Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları izleyerek ve daha önce yapılanları tekrar etmek zor geliyor bir çok insana. Ama korkmayın.  Bir iş kurmak hiçbir zaman kolay değildir. Ve hayatta HERHANGİ BİR ŞEYDE mega başarı, olağanüstü çaba ve sebat gerektirir.

Sektörde onlarca yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren liderlere göre bu ticaret zordur. Bu liderlerin üstesinden geldiği zorluklardan, ortaya koyduğu çalışmadan, karşılaştığı reddedilme miktarından ve sahip olduğu sebattan haberiniz var mı?

Açıkçası, sektörümüzdeki insanların % 1’inin, hatta 1000’de 1’inin bile onların büyük bir pazarlama ağı işi kurmak için yaptığını yapmaya istekli olacağından şüphe duyabilirsiniz.  İşte bu yüzden sektörde geçirdiği süre boyunca bu kadar başarılılardı ve milyonlarca dolardan fazla komisyon kazandılar!

Doğrudan Satış Çok Zor!

Garip bir nedenden ötürü, insanlar endüstrimize katıldıklarında piyango zihniyetine sahipler.

Garip bir nedenden ötürü, insanlar endüstrimize katıldıklarında piyango zihniyetine sahip olurlar. Hiçbir şey yapmasalar bile, distribütör olduktan sonra, hemen para kazanmaya başlayabileceklerini düşünüyorlar. Bunu çoğu insanın tembelliğine yorabilirsiniz. Ve birçok distribütörün insanları işe çekmek için kullandığı yutturmaca hareket olduğunu bilmelisiniz.

Gerçek şu ki, bu işe dahil olmak kolay ama başarması zor! Yüzlerce (belki binlerce) kişiyle kişisel olarak konuşmaya istekli olmalısınız ve her gün çoğu insanın bir ay veya yıl içinde karşılaştığından daha fazla reddedilmeyle karşılaşmalısınız. İçinizdeki çoşku azaldıktan sonra bile ilk kararınızı yerine getirmeye istekli olmalısınız. Sıfır geliriniz olsa bile hedeflerinizi görselleştirebilmelisiniz. Cesaretiniz, sebatınız, zihinsel dayanıklılığınız ya da başka ne demek istiyorsanız ona sahip olmalısınız.

Zor Zamanlarda Sizi Ayakta Tutacak Motivasyon Kaynağı Nedir? >>

Doğrudan Satış İçin Beklentilerinizi Ayarlamalısınız

Sektörümüzde başarılı olmak zor olsa da mümkündür. Binlerce insan, çoğu kişinin yapmak istemediği şeyi yapmaya istekli oldukları için, genellikle 3 ile 7 yıllık tutarlı bir çabayla, önemli miktarda altı ve yedi rakamlı kaldıraçlı gelir elde etti.  En çok kazananları inceleyin ve şunları göreceksiniz:

MLM’de 3 Büyük Zorluk >>

Zor olacağını biliyorlardı. Yapılması gereken çok iş olduğunu biliyorlardı. Reddedileceklerini biliyorlardı. Üç adım geri ve dört adım ileri atacaklarını biliyorlardı. Başlangıçta, ilk komisyon çeklerini elde etmeden önce bir veya iki yıl çalışabileceklerini biliyorlardı. Büyük bir takım kurabileceklerini ve bir anda kaybedebileceklerini biliyorlardı.

Ama yine de işlerini kurdular. Vizyonerlerdi ve başkalarının yapmak istemediği bir şeyi yaparlarsa, çoğu insanın asla sahip olamayacağı şeye sahip olacaklarını biliyorlardı: zaman özgürlüğü ve finansal özgürlük. Size tavsiyemiz, ilk% 1’in yaptığı şeyi yapmaya başlamak ve diğer % 99’un ne yaptığını görmezden gelmeniz üzerinedir. Çünkü onların yaptıklarını yapabilirsen, sahip olduklarını alırsın!

