Network marketing eğitimi işinizi geliştirir. Doğrudan satış içerisinde ürünlerine aşık bir takım nasıl kurulur? Aslında bu bir sır değildir. Doğrudan satış sırları içerisinde sağlam bir organizasyon kurmak, biraz zor olsa da imkansız değildir. Peki nasıl yapılabilir?

Network Marketing Eğitimi – Ürünlerine Aşık Bir Takım Nasıl Kurulur?

Network marketing içerisinde sağlam bir organizasyon kurarak, kendinize sürekli bir gelir akışı oluşturabilirsiniz. Kaldıraçlı gelir oluşturmak, doğrudan satışta başarılı olmak isteyen herkesin hayalidir. Çünkü kaldıraç oluşturmak, normal şartlar altında neredeyse imkansız bir süreçtir. Ancak doğrudan satış sektörü insanlara bu süreci daha da mümkün hale getirebiliyor.

Network Okulu TV – Titan Saadet Zinciri Nedir? >>

İlkokuldan başlayarak, ortaokul, lise ve üniversite hayatı olarak devam eden öğrenimimiz bize daha çok maaşlı bir işe hazırlamaktadır. Hayata hazırlamak konusunda yetersiz kaldığı tüm uzmanlar tarafından ortak olarak dile getirilmektedir. Sürekli sınavlar, ezberci sistemin bir parçasıdır. Satış yapmak, kendini geliştirmek, etkili iletişim hakkında insanlar yetersiz kalmaktadır.

Network Marketing Eğitimleri Neden Önemlidir?

Network marketingde başarıya ulaşmak aslında tamamen sizin elinizdedir. Sağlam bir yapının temeli olmazsa, yapının ömrü de çok uzun olmayacaktır. Temeli ne kadar sağlam atarsanız yapınız da o kadar sağlam olacaktır. Bu nedenle network marketing eğitimi son derece önemlidir.

Ancak bu eğitimler, tecrübeli bir yerden alınmalıdır. Gerek firmanızın eğitim sistemleri, gerek başarılı liderleriniz gerekse bu sektör içerisinde son derece tecrübeli olan tarafsız platformlar sizlere yardımcı olacaktır.

Network Okulu Kampüs Açıldı! – Eğitimlerine Hemen Göz Atabilirsiniz >>

Network Marketingde Ürünlerine Aşık Bir Takım Nasıl Kurulur?

Network marketing ile hayallerinize ulaşabilirsiniz. Tüm dünyaya açılabilir, sosyal bir tatmin de elde edebilirsiniz. Hem para kazanabilir, hem de tatilinizi yapabilirsiniz. Bu sektörün avantajları saymakla bitmez. Ancak bugün anlatacağımız şey, ürünlerine aşık bir takım nasıl kurulur? Sorusu üzerine olacaktır.

İnsanlar alışveriş yapmayı severler. Bazı insanlar da doğrudan satışa katılma nedeni sadece kaliteli ve uygun fiyata ürün almaktır. Ancak insanlar sadece ürün alsalar bile ileride bu işi sürekli hale getirebilirler.

Ancak ürünlerine aşık bir takım kurmak için, öncelikle bilmeniz gereken konu, takımınızın sizi takip ettiği gerçeğidir. Takımınızın limitlerini, düşüncelerini ve de aktivitelerini farketmesiniz de sizler oluşturuyorsunuz. Çünkü başarılı bir organizasyonun, başarılı bir amigosu vardır. Peki diğer konular nelerdir?

Network marketing eğitimi köşemizde bugün sizlerle ürünlerine aşık bir takım nasıl kurulur? Sorusu üzerine son derece eğitici bir video paylaşıyoruz. Daha fazla videolu içeriğimiz için Youtube kanalımız Network Okulu Tv‘yi ziyaret edebilirsiniz.

Network Marketingde Doğru Davet Etme Sanatını Öğrenin >>

Doğrudan satışta kariyer yapmak sizce mümkün mü? Hangi niteliklere ihtiyaç var? Bunlar bugünkü yazımızda ele almak istediğim bazı sorular. Aşağıdaki paragraflarda, doğrudan satışlara genel bir bakış paylaşmak istiyoruz. Böylece giriş ve çıkışları öğrenebilir ve sizin için doğru kariyer yolu olup olmadığını görebilirsiniz.

Doğrudan Satış Nedir?

Öznel bir tanıma göre, doğrudan satış, bir kişinin sabit bir konumun dışında kendi bağımsız aracısı olarak çalıştığı ve doğrudan başka bir kişiye veya işletmeye sattığı zamandır. Daha başka bir açıklama ise:

Doğrudan satış, genellikle sabit bir perakende kuruluşun dışında, bire bir satış, ev içi ürün tanıtımları veya çevrimiçi olarak ürün ve hizmetleri pazarlamak ve / veya satmak için bağımsız yükleniciler olarak bireylere girişimci fırsatlar sunan bir iş modelidir.

ABD’deki altı milyondan fazla girişimci, doğrudan satış kanalı üzerinden ürün veya hizmet satıyor ve 36,6 milyondan fazla müşteriye kişiselleştirilmiş bir satın alma deneyimi sunuyor. Çünkü doğrudan satış, ekonominin hızla büyüyen bir bölümüne katılmak için düşük riskli bir yol sunar.

Network Marketing Herkes İçin Değil! >>

MLM ve Doğrudan Satış Aynı Şey midir?

Doğrudan satış, bir ürün veya hizmet satmakla ilgilidir.

Hayır. Sözler sık ​​sık birbirinin yerine geçse de oldukça farklılar. Doğrudan satış, bir ürün veya hizmet satmakla ilgilidir. Bir kişi çok iş yapıyor. Kişi sadece kendi kişisel satışlarından ödeme alır (çoğu durumda).

Diğer yandan, ağ pazarlaması kaldıraç ile ilgilidir. Pek çok insan biraz biraz bir şeyler yapıyor. Sadece bir ürün satmak yerine, ürünleri kullanır, birkaç müşteriye hizmet verir ve sonra başkalarına aynı şeyleri nasıl yapacağını öğretirsiniz.

Bazı liderler ilgili kaldıraç nedeniyle doğrudan pazarlama yerine ağ pazarlamasını tercih ediyorlar. Ağ pazarlamacılığı daha çok koçluk, yetiştirme ve liderlik , doğrudan satış ise kişisel satışla ilgilidir.

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin Çok Önemli İpuçları >>

Doğrudan Satışta Kariyer Düşünme Nedenleri

Her işte olduğu gibi doğrudan satışta da uzman olmayı isteyebilirsiniz.

Her işte olduğu gibi doğrudan satışta da uzman olmayı isteyebilirsiniz. Bu ticari model çağımızın pazarlama tekniklerini tamamen karşılamaktadır. Bu yüzden doğrudan satışta kariyer yapmak için en sevilen nedenlerden bazıları şunlardır:

1. Sınırsız Kazanç Potansiyeli

Satmak için karlı bir ürün veya hizmet bulabilir ve satıştan hoşlanıyorsanız, bu işte kazanç için gökyüzü sınırdır. Bazı insanlar doğrudan satışlarda altı rakam, hatta yedi rakam yapar. Herkes bunu iyi yapmaz, ama gökyüzü sınırdır. Üzerinde herhangi bir kazanç sınırı yoktur.

2. Esnek Çalışma Saatleri

Doğrudan satışlarda çalışırken esnek bir programınız vardır. Çoğu durumda, kendi saatlerinizi ayarlayabilir ve istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Ancak, yine de saatlerce çalışmanız ve çalışmanız gerekir. Normalde 9 ila 5 arası bir işte bu seçeneğe sahip değilsiniz.

MLM Çalışma Takvimi Nasıl Oluşturulur? >>

3. Kendi Patronun Ol

Doğrudan satışta çalışırken bağımsız bir yüklenicisiniz. Kendiniz için çalışıyorsunuz. Bir satış yöneticiniz olabilir, ancak muhtemelen olmayabilir. Sen ateş çağırıyorsun. Hedeflerinizi siz belirlersiniz. Eğer zamanınızı ve kendinizi iyi yönetebiliyorsanız, bu kariyer bir hayalin gerçekleşmesi gibidir.

4. Seyahat Etme İmkanı

Nerede yaşadığınıza ve ne sattığınıza bağlı olarak, yeni müşterilerle tanışmak için seyahat edebilirsiniz. Birçok durumda, özellikle her şeyi çevrimiçi veya telefonla yaparsanız, dünyanın herhangi bir yerinden çalışabilirsiniz.

5. İnsanlara Yardım Etme Fırsatı

Doğrudan satışla ilgili en sevilen şeylerden biri de insanlara yardım etmektir. Bir satış elemanı olarak, gerçekte yaptığınız tek şey, bir başkasının ürün veya hizmetinizi kullanarak sorunlarını çözmesine yardımcı olmaktır. Siz gerçekten bir satış görevlisinden çok “koç” veya “danışman ”sınız.

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders >>

Başarı İçin Yardımcı Nitelikler

Doğrudan satışta başarılı olan insanlara bakarsanız, birçok farklı kültürden gelmelerine rağmen benzer nitelikleri paylaşırlar.

Doğrudan satışta başarılı olan insanlara bakarsanız, birçok farklı kültürden gelmelerine rağmen benzer nitelikleri paylaşırlar.

1. Öz Motivasyon ve Öz Disiplin

Doğrudan satışta kariyer yapmak istiyorsanız, kendinizi motive etmeniz hayati önem taşır. Kendi zamanınızı yönetmek, potansiyel müşteriler bulmak , anlaşmalar yapmak, itirazların üstesinden gelmek ve işi yapmaktan siz sorumlu olacaksınız. Eğer tembelseniz, ne yapmanız gerektiği söylenmeli veya kendini motive etmiyorsanız, bu kesinlikle sizin için bir kariyer değildir.

2. İnsan Becerileri

Doğrudan satış sonuçta bir ilişki işidir. Bunu asla unutma. İnsanlar tanıdıkları, sevdikleri ve güvendikleri insanlardan bir şeyler satın alma eğilimindedir. Her türlü insanla iyi geçinebilmelisiniz. Hoş olmalısınız.

En Etkili Satış Yapma Tekniği Nedir? >>

3. Zaman Yönetimi

Doğrudan satışta başarılı olmak için, ne yapacağınızı veya ne zaman çalışacağınızı söyleyen bir patronunuz olmayacaktır. Zamanınızı akıllıca yönetmek sizin sorumluluğunuzdadır, böylece üretken olabilir ve satış yapabilirsiniz.

4. Satış

Günün sonunda, doğrudan satışta başarılı olmak için, gözlerinde başka bir insana bakabilmeli ve sizden satın almalarını istemelisiniz. Satış, yüksek baskı veya yutturmaca ile ilgili değildir. Etki ile ilgilidir. Birini satın alma kararına yönlendirmekle ilgilidir.

5. İletişim

Doğrudan satışta iletişim önemlidir. Beklentilerinizle irtibatta kalmak ve gerektiğinde onları takip etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Sözlü, yazılı ve bizzat etkili iletişim kurmalısınız. Doğrudan satışta kariyer yapmak istiyorsanız satabileceğiniz çok şey var. Akla gelen ilk birkaç şey var:

Günün sonunda, tutkulu olduğunuz bir ürün veya hizmeti ve her satış için güzel bir kazanç sağlayan bir şey bulmak mantıklıdır.

