Network Marketing ve Doğrudan Satış Arasındaki Farklar

Doğrudan satış ve Network Marketing çok farklıdır.

Doğrudan Satış’a genel bakış

Doğrudan satış ve Network Marketing çok farklıdır.

Doğrudan satış ve Network Marketing çok farklıdır. Doğrudan satış, bir tüketicinibir müşteriye doğrudan bir şey satması ve bunu yaparken perakende kâr elde etmesidir.

Avon ve Tupperware gibi şirketler, bir Network Marketing bileşeni olmasına rağmen, doğrudan satış şirketleri (perakendeye odaklanma nedeniyle) olarak bilinir. Doğrudan satışın diğer örnekleri arasında bit pazarlarında satış yapmak, ev partisinde mücevher satmak, kendi mumlarınızı yapmak ve bunları yerel etkinliklerde satmak vb. faaliyetler vardır.

Basitçe söylemek gerekirse, bir kişiye doğrudan, aracısız satış yaptığınızda bu doğrudan satış olur. Doğrudan satışla ilgili hiçbir şey hatırlamasanız bile, doğrudan satışın kişisel satışa odaklandığını unutmayın.

Doğrudan satışın ana faydası, gelirinizin normalde kendi performansınıza bağlı olmasıdır. Potansiyel müşterilerin nasıl bulunacağını ve nasıl satış yapılacağını biliyorsanız, hızlı bir şekilde çok para kazanabilirsiniz. Limit gökyüzüdür. Doğrudan satışta en iyi olan insanlar, güçlü bir satış geçmişine ve sağlam ürün bilgisine sahip olanlardır.

Doğrudan satışın en büyük dezavantajı, herhangi bir kaldıracınızın olmamasıdır. Para kazanmak için öğeleri kendiniz satmaya devam etmeniz gerekiyor. Zaman ayırmazsanız ya da artık işe yaramazsanız geliriniz durur. Doğrudan satış doğrudan gelir demektir!

 

Network Marketing ‘e genel bakış

Öte yandan, Network Marketing bir takım spordur.

Öte yandan, Network Marketing bir takım sporudur. Network Marketing, bir kişinin çok iş değil çok kişinin küçük işler yapmasıyla ilgilidir. Network marketing, ürünleri tüketmek, her ay müşterilere birkaç satış yapan ve birkaç kişiye sponsor olan bir ekip oluşturmakla ilgilidir.

Network Marketing’in en büyük avantajı kaldıraçtır. İster kendiniz gelin ister yönlendirilmiş olun, ekibinizdeki her bir kişiden küçük bir komisyon kazanırsınız.

Ekibinizin satış hacmi arttıkça, geliriniz de artar. Organizasyonunuzu (ve gelirinizi) çoğaltabilir ve sonunda ne kadar çalışıyorsanız bunu size ödeyecek bir işe sahip olabilirsiniz.

Çalışacak ve üretecek kişileri bulamazsanız, geliriniz ciddi şekilde sınırlı kalır. Bu harika sektörde biraz zaman geçirirseniz, çoğu insanın aslında üretemediğini hızlı bir şekilde keşfedeceksinizdir. Endüstrimizde yıpranmanın nedenlerinden biri budur.

Ayrıca, yasal amaçlarla, Network Marketing iş modelinin bile işe alımın yanı sıra doğrudan satışa güçlü bir vurgu yapması gerektiğini de not etmek önemlidir. Network Marketing işe alımla ilgili değil, sistemli bir satış ağı oluşturmakla ilgilidir. Distribütörlere kaydolmaları için ödeme yapılmaz. Yalnızca ürünler, müşteriler ve distribütörler tarafından satın alındığında ödeme alırsınız.