John Maxwell’den Liderlik ve Network Marketing Önerileri

Hayatlarının büyük çoğunluğu tek bir günde değişiyor.

Uzman bir lider olsaydınız hayatınızın, işinizin ve kariyerinizin nasıl farklı olacağını merak ediyor musunuz?

Konu liderlik olduğunda dünyada devrim niteliğinde tek bir kitap vardı. 18 yıl önce, John Maxwell 21 Sürdürülebilir Olmayan Liderlik Kanunu’nu yazdı ve liderleri ölçtüğümüz, yargılarımızı ve düzenleyişimizi değiştirdi.

“İnsanlar nasıl başaracaklarını öğrenebilirlerse, içinde bulundukları iş ne olursa olsun, başarılı olacaklar.”

John Maxwell

Düzenli olarak, kariyerlerinde yaşanan değişikliği açıklayan endüstri liderleri ve profesyonel trend belirleyicilerle doğrudan temas halindeyim. Hayatlarının büyük çoğunluğu tek bir günde değişiyor. John Maxwell’in hikayesi, yüzlerce diğer ultra başarılı liderlerden farklı değil.

 Hayatlarının büyük çoğunluğu tek bir günde değişiyor.

John’la yapılan son röportajda, yazar ve liderlik vizyoner olma kararının tümünün mentorunun tavsiyesinden geldiğini açıklıyor. Kitap yazmanın onun kişisel bir dokunuşun ötesine uzanmasını sağladığını söyledi. Bu tavsiyesi John’un zihninde bir değişiklik yarattı. Bu noktadan sonra, insanların başarıyı gerçekleştirmelerine yardımcı olmaya karar verdiğini ve bunu da bir şeyler yazarak yapacağını söyledi.

Bir mentorun tam etkisini anlamak zor.

Kendi kariyerimde, yıllarca kendimi karanlıkta hissettim. Hak ettiğim ilerlemeyi alamamış gibiydim. Ekibimi 30 kişiyle oluşturup gözlerimin önünde çözülmesini bekliyordum.

Ama sonra…

Akıl hocam, kariyerimi sonsuza dek değiştiren bir tavsiye verdi. Kar sağladığım fırsatlara odaklanmam gerektiğini söyledi. Bu tek tavsiye beni bugün olduğum yere getirdi.

Kaliteli bir mentorluğun veya profesyonel bir topluluğun en güçlü kısmı kümülatif oluşu değildir.

Kaliteli bir mentorluğun veya profesyonel bir topluluğun en güçlü kısmı kümülatif oluşu değildir. Günlük etkisi için mentorluğun bir parçası olmanız değil. Bir akıl hocası ya da topluluğunun bir parçasısınız çünkü günlük sohbetler içinde gizli bilgi incileri olacağını biliyorsunuz. Sonsuza dek kariyerinizin yörüngesini değiştirecek bir tavsiye parçası…