun sağlam yumruk atmayı.. Dayanıklı olmayı.. Tekrar ayağa kalkıp ilerlemeyi.. O yüzden hangi konuda gelişmek istiyorsan o konuda harekete geç.. Hıı bir de bizi takip et 🙂

6 ) Artık mutlu olmak ve güzel bir hayatım olsun istiyorum ne yapabilirim?

Dostum mutluluğu dışında aradığın sürece mutlu olamazsın. Mutluyum diyebilen mutludur. Tamam hedeflerin olsun, daha iyi şeyler iste ama bunlara ulaşınca mutlu olacağım diye düşünüyorsan yanılıyorsun.. Şimdi mutlu ol, pozitif ol. Şu soğuk kış günü bir bardak sıcak çay bir battaniye mutlu etmiyor mu insanı? Beni ediyor 🙂

7 ) Evet, sizi ilgi ve minnetle takip ediyoruz başarılar dileriz

Eksik olmayın ❤

8 ) Baskıda bir kitap var mı?

Baskıda kitap yok da, arkadaşların baskısı var :)) İnşallah zaman bulduğumuzda o da olur.. Niyet var..

9 ) Çok tembelim nasıl yenebilirim bu tembelliğimi?

Neden tembel olduğunu bul önce (youtube da anlattık)

Tembelliğin en büyük 2 nedeni; ya aciliyetin yoktur..

Ya yapmaya(başlamaya) korkuyorsundur..

1.si ise seni heyecanlandıracak hedefler koymalısın. Demek ki bu eksik.

2.si ise, yapacağın şeyi parçalara bölerek başla. Ertelemek ile ilgili videoyu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

10 ) Network marketing’i seviyorsam sebebi @network_okulu dur.. Teşekkürler.

11 ) Evet bendim sosyal medya çok iyi olmuş izledim herkes izlesin❤

❤  Sosyal medyanızı yönetmek için izleyin dostlar. Buradan videoya ulaşabilirsiniz.

12 ) Takip ettiğim en kaliteli sayfalardansınız.. Kendi network ekibimizi nasıl canlandırabiliriz?

Sen canlıysan, tam ölmemişler seni takip eder.. Sen onları bekliyorsan, Can çekişenlere de el fatiha..

13 ) Bir cep kitaba ihtiyacımız var?

Takipte sorun nasıl cevaplanır?? Tam o anda cepten kitabı çıkarıp bakıp öyle mi cevaplayacaksın Niye cep kitabı abi

14 ) Karlı havada elektrikler yok sohbet yerinde selamlar

Ahah eyvallah ❤

15 ) Sayfanın admini powerpuffgirls olmalı. Tatlı, iyilik ve şekerden oluşmuş güzel bir kalp. İyi ki varsın.

Girls film ayıp ama hocam :)) Şaka yapıyorum çok sağol, O sizin güzel bakışınız

16 ) Hiçbir sosyal medya uygulaması kullanmadan bu iş yapılır mı?

Tabii neden yapılmasın ki asıl çay kahve içerek, ilişki kurarak yapılır..

***

Dostlar bu haftalık da sonuna geldik.. Tam 50 haftadır her pazartesi soru cevap yapıyoruz..50. hafta 50 bin takipçiye ulaşmamızı ve Türkiye’nin en tarafsız en büyük platformu olmamızı sağlayan sizlere çok teşekkürler.. Youtube kanalımıza abone olarak, beğenerek, yorum yaparak ve paylaşarak destek olabilirsiniz.. Haftaya görüşmek üzere, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olaması dileğiyle..❤❤

***

Her hafta pazartesi günleri saat 21.00-23.00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür; şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazen de farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun aslında ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle, tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak; hangi firmada olursa olsun, network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta pazartesi günü saat 21.00-23.00 arasında Instagram hesabımızda canlı soru/cevap yaparak sizlerin merak ettiği soruları cevaplıyoruz.

Kırk dokuzuncusunu gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik.

2019’un son gününden herkese merhaba, yepyeni bir yıl için hazır mıyız bakalım? Hedefler yazıldı mı? Planlar yapıldı mı? Soru, öneri, iyi dileklerinizi alalım hadi.

1 ) Sağlıkla bereketli yıl olmasını diliyorum.

