Magnezyum İlacı Şekeri ve Tansiyonu Yükseltir Mi? Ne Yapar?

magnezyum ilaci sekeri ve tansiyonu yukseltir mi

Magnezyum ilacı şekeri yükseltmez. Yapılan araştırmalar doğrultusunda magnezyum takviyesinin kan şekeri seviyesinin düşürücü bir etki ile karşımıza çıktığını göstermektedir. Kan şekerini düşürerek aynı zaman diyabet riskini de azaltıcı etki rolüne sahiptir. Ayrıca bu güçlü mineral atletik performansı da arttırır. Yapılan araştırmalar ve yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda magnezyum ilaçlarının tansiyonu yükseltmediği yorumunda bulunmamız mümkündür.

Contents

Magnezyum Hapı Tansiyon Yükseltir Mi?

Magnezyum hapı tansiyon üzerinde azaltıcı bir etki ile karşımıza çıkabilmektedir. Bazı incelemeler sonucunda magnezyum takviyelerinin kan basıncını özellikle yüksek tansiyon hastası olan yetişkinlerde düşürebileceği karşımıza çıkmıştır. Kan basıncının artması ise karşımıza kalp hastalıklarının riskinin arttırması yönü ile çıkar. Kalp hastalıkları riskinin artması oldukça ciddi bir konu olmakla beraber fazlasıyla önem verilmesi ve tedbir alınması gereken bir konudur.

Magnezyum Hapı Mide Ağrısı Yapar Mı?

Magnezyum hapı mide ağrısı ile karşımıza çıkabilmektedir. Genellikle iyi tolere edilmesine rağmen bazı bireyler bunun yan etkilerine maruz kalabilmektedir. Aşırı magnezyum alımında ise yan etkilerden bazıları mide bulantısı, mide krampı olarak karşımıza çıkmaktadır. Günde 250 mg (miligram)’ın üzerinde kullanımı bu yan etkilerin açığa çıkmasını tetikleyici etki göstermektedir.

Magnezyum Hapı Gaz Yapar Mı?

Magnezyum hapı gaz yapar mı? Sorusunun net bir cevabı bulunmamaklar beraber her bireyde farklı durum ile karşımıza çıkmaktadır. Gaz yapması yan etkileri arasında bulunmasa da bazı bireyler de bu durum ile karşılaşılması mümkündür. Bununla beraber bazı yan etkilerinden bahsedecek olursak şunları sayabiliriz: Mide bulantısı, ishal, depresyon ve uyuşukluk etkisi, böbrek problemleri vb. yan etkiler.

Magnezyum Hapı İshal Yapar Mı?

Magnezyum hapı ishal yapabilmektedir. Magnezyum içeren desteklerin doktor tavsiyesi dışında alınmaması gerekmektedir. Doktor tavsiyesi dışında aşırı magnezyum alınması huzursuzluk, kas krampları, bulantı, ishal gibi durumlarla sonuçlanabilmektedir. Bunların yanı sıra en yaygın yan etkilerinden birisi de bulanık görme ve ışıktan gözün rahatsız olma durumudur.