fbpx

Network Marketing ve Doğrudan Satış Arasındaki Farklar

Doğrudan Satış’a genel bakış

Doğrudan satış ve Network Marketing çok farklıdır.

Doğrudan satış ve Network Marketing çok farklıdır. Doğrudan satış, bir tüketicinibir müşteriye doğrudan bir şey satması ve bunu yaparken perakende kâr elde etmesidir.

Avon ve Tupperware gibi şirketler, bir Network Marketing bileşeni olmasına rağmen, doğrudan satış şirketleri (perakendeye odaklanma nedeniyle) olarak bilinir. Doğrudan satışın diğer örnekleri arasında bit pazarlarında satış yapmak, ev partisinde mücevher satmak, kendi mumlarınızı yapmak ve bunları yerel etkinliklerde satmak vb. faaliyetler vardır.

Basitçe söylemek gerekirse, bir kişiye doğrudan, aracısız satış yaptığınızda bu doğrudan satış olur. Doğrudan satışla ilgili hiçbir şey hatırlamasanız bile, doğrudan satışın kişisel satışa odaklandığını unutmayın.

Doğrudan satışın ana faydası, gelirinizin normalde kendi performansınıza bağlı olmasıdır. Potansiyel müşterilerin nasıl bulunacağını ve nasıl satış yapılacağını biliyorsanız, hızlı bir şekilde çok para kazanabilirsiniz. Limit gökyüzüdür. Doğrudan satışta en iyi olan insanlar, güçlü bir satış geçmişine ve sağlam ürün bilgisine sahip olanlardır.

Doğrudan satışın en büyük dezavantajı, herhangi bir kaldıracınızın olmamasıdır. Para kazanmak için öğeleri kendiniz satmaya devam etmeniz gerekiyor. Zaman ayırmazsanız ya da artık işe yaramazsanız geliriniz durur. Doğrudan satış doğrudan gelir demektir!

 

Network Marketing ‘e genel bakış

Öte yandan, Network Marketing bir takım spordur.

Öte yandan, Network Marketing bir takım sporudur. Network Marketing, bir kişinin çok iş değil çok kişinin küçük işler yapmasıyla ilgilidir. Network marketing, ürünleri tüketmek, her ay müşterilere birkaç satış yapan ve birkaç kişiye sponsor olan bir ekip oluşturmakla ilgilidir.

Network Marketing’in en büyük avantajı kaldıraçtır. İster kendiniz gelin ister yönlendirilmiş olun, ekibinizdeki her bir kişiden küçük bir komisyon kazanırsınız.

Ekibinizin satış hacmi arttıkça, geliriniz de artar. Organizasyonunuzu (ve gelirinizi) çoğaltabilir ve sonunda ne kadar çalışıyorsanız bunu size ödeyecek bir işe sahip olabilirsiniz.

Çalışacak ve üretecek kişileri bulamazsanız, geliriniz ciddi şekilde sınırlı kalır. Bu harika sektörde biraz zaman geçirirseniz, çoğu insanın aslında üretemediğini hızlı bir şekilde keşfedeceksinizdir. Endüstrimizde yıpranmanın nedenlerinden biri budur.

Ayrıca, yasal amaçlarla, Network Marketing iş modelinin bile işe alımın yanı sıra doğrudan satışa güçlü bir vurgu yapması gerektiğini de not etmek önemlidir. Network Marketing işe alımla ilgili değil, sistemli bir satış ağı oluşturmakla ilgilidir. Distribütörlere kaydolmaları için ödeme yapılmaz. Yalnızca ürünler, müşteriler ve distribütörler tarafından satın alındığında ödeme alırsınız.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....