Son düşünceler

Özetle, doğrudan satışın yapılması çok zordur. Başka türlü düşünmeyin. Büyük bir distribütör ekibi oluşturmak, daha önce yaptığınız hiçbir şeye benzemeyecek. Reddedilecek, hüsrana uğrayacak, yorulacak, sıkılacak ve bırakmak istediğiniz zamanlar olacaktır. Ancak vizyonunuzu yakından takip edebilir ve bir süre ısrarcı ve tutarlı kalırsanız, ilk % 1’in bir parçası olabileceğinize dair hiç şüpheniz olmasın.

Sizin düşünceleriniz nelerdir? Sizce de doğrudan satış zor bir ticaret midir? Bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Doğrudan Satışın Altın Kuralını Sizlerle Paylaşıyoruz! >>

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili bir rutin oluşturmak önemlidir. Rutinler, işinizde verimli, eksiksiz ve rahat olmanızı sağlar.

Elbette, herhangi bir rutin kişisel çalışma programınız ve yaşam tarzınız göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır, ancak başlamanıza yardımcı olması için aşağıdaki listemize bakın.

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Network marketingde başarı, kaldıraç, pasif gelir veya ekonomik özgürlük kovalayan her networker için bir amaçtır. Ancak hayatımızı şekillendiren şeyler, bizim günlük alışkanlıklarımızdır. Bizi sonuca götürmeyecek her eylem etkili bir çalışma rutinini baltalayacaktır. Farketmeden kendi geleceğimizi çöpe atıyoruz aslında. Peki bu doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur?

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders >>

1. Ertesi güne gitmeye hazır olmak için bir gece önce, yapılacaklar listenizi oluşturun.

Bir gündem oluşturmak için günün başlangıcına kadar beklerseniz, görevlerinizi tamamlamak yerine onları düşünerek değerli zamanınızı boşa harcarsınız.

Bir gündem oluşturmak için günün başlangıcına kadar beklerseniz, görevlerinizi tamamlamak yerine onları düşünerek değerli zamanınızı boşa harcarsınız. Hatta bazıları tüm hafta için yapılacaklar listeleri oluşturmayı ve daha sonra bunları çalışma haftası başlamadan önce her gün ayırmayı yararlı buluyor. Sizin için en iyi olanı yapın, ancak listenizi bir gece önce hazırlamak, bu görevler ve sorumluluklar üzerinde hemen bir sıçrama yapmanıza yardımcı olacaktır.

2. Ertesi gün için gerekli malzemeleri organize edin ve hazırlayın.

Örneğin, bir fırsat toplantınız varsa, notlarınızı, şirketten basılı materyalleri, varsa bazı örnek ürünleri, kartvizitler vs. toplayın. Her şeyi paketleyin, böylece kolayca alıp gidebilirsiniz. Ayrıca, öğle yemeğinizi bir gece önceden hazırlamayı ve gardırobunuzu uyumadan önce seçmeyi düşünün. Bu, stresi azaltacak ve sabahları daha az acele hissetmenize neden olacak başka bir stratejidir.

Uzun Vadeli Başarı İçin Doğrudan Satışa Bağlılık >>

3. Daha erken başlayın.

Sürekli olarak programın 5-10 dakika gerisinde kaldığınızı fark ediyor musunuz? Kendinize bir iyilik yapın ve biraz daha erken uyanın. Vücudunuz sadece 15 dakika önce uyandığını fark etmeyeceği için enerji seviyeniz etkilenmeyecektir. Bununla birlikte, güne başlamadan önce o ilk fincan kahveyi gevşetmek için kendinize fazladan zaman tanıyacak veya satışların bir kez daha satış yapacağı prova yapacaksınız. Verimliliğinizi nasıl olumlu yönde etkilediğini aklınızda tutarak en az 2 hafta deneyin.

4. Bir program yapın ve ona bağlı kalın.

Doğrudan satışta başarı için zamanınızı planlamak bir şeydir.

