Network Marketing’de Facebook’u Etkili Kullanmanın Sırları

İnternetin gücü, sosyal medya, gelecekteki trendler.

Şu anda oturup Network Marketing işinizi düşünmek için zaman ayırırsanız, hangi şeyler büyüyor derdiniz? Hangi şeyler küçülüyor? İnsanların nerede toplandığını görüyorsunuz?

İş girişimleri eskiden riskli ve pahalıydı. 50 yıl önce birine, bir kabloya sahip olmayan ve telefona bağlı bir televizyon ekranında gezegende herkese yayınlanan bir platform olacağını söylediğinizi hayal edebiliyor musunuz? Bu platformda, bir işletmeyi başlatabilir, test edebilir ve reklamını çok az maliyetle veya bedava yapabilirsiniz. Size deli biri gibi bakarlardı.

Ancak, bugün biz varız ve bizim için mevcut olan sosyal platformlar, işin yapılma şeklini değiştiriyor.

Şu anda Facebook'ta meydana gelenden daha büyük bir değişim yok.

Sosyal platformlarda kendiliğinden ortaya çıkan trendler ve değişimler var. Ama şu anda Facebook’ta meydana gelenden daha büyük bir değişim yok. Facebook, istediği izleyiciye en çekici medya olacak şekilde tasarlanmış ultra özel ve kişisel özel bir video kanalına doğru giderek daha fazla yaklaşıyor. Özellikle, Facebook’un aklında bir hedef var gibi görünüyor. Bu hedef, kullanıcılarını yalnızca ilgilendikleri videoları, reklamları ve bilgileri gösteren bir TV türü kanalı sunmaktır.

Bu durum Network Marketing’de işinizi nasıl etkiler?

Facebook’un bu geçişi gerçekleştirdiğinde hazır olduğunuzdan emin olmak için 3 şeye ihtiyacınız var:

1-Hazırda zengin bir video içeriği bulundurun.

Bu, canlı yayına hazır olmaya, ilham verici videolara, mükemmel bir eğitim videosuna sahip olmaya ve en iyi ekip üyelerinizle video görüşmeleri yapmaya hazır olmak anlamına gelir.

2-Facebook’un kitlenizi bulmasına yardımcı olacak bir metin geliştirin.

Bu, Facebook mesajlarınızda anahtar kelimelerin ve kelime öbeklerinin kullanılması anlamına gelir; böylece Facebook, videolarınızı benzer fikirlere ilgi duyan kişilere gösterebilir.

3-Ulaşmaya başlayın.

Facebook, kanalınızı takipçileriniz ve arkadaşlarınızla paylaşmayı çok kolaylaştıracak. YouTube’un yaptığı gibi, Facebook büyük olasılıkla, Facebook Kanalınızı paylaşabileceğiniz çeşitli yollar oluşturacaktır.

Hazırlanabilir ve öngörülen değişikliklerden yararlanacak ilk kişi biz olabiliriz!