2 ) Nasıl plan yapacağız yeni yıl için?

Bu haftaki YouTube videosunu izlemedin sanırım 🙂

3 ) Sayenizde çok güzel bir yol oldu benim için iyi ki varsınız.

Teşekkürler sizler de iyi ki varsınız.

4 ) Mucizelerin yeşerdiği şahane bir yıl olacak!

Ne de güzel söyledin. ❤ Kesinlikle

5 ) Network Marketing firmaları hakkında yorum yapmıyorsunuz biliyorum; ama tanıtsanız keşke.

Birçok firmayla irtibat halindeyiz; bazılarını ziyaret ettik.. Bu yıl daha çok firmayı ziyaret edeceğiz ve sizlere tanıtacağız. Güzel projelerimiz var.

6 ) Abi, ders alışmaya başlıyorum ve bir süre sonra çok sıkılıyorum bunu nasıl aşabilirim?

Eğer okuduğun bölüm ilgini çekmiyorsa, bölümle ilgili ideallerin yoksa sıkılman normal. Ders çalışmayı sıkılmadan becerebilen çok az insan var 🙂 Ama bazen bir şeyleri yapmak zorundasındır. Bu yüzden seni sıkan şey yoğunluk ise bu yıl biriktirme derslerini; biriktikçe daha zor olur. Bir de 20/80 kuralını uygula. Önemli olan derslerin önemli konularına odaklan. Odağını onlara ver 🙂 20/80 kuralını zaman yönetimi videosunda anlattık. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz

7 ) İnsanın isteyince başarılı olabileceğini anlayacağımız bir yıl olsun.

İstemek yeterli mi acaba? İstediğiniz şey ne ise, karar ver. Gerekeni yap, gerisini Allah’a bırak. Başarıyı değil de hayırlı olanı dileyelim.

8 ) Şeyma Kayır’ı sayfada gördüm ve psikoloji danışmanı olarak beğendim yazısını.

Evet, sevgili Şeyma da artık Network Okulu’nda yazıyor ve sitenin editörlüğünü yapıyor. Güzel yazıları devam edecek… İyi ki’lerimin mimarı 2019 yazısına buradan gidebilirsiniz.

9 ) Sıfırdan başlamak istiyorum. Ne yapmam lazım? Liste vs. her şey?

Dostum, nereye gideceğini belirle… Sonra yolu belirlersin. Hangi taşıtla gideceğini; hızını, yol durumunu, süreyi belirlersin. Önce hayal listesi, sonra da plan… Hayal listesi yapanlar önce bu videoyu izleyin. 

10 ) Ayrıntılı liste yapma yöntemi?

Her firmanın, takımın, liderin farklı yöntemi olabilir. Üstünüze sormak da fayda var. Ama illa bana bir hap ver diyorsan al hadi. 🙂 Network Marketing yapanlar için liste oluşturmak..

11 ) Ürünleri tanıtmada nasıl bir yol tavsiye edersiniz?

İnsanların networkten nefret etmesinin 3 sebebi videosunda bahsettim aslında. Dürüst olun ve abartmayın. Bu videoya buradan ulaşabilirsiniz.

12 ) Ben de network okulunda yazar olabilir miyim? Bunun için ne gerekli?

Tabii Network Okulu hepimizin… Yazar olmak isteyenler bilgi@networkokulu.net’e e-mail atabilirler.

13 ) Rabbim hayırlı, bol kazançlar versin herkese.

Amin

14 ) Motive edici sözleriniz yol gösterici videolar sayesinde hedefimin de üstündeyim bu ay çok teşekkürler.

Böyle mesajlar aldıkça biz kazanmışız gibi hissediyoruz. ❤ başarılar

15 ) Bilgi havuzunda DUŞ ALDIRIYORSUNUZ !!! Yılın sözü olarak tarihe geçsin!

Ahaha tamam, kaydettik. 🙂 Yakında duş yetmiyor, kese atıyor musunuz diyenler olacak diye korkuyoruz 🙂

16 ) Geçen hafta sizin videolarınız sayesinde ilk sunumumu yaptım şimdi sırada bu haftaki sunumda.