Son düşünceler

Sonuç olarak, doğrudan satışta kariyer yapmak doğru kişi için harika bir fırsattır, ancak herkes için olmasa da. Nihayetinde, kendiniz için çalışmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz ve komisyonda % 100 çalışmayı önemsemeyin. Bazıları bu konuda başarılı olurken, diğerleri iş güvenliğinden etkilenir. Yaptığın şey sana kalmış.

Düşüncelerin nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Doğrudan satışta bir kariyer yaptıysanız, lütfen aşağıya bir yorum bırakarak hikayenizi okuyucularımızla paylaşın. Her görüşe değer verilir.

Stratejik Ağ Pazarlama Uzmanı Nasıl Olursunuz? >>

Network marketing eğitimi her networker için gereklidir. Doğrudan satışın geliştirilmiş pazarlama versiyonu olan network marketing, satış uzmanı olmak isteyen insanlar için çok güzel ve de basit bir yoldur. Peki bu ticaret içerisinde önemli olan nokta sadece ürün satmak mıdır? Organizasyonumuza karşı bakış açımız nasıl olmalıdır?

Bugünkü gönderide yapmak istediğimiz şey, en iyi dersleri ve eğitim fikirlerini paylaşmak olacaktır. Lütfen not alın. Bu derslerin Youtube kanalımız olan Network Okulu TV‘deki videolarda da söylediklerimizden farklı şekilde ifade edildiğini unutmayın. Belirli bir sırayla listelenmediklerini bilmelisiniz.

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders

Network marketing eğitimi, genelde insanlar tarafında önemsenmez. Ancak en iyi distribütörler, tecrübenin değerini çok daha iyi bilirler. Etkili lider olmak istiyorsanız, liderlerin bakış açısını ve de tecrübelerini öğrenmelisiniz. Bu nedenle eğitiminiz için almanız gereken 21 dersi sizlerle paylaşıyoruz.

  1. Çoğu insan ağ pazarlamasının, iş kısmını özlüyor.

Başarılı olmak ve gerçekten büyük paralar kazanmak istiyorsanız, çoğu insanın yapmak istemediği şeyi yapmanız gerekir.

İş, ağ pazarlamasında en önemli kelimedir. Başarılı olmak ve gerçekten büyük paralar kazanmak istiyorsanız, çoğu insanın yapmak istemediği şeyi yapmanız gerekir. İşletmenizi birkaç yıl boyunca her gün tutarlı bir şekilde çalıştırmanız gerekir.

Size söylenenin aksine, bu iş zor bir iş. Muhtemelen şimdiye kadar yaptığınız en zor şey olacak, ancak başlayın ve kursa devam edin ve onu büyük yapın.

2. Ekibinizde egonun size engel olmadığı, bir kültür oluşturun.

Kendi takımınız için fazla büyümeyin ve egonuzu (ve takımınızın egosunu) kontrol altında tuttuğunuzdan emin olun. Şirketinizde en çok kazanan siz olsanız bile, hiç kimseden daha iyi değilsiniz. Ağ pazarlamasında başarıyı deneyimledikçe, yepyeni bir distribütör olmanın nasıl bir şey olduğunu unutmayın. İnsanların, işte para kazanmasalar bile takımı sevdikleri için takılıp kalmak istedikleri bir takım kültürü oluşturun.

Doğru 6 Soru İle Kayıt Oranınızı Artırın >>

3. Yoluna çıkmaman, kaybolduğun anlamına gelmez.

Potansiyel müşterinize asla sizden farklı düşündükleri ve iş fırsatınız veya ürünlerinizle ilgilenmedikleri için kötü davranmayın. Her zaman bir pazarlama ağı uzmanı olun ve sizinkinden farklı olsa bile herkesin kendi görüşünü alma hakkına sahip olduğunu unutmayın.

4. İnsanlar onların yanında olacağınızı bilmek ister.

İnsanlar ne kadar önemsediğini anlayana kadar ne kadar bildiğin umurlarında değil. Sponsor olarak, ekibinizi destekleme, onlara yardım etme ve onları eğitme yükümlülüğünüz vardır. İnsanlara sponsorluk yapmayın ve sonra onları açıkta bırakmayın! Erişilebilir olun ve sorularını yanıtlayın, bir yön verin ve onları motive edin. Elbette, zamanınızın çoğunu süper yıldızlarınızla geçirin ve istekli çalışın, ancak ekibinizdeki herkese açık olun.

Doğrudan Satış Çok Zor! >>

5.Benimle arkadaş olamazsın!

İşinizde daha fazla büyüme istiyorsanız, daha fazla arkadaşlık kurmaya odaklanın.

Ağ pazarlamasının başarısı, birçok uzun vadeli ilişki kurmaya bağlıdır. İşinizde daha fazla büyüme istiyorsanız, daha fazla arkadaşlık kurmaya odaklanın. Başkalarına karşı nazik olun. Onlara gerçek bir ilgi gösterin. İlgilenin, ilginç olmadığını göreceksiniz.

6. Zengin insanlar tatile çıkmaz.

Network marketing eğitimi içerisinde altıncı ders, zenginlik düşüncesi üzerinedir. Zengin insanlar hayatlarını istedikleri yerde yaşarlar ve istediklerini, istedikleri zaman yaparlar. Hayatı kendi şartlarınıza göre yaşadığınızda ve her gün istediğinizi yaptığınızda, bir tatile ihtiyacınız olmayacak. Pillerinizi tazelemek veya gerçekliğinizden kaçmak için HAFTALARI ayırmanıza gerek kalmayacak.

Çoğu insan için bunu anlamak muhtemelen zordur. Ağ pazarlaması mesleğinde, dünyayı gezebilir ve bunu yapmak için para alabilirsiniz. Kendi programınızı yapabilir ve istediğiniz zaman çalışabilirsiniz! Milyonerleri kendiniz kazanmasanız bile, çoğu milyonerden daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olabilirsiniz.

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler >>

7. Başkalarının sizi zengin ve başarılı olmayı istemeniz için suçlu hissettirmesine izin vermeyi bırakın.

Hiç kimsenin hayalini çalmasına izin verme. Hayatta değerli bir şey yapmaya kalkıştığınızda, eleştirmenlerden payınıza düşeni alacaksınız. Ya eleştirmenlerinizin sizi durdurmasına izin verebilir ya da onları görmezden gelip ileriye doğru bastırabilirsiniz. Ve ne yaparsan yap, meteliksiz insanlardan tavsiye alma. Bunun yerine, istediğiniz şeye sahip olan insanlardan tavsiye alın! Gelir, başarının tek ölçüsü değildir.

8. Gelir, başarının tek ölçüsü değildir.

Başarı, farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. Evet, iyi bir gelire sahip olmak ve bankada paranın olması stresi azaltır ve kendini başarılı hissettirir ama başka faktörler de var. Kişisel gelişim, başkalarına yardım etmek, seyahat etmek, hayatı kendi şartlarınıza göre yaşamak, patronunuz olmamak ve diğer şeyler de önemlidir. Anahtar, hayatta sizin için neyin önemli olduğunu belirlemek, hedeflerinizi belirlemek ve her gün bu hedeflere doğru çalışmaktır.

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>

9. Bolluk zihniyetine sahip olun.

Bolluk zihniyetine sahip olmalısınız.

Çoğu insan kendini kısa satıyor ve neler yapabileceklerini tamamen küçümsüyor! Doğru, düşündüğümüz şey oluyoruz. Bugünden itibaren kendi kendine konuşma ve kendi imajınız üzerinde çalışın. Bolluğu düşünün. Zenginliği, mutluluğu ve başarıyı düşünün. Hakediyorsun. Harika şeyler yapabilirsin. Kendine inan, etrafta dolaşacak çok şey var, ama bunu hak etmen gerekiyor!

10. Müşterilerinizi otomatik gönderime alın.

Ağ pazarlamasında, hacim oluşturmak için para alırsınız. İnsanlara sponsor olabilirsiniz, ancak hiç kimse ürünleri kullanmaz veya satmazsa para kazanamazsınız. İnsanları otomatik gemiye almak çok önemlidir. Sadece hacim yaratmakla kalmaz, aynı zamanda insanların ürünleri kullanmasını sağlar. Bu kelime bazı insanları korkutsa da, konuştuğunuz kişilerin  % 100’ünün mevcut faturalarının çoğunun zaten otomatik gönderimde olduğunu anlamalısınız. Yeni bir kavram değil. Ne yaparsanız yapın, insanların ürünleri kullanmasını sağlayın.

Doğrudan Satış Ekibiniz Hakkında Bilmeniz Gereken 27 Şey >>

11. Bu bir meslek.

Tıpkı doktor, avukat, ekonomist veya cerrah olmak gibi, ağ pazarlaması da bir meslektir. İşi yaparsanız ve uzun süre devam ederseniz, network marketingde uzun ve başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz. Kolay değil ama hiçbir şeyde başarılı olmak kolay değil.

Bir doğrudan satış uzmanı olmak istiyorsanız, sektörün öğrencisi olmalısınız. Kitap okuyun, kasetleri dinleyin, bir mentor bulun, etkinliklere katılın ve sektör, ürünleriniz ve şirketiniz hakkında öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin.

12. MLM Endüstrisinde bir sanatçı olun.

Kendinizi bir sanatçı olarak düşünün; ağ pazarlamasında hanedanınızı inşa etmek için bir şeyler yaratan ve kendi özel yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi kullanan biri. Hepimiz benzersiziz ve başarılı olabilmek için kendi güçlü yönlerimize ve becerilerimize odaklanmalıyız. Kendin ol. Başkası gibi davranmayın. İşletmenizi size uygun bir şekilde inşa edin. Doğal olarak nede iyi olduğunuzu anlayın ve buna odaklanın. Kitleleri gözlemleyin ve tam tersini yapın.

Bir Networker Eğitim Hakkında Nasıl Düşünmelidir? >>

13. Kitleleri gözlemleyin ve tam tersini yapın.

Herhangi bir konuda başarıya ulaşmak istiyorsanız, ilk % 5'in ne yaptığını incelemeli ve davranışlarını modellemelisiniz.

Hayatta ortalama insanlar pek bir şey yapmaz. Herhangi bir konuda başarıya ulaşmak istiyorsanız, ilk % 5’in ne yaptığını incelemeli ve davranışlarını modellemelisiniz. Diğer % 95’nin ne yaptığını görmezden gelin.

Network marketing liderlerinden biri, ağ pazarlamasında olmayan insanların % 100’ünün bunu anlamadığını veya dahil olacaklarını söyledi. Ve sektörümüzdeki insanların % 95’i bunu anlamıyor. Ya da işlerini ciddiye almıyor.

14. Profesörler fazla para kazanmıyor.

Doğrudan satıştaki en başarılı insanlar, eğitimi yapan kişiler değil, ekiplerini kuran, tipik olarak siperlerde bulunan kişilerdir. Evet, bu kuralın istisnaları var, ancak çok fazla değil. Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, şirketinizde ve üst ekibinizde, işlerini inşa eden siperlerde olan ve kalça cebine atlayıp onlardan yapabileceğiniz her şeyi öğrenen bir lider bulmaktır. Aktif olarak bir takım oluşturmayan eğitmenleri dinlemekten kaçının.

Network Marketingde İnancınızı Nasıl Arttırırsınız? >>

15: Yaptığınız şey ne olursa olsun, altı haneli bir gelir elde etmek 2 ila 5 yıldan fazla sürmemelidir.

