fbpx

Network Marketing ve Doğrudan Satış Arasındaki Farklar

Doğrudan Satış’a genel bakış

Doğrudan satış ve Network Marketing çok farklıdır.

Doğrudan satış ve Network Marketing çok farklıdır. Doğrudan satış, bir tüketicinibir müşteriye doğrudan bir şey satması ve bunu yaparken perakende kâr elde etmesidir.

Avon ve Tupperware gibi şirketler, bir Network Marketing bileşeni olmasına rağmen, doğrudan satış şirketleri (perakendeye odaklanma nedeniyle) olarak bilinir. Doğrudan satışın diğer örnekleri arasında bit pazarlarında satış yapmak, ev partisinde mücevher satmak, kendi mumlarınızı yapmak ve bunları yerel etkinliklerde satmak vb. faaliyetler vardır.

Basitçe söylemek gerekirse, bir kişiye doğrudan, aracısız satış yaptığınızda bu doğrudan satış olur. Doğrudan satışla ilgili hiçbir şey hatırlamasanız bile, doğrudan satışın kişisel satışa odaklandığını unutmayın.

Doğrudan satışın ana faydası, gelirinizin normalde kendi performansınıza bağlı olmasıdır. Potansiyel müşterilerin nasıl bulunacağını ve nasıl satış yapılacağını biliyorsanız, hızlı bir şekilde çok para kazanabilirsiniz. Limit gökyüzüdür. Doğrudan satışta en iyi olan insanlar, güçlü bir satış geçmişine ve sağlam ürün bilgisine sahip olanlardır.

Doğrudan satışın en büyük dezavantajı, herhangi bir kaldıracınızın olmamasıdır. Para kazanmak için öğeleri kendiniz satmaya devam etmeniz gerekiyor. Zaman ayırmazsanız ya da artık işe yaramazsanız geliriniz durur. Doğrudan satış doğrudan gelir demektir!

 

Network Marketing ‘e genel bakış

Öte yandan, Network Marketing bir takım spordur.

Öte yandan, Network Marketing bir takım sporudur. Network Marketing, bir kişinin çok iş değil çok kişinin küçük işler yapmasıyla ilgilidir. Network marketing, ürünleri tüketmek, her ay müşterilere birkaç satış yapan ve birkaç kişiye sponsor olan bir ekip oluşturmakla ilgilidir.

Network Marketing’in en büyük avantajı kaldıraçtır. İster kendiniz gelin ister yönlendirilmiş olun, ekibinizdeki her bir kişiden küçük bir komisyon kazanırsınız.

Ekibinizin satış hacmi arttıkça, geliriniz de artar. Organizasyonunuzu (ve gelirinizi) çoğaltabilir ve sonunda ne kadar çalışıyorsanız bunu size ödeyecek bir işe sahip olabilirsiniz.

Çalışacak ve üretecek kişileri bulamazsanız, geliriniz ciddi şekilde sınırlı kalır. Bu harika sektörde biraz zaman geçirirseniz, çoğu insanın aslında üretemediğini hızlı bir şekilde keşfedeceksinizdir. Endüstrimizde yıpranmanın nedenlerinden biri budur.

Ayrıca, yasal amaçlarla, Network Marketing iş modelinin bile işe alımın yanı sıra doğrudan satışa güçlü bir vurgu yapması gerektiğini de not etmek önemlidir. Network Marketing işe alımla ilgili değil, sistemli bir satış ağı oluşturmakla ilgilidir. Distribütörlere kaydolmaları için ödeme yapılmaz. Yalnızca ürünler, müşteriler ve distribütörler tarafından satın alındığında ödeme alırsınız.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,373TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...