Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Para kazanma, ek gelir imkanı, iş fırsatı… Bu bakış açılarından hangisi ile ticarete başladığınız son derece önem arz etmektedir. Çünkü bu işin kendi içinde kuralları vardır.

Burada, bu iş için yeni olan birçok kişinin sorduğu anahtar sorular var. Bu meraklı sorulara cevap vermeye ve ayrıca size sürdürülebilir ve başarılı bir iş kurmanıza yardımcı olacak tavsiyelerde bulunmaya çalışıyoruz.

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler arasında özellikle bakış açınızı değiştirme konusu olacaktır.

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler arasında özellikle bakış açınızı değiştirme konusu olacaktır. Tabii ki bunun yanında insanların hemen para kazanma isteğini de anlamalısınız. Ancak anında size para kazandıracak bir işin de ne kadar legal olacağı meçhul olacaktır. Çünkü hemen bir ürün aldınız diye zengin olamazsınız.

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders >>

Peki doğrudan satışa başlamadan önce bilinmesi gerekenler arasında bazı önemli noktalar nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim: 

Ne kadar kazanabilirsiniz?

Doğrudan satışta ne kadar kazanacağınız gerçekten size bağlı. Bu noktada işler tamamen diğer meslekler gibi çalışır. Bir gecede hiçbir şey olmaz. Eğer zaman verirseniz, sabırlı olursanız ve şirket ile üst düzeylerden aldığınız eğitimi takip ederseniz, böylece başarılı olabilirsiniz. Sonuç tamamen verdiğiniz çabaya bağlıdır.

Para Kazanmaya Nasıl Başlayabilirsiniz?

Bu, iş için gelen her yeni kişinin sorduğu önemli bir sorudur. Ve cevap bir önceki soru ile bağlantılıdır. Doğrudan satış, bir şantiyede elle çalışma yapmak kadar zor değildir. Ancak önemli bir çabayı gerektirmektedir. Kesinlikle kolay ve ‘hızlı zengin ol’ çabası değildir.

Rahat bir yaşam kurabilirsiniz, ancak sonuçlarınız sadece çabalarınız kadar olacaktır.

Ülkemizde Faaliyet Gösteren Firmalar Hakkında Rehber >>

Endüstri ve Şirket Hakkında Bilgi Edinmeli Miyiz?

Evet. Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler arasında endüstri bilgisi ve başlayacağınız firmanın bilgileri de bulunmaktadır. Endüstriler, büyüme paterni ve başarılı ürün kategorilerinin eğilimleri hakkında her şeyi okuyun. Bu bilgiler, Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu gibi endüstri sitelerinde ve networkokulu.net’te kolayca bulunabilir.

Şirketin kurumsal broşürünü, web sitesini, ürün portföyünü, pazarlama materyallerini okuyun ve her şeyin nasıl çalıştığını tam olarak anlamak için politikaları ve prosedürleri inceleyin. Bilgi güçtür. Neye başladığınızı anlamazsanız, bu sektörün potansiyelini hiçbir zaman tam olarak kullanamazsınız demektir.

Reddedilmeye Hazır Olun

Hadi yüzleşelim. Doğrudan satış, iyi anlaşılan işlerden değildir. Medyada, doğrudan satış konusunda yanlış varsayımlara dayanan, yanıltıcı raporlar bulunmaktadır. Bu tür şeyler bu sektör için bir algı sorunu yaratmıştır.

İşinizin doğasını yeniden ve yeniden açıklamak için istekli olmalısınız. Doğrudan satışı hiç duymamış veya bu konuda olumsuz bir fikir sahibi olan potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmak için çok daha fazla çaba göstermelisiniz.

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler hakkında bazı önemli noktaları sizlerle paylaştık. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sizce başka önemli noktalar var mı? Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Her ciddi pazarlama ağı temsilcisinin bilmesi gereken en iyi doğrudan satış sırlarını paylaşmak istiyoruz. Distribütörler, doğrudan satış başarısı için bazı noktaları kesinlikle anlamaları gerekmektedir. Bu gönderinin ayda sadece birkaç yüz dolar kazanmak isteyen biri için olmadığını unutmayın. Bu sadece ciddi distribütörler içindir.

Bazı tartışmalı şeyler söyleyeceğiz. Her konuda bizimle aynı fikirde olmanızı beklemiyoruz. Bu sadece sektördeki kendi deneyimlerimizden bazılarına dayanmaktadır. Siz de katılmadığınız veya kendi tecrübeleriniz noktaları aşağıda bulunan yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey

Doğrudan satış başarısı için, iş ciddiyeti kesinlikle çok önemlidir. Mikro bir girişimcilik modeli olan network marketing insanlara kendi geleceklerini kurmak için şans tanımaktadır. Bu sürecin sonunda finansal özgürlük vardır. Ancak öncesinde bilmemiz gerekenler var. Peki nedir bu önemli noktalar?

Networkunuzu İlerletmek İçin 9 İpucu >>

10. Yıpranma, Sektörümüzdeki 1 Numara Düşmandır

Yıllık yıpranmanız ekibinizin en az yüzde elli ve muhtemelen ekibinizin yüzde 70 ila 80'ine çok daha yakın olacaktır.

Bu konu hakkında halka açık bir ortamda konuşmak tabu gibidir. Çünkü üst çizginiz size gerçeği söylerse bu sizi korkuturdu. Yıpratma, bu endüstrideki bir numaralı düşmanınızdır. Yıllık yıpranmanız ekibinizin en az yüzde elli ve muhtemelen ekibinizin yüzde 70 ila 80’ine çok daha yakın olacaktır.

İnsanlar birçok farklı nedenden ötürü işten ayrılırlar ve normalde sizinle veya şirketinizle çok az ilgisi vardır. Çoğu insan yaptıkları her şeyi bırakıyor. Harika bir sisteminiz olsa ve şahsen sponsor olduğunuz kişilerle yakın çalışsanız bile, çoğu bırakacaktır.

Tüm sektörlerdeki tüm işletmelerin müşteri kaybettiğini anlamalısınız. Endüstrimizdeki yıpranma oranının sizi korkutması gerektiğini düşünmüyoruz, ancak bunu açıkça bilmeye yardımcı oluyor, bu yüzden bekleyebilir ve gerçekleştiğinde harap olmazsınız.

Sadece arka ofisinize bakın ve bunu doğrulayın. Her ay toplam ekibinizin yüzde kaçını sipariş ediyor? Ekibinizin yüzde kaçı her yıl hesaplarını yeniliyor? Ekibinizin yüzde kaçı aktif olarak perakende satıyor ve işe alıyor ? Çıldırmadan önce, biraz zaman ayıralım ve bunu perspektife koyalım:

Ağ pazarlaması neden bu diğer örneklerden farklı olabilir?