İster ağ pazarlaması isterse başka bir şey olsun, hangi iş modelini seçerseniz seçin, büyük bir işletme kurmanız birkaç yıldan fazla sürmemelidir. Birkaç yıldır bir şirkette veya iş modelindeyseniz ve fazla para kazanmıyorsanız, ya yanlış iş modelindesiniz ya da başarılı olmak için gereken işi yapmıyorsunuz (bu, normal durum).

16. Kendinizi diğer ağ pazarlamacılarıyla karşılaştırmayın.

Çoğu insan, zayıf yönlerini bir başkasının güçlü yönleriyle karşılaştırma hatasına düşer. Bu kötü bir hata. Herkes farklıdır. Herhangi bir şeyi karşılaştıracaksanız, kim olduğunuzu ve kim olabileceğinizi karşılaştırın. Şirketinizin etkinliğinde sahnede gördüğünüz kişilerin bitmiş bir ürün olduğunu anlayın. Görmediğiniz şey, bir lider olarak büyümek ve işlerini kurmak için yaşadıkları zorluklar ve sıkıntılardır.

Doğrudan Satışta En İyi Distribütör >>

17. Kelime dağarcığınızdan ortalama kelimesini kaldırın.

Herhangi bir şey yapacaksanız, yüksek standartlar belirleyin ve her gün biraz daha iyi olmaya odaklanın.

Kendiniz için bu kadar düşük beklentilere sahip olmayı ve kendinizi eksik satmayı bırakın. Harika şeyler yapabilirsin. Ortalama insanların yaptıklarına odaklandığınızda veya kendiniz ortalama olmaya çalıştığınızda, kendinizi iyi düşünürseniz hayatta yapabileceğiniz kadar çok şey başaramazsınız. Herhangi bir şey yapacaksanız, yüksek standartlar belirleyin ve her gün biraz daha iyi olmaya odaklanın.

18. Bahaneler işe yaramıyor!

Hiç bahane uyduran başarılı bir insanla tanıştınız mı? Cevap bellidir. Gerçek şu ki, ya para kazanabilirsin ya da bahane uydurabilirsin, ama ikisini birden yapamazsın. İnsanların ilk etapta başarılı olmalarının sebeplerinden biri de kendi hayatları için% 100 sorumluluk almalarıdır. Kurban zihniyetleri yok. Suçlama oyununu oynamaya devam edebilirsiniz ya da erkek ya da kadın olabilir ve kendi eylemleriniz için sorumluluk alabilirsiniz. Akıllıca seçim yapın!

Doğrudan Satışta Nasıl Kalıcı Ve Tutarlı Olursunuz? >>

19. Grubunuz yaptığınız şeyi yapacak.

Ekibindeki herkesin senin yaptığını yapmasını dilemelisin. Gerçek şu ki, çoğu insan kendi işlerinde çok az şey yapacak. Yapmak istediğiniz şey, ekibinizdeki insanlara iyi bir örnek olmak ve yaptığınız şeyi yapmaya karar vermeleri ihtimaline karşı kendi kişisel örneğinizle onlara ilham vermektir.

20. Yaptığınız işte iyi olduğunuzda insanlar, sizden onlara sponsor olmanızı isteyecek.

İnsanlar yapabilecekleri mümkün olan en iyi insanları ararlar. İnsanlar doğal olarak kazananlara, şampiyonlara ve profesyonellere ilgi duyar. Örneğin, deneyimli bir cerrahtan ameliyat olmayı mı yoksa dün tıp fakültesini yeni bitirmiş bir cerrahı mı tercih edersiniz?

Cevap vermenize gerek yok. Cevabı zaten biliyoruz. Size en iyi tavsiyemiz, işe almak istediğiniz kişi türü olmanızdır. Her gün becerileriniz, tutumunuz ve zihniyetiniz üzerinde çalışın. İnsanlara, kendilerine davranılmasını istedikleri gibi davranın.

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu >>

21. İnsanlara, kendilerine davranılmak istedikleri gibi davranın.

Asla bir başkasının sizi en iyi şekilde değerlendirmesine izin vermeyin.

Başkalarına saygılı davranın. Başkalarına karşı açık ve net olun. Kötü konuşma, baskı yapma veya başkalarına karşı kaba olma. Asla bir başkasının sizi en iyi şekilde değerlendirmesine izin vermeyin.

Son düşünceler

Özetle bu noktalar, network marketing eğitimi için alacağınız derslerden 21 tanesidir. Başarılı bir doğrudan satış organizasyonunu nasıl kurulacağı konusunda size yardımcı olacak bilgelik dolu derslerdir.

Bir yan not olarak, network marketing eğitimi dersinden ne öğrendiniz? Yukarıda bahsedilen noktalardaki favori dersiniz nedir? Ya da bahsetmediğimiz, ancak sizin öğrendiğiniz başka bir ders nedir? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Uzun Vadede Doğrudan Satışta Başarı İçin Bağlılığın Önemi >>

Bugün, doğrudan satışta 20/80 kuralı hakkında önemli püf noktalar öğreneceksiniz. Bu kural, Pareto İlkesinden kaynaklanmaktadır. Pareto İlkesi, yaptığınız şeylerin % 20’sinin sonuçlarınızın % 80’ini ürettiğini belirtir.

Doğrudan satışta başarı için bilmeniz gereken püf noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktaları yıllarca tecrübe edinerek öğrenebilirsiniz. Ya da tecrübeli insanlardan öğrenebilirsiniz. İşte doğrudan satışta 20/80 kuralı hakkında birkaç gerçek dünya örneği:

Bir kez daha, bunlar sadece birkaç örnektir. Elbette, bu sayılar biraz dalgalanabilir, ancak bunların doğru olduğunu bilmelisiniz.

Doğrudan Satışta Farklı Olmak >>

Doğrudan Satışta 20/80 Kuralı

Network marketinge gelince, network marketingde de 20/80 kuralı diye şey var.

Network marketinge gelince, network marketingde de 20/80 kuralı diye şey var. Bu ne anlama geliyor? Anlamı şudur;

Network Marketingde Ekip Üyeleriniz Hakkında Bilmeniz Gereken 27 Nokta >>

Bu öğretiden çıkarmanız gereken ders

İlk ve en önemlisi, zamanınızın % 80’ini ekibinizdeki en iyi % 20 üreticilerle geçirmelisiniz. İşi gerçekten yapan taşıyıcılar ve çalkalayıcılarla çalışın. Tek başına bu tek şey, çok fazla zaman kazandıracak ve işinizde daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Daha sonra, zamanınızın % 80’ini araştırma, planı gösterme, takip etme, ekibinizi eğitme ve müşteri edinme dahil olmak üzere en iyi % 20 faaliyetler üzerinde çalışarak geçirmeniz gerekir. Diğer tüm faaliyetler para üretmeyen faaliyetlerdir ve zaman kaybetmekten başka bir şey yapmazlar.

Ayrıca sorunların % 80’inin ekip üyelerinizin % 20’sinden kaynaklanacağını da bilmelisiniz. Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, bu insanlardan uzak durmak ve tüm vaktinizi almalarına izin vermemektir. Bunun yerine, en iyi% 20 ile çalışın.

Doğrudan satış için diğer püf noktalar

Doğrudan satışta 20/80 kuralı için dikkat etmeniz gereken diğer önemli püf noktalar şunlardır. İşletmenizde reklam vermek söz konusu olduğunda, ne yaptığınızı takip ettiğinizden ve test ettiğinizden emin olun. Örneğin, beş reklamınız varsa, bu reklamlardan birinin diğer dört reklamın toplamından daha iyi performans gösterme ihtimali yüksektir. Takip edip test etmezseniz, bunu asla bilemezsiniz!

Bunların hepsi kulağa çok basit bir tavsiye gibi gelebilir. Ancak her şeyin basit olması, insanların tavsiyelere uyduğu anlamına gelmez. Doğrudan satışta 20/80 kuralının işinizi daha iyi hale getirdiğini dürüstçe söyleyebiliriz. İşe yarayan ve zaman ve para yatırımınızdan en büyük getiriyi sağlayan şeylerin küçük yüzdesine odaklanmak çok daha akıllıca.

Doğrudan satışta 20/80 kuralı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıya bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Çoğu İnsan İş Fırsatınızla İlgilenmez >>

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde başarı için ilk yılınız çok önemlidir.

İş hayatınızdaki ilk yılınızı düşünün. Muhtemelen hayatınızın en zor yılı ve aynı zamanda hayatınızın en eğitim dolu yılı olduğunu söyleyebilirsiniz. Hem eğlenceli hem de heyecan vericidir. Ama aynı zamanda çok stresli ve zorlayıcıdır. Peki doğrudan satışta durum nedir?

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için öğrenmeniz gereken birçok konu vardır. Aslında bu ticaret boyunca öğrenmeniz gereken çok şey vardır. Bunlarda bazıları ilk yılınız için altın değerinde olacaktır. İlk yılınız temelinizdir. Ve bu yıl yapacağınız şeyler, sizin başarınız için oldukça mühimdir. Peki ilk yılınız için öğrenmeniz gereken derler arasında neler vardır?

Ders 1: İşiniz Aslında Yazar Kasa Ringi Oluşturmaktır

Kendinizi bir satış elemanı olarak düşünmüyor olabilirsiniz.

Kendinizi bir satış elemanı olarak düşünmüyor olabilirsiniz. Gerçek şu ki, eğer bir girişimciyseniz, yazar kasa zil sesini nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekir. Girişimcilerin iş güvenliği ve düzenli maaş kontrolü yoktur. Yemek yemek istiyorlarsa üretmelidirler. Bir girişimci olarak, sadece üretim ve satış için ödeme alırsınız. Yazar kasa çalmazsa, yemek yemezsiniz! Potansiyel müşterilerinizi ve iş ortaklarınızı nasıl bulacağınızı öğrenmelisiniz.

Ders 2: Gelir İle Kâr Arasında Büyük Bir Fark Var

Herhangi bir işte, genellikle gelir ve kâr arasında büyük bir fark vardır. Milyarlarca gelir elde eden ve kar etmeyen bazı şirketler var. İşletmenizin çok fazla geliri olması kârlı olacağı anlamına gelmez. Hedefiniz kârlı olmaktır, sadece büyük miktarda gelir elde etmek değil.

Kârlı bir iş kurmak, özellikle gaz, kira, kamu hizmetleri, iş gücü, sigorta, vs. gibi artan maliyetlerle çok zordur. Her türlü kârlı bir iş kuran insanlar mutlaka akıllı ve çok çalışanlardır. Bu nedenle gelir ve kar arasında fark olduğunu anlamalısınız.

Sevdiğiniz Bir İşe Başlarken Bunları Yapmayın >>

Ders 3: Nakit Akışı, Başarının Sırrıdır

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 3. ders nakit akışıdır. Nakit akışı her işte başarının sırrıdır. Faturaları ödemek ve bordroyu karşılamak için günlük ve haftalık olarak sürekli bir nakit akışına ihtiyacınız vardır. Birçok işletme zayıf nakit akışı nedeniyle başarısız oluyor. Büyük bir gelir kaynağınız olsa bile, harcamalarınızı zamanında ödeyebilmeniz için yine de iyi nakit akışına ihtiyacınız vardır. Büyük liderlerin, çoğu insanın günlük işlerini sürdürmesini ve yarı zamanlı bir iş kurmasını önermesinin nedenlerinden biri budur.

Ders 4: Her Şeyi Tek Başınıza Yapamazsınız

Pazarlamayı yürütüyorlar, satışlar üretiyorlar, telefona cevap veriyorlar, kitapları tutuyorlar, ofisi temizliyorlar, vb.

