MLM'deki 3 büyük zorluk

Bugün, MLM’deki en büyük üç zorluk olduğuna inandığımız şeyi paylaşmak istiyoruz. Endüstrideki herkesin bu ortak zorlukları anlaması gerektiğine inanıyoruz, böylece onlarla başa çıkmaya zihinsel olarak hazırlıklı olabilirler.

Her ciddi lider, bu üç mücadeleyi GÜNLÜK temelde ele alıyor. NEDEN olduklarını anlamaya çalışmak için zamanlarını harcamak yerine, bu liderler onu gerçeklik olarak kabul eder, olayları olduğu gibi kabul ederler.Umarım aynı şeyi yaparsınız.

İşte MLM’deki gördüğüm en büyük üç zorluk;

# 1 Kaliteli İnsanları Bulmak

Şüphesiz, MLM’deki en büyük zorluk kaliteli insanlar bulmaktır. Bir MLM Şirketi’ne kaç kişinin katıldığına her zaman şaşırdım, ancak bu kişiler başladıktan sonra işleri hiçbir şey yapmamak olur genelde.

Asla kimseye sponsorluk yapmazlar, hiçbir zaman eğitimlere kaydolmazlar, asla bir müşteriyi kazanmazlar vs.

Bugünün dünyasında, sadece bir işe koyulacak BİR kişiyi bulmak için 20 kişiye sponsor olmak zorundasınız. Ve kaliteli bir insan bulmak için 100 kişiye sponsor olmak zorundasın. Bu benim deneyimim.

Kaliteli insan bulmak neden bu kadar zor?

Öncelikle, gerçek dünyadaki çoğu insan girişimci değildir. İşletmenize katılan 10 kişiden en az 9’unun bir ÇALIŞAN zihniyetine sahip olduğunu tahmin ediyorum. Daha önce hiç bir işletmeye sahip olmadılar. Onlar iyi insanlar, ama iyi girişimciler değil. Ayrıca, çoğu insan yapmaz. Çoğu insan ortalama. Bir kez daha bunda yanlış bir şey yok. Sadece ORTALAMA insanlar minimumdan daha fazlasını yapmazlar ve sektörümüzde nadiren başarılı olurlar. YUKARIDA ORTALAMA arzusu ve iş ahlakı olan ortalama insanlar istiyoruz.

Ayrıca, ağ pazarlaması yapan çoğu kişinin günlük işi ve ailesi vardır. İşleri sadece onlar için bir öncelik değil. Bir işten daha çok hobi gibi davranıyorlar. Büyük başarı, daha fazla para ve zaman özgürlüğü istediklerini söyleyebilirler, ancak eylemleri aksini ispat ediyor.

HERHANGİ bir meslekte yalnızca küçük bir yüzdesi insanlara ulaşıyor. Çoğu emlakçı asla bir ev satmaz. Çoğu sigorta acentesi asla bir poliçe satmaz. Çoğu işletme başarısız olur. Çoğu şirketin yüzlerce, hatta binlerce çalışanı var, ancak yalnızca bir CEO’su var.

Son olarak, endüstrimizdeki çoğu insan girişimciliğe önem veren başarı düşünen YAKLAŞIMLAR DEĞİLDİR. Bunun yerine, vasıfsız müşterilere yaklaşıyorlar. UP’ı işe almak yerine DOWN’ı işe alıyorlar. Evet, çok sert gelebilir. Ama bunlar gerçekler. Endüstrimizin güzelliği, BÜYÜK bir ekip kurmak için yalnızca 2-5 kalitede insan bulmanızdır. Bu 2-5 kalitede insanı bulmak için yüzlerce kişiye sponsor olmak için binlerce kişiyle konuşmak zorunda kalacaksınız.

Çözüm:

İşletmeniz için kaliteli insanlar bulmak için lider olan kişileri arayın. Başarı düşünen insanları arayın. Seçtikleri kariyer alanının en üstünde olan kişileri arayın. İyi bir tavır, büyük bir etki alanı ve güvenilirlik alanlarına sahip insanları arayın. Hasta ve yorgun olmaktan bıkmış ve gerçekten hayatlarını değiştirmeye hazır olan insanları arayın. Mümkün olduğunda işe alın!

# 2 Yıpratma

MLM’deki ikinci en büyük zorluk, gördüğüm gibi, yıpranmadır. Bu, sektörümüzdeki çok az liderin hakkında konuştuğu bir şey. Niye ya? Çünkü düpedüz korkutucu. Kendi tecrübelerime dayanarak ve diğer MLM Şirketlerinde başarılı arkadaşlarımla konuşarak, endüstrimizdeki yıpranma, YIL başına yüzde 75 ila 90 arasındadır.

Ne anlama geliyor? Bugün takımınızda 100 kişi varsa, bu kişilerin 75 ila 90’ı bir yıl sonra işte olmayacak demektir. Çılgın değil mi?

