Mükemmellik Erkan Demir dünyanın en mutlu adamı

Mükemmellik bir yaşam tarzıdır ve bir varoluş biçimidir. Mükemmellik hedef, amaç ve hayallerin sağlamasında kendiliğinden oluşur. Çaba ve emek verildiğinde mükemmellikte başarı kendiliğinden gelir.

Mükemmelliği yakalamış insanların yaşam tarzlarına dikkat edildiğinde küçük şeylere değer vermişler ve ayrıntılarda gizli küçük ama zengin fikirleri yakalayabilmişler ve hemen harekete geçmişlerdir. Mükemmellik küçük şeylerle yaratılır. Bu yüzden en büyük başarılar ve günümüze gelmiş tüm mükemmellikler küçük şeylerin getirdikleri ilham kaynaklarıdır.

En İYİ Savunma, En İYİ Saldırı, En İYİ Cevap, BÜYÜK Şeyler, Büyük FELSEFELER, Yüksek HEDEFLER, Büyük HAYALLER, Yüksek Standartlar, ÖZVERİ, Aksiyon, Uyanıklık, Ve gün bitiminde HUZURLA Uykuya dalmak.. hepsi MÜKEMMELLİĞİN sonucudur… Bu yüzden MÜKEMMELLİK bir alışkanlıktır.

Mükemmellikte sınır yoktur. Esnek ve daimi olmalıdır. Ayrıca sürekli değişim içeren bir hedef içermelidir. Aynı doğada olduğu gibi değişimin kendisi mükemmelliktir.

Mükemmellik bir KİMLİKTİR! Kötü günlerde dahi ilham kaynağıdır. Alışkanlıktır… Motivasyondan fazlasıyla daha önemlidir. Kısacası ‘Hedef’ değil, bir yaşam biçimidir. Küçük bir gülümseyiş, güne başlarken merhabadır, günaydındır, bugün her zamankinden daha iyi hissediyorumdur… Mükemmellik YALINDIR, basittir ve iyiden daha da üstündür! Ve ÖDÜLDÜR…

Çevrenizdeki insanların farkında olmanız, onlarla yardımlaşmanız ve EMPATİ kurmanız ilişkilerinizi daha sağlam ve verimli bir hale getirir.

Çalışma ortamınızı toplu ve düzenli tutmanız, randevulara tam zamanında gitmeniz, aksaklık olduğunda ise gecikmenizi karşı tarafa telefonla bildirmeniz sizi mükemmelliğe adım adım ulaştırır.

İnisiyatif kullanmaktan sakın çekinmeyin çünkü; inisiyatif takdir toplar ve motivasyon sağlar. Aşırı planlamaya ve aşırı analize odaklanmadan harekete odaklanın. Çalışanların hareket alanlarını kapatmayın ve girişimciliği koruyun.

‘Bir insan eğer hayatında başarılı bir iş yapmışsa, o iş tarihe ve millete mal olmuştur. O şahı sadece onunla övünerek kalmak isterse, bu insanı tembelliğe götürür ve yeni başarılardan yoksun kılar.’ Mustafa Kemal ATATÜRK

Mükemmellik herkesin ortak noktada buluştuğu bir çizgidir.

İşinizi şansa bırakmayın…

Engelleri kaldırın…

Yenilikçi olun…

Mükemmellik Tavsiyeleri

İşlerin derinliğine girin.

Önemsiz ayrıntılar ile didişmeyin.

Zihniniz hassas olsun ve en küçük ayrıntılardan önemli sonuçlar çıkartabileceğinizi unutmayın.

Önemsiz görünen olayları dikkate alın ve irdeleyin. Sizi mükemmelliğe önemsiz gördüğün olaylar götürecektir.

Mükemmellik yoktur diyenlere karşı sağır olun.

Mükemmellik ulaşılmaz değildir.

Son olarak kusurların, eksikliklerin veya birçok kişinin kabul etmeyeceği özelliklerin aslında çok önemli olduğunu biliyor muydunuz? Mükemmel bir hayatın kusursuz ve eksiksiz bir hayat olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü mükemmellik aslında tam da bu noktada başlıyor. Hayatınızdaki bu noktaları fark ederek mükemmelliğe doğru giden yolda yürümeniz dileğiyle…