Girişimciler birçok şapka giyerler. Pazarlamayı yürütüyorlar, satışlar üretiyorlar, telefona cevap veriyorlar, kitapları tutuyorlar, ofisi temizliyorlar, vb. Öğreneceğiniz 4. ders “her şeyi kendiniz yapamazsınız.” Size yardımcı olması için çalışanlara veya daha iyisi bağımsız yüklenicilere ihtiyacınız vardır.

Ayrıca, tüm görevler eşit yaratılmaz. Küçük işletme sahibi olarak zamanınızın çoğunu satış ve pazarlamaya harcamalısınız ve hemen hemen her şeyi devretmelisiniz. Bu lükse sahip değilseniz, üretken olmayan görevlerinizi (gelir getirmeyen herhangi bir şey) üretken olmayan saatlerinizde yapmalısınız. Asla saat başına 100 $’ı saat başına 10 $’lık görevlere harcamayın.

Ders 5: Hiç Bilmediğiniz Birçok Beceriniz Var

Doğrudan satışta ilk yılınız için öğrenmeniz gereken 5. ders saklı özelliklerinizle ilgili olacak. İş hayatına başladığınızda daha önce hiç kullanmadığınız veya geliştirmediğiniz birçok beceriniz olduğunu göreceksiniz. Muhasebe konusunda, ağ kurmada, organizasyon liderliğinde gerçekten iyi ve projeleri yönetmede iyi olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Zaman ilerledikçe daha fazla beceri öğrenecek ve geliştireceksiniz.

Mevcut işinizde veya iş kolunuzda, sahip olduğunuz becerilerin % 20’sinden fazlasını kullanmıyorsunuz. Ya işinizi iyi biliyorsunuz ve işte iyisiniz ya da çok zor değil. Bir işe başladığınızda, çok daha fazlasını yapmanız gerekecek. Ve henüz dokunulmamış birçok yeteneğiniz olduğunu göreceksiniz.

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi >>

Ders 6: Çoğu İş Kârlı Olmak İçin Birkaç Yıl Alır

Bir işe başlamadan ÖNCE bu dersi öğrenmiş olmanız önemlidir. Doğrudan satışta ilk yılınız için öğrenmeniz gereken 6. ders beklentileri doğru ayarlamakla ilgilidir. Her iş, sadece kârlı olmak için birkaç yıl alacaktır ve sorunsuz bir şekilde kurulması ve çalışması için beş yıla yakın zaman alacaktır. Bir iş kurmak zor bir iştir. Bir gecede zengin olmayacaksınız. İtibarınızı ve müşteri tabanınızı oluşturmak zaman, çaba ve sıkı çalışma gerektirir. Biraz vizyon ve inanca sahip olmalısınız. Sabırlı olmak da size yardımcı olur.

Ders 7: İlk İşinizde Başarısız Olmanız Muhtemel

Başarılı girişimcilerin çoğu, başarılı olmadan önce birçok iş girişiminde başarısız olmuştur.

Başarılı girişimcilerin çoğu, başarılı olmadan önce birçok iş girişiminde başarısız olmuştur. Çok az insan ilk işleriyle büyüyor. Başarılı bir girişimci olabilmeniz için doğru beceri setini ve doğru zihin setini geliştirmek zaman alır. İlk işinizde başarısız olmanız sizi başarısız yapmaz. Basitçe öğrenin, bazı ayarlamalar yapın ve tekrar deneyin.

Doğrudan Satışta Ekibiniz Neden Çalışmaz? >>

Ders 8: Bir Mentora İhtiyacınız Var

Mentor olmak, özellikle yepyeni bir girişimciyseniz, hayati öneme sahiptir. Yapmaya çalıştığınız şeyi zaten başaran birini bulmaya çalışın ve onların tavsiyelerini alın. Bu, gereksiz hatalardan kaçınmak için size çok para kazandırabilir. Franchise’ların bu kadar iyi olmasının nedenlerinden biri, sahiplerinin şirket ofisten mentorluk almasıdır.

Son düşünceler

Bunlar, doğrudan satışta ilk yılınız için alacağını en iyi 8 derstir. İş hayatındaki ilk yılınız çok zor olabilir. Çok fazla hata yapacaksınız. Hata yapmak önemli değildir. Hatta güzel bir şeydir. Bırakmayı ve pes etmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Neyse ki, baskı yapmaya devam etmek ve hatalarınızı öğrenmek için cesaretiniz olsun.

Gerçek bir iş eğitimi istiyorsanız, çoğu insanın yaptığı gibi koleje gidebilir veya akıllı işi yapabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz. Kendi işinizi kurup yürüttüğünüz 12 ayda, herhangi bir üniversitede olduğundan daha fazla şey öğreneceksiniz.

Düşünceleriniz nelerdir? Küçük işletme sahibi olarak ilk 12 ayınız boyunca neler öğrendiniz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Network Marketingde 5 Girişimci Türü Vardır? Sen Hangisisin? >>

Network marketingde sunumun önemi nedir? İşin tanıtımını öğrenmek bize ne gibi faydalar sağlar? Pasif gelir oluşturmak ve sağlam bir takım kurmak için işin sunumunu öğrenmemiz gerekiyor. Peki nasıl?

Her işte başarının önündeki en büyük engellerden biri de tanıtım, reklam ve satış yapmaktan nefret etmektir. Kendinizi, değerlerinizin tanıtımını yapmazsanız, sunduğunuz fırsatı takdir etmezseniz, verdiğiniz hizmeti insanlara tanıtmazsanız, insanlar sizi nasıl tanıyacak ve nasıl büyük paralar kazanacaksınız?

Network marketingde sunumun önemi bu örnekle daha iyi anlaşılacak. İnandıkları değerlerini, meziyetlerini, güvendikleri ürünlerini takdir ettikleri hizmetlerini kendisini dinleyenlerle paylaşanlar başarının ön koşullarından birini yerine getirirler aslında. Ünlü eğitimci ve de yazar T. Harv EKER kitabında:

“Parasal başarıya ulaşıp zengin olmuş kişiler liderdirler ve liderlerin kendisini izleyen, destekleyen kitlelere, kitlelerin de liderlere ihtiyacı vardır. Bu nedenle tüm büyük liderler iyi birer tanıtımcıdır. Sizi destekleyen, izleyen insanlara ilham verebilmeniz için vizyonunuzu satmanız, onları motive etmek konularında yetenekli olmanız gerekmektedir. İşte bu yüzden hangi alanda olursa olsun fark etmez, liderler harikulade tanıtım yaparlar.

Parasal alandaki liderler de ürünleri, hizmetlerini ve fikirlerini istekle hatta arzuyla tanıtmak, tüm cazibesiyle sunmak, hatta daha çarpıcı hale getirerek sunmak konusunda heveslidirler.” diye belirtmektedir.

Network Marketingde Sunum Nasıl Yapılır? >>

Network Marketingde Sunumu Öğrenmek Neden Önemlidir?

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Network marketingde sunumun önemi tam olarak anlaşılmıyor. Ancak hiçbir ticari bilgisi olmayan insanların ticaret yapabilmelerine imkan sağlamış bir sektördür. Sıradan insanlara kendi işlerini kurabilme imkanı tanımaktadır. Bu nasıl mümkün olabiliyor? Tabii ki basit ve kopyalanabilir olması sayesinde. İşte bu yüzden, sistemli bir gelir elde etmek istiyorsanız, ilerlemek istiyorsanız işin tanıtımını öğrenmelisiniz.

İşinizi doğru tanıtmayı ciddiye almalısınız

Eğer işinizi doğru tanıtmazsanız sizi kimse ciddiye almaz. Bu işte çok kazanan kişiler işin tanıtımını çok iyi biliyor. İstisnasız hepsi. Hayal edin, birine gidip söylüyorsunuz; “Bak bu iş harika,  bir ürün alırsan ve para kazanmaya başlıyorsun.” O kişi de size; Anlat bakalım nasıl bir işmiş? Siz de ona söylersiniz; “Hayır, sen toplantımıza gelir misin?

Tabi ki işiniz yürür bir süre bu şekilde. Ama sen 6 ay sonra sen hala işi tanıtamıyorsan o zaman ne olacak? Eğer kendi tanıdığınız kişilere işi siz tanıtmazsanız 2 olay olacak:

  1. Onlar işin iyi olduğuna inanmayacaklar, çünkü iş iyi olsaydı kendiniz işi açıklardınız.
  2. İşin tanıtımını bilmezseniz eğer onlar sizin bu işi geçici bir iş olarak yaptığınızı düşünürler.

Randy Gage – İnançlarımızın Gücü >>

Sunumu öğrenmek, insanlara da öğretmenizi sağlar

Eğer bir kişi size işi iyi tanıtmış olsa ve oturup her şeyi size kendisi açıklamış olsa siz ne dersiniz?

Eğer bir kişi size işi iyi tanıtmış olsa ve oturup her şeyi size kendisi açıklamış olsa siz ne dersiniz? Bu her şeyi biliyor, bu gerçekten ciddi ve bu işi gerçekten ciddi olarak devamlı yapacak birisidir. Bütün olaylar kişilerin kafasında sizin davranışınıza göre belirlenecek. Tanıtımı öğrenmiş olursanız işi nerede isterseniz tanıtıp ilerletebilirsiniz. Kendi isteğinize göre işi sürdürürsünüz.

Bazı kişiler var ki yapıyorlar ve sizde onlardan öğrenebilirsiniz. İşin etkili olarak tanıtımını ve açıklamasını öğrenmelisiniz. Ne kadar ciddi olduğunuzu gösterin. Kendi başarınızı ve etrafınızdaki kişilerin başarısını gösterin. Hayal edin 5000 kişi sizin listenizde var. Kimler listesinde 5000 kişinin olmasını ister? Tabii ki herkes.

Şimdi hayal edin, networkünüzde işi sadece siz  tanıtabiliyorsunuz. Bütün vücudunuz yorulacak. Boğazınız ağrımaya başlayacak, 5000 kişiye yalnızca siz tanıtım yapacaksınız. Eğer işin tanıtımını öğrenmiş olursanız onu 2-3-4-5 kişiye de öğretebilir yani bildiklerinizi kopyalayabilirsiniz. Sonra o 5 kişi sizinle birlikte 10 kişiye öğretir, o 10 kişi de 20 kişiye öğretir…

Şimdi büyük rakamlarla konuşalım 200 kişi takımınızda var ve 200 kişinin hepsi işi çok iyi şekilde tanıtabiliyor. Ama kendiniz bilmezseniz nasıl öğreteceksiniz? Mecburen önce sizin öğrenmeniz gerekiyor.

Network marketingde sunumun önemi kısaca şundandır; Siz bu işi başkalarına da öğreteceksiniz. Siz kendi grubunuza, onlarda kendi gruplarına öğretecekler. Buda ilerlemeye neden olacak. Aklınızda olsun, takımınızda ki kişilere eğitim verin ve öğretin.

Network Marketingde Para Kazandıran Aktiviteler >>

Yeni distribütörler için öğretilecek 12 şey nedir? Doğrudan satışa yeni katılan kişiler, bu ticaret hakkında neleri bilmelidir? Bir ticarete veya işe başlayacağınız zaman, bazı püf noktaları bilmelisiniz. Veya o iş hakkında bazı kurallar vardır. Bu kurallara az da olsa hakim olmalısınız. Bu, ekibinize katıldıktan hemen sonra birisiyle yaptığınız “temel eğitim” veya “ilk eğitimdir”.