Süpersiniz.❤ İleride milyoner olduğunuzda bir yemek ısmarlarsınız artık 🙂

2019’un son soru cevabının da sonuna geldik. Güzel dilekleriniz, mesajlarınız için çok teşekkürler… Network Okulu ailesi olarak hepinize sağlıklı, mutluluk, başarı ve huzur diliyoruz.. Herkese iyi yıllar ❤

***

Her hafta pazartesi günleri saat 21.00-23.00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

48.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 )  Atalet duygumu atamıyorum plan yapıyorum ama sonuna kadar gidemiyorum ne yapmalıyım?

Nedenini bulman lazım. Yanlış hedefe plan yapıyor ve yeterince heyecan hissetmiyorsundur, hedef doğru plan yanlıştır bu yüzden ulaşılmaz geliyor olabilir. İkisi de doğru ama sen o iş için yanlışsındır 🙂 Tavsiyem; büyük büyük planlar yapma haftalık plan yap ve ulaşılabilir hedefler koy. Eğer sana heyecan vermiyorsa, heyecanlanacağın bir iş yap veya heyecanlanan insanlarla iş yap. Neden erteliyorsun? Videosunu izlemediysen bir bak. 

2 ) Kendi işimi kuracağım ama nasıl başarılı olabilirim, teşekkürler?

Ablacım ne cevap vereceğim diye düşünmekten error (hata) verdim.

İş ne? Sektör ne? Hedefin ne? Müşterin kim? Ürün ne? Planın ne? Bir milyon tane bilinmeyen var. Nasıl bir hap vereyim ben başarılı olmanız için. Siz en iyisi başarı hikayelerine bir göz atın ?

3 ) Network Markteing sektöründen soğuyan kişiye nasıl yaklaşmalıyız?

Dinleyin. Kimse bir şeyden durduk yere soğumaz nedenini bilmediğin bir şeyi de çözemezsin. Önce dinle. İlişkini arttır.

4 ) Size çok teşekkür ediyorum gerçekten, bu değerli bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için?

Napalım mezara götürünce bir işe yaramıyor ki bilgi:) Biz teşekkür ederiz.

5 ) Gelecek yıl için çok endişeliyim?

Daha endişelenecek bir şey yokken, şimdiden endişe yaşayarak endişelenecek şeyleri kendine çektiğini biliyor musun peki?

6 ) Bir şeyi yaparken bunun istediğimiz şey olduğuna inanmak mı yoksa sıradanlaşmak mı lazım?

İstediğin şey ise aşk olur değilse sıradan 🙂

7 ) Bunu okuyan kişiye şahsi sorum var networkte başladığında en çok yaptığın 3 yanlış 3 doğru neydi?

3’er soru çok 🙂 En çok yaptığım yanlış her şeyi kendim yapmaya çalışmak, sorumluluk vermemek. En doğrusu ise networke başlamak 🙂

8 ) Bulunduğum konumu hiçbir zaman beğenmiyorum. Hep bir üsttekilere bakıyorum, şükretmiyorum?

Denge kardeşim denge.. Mutluluğun ve başarının sırrı bu. Şükretmek demek daha iyisini istememek demek değil. Şükür, an ile ilgili. Şu an sağlıklıysa, aç değilsen şükret. Daha iyi günler için ise yetinme. Şükret  ki güzel olan şeyler eksilmesin. Sen zaten azimliysen, niyetin iyiyse daha iyisi de gelecektir.

9 ) Başaracağımı biliyorum ama bir türlü başlayamıyorum haftaya sunumum var çok tedirginim korkuyorum?

Mesela her gün sunum olsa bu kadar tedirgin olmazsın. Haftada bir ise, korkman normal.

10 ) İşime ilk başladığım heyecanım azmim yok eskisi kadar hevesle yapamıyorum istiyorum ama olmuyor?

Başlangıç enerjisinin azalması normaldir. Sanırım yeni bir hayal listesi yapma vaktiniz gelmiş. Ayrıca pozitif insanlarla vakit geçirmeye çalışın. Ve şirket toplantılarına kesinlikle katılın. İnancımı nasıl arttırabilirim?