Bilmeniz gerekenler ÇOK insan yaptıkları her şeyi bıraktı. İnsanlar ekibinizden ayrıldığında, bunun genellikle ağ pazarlaması, şirket, siz, üst sıralarınız veya ürünlerle ilgisi yoktur. Çoğu insan başladıklarını bitirmez. Bir şeyleri bırakmak insan doğasıdır.

İşte gerçek. Ekip üyelerinizin çoğu istifa etse bile, yine de BÜYÜK bir iş kurabilirsiniz. Gerçekten aradığınız şey, siz olsun ya da olmasın, devam edip büyük inşa edecek 2-5 liderdir. Buna ek olarak, bir iş kurmayı bırakan birçok kişi toptan bir müşteri olarak kalmaktadır, bu yüzden hala sizin için bir kazan-kazan.

9. Kitlesel Pazar Ürünleri Arayabilirsiniz

Kitlesel pazar ürünleri sunan bir şirketle çalışmanın mantıklı olduğuna inanıyor olabilirsiniz. Bunda yanlış herhangi bir şey yok. Kitlelere hitap eden ürünler istiyorsunuz, böylece daha fazla potansiyeliniz var. Bu, nüfusun çok küçük bir yüzdesine hitap eden niş ürünler içeren bir şirket seçmekten çok daha akıllıca da olabilir. Niş ürünlerde yanlış bir şey yoktur.

Sağlık ve zindelik ürünlerinin endüstrimizde bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, tüketilebilir olmaları ve kitlelere hitap etmeleridir. Sonuçta, kitlelere hitap eden, adil fiyatlandırılan ve her ay tüketilen bir ürün istiyorsunuz, bu yüzden yeniden sipariş edilmesi gerekiyor.

Kırmızı Reishi Mantarı Nedir? Faydaları Nelerdir? >>

8. Çoğaltma Sözünü Suistimal Etmeyin

Endüstrimizdeki herkes, norm gibi, çoğaltma hakkında konuşuyor. Sektörümüzde en çok suistimal edilen kelimelerden biri haline geldi. Başarılı bir temsilciye, hangi sistemi kullandıklarına veya hangi şirkette bulunduklarına bakılmaksızın, takımlarındaki kaç kişinin dürüstçe kopyaladıklarını ve yanıtın yüzde üçünden daha az, belki bundan daha az olduğunu sorun.

Sponsor olduğunuz tüm insanlardan kaç tanesi 50 ila 100 kişiye sponsor oldu? Kaç tanesi rütbenize yükseldi? Kaç tanesinin yalnız bir kişiye sponsor olduğunu bile bilmiyor musunuz? Çok değil. İşte bilmeniz gerekenler:

Ne zaman bir müşteriyle konuşursanız, ürünler ve iş hakkında konuşun ve hangi seçeneğin kendileri için en uygun olduğuna karar vermelerine izin verin. Birisi bir süredir işinde olmadan önce, taahhüt düzeylerinin ne olacağını asla bilemezsiniz.

Birçok insan seni kandırır. Çoğu zaman en iyi insanınız olacağını düşündüğünüz insanlar genellikle hiçbir şey yapmazlar. Oysa sadece bir müşteri olacağını düşündüğünüz bazı kişiler iş kurucu olur.

Buna ek olarak, altı rakamlı bir gelir elde etmesini sağlayan sadece iki ila beş iyi lidere ihtiyacınız var. Sonuç olarak, ekibinizin sadece çok küçük bir yüzdesi çoğaltılacak ve büyük bir iş kuracaktır. Yine de sorun değil. Ekibinizdeki herkes cilt oluşturmaya yardımcı olur.

7. Bir İş Kurmanın Birçok Yolu Var

Sistemlerin satış, pazarlama, girişimcilik veya network marketing deneyimi olmayan yeni insanlar için önemli olduğunu kabul etmemiz gerekir. Sistemler başarılı olmaları için insanları yolunda tutar. Başarılı bir ağ pazarlama işi kurmak için ÇOK yol vardır. Endüstrimizdeki en iyi 100 kazananı inceleyin ve hepsinin işi birbirinden farklı şekilde kurduğunu göreceksiniz.

Yeni olduğunuzda takımın sistemini takip etmelisiniz. Tekerleği yeniden icat etmeye çalışmayın. Bununla birlikte, bazı temel becerileri geliştirdiğinizde ve ne yaptığınızı bildiğiniz için, kendi yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi geliştirmenin kesinlikle yanlış bir yanı yoktur.

Herkes farklı şekilde bağlanmış. Bazı insanlar dışarı gidiyor. Diğerleri utangaçtır. Bazıları ev partilerini sever. Diğerleri bundan nefret eder. Bazı insanlar herhangi bir yabancıyı umabilir. Bazı insanlar için, yabancılarla konuşmak zorunda kalmak onları ölümüne korkutuyor. Neyi iyi yaptığınızı belirleyin ve işi sizin için uygun bir şekilde oluşturmak için kendi yetenek ve yeteneklerinizden yararlanın.

6. Hobi Gibi Davranarak, Büyük Bir İş Kuramayacaksınız

Her türden başarılı bir iş kurmak büyük bir taahhüt gerektirir.

Asla yarı zamanlı çalışan büyük bir ekip kuramayacaksınız. Asgari ücret zihniyetine veya iş ahlakına sahip asla altı veya yedi figür kazanan olmayacaksınız. Endüstrimizdeki tüm en iyi kazananlar, işlerini yarı zamanlı olarak çalıştı. Evet, yarı zamanlı olarak harika bir yarı zamanlı gelir oluşturabilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, bunu yaparak tam zamanlı bir gelir elde edemezsiniz.

Her türden başarılı bir iş kurmak büyük bir taahhüt gerektirir. Günlük bir işiniz olsa bile, büyük bir iş kurmak istiyorsanız, ağ pazarlama işinizde günde en az 3-4 saat çalışmak zorunda kalacaksınız. Yarı zamanlı tanımımız haftada 20 saatten az (para üreten faaliyetler) bir şey. En başarılı temsilciler, günlük işlerine sahip olsalar bile, ağ pazarlama işlerini haftada 30 saatten fazla çalışırlar. Bir işletme gibi davranın ve size bir işletme gibi ödeyecektir.

Yeni MLM Temsilcilerine Tavsiyeler >>

5. Başarı, Beklediğinizden Daha Uzun Sürecek

Doğrudan satış başarısı için beklentilerinizi düzgün ayarlamalısınız. Endüstrimizdeki çok az insan hızlı bir başarı yaşar. Bu iş piyango değil. Roma da bir günde inşa edilmedi. En çok kazananların bir şirkette en az beş yıl ve normalde on veya daha fazla yıl olduğunu göreceksiniz. Evet, birkaç istisna var, ama bu norm değil.