Doğrudan satışta başarı için zamanınızı planlamak bir şeydir. Ancak buna bağlı kalmak, özellikle karışıma atılan diğer kişisel ve profesyonel yükümlülükler için oldukça zor olabilir. Programınıza bağlı kalmak için elinizden geleni yapın ve bir şeyler planlandığı gibi gitmese bile, yazılı programınıza geri dönün ve kaybedilen zamanı telafi etmek için yeniden düzenleyin. Bu şekilde, her zaman bir şeyleri erteliyormuş gibi hissetmeyeceksiniz.

5. Daha hızlı kararlar alın.

Bu çoğunlukla öğle yemeğinde ne yiyeceğiniz veya blogunuz için hangi yazı tipini kullanacağınız gibi daha önemsiz kararlar için geçerlidir. Küçük şeyler hakkında daha hızlı karar vermek, günlük ivmenizi oluşturmanıza ve sürdürmenize ve üretkenliği artırmanıza yardımcı olacaktır.

Network Marketingde Etkili Bir Liderlik İçin 8 İpucu >>

6. Önce en zor görevi yapın.

Önce en zor görev veya projeyle uğraşmak, ertelemeyi önler. Dahası, son olarak saklarsanız, başka şeyler üzerinde çalıştığınız süre boyunca aklınızda olacak ve bu da odak noktanızı olması gereken yerden uzaklaştırabilir. En zor olanı yoldan çıkarın ve bittiğinde, endişelenmeniz gereken bir şey olmadığını bilmekten zevk alın.

7. Yapılacaklar listenizin sonundaki e-postayı kontrol edin.

Çoğu insan gibiyseniz, gelen kutunuzdaki e-postaların birikimi, üzerinde durmazsanız ezici hale gelebilir.

Çoğu insan gibiyseniz, gelen kutunuzdaki e-postaların birikimi, üzerinde durmazsanız ezici hale gelebilir. Günlük yapılacaklar listenizi bitirdikten sonra, e-postanızı kontrol etmeyi ve acil işler için harekete geçmeyi bir noktaya getirin. Bu, güne temiz bir gelen kutusuyla (umarız) başlamanıza ve önceden belirlenmiş programınıza bağlı kalarak zamanınızı kullanmanıza olanak tanır.

8. Kendinizi ödüllendirin.

Zaman yönetimi zor bir iştir ve öz disiplin gerektirir. Bu hafife alınmamalıdır, bu nedenle hafta veya ay için hedeflerinize ulaştığınızda, etkili rutininize devam etmek için kendinizi motive edici olarak ödüllendirin. En sevdiğiniz şarküteriden bir sandviç sipariş ederek öğle yemeğini savurun, hafta sonunda eve giderken manikür için mola verin ya da hafta sonu arkadaşlarınızla bir film izleyin. Dört gözle beklediğiniz ve hedeflerinizi veya ilerlemenizi engellemeyecek her şey, anlamlı bir ödül olarak hizmet edecektir.

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini, işin kendisi kadar önemlidir. Güvenilirliğiniz, bağımsızlığınız, motivasyonunuz ve özgüveniniz, rutininizi yaratırken ve mükemmelleştirirken gelişecektir. Listemizden en çok neyi faydalı buldunuz? Kendi rutininizi nasıl kurarsınız? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın!

Satış Konuşması İle Karşınızdaki Kişiyi Etkileyin >>

Doğrudan satışta kariyer yapmak sizce mümkün mü? Hangi niteliklere ihtiyaç var? Bunlar bugünkü yazımızda ele almak istediğim bazı sorular. Aşağıdaki paragraflarda, doğrudan satışlara genel bir bakış paylaşmak istiyoruz. Böylece giriş ve çıkışları öğrenebilir ve sizin için doğru kariyer yolu olup olmadığını görebilirsiniz.

Doğrudan Satış Nedir?

