Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 51. Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür; şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazen de farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun aslında ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle, tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak; hangi firmada olursa olsun, network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta pazartesi günü saat 21.00-23.00 arasında Instagram hesabımızda canlı soru/cevap yaparak sizlerin merak ettiği soruları cevaplıyoruz.

Elli birincisini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik.

1 ) Milletin hayırını nasıl evete çevirebilirim. Kilit kelime var mıdır?

Hayırları evete çevirmek aslında göründüğü kadar zor ve kompleks bir konu değil.. İnsanlar çoğu zaman neden hayır dediğini bilmeden de. Korkar, risk almak istemez, sorumluluk almak istemez, anlamaz bu yüzden hayır der.. Neden hayır dediğinin derin nedenini bulursan, evete çevirmekte basit olacaktır. Anahtar kelime; soru sormak 🙂 Hayırları evete çevirmek için 6 soru videosunu izledin mi?

2 ) Tembelliği nasıl yenebiliriz?

Her konuda tembel misiniz? Mesela keyifle yaptığınız işlerde de tembellik yapıyor musunuz? Önce nedenini bulmalısın tembellik yapmanın. Tembellik yapmana neden olan duyguyu tanımlamalısın. Ve o duygunun sana hissettirdiği şeyin üzerine  gitmelisin. Tembellik  ile ilgili bir kaç bir şey anlatmıştık istersen bir bak videoya..  Neden erteleriz videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

3 ) Her şeyden bir anda vazgeçmek..

Vazgeçmek kolay olan.. Ama acısı ömür boyu sürer..

4 ) Ben network marketing işi yapıyorum işimde en kısa zamanda yükselmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Aktivite + Öğrenme  Bu 2 konuyu ne kadar inançlı, sürekli ve disiplinli yapmanız ile ilgili..

5 ) Eleştiri olarak algılamayın lütfen. Siz başarılı olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Düşünmeyelim mi

6 ) İtiraz karşılama örnekleri?

Bu ezberlenecek bir konu değil. Durum, kişi, pozisyona göre değişir; o itirazı nasıl karşılayacağın.. Kimi durumda bilgi vermek gerekir, kimi durumda 3. şahıstan yardım alırsın, kimi durumda soruyla cevap verirsin,  kimi durumda bir hikaye anlatırsın, kimi durumda hak verir masadan kalkarsın..

7 ) Kendimizi nasıl yükseltiriz gaza getiririz?

Kendini gaza getirme, inancını arttır. Gaz 2 günlük bir şey; 2 gün sonra söner.. Ama inanırsan ve o inancını eyleme dökersen; Sonuç alırsın.. Sonuç alırsan ne olur? Motive olursun.. motive olursan, inancın artar 🙂 Yani; İnanç Eylem Sonuç Motivasyon

8 ) Neden bizi seçsinler?

Bu soruya ben cevap veremem. Kendine sormalısın; Neden seni seçsinler?

9 ) Bazen elimizde olmasa bile bazı şeyler bizi çok üzüyor bunun için ne önerirsiniz?

Ben bir konuya üzüldüğümde (ölüm dışında) şunu düşünürüm; Elimden gelen bir şey var mı? Varsa üzülmek terine eyleme geçerim. Elimden gelen bir şey yok ise; üzülmem sonucu değiştirmeyecek.. Yeni plan yaparım. 5 sene sonra 5 dk bile hatırlamayacağın bir konu için şimdi üzülmene gerek var mı? (Bu cümleyi düşününce evet ya çok haklıyım diyorum geçiyor üzüntüm:))

10 ) Ekibimdeki iş ortaklarım 8-5 işlerinde çok yorulup network işini hep erteliyor. Çözüm nedir?

Çözüm basit. Ya kısa bir süre fedakarlık yapıp, 8-5 çok yoruldukları işte bütün ömürlerini harcamamak ya da, Fedakarlık yapmayıp bir ömür boyu çok yoruldukları 8-5 işte ömürlerini feda etmek.. Hayat tercihlerden ibaret..

11 ) Network marketing de daha iyi sonuç alabilmek için çekim yasasını nasıl daha iyi kullanabiliriz?

Çekim yasası sektörden sektöre değişiklik göstermiyor 🙂 Pozitif düşün, pozitif eylemlerde bulun, pozitif sonuçlar al; kural aynı 🙂

12 ) Mükemmel yaptığınız eğitim blogları ve eğitim videolarından nasıl daha iyi verim alabiliriz?

Mükemmel demek çok iddialı ama teşekkürler öyle görüyorsan.. ❤ Kimse okuyarak veya izleyerek bir konuyu öğrenemez.. Teorik bilgiyi pratikte de uygulamak gerekir öğrenmek için.

13 ) Prospectim şunu diyor; fabrikadan kurtulmak ve hemen networkte para kazanmak istiyorum?

Bende çok şey istiyorum kardeşim 🙂 Herkes istiyor bir şeyler.. İstemek önemli değil.. Hayat isteyenleri ödüllendirmez; hak edenleri ödüllendirir..

14 ) Tavsiye verirken kendi serüveninden örnekler versen? 🙂

Ohoo her şeyi tüketelim mi bir anda 🙂 Önümüzdeki haftaki videoda; katılımcı olarak katıldığım toplantılarda ingilizce çevirmen olmadan anlayamazken, sahnede nasıl çevirmen olmadan 3000 kişiye ingilizce seminer verdim bunu anlatacağım.. Bu olur mu:)

***

Sevgili dostlar bu hafta soru cevabın sonuna geldik.. Tam 51 haftadır araklıksız soru cevap yaptık. Önümüzdeki hafta yani 52. hafta ile soru cevapta bir yılı doldurmuş olacağız.. Ve üzülerek söylüyorum ki, önümüzdeki hafta ile birlikte son soru cevap haftamız olacaktır.. İlginize,desteğinize çok teşekkürler.. Gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle..

***

Her hafta pazartesi günleri saat 21.00-23.00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>