Bu, saatlerce dolar ticareti yaptığınız bir iş değildir.  Diğer tüm işletmeler gibi, çok az para için başlangıçta kıçınızı çalışacaksınız. Çoğu işletme böyle çalışır. Ağ pazarlama işinizde (ilk yılınızda) yarı zamanlı olarak daha fazla para kazanacağınız fikriniz varsa, tam zamanlı çalışmanızdan daha fazla para kazanacaksınız, muhtemelen bir süredir sahip olduğunuz bir kariyerde.

Network marketingde, işinize haftada 20 saatten daha az zaman ayırıyorsanız, ağ pazarlama işinizle tam zamanlı bir gelir elde etmeniz muhtemelen beş veya daha fazla yılınızı alacaktır.  Pek çok insan endüstrimize katılıyor ve hızlı bir şekilde zenginleşmeyi ya da hiçbir şey yapmamak için para almayı bekliyor. Herhangi bir meşru iş bu şekilde çalışmaz.

4. Minimum 100-200 Kişiye Şahsen Sponsor Olmanız Gerekecek

Endüstrimizdeki en iyi kazananları ve bunların % 90’ının ortak olduğu şeyleri inceleyin. Bundan daha az olmasa da kişisel olarak MINIMUM 100-200 kişilere sponsor olmalarıdır. Evet, birkaç nadir istisna vardır, ancak bunlar nadirdir.

Network Marketingde 90 Gün Neden Çok Önemlidir? >>

3. Önceki Deneyiminiz Bir Nimet veya Lanet Olacak

Doğrudan satış başarısı için, bu işe katılmadan ÖNCE yaptığınız şeyler, işinizde bir nimet ya da lanet olacak. Network marketing, tıpkı diğer her şey gibi bir meslektir. Başarılı olmak için belirli bir dizi beceri ve tutum geliştirmelisiniz.

Satış, liderlik , pazarlama, işe alım veya girişimcilik konusunda deneyiminiz yoksa, bu sektörde dik bir öğrenme eğrisinden geçeceksiniz. Bu öğrenme eğrisi, önceki deneyimlerine bağlı olarak herkes için farklı olacaktır.

Öte yandan, bir başkasının işin her parçasıyla mücadele ettiğini görürseniz, bunun nedeni önceki yaşamları ve iş deneyimlerinin onları ağ pazarlamasına hazırlamamasıdır.

Sonuç olarak, herkesin işinde başarılı olabilmesi için bazı kişisel gelişimden geçmesi gerekecek. Bazı insanlar diğerlerinden çok daha fazla büyümeye ihtiyaç duyacaktır.

2. Gerçek Ürününüz, İş Fırsatınızdır

Çoğu insan, ürünler yüzünden değil, ekstra para kazanmak için endüstrimize katılır.

Çoğu insan, ürünler yüzünden değil, ekstra para kazanmak için endüstrimize katılır. Açıklığa kavuşturmak için, EVET, ürünler önemlidir. Evet, perakende müşterilere ihtiyacınız var.

Ancak, doğrudan satış ve ağ pazarlamasını karıştırmayın. Doğrudan satış, bir ton ürün satan yaklaşık bir kişidir. Diğer yandan, ağ pazarlaması birçok insanın biraz iş yapmasıyla ilgilidir. İki ila beş kişisel perakende müşterisi tutmanız gerekebilir. Bu, işletmenizi meşru kılar ve kârlı olmanıza yardımcı olur. Bunu yaptıktan sonra, şeylerin iş tarafına odaklanmanız gerekir.

1. Hızlı Bina Tek Yol

Kaplumbağa ve tavşan hakkında bir hikaye var. İkisi yarışıyor. Tavşan hızlı bir başlangıç ​​yaparken kaplumbağa yarış güzel ve yavaş başlar. Bir noktada, tavşan yarışta komuta eden bir ipucu olduğunu görür, bu yüzden mola verir. Uyurken kaplumbağa güzel ve istikrarlı kalır. Tavşan uykusundan uyanınca görür ki, kaplumbağa çizgiyi geçer ve yarışı kazanır.

Hikayenin ahlakı, istikrarlı temponun yarışı kazanmasıdır.  Ancak ağ pazarlamasında işler genelde böyle değildir. Evet, ayda 2-3 kişiye sürekli olarak, her ay, birkaç yıl boyunca sponsor olmak, hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir. Bu yaklaşımı izleyerek büyük bir ekip oluşturabilirsiniz, ancak bu işi kurmanın yavaş ve acı verici yoludur.

Ağ pazarlamacılığınızı oluşturmanın en iyi yolu, bir aciliyet duygusuna sahip olmak ve 90 günlük bir yıldırımda büyük eylemler yapmaktır. 90 günlük yıldırım, işinizdeki aktivitelerinize yoğunlaştığınız, odaklandığınız ve üçe katladığınız zamandır. 90 günde, birkaç yıl içinde çoğu insandan daha fazlasını yaparsınız.

İdeal olarak, 90 gün içinde 20-40 kişiyi işe aldığınız 90 gün arka arkaya birkaç blitz yapmak istersiniz, böylece işinizde hızlı bir momentum ve büyüme yaratabilirsiniz. Doğrudan satış başarısı, momentum yaratmaya ve sürmeye başlar. Yavaş ve istikrarlıysanız momentum yaratmak neredeyse imkansızdır.

Sektördeki en iyi liderlerin çoğu, işlerinde en az bir ila üç defa, 90 günlük yıldırım yapmışlardır. Aktivite ve sonuçlarda bir dalgalanma yaratmak için büyük bir eylem yaptılar. Bu, ekiplerinde heyecan ve hızlı büyüme yarattı. 90 günlük yıldırımları bitirdikten sonra, çabalarını biraz yavaşlatabilir ve sadece güzel ve istikrarlı olabilirler.

Sonuç olarak, bir noktada kısa bir süre için büyük eylemleri gerçekleştirmelisiniz. Güzelliği sadece 90 gün boyunca, ağ pazarlama kariyerinizde bir ila üç kez yapmanız gerekir.

Son düşünceler

Bunlar, her ciddi distribütörün, bilmesi gerektiğine inandığımız  10 önemli noktadır. Bu doğrudan satış başarısı için gerekli bilgilerin hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. Söylediklerimize katılıyor musunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Doğrudan Satış Ekibiniz Hakkında Bilmeniz Gereken 27 Önemli Nokta >>

Doğrudan satış işinizde mücadele mi ediyorsunuz? Ticaretinizde iyi sonuçlar almak, kendinize pasif gelir yaratmak ve para kaybetmemek için tekerleklerinizi döndürmekten bıktınız mı? Öyleyse yalnız olmadığınızı bilin. Çoğu distribütör doğrudan satış içerisinde işi ile sürekli mücadele halindedir. Aslında, klasik işletmelerdeki çoğu girişimci de işleri ile mücadele ediyor, çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar.