***

Bir haftanın daha sonuna geldik herkese teşekkür ederiz 🙂 Şirket ismi kullanarak sorduğunuz soruları maalesef yayımlayamıyoruz. Kişisel soruları da özelden cevaplamaya çalıştık. 2019’un son haftasında herkese bolluk bereket ve sağlık diliyoruz. Haftaya görüşmek üzere 🙂

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

47.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Gençlere yönelik tavsiyeleriniz nelerdir?

Başarılı insanlardan gençlere tavsiyeler yazısını okumak için buradan yazımıza gidebilirsiniz. 

2 ) Network Marketing sistemi helal bir kazanç modeli mi? Bugün ofiste bunu çok tartıştık da..

Helal olup olmaması sistemden öte sizin nasıl çalıştığınız ile ilgilidir. Dinin ticaret için helal/ haram kriterleri bellidir ama sizin kazancınız helal de haram da olabilir. Network Markting caiz mi yazısı için buradan ulaşabilirsiniz. 

3 ) Ekibimi nasıl canlandırırım yarısı ölü neredeyse 🙂 ?

Kendinizi harekete geçiririseniz ve sonuç alırsanız, “belki” sizi takip ederler. Enerjinizi, istekli olanlara yardım etmeye ayırın. Komut veren lider değil; yaparak örnek olan lider olun. Takımınızı nasıl harekete geçirirsiniz yazısı için buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

4 ) Networkokulu nedir ve ne yapmaktadır?

Network Okulu, Türkiye’nin tarafsız, en büyük kişisel gelişim ve network marketing bilgi platformudur. Network Okulu nedir videosu için buradan videomuza gidebilirsiniz.  

5 ) Ne zaman silkelenip ders çalışmaya başlıyacam uygun ortam nasıl oluşur?

Youtube videolarını takip et geçtiğimiz haftalarda bu konudan bahsettik. Uygun ortam kendi kendine oluşmaz; sen oluşturacaksın 🙂 Neden erteleriz ve ders çalışmak için uygun ortamı hazırlamak videosu için buradan videoya geçiş yapabilirsiniz.

6 ) Hangi kitapları tavsiye edebilirsiniz?

Şimdi networkokulu.net e giriyorsun sonra kategorilerden kitap&film’e tıklıyorsun, sonrada kitap listelerine bakıyorsun 🙂

7 ) Bu sayfada neler oluyor tam olarak ne yapıyorsunuz?

40 bin kişi toplandık takılıyoruz kendi kendimize 🙂 Sen de takip et, çok eğleniyoruz 🙂

8 ) Sosyal medya kullanma konusunda tavsiye verir misiniz? Network Marketing ilgili..

Çünkü siz sosyal medyayı çok iyi kullanıyorsunuz kısa sürede büyük başarı elde ettiniz?

Teşekkürler.. Bizim başarımızın nedenlerinden biri; sürekli ve kaliteli içerik üretmek ve kaliteli içerik üretmek ve fayda sağlamak. Diğer bir nedeni; samimiyet ve dürüst olmak

9 ) Sunum yapmaktan çekiniyorum yanlış yaparım diye ne yapmalıyım?

Yanlış yapmadan usta olamazsın. Bugün usta olan herkes, önceden amatördü. Bir usta gibi tanıtım yapmak için bu videoyu izleyin.

10 ) Aynı firmada yeniden başlamak Sosyal çevre ve pasif iş ortakları açısından nasıl değerlendirilir?

Başarılı olmanın 1. kuralı; elalem ne der? Düşüncesinden kurtulmak.. Sen kendine inanıyorsan, ne istediğini biliyorsan, gerisini boşver; su arak yolunu bulur.

11 ) Hayallerim çok büyük ama nasıl o noktaya gelcem ki ben diyorum.. açıyorum tv yi izliyorum?

Tv’yi çöpe at. Her yolculuk küçük bir adımla başlar. O küçük adımı kimse senin yerine atmayacak. Demek ki acelen yok acelen olduğunda zaten harekete geçeceksin.

12 ) Network Marketing’te neden satış dışındaki bilgiler bizim için önemlidir?

Çünkü network sadece satışla ilgili değildir. Network satış pazarlama değildir videosunu izlemedin mi? Buraya tıklayarak videoya gidebilirsin. 

13 ) Bende network işi yapıyorum nasıl ilerleyebilirim bana yardımcı olur musunuz?