Neden bu kadar çok insan pes ediyor? İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı işlerini bıraktılar ve nadiren sizinle bir ilgisi yok. İşte en yaygın nedenlerden birkaçı:

  • Gerçekçi olmayan beklentiler
  • Çalışan zihniyet
  • Bir hobi gibi davranırlar, bir iş değil
  • Kötü eğitim
  • Kötü iş ahlakı / tembel
  • Öğrenmeye açık olmamak
  • Destekleyici olmayan eş

Endüstrimizdeki bu kadar yüksek yıpratmanın en büyük nedeni, geleneksel işletmelerde olduğu gibi bir filtreleme sürecinin olmamasıdır. Herkes katılabilir.

Geleneksel bir işe başlamak için, belli miktarda sermayeye, iş deneyimine, iyi bir kredi notuna, referanslara vs. sahip olmanız gerekir. Ciddi olmayan ve niteliksiz insanlar elenir. Ek olarak, ağ pazarlamasına katılan çoğu insan işlerinde sadece FİNANSAL bir paya sahip değildir. Başlamak için sadece 50 ila 2000 dolar harcadılar, bu yüzden işin zorluğu geldiğinde işi bırakmak kolaydır.

Bunu, işe başlamak için 100 bin dolar yatırmış olan geleneksel işletme sahibi ile karşılaştırın. İşlerini yürütmek için her şeyi ama her şeyi yapacaklar, çünkü çok para harcadılar. Ağ pazarlamacıları ile öyle değil. Yıpranma her zaman işinizde yüksek olacaktır. Bu bir yıpratma işi. Ekibinizin çoğu her yıl ayrılsa bile, yine de ağ pazarlamasında BÜYÜK gelir elde edebilirsiniz.

Çözüm:

Yıpranmayı en aza indirmek için, insanlara kaybedecek bir şey vermelisiniz. İnsanların hızlı bir şekilde kontrol etmelerine ve altlarındaki bir ekibi büyütmelerine yardımcı olun, böylece kayıp korkusu ortaya çıkar. İnsanlara iyi eğitim verin. İnsanların kullanabileceği bir sistem var. Ve ekibinizin gerçekçi beklentileri olduğundan emin olun.

# 3 Çoğaltma

Herkes çoğaltmadan bahseder ki bu büyülü bir kelimedir. Ben büyülü derdim, çünkü nadiren oluyor. Kendi sözlerime göre, çoğaltma diğer insanları işe almaktır ve onları sürdürülebilir bir süre boyunca, bir sürü insanı bir parça tutarlı büyütmektir.

Kaldıraçlı bir iş olan MLM’nin SATIŞ NOKTASI budur. Büyük bir ekip oluşturuyorsun, çoğu insan biraz yapıyor ve bu insanların hepsinden kazanıyorsun. Teorik olarak, şaşırtıcı. Tek kişilik bir grup olmak ve sadece kendi kişisel prodüksiyonunuz için ödeme almaktan çok daha iyi bir anlaşma.

Çoğaltma kulağa harika geliyor. Bu nadiren olur. Bazı insanlar yapmanız gereken tek şeyin dışarı çıkıp 2 kişisini veya 4 veya 6 kişisini bulmasını vb. öğretti. Bu oyunu 11 yılda hiç görmedim.

Bunun yerine, daha çok böyledir;

20 kişiyi işe alırsınız. Bu 20 kişiden üçü bir veya üç kişiye sponsorluk ediyor ve bu 20 kişiden biri dikkat çekiyor. Size karşı dürüst olan herhangi bir lider size aynı şeyi söyleyecektir. Dahası, bazı insanlar ekibinizin yaptığınız şeyi yapacağını söyleyecek. Bu doğru değil. Şirketimde yaklaşık 250 kişiye şahsen sponsor oldum ve ekibimde bir kişi bunu yapmadı.

Bu 250 kişiden 10’undan azı  5 kişiye sponsor oldu. Kişisel ortaklarımdan sadece ikisi benim kadar ciddi. Bize öğretildiği gibi çoğaltma bir efsanedir! Bu kopyayı sizinle paylaşıldığından kabullenmelisiniz. Bunun yerine, çoğu insanın hiçbir şey yapmayacağını, bazılarının biraz yapacağını ve çok küçük bir kesimin çok şey yapacağının farkına varmalısınız.

Çözüm:

Takımınızın% 97’sinin takip edeceği bir sisteme sahip olun. Onları bir grup ortamında öğretin. Nazik olun ve işle istediklerinden daha fazlasını yapmalarına asla baskı yapmayın. Herkesi cesaretlendir. Ancak vaktinizi hak eden kişilerle geçirin.

Son düşünceler

Bunlar MLM’deki gördüğüm en büyük üç zorluk. Benimle aynı fikirde değil misiniz? Sizce MLM’deki en büyük üç zorluk nedir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

(***Uzman bir Network Marketing liderinden alıntıdır.)