Doğrudan satış işi ilk ortaya çıktığı günden bu yana sürekli büyüme gösteren sektörlerden biri olmuştur. Anlatılanlar, taktikler herkes için işe yaramayabilir. Ancak becerilerinizi ve zihniyetinizi geliştirmek için zaman ayırırsanız, işinizde daha iyi sonuçlar alabileceğiniz kesindir.

Doğrudan Satış İçerisinde Nasıl Daha İyi Sonuçlar Alabiliriz?

Bugünün yayınındaki amacımız, pazarlama ağı işinizdeki mücadelenizi nasıl aşacağınız ve nasıl daha iyi sonuçlar almaya başlayacağınız konusunda size somut tavsiyeler vermektir. İşleri tersine çevirmek üzere işinizde incelemeniz ve sonra uygulamanız için bazı yararlı ipuçlarını paylaşacağız;

Değerlendirin Ve Eksikleriniz Üzerinde Çalışın

Sırf bir şeyin senin için çalışmaması, işe yaramayacağı anlamına gelmez. Sadece yaptığınız şeyin, SİZİN için çalışmadığı anlamına geliyor. Akıllı girişimciler, işler yolunda gitmediğinde bir adım geri çekilir ve yaptıklarını DEĞERLENDİRİR. Ne yaptıklarına (stratejilerine) bakarlar. Daha iyi yapabilecekleri yollar olup olmadığını araştırırlar.

Başlamak için en iyi yerlerden biri, iyi olduğunuz ve mücadele ettiğiniz şeylerin bir listesini yapmaktır, böylece iyileştirme yapacağınız alanları belirleyebilirsiniz.

Başarılı Bir Mentor Bulun Ve Ona Danışın

Kendi işinizde uğraşıyorsanız, başarılı bir mentor bulun ve ona danışın. Yükselmeye başladığınızı göreceksiniz. Sorularınıza cevap almak için başarılı üst düzey mentoru arayacaksınız. Ne işe yaradığını bilen ultra başarılı bir danışmana sahip olursanız işinizde başarıya daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Network Marketing’de En Önemli Konu: Danışmak! adlı çok okunan içeriğimiz için >>

Kendiniz İçin Bir Oyun Planı Oluşturun

Neyle uğraştığınızı öğrendikten sonra, düzeltmek için bir oyun planı hazırlamanın zamanı geldi. Örneğin, telefon rehberinizdeki insanlarla konuşmakta zorluk çekiyorsanız, telefon becerilerinizi geliştirmek için bir oyun planı hazırlayın. İyi bir telefon konuşması örneği yazın.

Telefonla satış ve telefonla pazarlama hakkında birkaç kitap okuyun. Bu konuda iyi olan, ekibinizdeki ya da üst ekibinizden birinden tavsiye alın. Bu alanda gelişmek için bir kişisel gelişim planı hazırlayabilirsiniz.

Başarınız İçin Dikkatli Olun Ve Stratejinizi Gözden Geçirin

Başarı için sahip olabileceğiniz en kötü şey kapalı bir zihindir. Yeni şeyler denemeye istekli olmadığınız şekilde ayarlanmışsa, dikkatli olmalısınız. İşletmenizi belirli bir yolla oluşturmaya çalışarak birkaç ay (veya yıl) geçirdiyseniz ve hala çalışmıyorsa, yeni bir strateji bulmak için yeterince açık olmalısınız.

Kafanı duvara dayamaya devam etmeyin. Diğer başarılı distribütörlerin neler yaptığını dinleyin ve gözlemleyin ve yaptıklarını modelleyin. Hedefinize ulaşmak için her zaman birden fazla yol vardır.

Kendi işinizi Kurmadan Önce Bu Yazıyı Okuyun >>

Kendinizi Eğitin

Büyük bir öz-eğitim hayranı olmalısınız. Becerilerinizi geliştirmek için çalışabileceğiniz çok sayıda kitap, araç, kaynak, video ve web sitesi var. Eğer kırıldıysanız, bu materyalleri yerel kütüphanenizden ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Becerilerinizi geliştirmeye çalışıyorsanız, bu konuda yazılmış her kitabı okuyun. Atölye ve etkinliklere katılın. Bu beceride iyi olan insanlarla takılın. Kendi beyin ekibinizi kurun. Her gün yeni bir şey öğrenmek için bir noktaya gelin.

Daha Fazla Çaba Gösterin, Hemen!

Mücadelelerinizin üstesinden gelmenin en iyi yollarından biri çabalarınızı iki veya üçe katlamaktır. Bu çok zor olabilir, ancak doğrudan satış içerisinde mücadele eden çoğu insan PARA ÜRETEN FAALİYETLER için yeterli zaman ve enerji harcamaz.

Sizi temin ederiz ki, planı haftada beş ila on kez gösteriyorsanız, insanları takip ediyorsanız ve müşterilerinizi alırsanız ekibiniz büyür. Tüm zamanınızı hazırlanmak veya para kazanmayan faaliyetlerde bulunmak için hazırlanmak, sizi sinirlendirmekten ve sizi geride tutmaktan başka bir şey yapmaz.

Son düşünceler

Unutmayın, mücadele yaşamın normal bir parçasıdır. Başarı, hiçbir çabada, bir gecede gerçekleşmez. Ne de olsa, başarı yolunda ilerliyorsunuz. Başarıya giden yolda başarısız olmalısınız. Öyleyse, doğrudan satış işinizde mücadele ediyorsanız, artık mücadele etmeyin ve onu kucaklayın! Yukarıda bahsettiğimiz altı şeyi yaparak işe başlayın ve bu gerginlikten kurtulun!

Networkte Sağladığınız Değere Göre Para Kazanın adlı içeriğimiz için >>

Doğrudan satış işinizde nasıl ivme oluşturulacağını bilmek istiyorsanız, kesinlikle doğru noktadasınız. Sürekli gelen bir pasif gelir oluşturmak, her distribütörün istediği bir şeydir. Çünkü belirli bir düzeyde pasif gelir oluşturmuşsanız artık hayatınızda istediğiniz şeyleri yapacak konuma gelmişsinizdir.

Doğrudan satış ticaretiniz içerisinde kurduğunuz takımınızda, momentum yaratmak sizin nihai hedefiniz olmalı. Bu hedef, bir gecede olmayacak veya kolay olmayacak. Fakat bir defa bu süreci yakaladığınız zaman, durdurması da çok zor olacak. Bir iş ne kadar zorlu, riskli ise getirisi  de o kadar yüksek olacaktır.