Her sponsor, yeni ekip üyelerinin doğru şekilde başlamasına yardımcı olma sorumluluğunu taşır. Bugünkü amacımız bunu yapmanıza yardımcı olmak. Yeni distribütörünüze ilk eğitim çağrısını ya da ilk eğitim toplantısını yapıyorsanız bazı şeyler dikkat etmek gereklidir. İdeal olarak, bunu ekibinize yeni katılan biri ile ilk 72 saat içinde konuşmalısınız.

Yeni Distribütörlere Öğretilecek 12 Şey

Aşağıda listelenen ilk eğitim sırasında yapılacaklar hakkında en iyi ipuçlarını yeni distribütörünüzle paylaşmayı unutmayın. Bu, katılmış olduğunuz doğrudan satış şirketlerinin eğitimlerine göre biraz değişebilir. Ancak bu size % 90’lık bir çözüm verecektir. Bu basit gündemi takip edin. Doğrudan satışta başarı yolunca size yardımcı olacaktır.

Genç Girişimcilere Güçlü Başlangıç İçin İpuçları >>

Kısa sunum yapın

Eğitim sırasında yapmanız gereken ilk şey beş dakika harcamak ve birbirinizi tanımaktır.

Eğitim sırasında yapmanız gereken ilk şey beş dakika harcamak ve birbirinizi tanımaktır. Aileleri, nereden geldikleri, hobileri, eğlence için ne yapmaktan hoşlandıkları, eğitimleri, iş deneyimleri vb. hakkında bilgi edinin. İlgilendiğiniz kişiye bir insan gibi davranın. Çünkü siz iş ortağı alıyorsunuz. Sizin için çalışan birini değil. Kısa ve tatlı tutun. Ancak özellikle kişiyi iyi tanımıyorsanız, doğru tanıdığınızdan emin olun. Kısa sunum yapın. İş hakkında öğrenilmesi gerekenleri söyleyin.

NEDEN katıldıklarını ve hedeflerin bulun

Bir sonraki yapmanız gereken şey beş dakika harcamak ve NEDENİNİ bulmak. Onlara, işe katılmaya karar vermelerini ve işleriyle neleri başarmayı umduklarını sorun. Onlara bir yıl, beş yıl ve on yıl sonra kendilerini nerede görebileceklerini sorun. Onlara onları neyin motive ettiğini ve işletme ile finansal olarak neleri başarmayı umduklarını sorun.

SMART Hedefler Nasıl Belirlenir? >>

Ürünlere kısa bir genel bakış

Bir sonraki adımınız yaklaşık 10 dakika harcamak ve hızlı bir ürün tanıtımı yapmaktır. Popüler ürünlerden birkaçını gösterin. Ürün hikayenizi paylaşın ve farklı ürün serileri hakkında konuşun. Denemeleri için onlara farklı ürünlerden örnekler verin. Onlara ürünler hakkında neleri sevdiğinizi, hangilerini en çok sattığınızı belirtin. Hangi ürünlerin yeni distribütörünüze en fazla fayda sağlayabileceğini söyleyin.

Ürünleri sipariş etmelerine yardımcı olun

Bir sonraki adımınız, onlara ilk siparişlerini nasıl vereceklerini öğretmektir.

Bir sonraki adımınız, onlara ilk siparişlerini nasıl vereceklerini öğretmektir. Onlara şirketi nasıl doğrudan arayacağınızı ve çevrim içi olarak nasıl sipariş vereceğinizi gösterin. Mümkünse, ilk sırayı tam o anda sizinle birlikte oraya yerleştirmelerini sağlayın. Ayrıca onlara arkadaşlarından ve ailesinden nasıl negatif alabileceklerini öğretin. Bakış açılarını  ayarlayın. Karşılaşacakları insan tiplerini söyleyin. Onları yapacakları işe hazırlayın. Böylece ne yapacaklarını bilirler.

Networker Olmak İçin Gerekli Beceriler >>

Kendi web sitelerini kurmalarına yardımcı olun

Bir sonraki adım birkaç dakika harcayarak, distribütör web sitelerini kurmalarına yardımcı olmaktır. Bu madde her network marketing şirketi için geçerli değildir. Kalıcı bir organizasyon kurmanın sırrı web sitesi açmak değildir. Sadece onlarla birlikte yapın. Tam orada, insanlara ürünleri ve işleri hakkında daha fazla bilgi edinmeleri konusunda göndermek için bir bağlantıya sahip olabilirler.

Yeni MLM Ve Ağ Pazarlamacılarının Dikkat Etmesi Gerekenler >>

Takımınızın kullandığı sisteme genel bir bakış

Yeni distribütörler için yapacağınız sonraki şey yaklaşık 15 dakika harcamak ve ekibinizin işlerini kurmak için kullandığı sistem ve strateji hakkında konuşmaktır. Sistemin nasıl çalıştığı ve neden yeni distribütörün takılması gerektiği hakkında konuşun. Sistemdeki deneyiminiz ve kişisel olarak size nasıl yardımcı olduğu hakkında konuşun. Sistem sıcak pazarda çalışıyor, haftalık konferans görüşmesine ve ayda bir kez yerel toplantıya katılıyor olabilir. Sistem her ne ise, onlara iyi açıkladığınızdan ve fişe taktığınızdan emin olun.

Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar – 1 >>

İsim listeniz nasıl yapılır?

Yeni distribütörler için yapacağınız bir sonraki şey, bir isim listesi yapmalarına yardımcı olmak.

Yeni distribütörler için yapacağınız bir sonraki şey, bir isim listesi yapmalarına yardımcı olmak. Bazı insanlar size 500 ila 1000 isimden oluşan bir isim listesi yapmanızı söyleyecektir. Evet, bu iyi bir stratejidir, ancak yeni kişinizi zorlayabilir. Ancak liste ne kadar büyük olursa bakış açısı o kadar sağlam olacaktır. Hepsini işe almanıza gerek yok. Ancak liste hazırlamak, bu işin kurallarından biridir. En yakın beş ila on arkadaşından veya aile üyelerinden de başlayabilirsiniz. Etki alanının onlar için daha güçlü bir organizasyon kurma konusunda, yine onlara yardımcı olacağını anlatın.

Doğrudan Satışta Kontak Listesi Nasıl Hazırlanır? >>

Gerekli kaynaklar ve araçlar

Yeni takım üyenize iş araçları ve kaynakları için neyin gerekli olacağını açıklayın. Kartvizitler, örnekler, bir günlük planlayıcı ve ihtiyaç duyduklarını düşündüğünüz başka bir şey almak hakkında konuşun. Akıllıca çalışmak için iş araçlarını kullanmanın önemini açıklayınız. Yeni distribütörünüze yapacağınız en iyi yardımlar arasındadır.

Onlar için bir eylem planı oluşturun

Yeni distribütörler için sıradaki maddemiz plan oluşturmak üzerinedir. Hedeflerini öğrendikten sonra, doğru bir başlangıç ​​yapmak için her gün, hafta ve ay ne yapmaları gerektiğini söyleyerek onlar için bir eylem planı oluşturmalısınız. Günde iki yeni insanla tanışmak ve her gün iki yeni insanla iletişim kurmak kadar basit olabilir. Yapmaları gerekenleri açıkça anladıklarından emin olun.

Network Marketingde İnsanların Başarısız Olmalarının 9 Sebebi >>

E-posta listesi ve konferans çağrıları

Ardından, yeni kişinizin e-posta dağıtım listenize ve konferans görüşmelerinize erişmesini sağlayın.

Ardından, yeni kişinizin e-posta dağıtım listenize ve konferans görüşmelerinize erişmesini sağlayın. Onlara ekibinizin aramalarını hangi günlerde ve saatlerde yaptıklarını ve bunların nasıl bağlanabileceğini söyleyin. Onları e-posta dağıtım listenize ekleyip ekleyemeyeceğinizi, böylece gerekli eğitimi ve güncellemeleri gönderebileceklerini sorun.

Yeni katılan distribütörlere bakış açısı verin

Yeni distribütörler için yapacağınız bir sonraki şey, onlara bakış açısı vermektir. Beklentilerini doğru ayarladığınızdan emin olun. Etkili bir davet yapmazlarsa, insanların rahatlıkla onlara “Hayır” diyeceklerini söyleyin. Onlarla ikili eğitimler yaparak, eğitin. Onlara ürünleri ve işletmeleri tanıtmak için sıcak pazarlarına nasıl ulaşmaları gerektiğini gösterin. Onlara kullanabilecekleri birkaç senaryo verin. Başlamalarına yardımcı olmak için onlarla üç yönlü görüşme yapma teklifi sunun.

Yeni Girişimciler İçin Başarıya Giden 11 Adım >>

Onlara ilk aylarının nasıl geçeceğini anlatın

Sağlam bir organizasyon kurmak ve başarılı olmak için nelerin gerekli olduğu konusunda gerçekçi beklentileri olduğundan emin olun. Yeni distribütörler bu konuda çok endişeli olabilirler. Korku ve reddetme hakkında konuşun. Yeni distribütörlere, Roma’nın bir günde inşa edilmediğini hatırlatın. Onlara HAYIR duyacaklarını ve bazı insanların onlara yalan söyleyebileceğini veya hatta onlara karşı durabileceğini söyleyin. Onlara herkesin, kendileri gibi heyecanlanmayacağını söyleyin. Onlara bu şeyleri öğretmezseniz, reddedilme ve / veya hayal kırıklığı yaşadıktan sonra bırakmalarına neden olursunuz.

Bonus; Sorular ve cevaplar

Network Okulu Soru Cevap - Bir soru-cevap oturumu yaparak ilk eğitimi kapatın.

Bir soru-cevap oturumu yaparak ilk eğitimi kapatın. Sorularının ve kaygılarının ne olduğunu öğrenin ve sorun. Toplantıyı olumlu bir notla kapatın. Başarı için ipuçları;

Network Okulu Sorular >>

Son düşünceler

Bir sponsor olarak, yeni distribütörler için bir gündem ve oyun planınız olmasını istersiniz. Biri kayıt olduktan hemen sonra, onlara yardım etmek için orada olduğunuzu bildirin. Onlara temel bilgileri öğretmek ve bir oyun planı vermek için ilk çağrılarını yapmanız gerektiğini söyleyin. Onlara bunun çok önemli olduğunu açıklayın. Bunu yapın, yeni distribütörünüzü hemen başlatacaksınız! Yapmazsanız da bir veya iki ay içinde kaybolacaklar!

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>

Şüphe nedir? Doğrudan satış içerisinde veya network marketing ticaretinde şüphe nasıl giderilir? Girişimcilik için şüphe gerekli midir? İnanç, her iş fırsatında olduğu gibi doğrudan satış içerisinde de gerekli bir konudur. Ancak bu konuya yeterinde önem veriyor muyuz?

Klasik ticaret içierisinde bir restaurant açtığımızı düşünelim. İşlerimizin yolunda olduğuna (aşçımızın, yemeklerimizin vs) inanalım. Bu durumda restaurantımızda yemek yiyen kişiler de çevresindekilere bizi tavsiye eder ve onların da bizim restaurantımıza gelip yemek yemesini sağlar. Anlıyor musunuz? Ticaret faaliyetinin inanca ihtiyacı var. Network marketingde de inanca ihtiyacımız var. Peki nasıl?