Öznel bir tanıma göre, doğrudan satış, bir kişinin sabit bir konumun dışında kendi bağımsız aracısı olarak çalıştığı ve doğrudan başka bir kişiye veya işletmeye sattığı zamandır. Daha başka bir açıklama ise:

Doğrudan satış, genellikle sabit bir perakende kuruluşun dışında, bire bir satış, ev içi ürün tanıtımları veya çevrimiçi olarak ürün ve hizmetleri pazarlamak ve / veya satmak için bağımsız yükleniciler olarak bireylere girişimci fırsatlar sunan bir iş modelidir.

ABD’deki altı milyondan fazla girişimci, doğrudan satış kanalı üzerinden ürün veya hizmet satıyor ve 36,6 milyondan fazla müşteriye kişiselleştirilmiş bir satın alma deneyimi sunuyor. Çünkü doğrudan satış, ekonominin hızla büyüyen bir bölümüne katılmak için düşük riskli bir yol sunar.

Network Marketing Herkes İçin Değil! >>

MLM ve Doğrudan Satış Aynı Şey midir?

Doğrudan satış, bir ürün veya hizmet satmakla ilgilidir.

Hayır. Sözler sık ​​sık birbirinin yerine geçse de oldukça farklılar. Doğrudan satış, bir ürün veya hizmet satmakla ilgilidir. Bir kişi çok iş yapıyor. Kişi sadece kendi kişisel satışlarından ödeme alır (çoğu durumda).

Diğer yandan, ağ pazarlaması kaldıraç ile ilgilidir. Pek çok insan biraz biraz bir şeyler yapıyor. Sadece bir ürün satmak yerine, ürünleri kullanır, birkaç müşteriye hizmet verir ve sonra başkalarına aynı şeyleri nasıl yapacağını öğretirsiniz.

Bazı liderler ilgili kaldıraç nedeniyle doğrudan pazarlama yerine ağ pazarlamasını tercih ediyorlar. Ağ pazarlamacılığı daha çok koçluk, yetiştirme ve liderlik , doğrudan satış ise kişisel satışla ilgilidir.

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin Çok Önemli İpuçları >>

Doğrudan Satışta Kariyer Düşünme Nedenleri

Her işte olduğu gibi doğrudan satışta da uzman olmayı isteyebilirsiniz.

Her işte olduğu gibi doğrudan satışta da uzman olmayı isteyebilirsiniz. Bu ticari model çağımızın pazarlama tekniklerini tamamen karşılamaktadır. Bu yüzden doğrudan satışta kariyer yapmak için en sevilen nedenlerden bazıları şunlardır:

1. Sınırsız Kazanç Potansiyeli

Satmak için karlı bir ürün veya hizmet bulabilir ve satıştan hoşlanıyorsanız, bu işte kazanç için gökyüzü sınırdır. Bazı insanlar doğrudan satışlarda altı rakam, hatta yedi rakam yapar. Herkes bunu iyi yapmaz, ama gökyüzü sınırdır. Üzerinde herhangi bir kazanç sınırı yoktur.

2. Esnek Çalışma Saatleri

Doğrudan satışlarda çalışırken esnek bir programınız vardır. Çoğu durumda, kendi saatlerinizi ayarlayabilir ve istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Ancak, yine de saatlerce çalışmanız ve çalışmanız gerekir. Normalde 9 ila 5 arası bir işte bu seçeneğe sahip değilsiniz.

MLM Çalışma Takvimi Nasıl Oluşturulur? >>

3. Kendi Patronun Ol

Doğrudan satışta çalışırken bağımsız bir yüklenicisiniz. Kendiniz için çalışıyorsunuz. Bir satış yöneticiniz olabilir, ancak muhtemelen olmayabilir. Sen ateş çağırıyorsun. Hedeflerinizi siz belirlersiniz. Eğer zamanınızı ve kendinizi iyi yönetebiliyorsanız, bu kariyer bir hayalin gerçekleşmesi gibidir.