Doğrudan Satış İşinizde İvme Yaratmak

İşin kolayını aramak, hayallerin peşinden değil, günlük yaşama düşüncesi peşinden koşmaktır. Günü geçirmek için hayatınızın her anında çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak sistemli bir gelir oluşturmak için çabalarsanız bir gün başaracağınızdan ve hayatınızın geri kalanında sadece istediğiniz şeyleri yapacağınızdan da emin olabilirsiniz.

Doğrudan satış işinize yeni başladıysanız, işin bu noktasında hemen hemen kendi çabalarınızdan para kazanıyorsunuzdur.

Eğer çoğu insan gibiyseniz, bu vazgeçip işi bıraktığınız zaman dilimidir.  Farkına varamayacağınız şey, ilerlemeye devam ederseniz ekibinizin sonunda bir ivme kazanacağıdır. Ya kendinizi geliştirip, yeni kişileri takımınıza alacaksınız ya da pes edip sıradan hayatınıza geri döneceksiniz. Doğrudan satışta insanlar aslında başarısız olmuyor; insanlar işi bırakıyorlar.

Saadet Zinciri Ve Ponzi Sistemler nelerdir, biliyor musunuz? >>

İvme Nasıl Oluşturulur?

Tepelere doğru araba sürmeye, gezmeye gittiğinizi düşünün. Gezerken gazınız bitti. Bir mil ötede bir benzin istasyonu var, ancak tepenin diğer tarafında. Arabanızı tepeye doğru itmeye başlıyorsun. Gerçekten gücünüzün çoğunu burada uygularsınız. Zor bir zaman ve yorucu bir iş. Tepenin zirvesine ulaştıktan sonra, düz bir noktaya çıkıyorsunuz.

Tam da şimdi aracınızı itmek çok daha kolay olacaktır. Hala zor bir iş ama o kadar da kötü değil. Arabanız tepenin üstündeki zirveye ulaştığı zaman, aslında aşağı doğru eğime ulaşır. Benzin istasyonuna doğru tepeden aşağıya inerken, hızı daha da artmaya devam edecektir. Artık sizin iteklemenize gerek kalmayacak, kendi kendine ilerlemeye başlayacaktır.

Doğrudan satış içerisinde momentum böyle işler. İlk birkaç ay (veya yıllar) zordur. 2000 kiloluk bir arabayı tek başına yokuş yukarı itiyormuşsunuz gibi hissedersiniz. Çok çalışıyor fakat çok büyük sonuçlar göremiyorsunuz. Sonunda, yapmaya devam ederseniz, aracı itmenize yardımcı olacak birkaç ciddi distribütör bulacaksınız. Sonra bir kaç tane daha, birkaç tane daha ve birkaç tane daha bulacaksınız.

Siz farkına varmadan, her ay size göre biraz az şey yapan, küçük bir grup insan olacak. Birkaç ay içinde grubunuz büyümeye devam edecek ve size yardım edecek daha da fazla insana sahip olacaksınız. Bir veya iki yıl içinde yüzlerce (hatta binlerce) insanın biraz işi yapmasına neden olabilirsiniz ve bu da çok fazla sonuç verir.

Ticaretinizde ivme güzel bir şeydir. Unutmayın, doğrudan satış içerisinde başarının anahtarı, birçok insanın biraz iş yapmasıdır. En iyi kazanç sağlayanların çoğu, ürünleri kullanan, birkaç müşteriye başvuran ve her ay bir veya iki yeni distribütöre sponsorluk yapan binlerce kişiye sahiptir. Grup büyüdükçe hacimleri ve bonusları da kontrol edilir.

Takımınız içerisindekilerin çoğu çok az şey yapacak. Belki grubunuzun % 10’u işini kopyalamaya çalışacak. Diğer herkes bir ürün kullanıcısı olacak veya arada bir, diğerlerini arayacak. Dolayısıyla, 100 kişilik bir grubunuz varsa, çabalarınızı kopyalamaya çalışan 10 distribütörünüz olabilir.

Bitcoin Safiye Tutuklandı | Haberler için >>

Başarı İçin Bu Yeterli Mi?

Doğrudan satış içerisinde başarı için, aslında yukarıda da belirttiğimiz üzere, insanların roket fırlatmasına gerek yoktur. İnsanların % 10 bir emek koyması demek, çok büyük bir iş gücünün ortaya çıkması demektir. Tek bir kişinin günde, % 100’ünü kullanarak yalnızca 1 bisiklet üretmesi kendini de çok yorar. Ancak 10 kişinin % 10 emek harcayarak, günde 10 bisiklet üretmesi demek, hem herkesin kazanması demektir hem de herkesin daha az yorulması demektir. Bu neresinden bakarsanız bakın, çok daha avantajlıdır.

İşte doğrudan satış içerisinde başarı için milyonlarca kişiyi işe almanıza gerek yoktur. İlk bakışta pek görünmüyor olsa da size bu kadar insanın nasıl bir güç oluşturduğunu göstermemize izin verin;

Bu örnekler, her on kişiden birinin, yalnızca bir kişiyi işe almasını varsaymaktadır. Yukarıdaki denklem sizi başarıya götürecektir. Bunu yapacak daha fazla insanı bulabilirseniz, ivmeniz daha da hızlanacaktır.  Sonuç olarak, her iş içinde olduğu gibi doğrudan satış içerisinde de ivme yaratmak zaman alacaktır..

Çoğu distribütör kendilerini kopyalamanın, kendileri için çalışmasına izin vermiyor. Çok çabuk pes ediyorlar. Ekibinize ayda bir ila dört yeni insan eklemeye devam ederseniz, sonunda bir ivme görmeye başlarsınız. Ne kadar süreceğini veya ne zaman olacağını söyleyemeyiz, ama olacak! Sadece orada durup tutarlı ve ısrarcı olmalısınız.

Bol kazançlar…

Ticaretinizde Bu 4 Aşamayı Yaşayacaksınız >>

Yeni yıla girerken, geçen seneyi hatırlamak ve geleceğe bakmak önemlidir.

Harika bir planınız varsa tam olarak neye benzeyeceğini ve bu hedefe ulaşmanın ne hissettireceğini hayal edebilirsiniz. Yıl başlarında, ilk önce planınızı oluşturmalısınız. Şimdiye kadarki en ayrıntılı iş planına sahip olabilirsiniz, ancak kendinizi sorumlu tutmak için bir yolunuz yoksa, büyük olasılıkla raydan çıkacaksınız ve planınız parçalara ayrılacak.

Yani, yeni yılda kendinizi sorumlu tutmanın dört yolu var.

Dünyaya Bildirin

Herkese yeni yıl için planınızı anlatın.

Herkese yeni yıl için planınızı anlatın. Diyelim ki, “işte hayallerim, ilerlemek için stratejilerim, takımım için planım, vb.” Arkadaşlarınıza, ailenize, ekibinize, hatta şirketinize söyleyin!