Network Marketingin En Büyük Katili; Şüphe

Acaba bir iş adamı işe başladığı andan itibaren para kazanmaya başlar mı? Hayır. Ama para kazanacağına inanmıştır ve bu konu çok çok önemlidir. Acaba network marketinge başladığımızda 2000 kişilik bir takımımız mı var? Acaba işe girmeden önce çek ya da ürün aldık mı? Bu inanç ve taahhüdümüz bize yardımcı olacak ve ciddiye alacağız. Diğerlerine de ciddi bir ticaret olduğunu tanıtmış olacağız.

Network Marketingde Başarısız Olma Nedenleri >>

Şüphe en büyük katildir.

Çünkü şüphe bizim inancımızı zedeleyecektir.

Çünkü şüphe bizim inancımızı zedeleyecektir. Bu sebeple işe yeni başlamışsak ve yeni başlayan birisiyle irtibat halindeysek, her zaman onu uyarmalıyız. Negatif ve olumsuz düşüncelerden uzak durmaları gerektiğini söylememiz gerekir. Böyle insanlar çoktur, biz onlara negatif kişiler deriz. Siz dersiniz;

-“Ben 10 yıla kadar bu işi yaparsam ne olur biliyor musun?

Negatif arkadaşın da der ki;

-‘’BIrak bu işleri, sen hiç bir şey olamazsın, sen başaramazsın.”

Endişelenmeyin, bu kişilerle her yerde karşılaşabiliriz. Gerçekten bu tür insanlardan uzak durmalıyız ve onlarla mesafeli olmalıyız. Yeni networke yeni başlamış bir kişi tüm heyecanıyla, ateş gibi, bir arkadaşına tanıtıma giderken yolda bir tanıdığına denk geliyor. O tanıdığı arkadaşına;

-“Kanka yeni bir işe başladım, kesinlikle milyoner olacağım. Düşünsene Türkiye’de herkes beni tanıyacak, uluslararası bir organizasyon bile kurabilirim.”

Sonra o negatif arkadaşı ona der;

“Sen de mi networke bulaştın. Boşver benim arkadaşlarım bu ticarette babalarını yaktı. Çalıştığı firma battı. Bu firmalar hep böyle.”

Yeni başlayan arkadaş;

-“Kanka ama bu şirket farklı.”

Negatif arkadaş yine;

“Bunların hepsi birbirine benzer, bu kadar para var madem biz neden görmedik? Neden reklamını kendisi yapmıyor? Seni kullanıyorlar kanka. Senin üzerinden para kazanıyorlar.”

Bu kişilerle karşılaştığımız zaman, onlara şu şekilde cevap verebilirsiniz;

“Pardon ama bu konu hakkında yanlış ve eksik düşüncelerin var. Ben de senin gibi düşünüyordum ama öyle değilmiş. Öğrenmek istersen konuşabiliriz. Yok, negatif vereceksen konuşmayalım bu konu hakkında.”

Siz kendi yolunuza devam edin. Bu kişilerden uzak durmalıyız, çünkü bu kişilerle her zaman karşılaşacağız. Birçok kişi network marketingi hevesli ve istekli olarak yapmaya karar verir. Onun karşısında 20 kişi bulunur ve negatif verirler. Çünkü bu kolay yoldur, bir insan için nerede olduğunu kabul etmesi hiç bir cesaret istemiyor.

Network Marketingde Neden Daha Az Başarılı İnsan Var? >>

İnsanların nasıl olduğunu biliyor musunuz?

Hayatın zorluklarıyla karşılaştıktan sonra yavaşça rüyalarımız, hedeflerimiz ve standartlarımız düşmeye başlayacak. En son rüyalarımız minimuma inecek ve hedeflerimiz sadece borçlu olmamak olacak. Okul ve üniversitede ki ihtiraslarımız ne oldu? Yavaş yavaş bu hayallerimizi kaybetmeye başladık herkes gibi. İnsanların bu şekilde negatif vermesi için cesarete ihtiyacı yok. Çünkü;

“Yeni bir başlangıç, cesaret ister.”

Negatif veren arkadaşların demek istediği aslında şudur;

“Biz seninle aynı şeyleri yiyoruz, içiyoruz. Benim cesaret edemediğim bir şeye, sen nasıl cesaret edip başlarsın? Sen bizim gibi olmana rağmen nasıl farklı bir yol seçersin?”

Bu sebepten dolayı bu tür kişilerden çok var. Kendilerini bu gerçeğe sokup ve kabul etmişlerdir. Bundan yüksek olamazlar. Mecburen o durumda yaşamak zorundadırlar. Mecburen bu durumdan memnun kalmayı öğrenmişler ve inanmışlardır. Bu insanlardan uzak durmalısınız

Bu ticaret cesaret ister.

Kimsenin hayatımıza karışmasına müsaade etmemeliyiz. Mutlaka bunun için bir şeyler yapmamız gerekiyor. Biliyor musunuz, bu ticaret neden cesaret istiyor? Çünkü koyduğunuz kişisel hedefleriniz var ve onlara ulaşamazsanız, o hayalleriniz size işkence edecekler. Eğer bir hayaliniz varsa ve ona ulaşamazsanız bu sizi rahatsız etmez mi? Kesinlikle evet. Bunun için cesaret istiyor.

Onlar tercihlerini rüyalarının peşinden gitmemek olarak yapıyorlar. Bunun için negatif insanların sayısı çoktur ve onlardan uzak durmalıyız. Bizim ruh ve enerjimizi kirletmelerine izin vermemeliyiz. Network marketingin delisi olan kişilerle dolaşıp takılmalıyız ki, onlar gecenin 4’üne kadar iş yapmakla meşguldürler. Bu negatif düşünen insanlar bizim ailemizle tatile gittiğimizi gördüklerinde, eve erken gittiğimizi gördüklerinde, yeni bir araba aldığımızı gördüklerinde şöyle derler;

“Hatırladınız mı? Bu kişi bize bir işten bahsetmişti.”

Aslında negatif cevaplardan korkumuz olmamalı. Bize hayır diyen kişilerden hiçbir korkumuz olmasın. Biz ilerledikten sonra bize dönüp derler; “Bende katılabilir miyim?” diye. İşte o zaman kozlar bizim elimizde olacak. Biz başardıktan sonra o insanlar bizi merak edecekler ve bizim işimizi, network marketingi anlamaya çalışacaklar.

Hiç kimse %100 başarılı değildir, bu yüzden de ümitsiz olmamalıyız.

İnsanlar her zaman başarıya ulaşırlar mı? Hayır. İnsanlar bize hayır diyecek, bırakın desinler. Bu ticaretin konusu bu değil ama bu da bir parçasıdır. Sonuçta bırakın hayır desinler, biz bunun için sevinmeliyiz. Ümitsiz olmadan başarılı olmayı düşünmeliyiz. Tecrübe edinmeliyiz.  Her zaman düşünmeliyiz, neden? Oturun araştırın. Niçin? Neyi yanlış yaptım? Eğer size geri tepki gösterirseler oturun ve düşünün, ne yaparsam daha az ters tepki alırım? Ya da nasıl daha fazla ters tepki göstermesinler.

Kısa Hikayeler – Kökeriniz Sağlam Olmalı >>

Başka bir neden de şüphedir. Şüphe felakettir. Nedeni şu; şüphe etkimizi kaybettirir, yok eder. Ama bizim bu ticarette etkiye ihtiyacımız var kabul edin ya da etmeyin. Bizim de organizasyonumuz üzerinde etkimiz var. Takımımızı bizden ayrı düşünemeyiz. Her zaman organizasyonumuzun prensip normu biziz. Eğer organizasyonumuzu sağlam kurarsak etkimiz daha da çok olacaktır.

Takımımızın sınırlarını belirleyen, biziz.

Şunu unutmamalıyız ki organizasyonumuzun her zaman prensip normu biziz.

Şunu unutmamalıyız ki organizasyonumuzun her zaman prensip normu biziz. Biz full-time çalışıyoruzdur ve alt levellerimizden biri gelip;

– “Ben de full-time çalışmak istiyorum.” diyor.

Biz de;

“Hayır, hayır gerek yok,sen böyle iyisin.” diyoruz.

Sizce o nasıl olacak? Acaba eve dönüp cesur bir lider mi olacak. Düşünecek; ‘’Neden acaba bu işte yanlışlık nedir?’’ Anlıyor musunuz? Onlar liderlerine ne derler. “Ah tanrım biz de organizasyonumuzdakilere söyleyelim. Biz full-time çalışmak istedik ama Hüseyin bizi ümitsiz etti. Biz de gidelim organizasyonumuzda söyleyelim.” Böylece bütün etkinizi kendi elinizle kaybetmiş olursunuz. Bunu sakın yapmayın.

Takımımızda iş yapmak isteyen kişileri liderlik bakımından güçlendirin ve en kısa zamanda bağımsız olmasını sağlayın. Şu soruyu aklımızdan çıkarmamalıyız; Acaba bizim etkimiz pozitif midir yoksa negatif midir? 2-3 ay içinde yaptığınız şeyleri bir düşünün. Acaba pozitif bir etki mi bıraktık yoksa negatif bir etki mi bıraktık?

Network Okulu Tv – En Yeni Videolar >>

Bugün bazı gelişmiş network marketing eğitimlerini paylaşmak istiyoruz. Network marketing ve MLM hakkında merak ettikleriniz. Bunlar önümüzdeki 12 ay içinde MLM işinizi ateşlemek için 12 fikir.

Birkaç hafta önce harika bir eğitim etkinliğine katıldım ve 20 sayfadan fazla not aldım. Notlarımdan itibaren her şeyi 12 basit fikirde birleştirdim. Ve ileri MLM (Multi Level Marketing – Çok Katmanlı Pazarlama) eğitimim olarak adlandırdım. Bu 12 ipucuna da kendi görüşümü ve perspektifimi ekledim.

Gelişmiş Multi Level Marketing Eğitimi

Doğrudan satış işiniz durgun gidiyor olabilir. Belki yavaş yavaş düşüyor. Belki de istediğiniz çoğaltmayı ve büyümeyi elde edemezsiniz. Belki çöküş yaşıyorsunuz. Ya da, işiniz asla yoluna girmedi.

Bu durumlardan herhangi biri sizi tarif ediyorsa, doğru zamanda doğru yerdesiniz demektir. Bu gelişmiş network marketing eğitimi, işinizde istediğiniz ve hak ettiğiniz atılımları elde etmenize yardımcı olabilir. Bu fikirler belirli bir sıraya göre listelenmemiştir. Gelişmiş network marketing eğitiminin keyfini çıkarın.

Network Marketingde Başarı Süreci >>

Çıtayı yükseltin.

Sponsoru olduğunuz herkes için çıtayı yükseltin.

Sponsoru olduğunuz herkes için çıtayı yükseltin. Onların şampiyon olmaya hazır olup olmadıklarına karar vermesine izin verin. Onlara bu seçimi verin. Kendiniz de dahil olmak üzere ekibinizdeki herkesin büyük hedefler belirmesini sağlayın. Yeni temsilcilerinize neyin mümkün olduğunu, bu işten beklentilerinin nasıl olması gerektiğini söyleyin. Onları başlamadan önce doğru bilgilendirin. Oyun planını doğru bir şekilde başlatmaları için ne yapmaları gerektiği konusunda onlarla tecrübelerinizi paylaşın.

Neyin mümkün olduğunu bilmelerini sağlamak konusunda ekibinize karşı sorumlusunuz. Çoğu insan başarısız olur ya da hiçbir şey yapmaz. Çünkü kimse onlardan hayal hedeflerini büyütmesini istemez. Ya da onlara neyin mümkün olduğunu söylemez.