Daha napalım? Eve gelip tanıtımı da biz mi yapalım 🙂

***

Bu haftada soru cevabın sonuna geldik.. Umarız faydalı olmuştur. 2019’un son 2 haftası herkes için bereketli, huzurlu ve sağlıklı geçmesi dileğiyle.. Bizi takip eden, katkı sağlayan, paylaşan 41.000 takipçimize çok teşekkürler. 41 kere maşallah.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

46.sını gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Canlı yayında birine davet, sunum, follow, işe başlangıç, 1 saat süren skeç şeklinde?

Farklı faklı fikirlerde geliyor bunun gibi.. Canlı yayınlar fena  değilmiş. Soru cevap bitince talepleri sizlerle paylaşacağız. Şu an firma ziyaretleri/tanıtımları önde gidiyor.

2 ) Bu işle ilgili tavsiye edilen kitaplar?

Networkokulu.net’te kitap&film kategorisinde listeler yayımlıyoruz. Bakabilirsiniz. Kitap tavsiyeleri liste 1 için, buradan listemize ulaşabilirsiniz.

3 ) İşimi anlatamıyorum çekiniyorum, ne yapmalıyım?

Başlangıçta hayır duyma veya başarısızlık korkusu duymanız normal. Hemen hemen herkes bunu yaşar. Özgüveninizi  artırmak için;

  1. Bilginizi arttırın.
  2. “Hayır” duymanın normal olduğunu kabul edin. Bu bir son değil. Başarılı herkes bir çok hayır duymuştur.
  3. Başarılı bir tanıtımcı olmak için çok pratik yapmalısınız.
  4. Eğer yeniyseniz üst levellerinizden yardım isteyin.

Korkumuzu nasıl yeneriz? Videosu için buraya tıklayıp videomuzu ziyaret edebilirsiniz.

***

Bu hafta az soru cevapladık ama bizim için güzel bir geri bildirim oldu hepinize teşekkür ederiz. 2020’de Network Okulu’nda neler görmek istersiniz diye sorduk bu hafta;

  1. Firma ziyaretleri
  2. Ürün tanıtımları
  3. Kitap incelemeleri/ tanıtımları
  4. Youtube’da yeni programlar
  5. Online eğitimler

Sizlerden gelen mesajlarda; Hepsi cevabı dışında, firma ziyareti ve online eğitim en çok istenenlerden oldu. 2020’de güzel sürprizlerimiz olacak inşallah. Soru cevabı kaçıranlar fikirlerini önerilerini bizimle paylaşabilir. Herkese bol kazançlı sağlıklı bir hafta diliyoruz.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

45.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Neden herkez network marketing i bir iş değil de dolandırıcılık olarak görüyor ???

Herkes değil ama genel bir algı var diyebiliriz. Bunun nedenlerinden biri;  network yaptığını söyleyen  insanların, network marketingi yanlış algılayıp, yanlış tanıtmalarıdır. Bu sebeple birçok insan mağdur olduğu için genel olarak önyargı oluşmuştur. Diğer sebepleri için “network marketing dolandırıcılığı” videomuzu izleyebilirsin.

2 ) Ürünlerin %100 güvenilir demek mi? Yoksa ben %100 güveniyorum  demek mi?

Ürünlerine güveniyorsan, eminsen ne dediğinin önemi yok ama yalan söyleme. Son videoda anlattığımız gibi ne olursa olsun; özellikle sağlık ürünleri için kanseri geçiriyor, zayıflatıyor, herkes için mucizeyi bir ürün gibi sunmak yanlış. Faydası olabilir, yardımcı olabilir demek daha doğru olur ama sonuçları hakkında kesin konuşmak doğru değil. Networkten nefret edilmesinin 3 sebebi adlı videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

3 ) Network marketinge başlamak istiyorum ama hangi firmayla başlamam gerekir?

Firma konusunda tavsiyede bulunmuyoruz ama yasal bir firmada çalıştığınızdan emin olmak için yukarı kaydırıp “yasa dışı firmalara dikkat” videomuzu izleyin.

4 ) Network Marketing sektöründe neden aktiflik var?

Yan gelip yatarak para kazanmak olmasın diye..

5 ) 3 ay gibi bir süredir bırakmıştım özgüvenimi kaybettim ne yapmalıyım?