4. Seyahat Etme İmkanı

Nerede yaşadığınıza ve ne sattığınıza bağlı olarak, yeni müşterilerle tanışmak için seyahat edebilirsiniz. Birçok durumda, özellikle her şeyi çevrimiçi veya telefonla yaparsanız, dünyanın herhangi bir yerinden çalışabilirsiniz.

5. İnsanlara Yardım Etme Fırsatı

Doğrudan satışla ilgili en sevilen şeylerden biri de insanlara yardım etmektir. Bir satış elemanı olarak, gerçekte yaptığınız tek şey, bir başkasının ürün veya hizmetinizi kullanarak sorunlarını çözmesine yardımcı olmaktır. Siz gerçekten bir satış görevlisinden çok “koç” veya “danışman ”sınız.

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders >>

Başarı İçin Yardımcı Nitelikler

Doğrudan satışta başarılı olan insanlara bakarsanız, birçok farklı kültürden gelmelerine rağmen benzer nitelikleri paylaşırlar.

Doğrudan satışta başarılı olan insanlara bakarsanız, birçok farklı kültürden gelmelerine rağmen benzer nitelikleri paylaşırlar.

1. Öz Motivasyon ve Öz Disiplin

Doğrudan satışta kariyer yapmak istiyorsanız, kendinizi motive etmeniz hayati önem taşır. Kendi zamanınızı yönetmek, potansiyel müşteriler bulmak , anlaşmalar yapmak, itirazların üstesinden gelmek ve işi yapmaktan siz sorumlu olacaksınız. Eğer tembelseniz, ne yapmanız gerektiği söylenmeli veya kendini motive etmiyorsanız, bu kesinlikle sizin için bir kariyer değildir.

2. İnsan Becerileri

Doğrudan satış sonuçta bir ilişki işidir. Bunu asla unutma. İnsanlar tanıdıkları, sevdikleri ve güvendikleri insanlardan bir şeyler satın alma eğilimindedir. Her türlü insanla iyi geçinebilmelisiniz. Hoş olmalısınız.

En Etkili Satış Yapma Tekniği Nedir? >>

3. Zaman Yönetimi

Doğrudan satışta başarılı olmak için, ne yapacağınızı veya ne zaman çalışacağınızı söyleyen bir patronunuz olmayacaktır. Zamanınızı akıllıca yönetmek sizin sorumluluğunuzdadır, böylece üretken olabilir ve satış yapabilirsiniz.

4. Satış

Günün sonunda, doğrudan satışta başarılı olmak için, gözlerinde başka bir insana bakabilmeli ve sizden satın almalarını istemelisiniz. Satış, yüksek baskı veya yutturmaca ile ilgili değildir. Etki ile ilgilidir. Birini satın alma kararına yönlendirmekle ilgilidir.

5. İletişim

Doğrudan satışta iletişim önemlidir. Beklentilerinizle irtibatta kalmak ve gerektiğinde onları takip etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Sözlü, yazılı ve bizzat etkili iletişim kurmalısınız. Doğrudan satışta kariyer yapmak istiyorsanız satabileceğiniz çok şey var. Akla gelen ilk birkaç şey var:

Günün sonunda, tutkulu olduğunuz bir ürün veya hizmeti ve her satış için güzel bir kazanç sağlayan bir şey bulmak mantıklıdır.

Son düşünceler

Sonuç olarak, doğrudan satışta kariyer yapmak doğru kişi için harika bir fırsattır, ancak herkes için olmasa da. Nihayetinde, kendiniz için çalışmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz ve komisyonda % 100 çalışmayı önemsemeyin. Bazıları bu konuda başarılı olurken, diğerleri iş güvenliğinden etkilenir. Yaptığın şey sana kalmış.

Düşüncelerin nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Doğrudan satışta bir kariyer yaptıysanız, lütfen aşağıya bir yorum bırakarak hikayenizi okuyucularımızla paylaşın. Her görüşe değer verilir.