Telefonlarınızı çalıştırmaya başlayın.

Bilgisayarınızın, e-postanızın veya sosyal medya hesabınızın arkasına saklanmayın. Telefon sizin arkadaşınız ve bu arkadaşınız 600 kilo ağırlığında değil.

İlk konuşmayı (davet) metinden okuyun veya Facebook mesajlaşma ile yapın. Daha sonra mümkün olan en kısa sürede telefona yönlenin. İş dünyasında en çok büyüyen, en başarılı insanlar telefonu kullanıyor. Bu iş bir ilişki işidir; biriyle telefonda konuşmak, onlarla bağlantı kurmanın ve bir ilişki kurmanın kolay bir yoludur.

Kumar oynamayın.

Etkiniz olmayan kişilerde unvanınız, zamanınız veya gelirinizle kumar oynamayın. Etkiniz yoksa, etkinizi artırmak için bir şeyler yapın. Daha sonra onları işinizi anlatmak için davet edin.

Hız yasasını uygulayın.

Takımınızın kazanmasına ne kadar hızlı yardımcı olursanız, takılma olasılıkları, bırakmak olasılıkları o kadar düşük olur.

Takımınızın kazanmasına ne kadar hızlı yardımcı olursanız, takılma olasılıkları, bırakmak olasılıkları o kadar düşük olur. Takımınızdaki kişilerin geç kazanmaları demek, ya da para kazanamamaları demek bırakma olasılıkları da o kadar yüksek olur demek. İnsanların, doğrudan satışa başladıkları andan itibaren, ilk 48 ila 72 saatlerinde ideal olarak, HIZLI bir şekilde kazanmalarına yardımcı olun.

Kimler ile çalışacağınızı seçin.

Vaktini hayatını değiştirmek istemeyen, mıymıy eden tipleri işe almaya çalışırken harcamayın. Fark etmeden insanların networku bırakmalarına neden olursunuz. Bazı insanlar negatiflikleri, ağırlıkları ile sizi geri çekerler.

SADECE başarı seviyeniz ve üzerinde çalışın. Motive olmayan bir kişiyi işe alırsanız, ona doğru bakış açısını verdikten sonra ilk davetlerini yaptırın. Hazır olmadan işe başlatmayın. Ona rehberlik edin.

İyi bir distribütör veya iyi bir networker olmak ne demektir?

İyi bir distribütör veya iyi bir networker demek, iyi bir üye olmak demek değildir. İyi bir distribütör, ekibinin organizasyon kurmasına yardımcı olacak İYİ olan birisidir. Arada büyük bir fark var.

DSN, 2020 Global 100 Doğrudan Satış Şirketi Listesi >>

Asla vazgeçmeyin.

Vizyonunuzu, her zaman kendinizin önünde tuttun.

Şu an ihtiyaç duyduğunuz şey için en çok istediklerinizden vazgeçmeyin. Mükemmelliğin zıddı, yeterince iyidir. Çoğu insan kendilerini rahatsız edecek şeyleri yapmayacak kadar rahattırlar. Geçici zorluklarınızın şirketinizde en üste gelmenize engel olmasına izin vermeyin. Vizyonunuzu, her zaman kendinizin önünde tuttun.

İstatistikleriniz üzerine çalışın.

Herkesin bir oranı, istatistiği vardır. Konuştuğunuz kişilerin sayısı, sonuçlanan sunumların sayısı ve bir sunum gördükten sonra katılanların sayısı. Harika bir işveren bile sunum yaptığı her 10 kişiden 1 veya 2’sinden fazla üye kaydı yapamayacaktır. Oranınızı bildiğiniz zaman, işiniz de tahmin edilebilir hale gelir.

Oranınız, becerilerinizi geliştirdikçe artacaktır. Oranınızı en az 90 gün boyunca takip edin. Böylece sayılarınızı bilir ve ne olacağını görebilirsiniz. Bir network marketing liderinin söylediği şu güçlü sözü unutmayın:

“Gerçekten yeterince insanla konuşmaya başlayana kadar, yeterince insanla konuştuğuma ikna olmuştum.”

Sponsorluğunuzu tutarlı bir şekilde yapın.

Lider olarak, her ay düzenli bir şekilde yeni temsilcileri desteklemelisiniz.

Tavsiyenin Gücü >>

Etkinliklerin önemini anlayın ve anlatın.

Etkinlikler, doğrudan satış içerisinde her şeydir.

Etkinlikler, doğrudan satış içerisinde her şeydir. Doğrudan satış, etkinlik odaklı bir iştir.

En başarılı distribütörlerin, bir etkinlik sırasında, büyük bir organizasyon inşa etme kararını verdiklerini unutmayın.

Çağrı yapmak konusunda ekibinize yardımcı olun.

Yeni bir ekip üyesine yardım etmenin 1 numaralı yolu, onlarla ve potansiyel iş ortakları ile üç yönlü görüşmeler yapmaktır. Tüm zamanınızı yeni temsilcinizi eğitmekle harcamayın. Sadece eğitim, sizin takımınızın ilerleyişini bir süre sonra durduracaktır. Onlarla üç yönlü görüşmeler yapın, böylece işlerini aynı anda öğrenebilir ve büyütebilirler. Sihirli numara, yeni kişinizin ne söyleyeceğini ve çağrıları kendi başına yapmadan önce sizinle 10 çağrı yapmasıdır.

Saadet Zinciri Nedir? >>

Hikayenizi aşağıdaki örnekler gibi paylaşabilirsiniz.

Network marketingde hikaye anlatmak her şey demektir.

Network marketingde hikaye anlatmak her şey demektir. Etkili hikayeler satış oranınızı artırır. İnsanlar sıradan bilgilendirmeler duymak yerine samimi, doğru hikayeler duymak isterler. Kendilerine bu işin nasıl bir yarar sağlayacağını duymak isterler. İşte size yardımcı olacak hikaye örnekleri.

Evde ailemle kalıyorum.

Ben evde kalıyorum. Çocuklarımı yetiştirmeyi, onlara değerlerimi öğretmeyi ve her gün evde olmayı seviyorum. Kurumsal kariyerimden vazgeçtiğimden beri kimliğimin bir bölümünü kaybettim. Ayrıca aileme maddi olarak katkıda bulunmak istiyorum, bu yüzden her iki dünyada en iyisini elde etmemi sağlayacak olan doğrudan satış işine başladım.

Mühendis olabilirsiniz.

Ben makine mühendisiyim. İşimin yaratıcı kısmını seviyorum ve baştan sona yeni öğeler tasarlandığını görüyorum. Bununla birlikte, iş yerimden ya da birlikte çalıştığım insanlardan hoşlanmıyorum. Bu yüzden yarı zamanlı bir doğrudan satış işine, kariyerimden uzaklaşmak ve hayatı kendi şartlarımla yaşamak için başladım.

Sağlıklı beslenmenin faydalarını anlatın.

Neredeyse 10 yıldır aşırı kilolu yaşadım. Hayal edebileceğiniz her diyeti denedim. Kilo verdim ve sonra geri altım. Son çare olarak bir doğrudan şatış şirketinin kilo vermeye ve sağlıklı beslenmeye yardımcı ürünlerini denemeye karar verdim. Sadece 30 günde 4 kilo verdim ve kendimi harika hissediyorum.

Organik ürünler hakkında konuşabilirsiniz.

40 yaşına geldiğimde sağlığım konusunda ciddi kararlar verdim. Bazı araştırmalar yaparken, günlük gıdalardaki GDO’ların, böcek ilaçlarının, toksinlerin ve kimyasalların tehlikelerini öğrendim. Organik ürünler, organik besin takviyeleri kullanmaya karar verdim. Bir doğrudan satış şirketinin ürünlerini öğrendiğimde aradığımı buldum.

Zamanlamanın önemini anlatabilirsiniz.

Doğrudan satış endüstrisinde birçok harika şirket var. Araştırdığım ve beni etkileyen şey, en başarılı temsilcilerin doğru şirkete tam doğru zamanda katıldıkları. Evden çalışabilmek için önce bir şirkete katılmışlar. Bu şirket de doğru zamanda doğru şirkettir. Yaklaşık 10 yaşında, ancak çok az kişi bunu biliyor.

Yarı zamanlı çalışmak istiyor olabilirler. 

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda pazarlama ağı şirketi var. Kişisel deneyimim ve araştırmalarım ile bulduğum şey, çoğu firma part-time için değil. İlk %1’lik kesim için tasarlanış. Bu şirket farklıdır. “Küçük başlamak isteyenler” ve ciddi insanlar için harika.

Sihirli bir açıklama yapabilirsiniz.

Yaptığım şeye kişisel bir ilginiz olabilir veya olmayabilir. Ancak beni sadece doğru kişiye götürebileceğinizi umuyorum. Tavsiyeler arıyorum. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Bir zaman ayarlayıp, üzerine konuşabilir miyiz?

(***Başarılı bir Network Marketing liderinden alıntıdır.)

Kendi ekibinizle ne tür bir ileri düzey MLM eğitimi paylaşıyorsunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Her Networkerin İzlemesi Gereken Filmler >>

Network marketingde başarısız olmanın nedenleri nelerdir? Neden insanlar başarısız olur? Network marketingde başarı için yapılması gerekenler nelerdir? Becerilerimizi geliştirmemiz gerekiyor mu? Bu sorular network marketing içerisinde insanların zihinlerinde aşmak istedikleri sorular arasında yer almaktadır. Eğer siz de bu sorular hakkında cevaplar arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Network marketing içerisinde;
10 networkerden sadece 4’ünün, önemli bir gelir kazanacağı ve
10.000 ağ pazarlamacısından sadece 1’inin işinde en az bir milyon dolar kazanacağı bir gerçektir.

Bu sayılar herkesi düşündürebilir. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda, son 10 yılda 100 binden fazla dolar milyoneri çıkarmış bir sektörden bahsettiğimizi de unutmayalım. Network marketingde katılan herkesin başarılı olamayacağı bir gerçektir, herhangi bir iş kolunda olduğu gibi; futbolda, müzikte, sanayi alanında vs. Peki bunun nedenleri nelerdir?

Network Marketingde Başarısız Olmanın 9 Sebebi

İnsanların büyük gelirlere ulaşamamış olmalarının veya bu ticareti bırakmış olmalarının birden çok nedeni var. Networkü bırakanların veya içerisinde büyük gelirlere ulaşamayanların, bu başarısızlık nedenlerinden 9 tanesini “networkokulu.net” olarak sizler için derledik. Gelin hep birlikte bunlara bakalım.

Birçok networker, isim listesi yapmıyor.

İsim listesi, network marketing'in kalbi ve ruhudur.

İsim listesi, network marketing’in kalbi ve ruhudur. İsimler olmadan, işinizde  sponsor olacağınız kimse de olmayacak. Ağ pazarlamacılarının çoğunun başarısız olmasının nedeni, potansiyel iş ortakları veya müşterileri için bir liste oluşturmamalarıdır.

Network marketing “umma, umut etme” ticareti değildir. Oturduğumuz yerden, sadece kafamızda çalışamayız. Liste yapmalı, sonra onlarla olan ilişkimize göre davet, tanıtım yapmalıyız. Veya onlarla ilişkimizi geliştirmek için vakit geçirmeliyiz.