Neden özgüvenini kaybettin?

Başarısız olduğunu düşündüğün ve özgüvenini düşüren konunun özüne in. Çok abartıyor olabilir misin? Mesela beklentin çok yüksektir 10 tane hayır duymuşsundur ve özgüvenin düşmüştür. Bilsen ki bu çok normal ve çoğu lider başardı  ilk yıllarında yüzIerce hayır duydular ve basarılı oldular. O zaman özgüvenin düşer miydi?

-Bunu keşfet.

-beklentini ayarla.

-kısa vadeli hedefler koy(tutturabileceğin olmalı).

6 ) İşe giren insanlara 8 temel tuğla eğitimini kısa uzun mu tutmamız gerek ?

İnsanları eğitimle boğmayın. Bilmesi gerektiği kadar olmalı. Aksi halde kafa karışıklığı yaşar ve çok zor bir iş gibi görmeye başlar. Amacımız basit, kopyalanabilir tutmak olmalı.

7 ) İnsanlar isteyerek kayıt olup sonra neden hiç alışveriş yapmazlar sizce?

İnsanlar neden satın almaz? Videomuz izlediniz mi?

8 ) 1 yıl ve daha kısa zamanlı yatırım mı? 1 yıl ve daha uzun süreli yatırım mı daha kârlı?

Yani herkes kısa zamanda kazanmak ister ama kısa zamanda kazanacağım diye de elinizdekinden olmayın. Hangisi karlı diye bir şey yok. Neye yatırım yaptığınızla, piyasa koşullarıyla, sektörle alakalı değişiklik gösterir.

9 ) İnsanlar neden başarısız olunca hemen karalama yapar anlamadım firma kötüleyenlere ne denir?

Her konuda öyle değil miyiz? Asla başarısızlıklarımızı kabullenmeyiz. Kendimiz dışında her şeyi suçlarız 🙂 Ne zaman sorumluluğu üzerimize alırız o zaman sonuçlar da farklı olur.

10 )  Şimdi sıradan çarşıdan bir dükkan açsak ismini de N.M. olsa oradan da davet yapsak nasıl olur?

Evet kapıya bir de tabure koy, orada otur; tavla atarken gençleri çevir içeri..

11 ) Çok fazla sorunla baş etmek için en iyi tavsiyeniz nedir?

Çok fazla sorunla karşılaşmak ve geçmek 🙂

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

44.sünü gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Satış kapama nasıl bitmeli ilk defa anlattığın insanlara?

Süper soru, kısaca cevap vermek istemiyorum.. Ama bununla ilgili çok etkili bir video hazırlıyoruz, 2 hafta sonra YouTube kanalımız Network Okulu Tv’den izleyebilirsiniz.. Videoları kaçırmamak için abone olup zili açarsanız video eklediğimizde size bildirim gelir.

2 ) Sorum yok çünkü aklımdakilerin cevabı hepsi sayfanızda var iyi ki bu sayfa var teşekkür ederim.

Buna üzülsek mi sevinsek mi acaba. Teşekkür ederiz, siz de iyi ki varsınız.

3 ) Hiç bir şey satamamma rağmen sizi takip ediyorum. Sizin yüzünüzden ticarete atılacağım?

Batarsanız sorumluluk alamayız.. Eğer hayatınız değişirse bir hediye kabul edilir :)) Şaka bir yana, bütün takipçilerimize faydalı olacak içerikler üretmeye çalışıyoruz ve böyle mesajlar bizi mutlu ediyor, sağolun.

4 ) Valla admin Youtube videolarınız sayesinde Network Marketing hakkında detaylı bir bilgiye sahip oldum. Eyvallah?

Bugün kabul günü sanırım soru yok sadece teşekkür var, böylesi daha keyifliymiş :))

Daha ne videolar gelecek yeni başlıyoruz.

5 ) Para yok destekçi yok ama çok güzel hayaller hedefler var azim var istek var. Napcaz?

Hangisi sizin için ağır basıyorsa ona odaklanın. Para yok destekçi yok mu? Yoksa hedefler var, azim var mı? Bu ikisi bir arada olmaz. Para ve destek beklentisi sizi durdurmamalı aksine iteklemeli.. Bugün bu kararı verirseniz 5 sene sonra aynı cümleyi kurmazsınız 🙂

6 ) Şirket içinde ekip değişikliği hakkında düşünceleriniz nedir?