Başkaları planlarınızı bildiğinde, bunu yapamayacak gibi hissettiğiniz zaman işleri yapmaya zorlayacaktır. Bir izleyici kitlesine sahip olacaksınız ve olabileceğinden daha fazla disiplinli olmanız için takviye olarak sahip olacaksınız.

Etrafınızda Olumlu ve Üretken Bir Ortam Yaratın

Kendilerinden ve sizden mükemmeliyet isteyen arkadaşlar bulun.

Kendilerinden ve sizden mükemmeliyet isteyen arkadaşlar bulun. İşinizde, şirketinizde, üst sıralarda, alt sıralarda veya çaprazda olabilirler. Sadece bu ilişkiyi kurabileceğiniz ve daha fazlasını yapmanıza neden olacak bir ortam yaratmanıza yardımcı olacak biri.

Bazı Ödüller Koyun

İş planınızda belirli hedeflere ulaştığınızda kendinizi ödüllendirebileceğiniz yollar bulmaya çalışın

İş planınızda belirli hedeflere ulaştığınızda kendinizi ödüllendirebileceğiniz yollar bulmaya çalışın. Kendinizi heyecanlandıracak bir şey, ileriye götürecek bir şey bulun.

Cezalar Yaratın

Ne ile daha çok motive oluyorsunuz- zevk ya da ağrı?

Ne ile daha çok motive oluyorsunuz- zevk ya da ağrı? Ağrı. Zevk eğlencelidir, ama acı çekmekten kaçınmak için daha fazlasını yaparsınız, daha çok hareket edersiniz. Bu nedenle, ödüller hesap verebilir kalmanıza yardımcı olurken, cezalar oluşturmak da yola devam etmek için güçlü bir motivasyon oluşturacaktır. Bu motivasyon sizi her gün daha enerjik yapacaktır.

İyi bir iş planı, Network Marketing işinizi başarıya ulaştırmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, kendinizi sorumlu tutmak için bazı stratejiler belirlemeniz gerekir.

Bu dört strateji, odaklanmış kalmanızı ve hedefleriniz doğrultusunda çalışmanızı sağlayacaktır.

Network marketing istatistikleri ne durumdadır? Network marketing Türkiye istatistikleri?Sektörün, dünyada ve ülkmizdeki büyüme oraları nedir? İstatistikler neleri gösteriyor? Tüm bu sorular, 2018 senesinde açıklanan ve 200 milyar dolara yaklaşmış bir sektörün merak edilenlerini kapsamaktadır.

Network Marketing sektörü ülkemizde yeni anlaşılmaya başlayan bir sektör olmasından dolayı henüz araştırıldığında Türkçe kaynaklarda çok fazla bilgi bulamadığımız gibi internet dünyasının kirli bilgi arşivinden de istatistiksel bilgiler bolca nasibini almaktadır.

Network Marketing Sektörünün Dünya’da Büyüme Oranları Nedir? İstatistikler Neleri Gösteriyor?

Dünyada WFDSA (Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu),SELDIA (Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu ),DSA (Doğrudan Satış Dernekleri) her yıl nisan,mayıs aylarında geçen yılın gerek bölgesel gerek global grafiklerini açıklarlar.
2018 Yılında açıklanan 2017 verileri aslında bizlere sektörün geçen yıllarda nerelerden gelip önümüzdeki 5 yılda nerelere varacağını açıkca göstermekte. Özellikle bizi çok fazla ilgilendiren  Global Network Marketing İstatistiklerine geçmeden önce konuya hakim olmayanlar Network Marketing nedir? ve Doğrudan Satış nedir? yazılarımızı inceleyerek bilgi edinebilirler.

Sizler için Network Marketing istatistiklerinde en doğru bilgiye ulaşmak için sektörün öncü derneklerinden, kurumlarından ve sektörel dergi ve web sitelerinden yararlanarak bu içeriği hazırladık.

Network Marketing İstatistikleri (Global)

#

Network Marketing resmi olarak 2009 yılından bu yana sürekli büyüyen ve yıllık cirosu son 8 yılda 72 milyar $ artarak yıllık 189 milyar$ a ulaşmıştır.

Saadet Zinciri Nedir? Doğrusunu Öğrenin >>

#

Network marketin dünyaz pazarındaki yeri

Network Marketing 200 Milyar $’a yaklaşan dev bir sektör haline gelmiştir.Son 5 yıldır Dünya’nın her yerinde sürekli yükseliş gösteren sektör Kuzey Amerika’da son iki yılda küçük düşüşler yaşasa da diğer tüm bölgelerde milyar $’lık bir yükseliş devam ediyor.

Kadınların Sektörde Fark Yaratmasının Nedenleri >>

#

network marketing yapanların sayısı

Son 9 yılda Network Marketing’e karşı ilgi gittikçe artarak devam ediyor. 2009 yılında yıllık 74 milyon bağımsız temsilciye ulaşan sektör 2017 yılında 116 milyon temsilci ile son sektör tarihinin en fazla temsilci sayısına ulaşmıştır.

Kimlere Networker Denir? >>

#

network marketing kazananları

Network Marketing istatistikleri gösteriyor ki bu sektör gerçekten kazandırıyor.2017 yılı hem firmalar hemde temsilcileri için gayet bereketli geçmiş diyebiliriz.Sektörde büyüyen firmalar bağımsız temsilcilerine 76 Milyar $ komisyon demesi yapmış.Buda günde 208 Milyon $ gibi çılgın bir ödemeye tekabül ediyor.

Hedeflerinizi Bu Şekilde Belirleyin! >>

#

network marketing dünyada nerelerde satış yapıyor

Yıllık 85 Milyar $ lık satış hacmi ile pazarın %45 lik kısmına  Asya kıtası hakim.

#

Network marketing hangi ülkelerde satıyor

Dünya’nın en büyük nüfusuna sahip ABD,Çin ve Brezilya gibi ülkelerin yanı sıra Almanya,Fransa,Kore gibi Türkiye’ye yakın nüfuslu ülkelerinde Network Marketing’de çok çok ilerde olduğunu görmek Türkiye pazarının daha ne kadar büyüyeceğini de bizlere göstermektedir.

Network Marketinge Yönelmeniz İçin Tam 13 Sebep >>

#

network marketing yapan kadınlar ve erkekler

Dünya’daki tüm pazarlardaki bağımsız temsilcilerin %74 ünü kadınlar oluştururken belki de dünyada kadınlara kendi işlerini kurmak için büyük imkanlar tanıyan tek sektör diyebiliriz.

