Liderler Sorunları Çözer

FLAŞ HABER: İşinizi kurarken zorluklar yaşayacaksınız. İnsanlar hata yapar. Takım liderleriniz birçok yaklaşımı deneyecekler. Bazıları harika çalışacaklar. Diğerleri çok iyi değil. Şirketin yol boyunca kötü zamanları olacak. Çünkü “mükemmel” şirket diye bir şey yoktur. Sadece sizin için mükemmel olan şirketler vardır.

Öyleyse, her şeyin kusursuz, hatasız ve uyumlu çalışacağı fikrini unutalım. Sorunlarla yüzleşeceksiniz.

Sorunlarla yüzleşeceksiniz.

Büyüleyici olan şey, kaç kişinin liderlik yeteneklerini gösterme yolunun, ekip sistemi, şirket ya da meslek ile ilgili yanlış olan şeylerin listesini oluşturmaktan geçtiğine inanmasıdır.Herkes sorunları fark edebilir. Büyük bir takıma liderlik etmek ve ilham vermek istiyorsanız, çözümler sunmanız gerekir.

Sponsorunuza, yeni ürün kataloğunda dört yazım hatası olduğunu söyleyen çılgınca bir metin göndermeyin. Vurgulanan hatalar ile yeniden yazılmış doğru bir kopya ile bir PDF gönderin, böylece onu düzeltebilecek birine hemen gönderebilirsiniz.Web sitesinin berbat olduğunu düşündüğünüzü söylemek için sponsorunuzu aramayın. Daha iyi bir şekilde nasıl yapılacağına dair önerilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderin.

Çünkü bir  lider çözüm bulur.

Mağdurlar sorunların ne olduğunu size söyleyebilir. Kazananlar size çözümlerin ne olduğunu söyleyebilir.

Biz eğer lider olmak istiyorsak sorunları görmek yerine çözümleri bulmaya odaklanmayı öğrenmeliyiz. Çünkü bir  lider çözüm bulur. Sorun ve sıkıntı hep olacak. Unutmayın; neye odaklanırsanız o büyür.

Bir kurban olabilirsin ya da bir kazanan olabilirsiniz, ama ikisi olamazsınız. Akıllıca seçim yapın.