Ayrıca network, 9-5 yapılacak bir iş de değildir. Yolculuk yaparken de biriyle tanışıp, sonra ona tanıtım yapabilirsiniz. Tatilde de tanıtım yaparak, satış yapabilirsiniz. Network marketing bir yaşayış biçimidir. Bu yüzden listemiz de sürekli güncellenmelidir. Yeni isimlerin olması sizin ufkunuzu da açacaktır emin olun. Potansiyel iş ortaklarınız veya müşterilerinizin olduğu bir listeniz yoksa, şimdi bir tane oluşturun, ve ertelemeyin. Hemen başlayın.

Network Marketingde Başarılı Olan İnsanların Sırrı >>

Taahhüdünüz sponsorunuz veya alt kollarınız için değil, hayalleriniz içindir.

Doğrudan satış işine katılmak için 100 dolar veya 1000 dolar yatırdınız. Sadece ürün aldınız diye, sadece networke girdiniz diye çok para kazanacağınızı düşünüyorsunuz dimi? Cevabınız “evet” ise kesinlikle hata yapıyorsunuz. Eğer böyle düşünüyorsanız ya bu düşüncenizi değiştirmelisiniz, ya da bu ticareti yapmak için vaktinizi öldürmeyi bırakın, kendinizi kandırmış olursunuz.

Girerken aldığınız ürünler sizin kendi işinizi kurmanız için bir fırsatın başlangıcıydı. Ağ pazarlamasında başarılı olmak için (aynı şey başka bir işletmede de geçerli), paradan daha fazlasını düşünmeniz gerekir.

Çoğu kişi doğrudan satışa katılıyor fakat başarısız oluyor, çünkü işe sadece cep olarak katıldılar. Kafa olarak hala dışarıdalar. Bu ticaret için zaman ayırmıyorlar ve kendilerini geliştirmek, potansiyel müşterilerini düzene sokmak ve ekiplerini oluşturmak için ek para yatırmıyorlar. Ek para içerisine toplantılara ve etkinliklere katılmak, kitap okumak, başarılı bir lider ile görüşmek için (30dk görüşebilmek için bile olsa) başka bir şehre seyahat etmek gibi şeyler var. Kısacası, işe bağlılıklarından yoksunlar.

Çoğumuz network marketinge bir çalışan zihniyetiyle giriyoruz. Ya da bazılarımız işe tam zamanlı bir iş olarak değil, yarı zamanlı bir iş olarak bakıyor. Yarı zamanlı olması da normal. Burada bahsettiğimiz konu sadece fiziki olarak zaman ayırmak değil. Zihnen bu işe odağını vermektir. Bir işletmenin katlanarak büyümesi için, sahibinin bölünmemiş dikkatine ihtiyacı var. Bu aynı zamanda network marketing için de geçerlidir. %100’ümüzü vermemiz gerekiyor. Ne kadar zaman ayırıyorsak, o vakti tamamiyle değerlendirmeliyiz.

Her Yerde Yapabileceğiniz İş Fikirleri >>

Beklentiler doğru değil, hemen zengin olmayı düşünüyorlar.

Çoğumuzun network marketinge tek katılma nedeni: büyük para kazanmak.

Çoğumuzun network marketinge tek katılma nedeni: büyük para kazanmak. Finansal özgürlük, bu denklemin bir parçası olmasaydı, bu işe katılamazdık. Bu kötü bir şey mi? Elbette ki HAYIR. Para kazanmak istemenin hiçbir yanı kötü değil. Ancak kaçırdığımız konu, bu ticaretin de kendi kuralları var.

Birçok insanın yaptığı hata, manzaralarını tamamen parasal kazançlar üzerine koymasıdır. Hemen ve acil. Aciliyet duygusu ile acil konusunu karıştırmamalıyız. Acileyet duygusu sizin, yapacağınız bir daveti, tanıtımı veya eğitimi ertelemenizi engeller. Ancak odağımızı sürekli gelir getirecek, sağlam bir organizasyona vermeliyiz.

Çoğu ağ pazarlamacısı bu ticareti bırakıyor, çünkü gelir odaklı değiller. Sabırsızlar ve hemen büyük para kazanmaya başlamak istiyorlar. İnsanları, geleceğin büyük bir lideri olarak değil, umutlarının yürüme parası olarak görüyorlar.

“Network marketing’in güzelliği, başkalarının başarabilmelerine yardımcı olmadan başarılı olamayacak olmanızdır.”

İnsanlar ticaretini yürütme konusundaki eksiklerini geliştirmiyor.

Pek çok çalışan işlerinde mutsuz, çünkü heyecanlı değiller. Sabah kalktıklarında, “bugün işi için en iyi gün olacağını” iddia etmek yerine “bu iş beni lanetledi” diye inlerler. Birçok kişi işini bırakıyor ve yine birçok kişi işlerinde çok sefil bir hayat sürdükleri için network marketinge girmeye başladı.

Yolculuğunuza bir networker olarak devam etmek istiyorsanız, bu işe katılmanızın nedenini sürekli olarak kendinize hatırlatmanız gerekir. Hedefleriniz için heyecanlı olmalısınız, başkalarının hissetmesini istediğiniz enerjiyi dışarı atmanız gerekir. “NEDEN”lerinizi hatırlamak, sizin kararlılığınızı perçinleyecek. Her sabah bu sebebi düşünün. Çünkü bu coşku ve heyecanınızı besleyecektir. Bu, zorluklarla karşılaştığınızda sizi oyunda tutacak olan şeydir.

Saadet Zinciri Ve Ponzi Sistemler >>

İnsanlar bir şeylerden hemen vazgeçmeye çok yatkınlar.

Araştırmalara göre, bebekler yürümeyi öğrenebilmek için ortalama 200 defa düşüp, kalkıyorlarmış.

Bisiklet sürdüğünüzde veya araba sürdüğünüzde biraz korktunuz, değil mi? Bisikletten ilk düştüğünüzde veya arabanızla kaza yapmaktan kılpayı kurtulduğunuzu düşünün. “Bunu yapabileceğimi sanmıyorum…” gibi düşüncelere başladınız mı? Sonuçta arabadasınız ve trafiktesiniz, kaza da yapabilirsiniz. “Kaza yaptım, bir daha araç kullanmayacağım.” diyen yok ki!

Araştırmalara göre, bebekler yürümeyi öğrenebilmek için ortalama 200 defa düşüp, kalkıyorlarmış. 200 defa! Hangimiz, “Galiba ben yürümeyi beceremeyeceğim, bundan sonra sürüneyim” dedik? Aksine devam ettik ve yürümeyi öğrendik.

Pratik yapmaya devam edin; davet, tanıtım veya takip konusunda eksikleriniz varsa daha çok pratik yapın. Neden bırakıyorsunuz? Bunu yaptığınızda bir süre sonra doğal bir beceri gibi görünecek. Network marketing böyle; hemen başaramazsın. Yolda tümsekler olacak ve düşeceksiniz, ancak cesareti kırılıp pes etmeyin.

“Unutma, bırakanlar asla kazanmaz ve kazananlar asla bırakmaz!”

Bu ticareti bırakan networkerlerin, yazılı hedefleri yok!

Hedeflerinizi yazmazsanız, yakında onları unutacaksınız. Hayatımızın her anında dikkat dağıtıcı şeylerle uğraşmak zorunda kalıyoruz, unutmak kolaydır. Doğrudan satış şirketinize ilk katıldığınızda bir hedefiniz olması gerekir. Herhangi bir şey olabilir – kendi evini, hayalindeki arabayı satın almak, hatta formda olmak! Her gün bu hedefleri hatırlamanıza yardımcı olmak için bir hayal tahtasına sahip olmalısınız.

Bir hayal tahtası herhangi bir tahta (bir mantar pano, mıknatıs tahtası, resimlerin üzerine koyabileceğiniz herhangi bir şey) üzerine kurgulanmış hayallerinizin görsel temsilleri olabilir. Kendinizi harika, hırslı veya motive hissettiren parlak, renkli görüntüler bulun. Bu rüya tahtasını yatağınızın yanına yerleştirin. Böylece sabah uyandığınızda, ne için çalıştığını hemen anlayacaksınız.

Doğrudan Satışta İvme Nasıl Oluşturulur? >>

“Hayır” kelimesini kişisel algılıyorlar.

Network marketing işinizde genellikle, en az bin tane “Hayır” alırsanız, başarılı olacağınız söylenir.

Network marketing işinizde genellikle, en az bin tane “Hayır” alırsanız, başarılı olacağınız söylenir. Kaç kez birisini organizasyonunuza almaya çok yaklaştınız ve son anda o “hayır” dedi?

Doğal tepkiniz şu olabilir “Kahretsin, bunu almak için kaç tane takip yaptım ve şimdi hayır mı diyor?” “Bunu kişisel olarak almayın, çünkü kişi iş fırsatına “hayır” diyor, size değil. Üstelik, çoğu zaman “hayır”, “sadece şimdilik hayır” anlamına gelebilir. Eğer kişi “hayır” diyorsa, onu takibe alın ve bir sonraki kişiye geçin. Basit bir “Hayır” kelimesinin hayallerinizi gerçekleştirmenizi engellemesine izin vermeyin.

İşlerine, şirketlerine, ürünlerine ve kazanç planlarına olan tutumlarını, güçlendirmiyorlar.

Zayıf duruş, kişinin benlik saygısı eksikliğinin bir yansımasıdır ve zayıf benlik imajını yansıtır. Başarıyı yansıtmak istiyorsanız, bu kısma bakmanız gerekir. Network marketing içerisindeki insanların çoğu, insanların gördüklerine göre yargıladıklarını unuturlar. Profesyonel bir distribütör olmak istiyorsanız, profesyonel gibi görünün ve kendinize, şirketinizin ürünlerine ve şirketin kendisine güven duyun.

Üst Basamaklarınıza Danışmak Önemli Mi? >>

Satıcı sendromuna düşüyorlar.

Doğrudan satışçılar ya da networkerler, satıcı değildir.

Doğrudan satışçılar ya da networkerler, satıcı değildir. Bir satıcının işi, bir satış yapmak, bir komisyon almak, bir sonraki satışa geçmek ve şirketin müşteri hizmetlerinin oluşabilecek sorunlar konusunda endişelenmektir. Öte yandan bir networker, sadece satış yapmaz. Kendisini kopyalaması gerekiyor. Sizin kadar iyi davet, tanıtım ve takip yapan bir kişi yetiştirirseniz bu sizin yararınıza olur. Sizin kadar iyi ne kadar çok lider yetiştirirseniz, ekonomik özgürlüğün kapısını biraz daha aralamış olacaksınız.

Network marketing ticaretindeki çoğu insan, kendilerini kopyalamak yerine, daha fazla insanı işlerine almaya odaklanır. Her zaman, ağ pazarlamanın daha çok insan alma işi olmadığını, kopyalama meselesi olduğunu unutmayın. Her şeyi kendiniz yapmak değildir, zamanınızı ve çabalarınızı arttırmakla ilgilidir.

Network marketing her ne kadar bir satış modeli olsa da, aslında bir yaşam biçimidir. Bu ticaret sınırsız bir gelir imkanı sunar. Sınırsız bir gelir için de sınırsız düşünmemiz gerekir. Eski alışkanlıklarımız, eski düşüncelerimiz bizi olduğumuz yere getirdi. Şimdi bir tık ileriye daha gidebilmek için, düşüncemizi, duruşumuzu, tutumumuzu, kısacası kendimizi geliştirme vakti. Daha çok pratik yapma, daha az konuşma vakti.

Siz de networkerlerin başarısız olmasının veya networkü bırakmalarının sebepleri konusunda tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bol kazançlar…

Neden %95 Başarısız Olur? – Network Okulu Tv >>