#

network marketing 2017 cinsiyet istatistikleri

Cinsiyet oranına kıtalara göre baktığımızda Asya kıtasında farkın biraz daha kapandığını erkeklerin de Network Marketing ticaretine daha fazla atıldığını görüyoruz. Network Marketing’de bağımsız temsilcilerin çoğunluğu kadın olması Network Marketing firmalarının ürün seçimlerinde de payı yüksektir. Son yıllarda erkek bağımsız temsilcilerin artışı firmalarında ürün kategorilerinde çeşitliliğe sebep olmuştur.

Kozmetik,kişisel bakım,sağlık ürünleri ve dayanıklı tüketim mallarının yanı sıra Network Marketing istatistikleri gösteriyor ki artık firmalar kırtasiyeden giysiye, gıdadan kamu hizmetlerine kadar her alanda hizmet sunmaktadır. Hatta geçen yıl Kanada’da bir Network Marketing firması hint kenevirinden sağlık ürünleri yaparak dikkatleri üstüne çekmiştir.

Network Marketing Sistemleri Hakkında Bilmeniz Gereken Gerçekler >>

Network marketing firmasının saadet zinciri olmadığını nasıl anlarız? Network marketing firması ile saadet zinciri arasındaki farklar nelerdir? Piramit sistemler, ponzi sistemler ve daha birçoğu. Doğrudan satış sektörüne katılmak istiyorsanız aklınızdaki soruların cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız. Ayrıca bu sektör içerisindeyseniz ve ne yaptığınızı tam olarak bilmiyorsanız, kendinizi geliştirmeniz için kaynak niteliğinde bir içerik sizi bekliyor.

Doğrudan satışın kazanç ve satış yönünden geliştirilmiş versiyonu olan network marketing sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Yasal yaş sınırını geçen, hiçbir özellik istemeyen herkesin ek gelir kazanabileceği bir sektördür. Ancak bu sektörün bu kadar gelişime açık olması, dolandırıcıların da iştahını kabartmaktadır. Bu nedenle asılsız vaatlerle, insanların hayallerini ve emeklerini sömüren piramit yapılar ve saadet zincirleri oluşumları tüm insanlara zarar vermektedir.

Peki network marketing firması ile saadet zinciri arasındaki farklar nelerdir? Alacağımız ürünleri, katılacağımız firmayı nasıl değerlendireceğiz? Bu soruların, tam da bu noktada aklınıza gelmesi gayet normal. Bu konuya açıklık getirmek için, içeriğimize gelin birlikte bakalım.

Network Marketingde Uzman Olmanın Önemi >>

Piramit Yapıları Anlama Kılavuzu

Piramit şemasının halk arasındaki ismi olan olan saadet zinciri, son 20-25 yılda farklı isimler altında birçok yapı tarafından temsil edildi. Saadet zincirini 90’lı yılların ortalarında, ortada herhangi bir ürün de olmaksızın yalnızca para yatırılan ve sonrasında üye yapılan her kişi başına komisyon alınan bir oluşum olarak duysak da Türkiye’de birçok yeni firmayla karşılaştık. En son Çiftlik Bank vakası ile medya çalkalandı.

Gerek dünyada, gerek de ülkemizde çok göz önünde olmasa da, bu sistemler oldukça yaygın. Ayrıntılı olarak öğrenmek İçin ‘Piramit Sistem Nedir?‘ yazımıza bakabilirsiniz. Saadet zinciri, yapı olarak network marketinge benzese de aslında her gözde ürünün sahtesi olduğu gibi tamamen network marketing tarzının devşirilmiş bir modelidir.

Saadet zinciri ve network marketing neden karıştırılıyor?

Network marketing firmasının saadet zinciri olmadığını anlamak için aslında daha öncelerden birkaç püf nokta yeterli idi ama teknolojinin ve tecrübelerin gelişmesi ile bugün saadet zincirleri ayrıntılarda gizli diyebiliriz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

İnternetin hayatımızın bu kadar büyük bir parçası olması, bilgiye daha hızlı ulaşmamızı sağladığı gibi yanlış bilgiyi de bir o kadar hızlı benimseme hatasına düşmemize neden oldu. Bugün çoğu kişi network marketingi anlamadan görünümü benziyor diye önüne gelen her firmayı yaftalayabiliyorlar.

İyi bir network bilgisi olmadığı zaman, meşru bir network marketing ve titan saadet zinciri benzeri firmaların arasındaki farkı söylemek çok zor. Bunun nedeni, her ikisinin de distribütörlük, sponsor olma, seviye atlama ve organizasyon kurma gibi kavramları barındırması. Her ikisinde de çoklu seviyelerden para kazanmasından dolayı bazı sözde  iş bilen eleştirmenler hepsinin (meşru olanların bile) kılık değiştiren piramit şemalar olduğunu iddia ediyorlar.

1979 yılında, network marketingin ilk çıktığı ülke olan Amerika’da, Federal Ticaret Komisyonu yasal dayanakları tam olarak oluşturmuş ve bu yasal dayanak dünyada birçok firmanın ve ülkenin takip etmesi ile yayılmıştır. Bugün federasyonları ve dernekleri ile hızla büyüyen Network Marketing sektörünü illegal yapılardan arındırmak için komisyonlar tarafından çalışmalar yürütülmektedir.

Yeni Distribütörlere Öğretilecek 12 Önemli Nokta >>

Network marketing firmasının saadet zinciri olmadığını nasıl anlarız?

WFDSA (Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu) ve DSA (Dünya Doğrudan Satış Derneği)’nın ortak hazırladığı piramit yapıları anlama kılavuzunu sizler için  8 madde de derledik. Bu maddeler, network marketing firması ile saadet zinciri arasındaki farklar için size bilgi sunmaktadır.

8 Maddede Piramit Sistemleri Anlama Kılavuzu

Network marketing firmasının saadet zinciri olmadığını nasıl anlarız?

1.Bazı saadet zinciri yapılanmalar fark edilene kadar tüketici koruma kanunu ve iş yeri dışında kurulan sözleşmeler yönetmeliğine uyuyormuş gibi gözükür. Ancak bu tarz firmalar çok fazla büyümeden fark edilebilmektedir.

2.Kazanç planı anlatılıyor diye network marketing firması değil diyemeyiz. Kazanç planı da şirketin sattığı bir hizmettir. Ama önemli olan ürünün kalitesi, fiyatı ve özellikleridir.

Network Marketing Sistemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler >>

3.Piramit yapıları anlamak için “Network marketing nedir? ve Network marketing nasıl yapılır?” anlamak gerekiyor. Aksi taktirde sorun firma da mı yoksa bağımsız temsilcide mi anlayamayabilir. İyi bir fırsatı kaçırabilirsiniz.

4.Network marketing firması ile saadet zinciri arasındaki farklar hakkındaki en önemli belirleyicidir diyebiliriz! Türkiye tüketici hakları gereği her tüketicinin belirlenen süre zarfında cayma hakkı vardır.