Ol-ma-ma-lı.

Eğer üst levelinizle sıkıntınız varsa, ya konusu, ya başka birinden yardım alın ya da kendiniz sorumluluk alın. Bunu yapmayıp sorunu üstünde arayan, geçtiği yerde de aynı şeyleri yaşayacaktır. Ve bunun kopyalanması çok tehlikeli!

7 ) Network Marketing sektöründe başarılı olmak ve kariyer atlamak için ne yapmalıyız?

Başarılı olan birinin izinden yürü.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

43.sünü gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Bizler araştırmaya öğrenmeye devam ya sizler? Neler yapıyorsunuz?

Çok şükür bizler de iyiyiz 🙂 Sizler daha iyi araştırabilin ev öğrenin diye hem sitede yazıyoruz, hem youtube için videolar hazırlıyoruz hem de yepyeni süprizler hazırlıyoruz.

2 ) Ben adım atamıyorum bunu neden yapamam gerektiğini biliyorum ama adım atamıyorum?

Bunun birkaç nedeni var tabii asıl neden ne biliyor musun? Adım atmak için yeterince itekleyici hedefinin olmaması. Kendini mecbur hissetmiyorsun ya da acelen yok.. Her şeyi ertelemenizin sebebi bunlar olabilir.

3 )Adayın aklında ki soruları nasıl anlayabilirim?

İki şey;

1. Doğru soruları sorarak

2. Dinleyerek

Bu hafta inanlar neden satın almaz videosunu izlemediysen onu izle.. Yakında satışla ilgili çok video gelecek.. Abone ol ve zili aç 🙂

4 ) Merhaba yeni bir işletme kurdum lise çarprazındayım fiyatlar neredeyse maliyetine ama yinede müşteri yok?

Fiyatlar ve müşteri doğru orantılı değildir. Nedeni başka olabilir. Mesela; sattığın ürün o pazara uygun olmayabilir. Rakip analizini iyi yapmamış olabilirsin. Tanıtımın yeterli değildir. Belki de her şey olması gerektiği gibidir sen sabırsızsındır 🙂

5 ) Neden eşleri ile soruları olan bayanlar geliyor hep bana?

Ne desem bilemedim şimdi.

6 ) Sunum yaptığım bir kişi var ısrarla bekleyeceğim diyor sen ne yapacaksın izleyeceğim diyor?

Ne güzel işte dürüst davranmış. İnsanların hepsi bunu yapıyor ama söylemiyor bu en azından söylemiş.. Bana dediklerini bir göster geleyim demiş. Ee sen de göster 🙂

7 ) Network’u bir türlü içselleştiremedim ban hep işin içinde bir oyun var gibi geliyor?

Böyle düşünmen normal o kadar tokatçı var ki.. Ama bunun arkasına sığınarak, networkün güzelliklerini de kaçırmanı istemem. O yüzden hem sitedeki içeriklerimizden hem de youtube videolarımızdan daha fazla öğren. Sektörü anla.. nasıl işler, mantığı nedir, doğru firma ne demek bunu öğren.. bilirsen oyuna da gelmezsin 🙂

8 ) Ben mesajlaşmada iyiyim ama direk ve para konuşmalarında çok kötüyüm ne yapmam lazım?

Kendini geliştirmen ve korkunun üzerine gitmen lazım. Mesajlaşmak kolayına geliyor o yüzden onu tercih ediyorsun. Dale Carniage’nin “Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı” kitabını okuyabilirsin. Kitap tavsiyeleri paylaşıyoruz.

9 ) Yaptığım işi nasıl sunmalıyım karşımdakine?

Yaptığın iş network ise, etkili tanıtım nasıl videomuzu izle..

10 ) Network Marketing de çalışmalara ara vermek doğru bir karar mı?

Hasatı aldıktan sonra tarlayı dinlendirirsin ama networkte öyle olmuyor :)) network momentum gerektirir. Ara vermek, ben yapmak istemiyorum, bırakmaya da vicdanım el vermiyor, en iyisi ara vereyim demek mi?

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

sm1 firlama tekrar 1