5.Network marketing firmalarının gücü tavsiye satışından gelmektedir. Herhangi bir kayıt veya yenileme ücreti almazlar fakat kendi kaliteli ürünlerinin alınıp kullanılması aynı zamanda  çevrenize tavsiye ettiğinizde  kazanmanızı sağlayacak yöntemler geliştirirler. Bu sistem kazan kazan yöntemidir.

Network Marketingde İş Ciddiyeti Ne Demektir? >>

6.İyi bir firma her zaman kendini ve temsilcilerinin çıkarlarını koruyup kollayan vizyon sahibi firmalardır.

7.Network marketing kısa yoldan para kazanma işi değildir. İyi komisyonlar kazanmak ve emekli olma fırsatını yakalamak için sıkı çalışılması gereken bir iştir

8. İlk duyduğunuz zaman her sistem karmaşık gelebilir. Ama özünde 3 çeşit sistem vardır. Bunları saadet zinciri yapılanması olan firmalar da kullansa da size bir şekilde para vermemek yada çeşitli yollarla daha fazla paranızı almak için uğraşacaklardır.

Network Marketingde Kesinlikle Bilmeniz Gereken 30 Şey >>

(Not; WFDSA‘nın sitesinden alınmıştır.)

Doğrudan satış 2018 Türkiye istatistikleri nedir? Network marketing Türkiye 2018 büyüme oranları neler? Ek gelir kazanmak, kendi işini kurmak, internetten para kazanmak konularında insanların arayışlarına çözüm niteliğinde bir sektördür. Doğrudan satış sektörünün ülkemizdeki son verileri hakkında daha ayrıntılı bilgilere dilerseniz gelin birlikte bakalım.

Doğrudan Satışın En Büyük Kolu Olan Network Marketing Ülkemizde Ne Kadar Talep Görüyor ?

Henüz Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Network Marketing Türkiye 2018 büyüme oranlarını resmi olarak açıklamasada SELDIA (Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu)‘nın zaman zaman açıkladığı veriler ve  2018’in ilk yarısında açıklanan 2017 verileri sektörün gidişatı hakkında bize yeterince bilgi vermektedir.

Her Networkerin İzlemesi Gereken Filmler >>

Her yıl, bulunduğumuz doğrudan satış sektöründe çok büyük bir paya sahip olan network marketing verileri, sektördeki bağımsız temsilcilere önemli istatistiksel bilgiler vermektedir. İstatistiklere geçmeden önce daha detayı olarak Network Marketing Nedir? ve Doğrudan Satış Nedir? yazılarımıza bakabilirsiniz.

SELDIA  (Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu),WFDSA (Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu) ve DSA (Türkiye Doğrudan Satış Derneği) nın verilerine bakarak Network Marketing Türkiye 2018 büyüme oranları ve bize en yakın Avrupa pazarına bakalım.

Network Marketing Türkiye 2018 Büyüme Oranları

doğrudan satış dünya geleni oranları

Dünya’da 117 milyon insan sadece 2017 yılında Network Marketing’e katılmış. Peki her geçen gün değeri artan bu sektörü Avrupa ve Türkiye’de nasıl?

Dünya Doğrudan Satış İstatistikleri >>


network marketing avrupa istatistiği

Avrupa’da son 10 yılda sürekli artan sektör 2017 yılında da %3.5 gibi ciddi bir artışla 38.5 milyar dolara ulaştı.İçinde Türkiye’nin de bulunduğu bu istatistik Network Marketing’in geleceğin işi olduğunun sinyallerini veriyor.


network marketing avrupa temsilcileri

İstatistikler Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa bölgesinde 2017 yılında 14.5 milyon insanın aktif network yaptığını söylüyor.

Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar >>


network marketing yapanların yaş ve cinsiyet oranları

Network Marketing girişimciliğini daha çok kimler ve hangi yaş gruplarının tercih ettiğine baktığımızda Dünya’da olduğu gibi Avrupa’da da kadınlar liderliği almış durumdalar.Daha çok 35-44 yaş arasının yoğunlaştığı Network Marketing sektöründe aslında çokta belirgin bir yaş grubu yok.Tüm yaş gruplarına kazandıran ve iş fırsatı sunan sektörde her yaş grubu ilgi gösteriyor.


network marketing ne kadar zaman harcamak lazım

Network Marketing’in en büyük avantajlarından biride ek iş olarak rahatlıkla yapılıyor olabilmesidir.Tabi ki tüm gün büyük organizasyonlar kuran temsilcilerin yanında sadece denemek amaçlı başlayanların sayısının da hayli yüksek olmasına karşın ortalama haftalık bir bağımsız temsilci 11.6 saatini satış,pazarlama ve eğitime harcıyor.

Network Marketingde Kolay Para Kazanmak >>


network marketing part time iş

Yıllık Avrupa bölgesinde Network Marketing yapan temsilcilerin %80’i bu ticarete yarı zamanlı olarak başlıyor. Avrupa istatistiklerine çok yakın olsak da Network Marketing Türkiye 2018 büyüme oranlarına baktığımızda ilginç bir istatistik bilgisiyle karşılaşıyoruz.

2018 yılının haziran ayında SELDIA  (Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu) ın açıkladığı raporda :

2017 yılında toplam 1.5 milyon bağımsız temsilci Network Marketing sektörüne sadece Türkiye’den katılmış.

Türkiye bir önceki yıla göre %17 lik büyüme ile Avrupa’nın en hızlı büyüyen pazarı olmuştur.

Türkiye 2017 Network Marketing sektöründe toplam 647 milyon € luk bir satış ile ülke gelirine ciddi bir katkıda bulunmuştur.Ayrıca bu satışların komisyon ödemeleri ve vergilendirmelerini de düşünürsek Network Marketing’in bir ülke ve vatandaşları için kar getiren bir sektör olduğunu görebiliriz.

Bunun yanı sıra bize yakın ülkelerden bazılarını örnek vermek gerekirse 2017 yılında Almanya Network Marketing’de 3.7 büyüyerek 14.8 milyar € gibi çok ciddi kazançlar elde ettiğini görüyoruz.Fransa  ise  %3.3 büyüyerek 4.4 milyar € luk satış gerçekleştirmiştir

Daha Önce Duymadığınız 29 Ek Gelir Fırsatı >>


network marketing türkiye istatistikleri

Özet olarak Network Marketing Türkiye 2018 büyüme oranlarına baktığımızda Türkiye pazarının çok daha genç ve potansiyel sahibi olduğunu, gelecekte yakın ülkelerde gördüğümüz üzere sektörün çok büyük satış oranlarına ulaşacağını görmek, bu sektörü şimdiden daha iyi tanımamız ve şimdiden öğrenmeye başlamamız adına çok akıllıca bir karar olacaktır.

Direct Selling News 2020 Global 100 Listesi Açıklandı >>