Stratejik Ağ Pazarlama Uzmanı Nasıl Olursunuz? >>

Uzun vadeli doğrudan satışta başarı için bağlılığın önemi nedir? Gerçekten başarılı olmak ve büyük paralar kazanmak istiyorsanız, uzun vadede doğrudan satışa bağlı kalmak çok önemlidir. Hayatta başarmaya değer hiçbir şey hızlı, ücretsiz veya kolay değildir. Bir şeyi gerçekten başarmak istiyorsanız, kalıcı bir bağlılık ve çok çalışmak gerekir.

İşte ünlü bir doğrudan satış uzmanının söylediği ve insanlarda yankı uyandıran bir şey; “Analizimiz, ağ pazarlamasında on yıl hayatta kalanların tahmini yüzde 95’inin en çılgın beklentilerinin ötesinde zengin olduğunu gösteriyor.”

Bu analize göre, fırtınadan sağ çıkıp ağ pazarlamasına sadık kalırsanız, başarma ve başarılı olma şansınız yüksektir. Katılıyoruz. İşi sizin de yapmanız gerektiğini belirterek detaylandırmak isteriz. Bir şeye uzun süre bağlı kalmanız başarılı olacağınız anlamına gelmez. Sıkı çalışma ve kalıcı bir bağlılık gerektirir.

Uzun Vadeli Başarı İçin Doğrudan Satışa Bağlılık

Yine de, doğrudan satış veya network marketinge başlayan çoğu kişi, katıldıktan sonraki bir veya iki ay içinde pes eder ve istifa eder.

Doğrudan satışta başarı için uzun vadeli bir bakış açısı ve bağlılık düşüncesi gereklidir. Bu ticaret ile ilgili komik olan şey, insanların hızlı bir şekilde pes edip ayrılmasıdır. Biz, birisinin 90 günden daha kısa bir süre içinde bir işe başlayıp işten çıkacağı dünyadaki TEK sektörüz. Örneğin;

Yine de, doğrudan satış veya network marketinge başlayan çoğu kişi, katıldıktan sonraki bir veya iki ay içinde pes eder ve istifa eder. Ve sonra dolandırıldıklarını söylüyorlar. Bu durum insanları güldürüyor. Aslında bu işi yapanları sinirlendiriyor. Sanki hızla zengin olma umuduyla tüm bu paranın hemen gelmesini bekliyorlardı.

Sanki başlayabileceklerini, hiçbir iş yapamayacaklarını ve para kazanmaya başlayabileceklerini düşünüyorlar. Bu bir piyango değil!

Hiçbir iş modeli yoktur ki, bırakın ilk birkaç ayınız bir yana, ilk yılınızda kârlı olsun.

Network Okulu TV – Network Marketing Gerçeği >>

Başarılı İş Kurmak Zaman Alacaktır

Başarılı bir iş kurmak zaman alır. Herhangi bir işte, bir öğrenme eğrisinden geçmeniz, aidatlarınızı ödemeniz, hatalarınızdan ders almanız, yol boyunca ayarlamalar yapmanız ve müşteri / müşteri tabanınızı oluşturmanız gerekir. Bu tesadüfen olmaz ve bir gecede olmaz.

Öyleyse neden hemen doğrudan satışta başarı bekliyorsunuz?

Network Marketingde Hızlı Para Kazanmak >>

Doğrudan Satışta Başarı Zaman Alır

Sonuç olarak, iyi şeyler zaman alır. Doğrudan satış ile ilgili harika olan şey, ilk ayınızdan itibaren kârlı olabilmenizdir (diğer birçok işletmenin aksine). Ve ne yaptığınızı öğrenerek para kazanabilirsiniz.

Üzerinde çalışacağınız başarılı distribütörlerin çoğunun başarılı olması daha uzun değilse de 5 ila 10 yıl sürecek.  Roma bir günde inşa edilmedi. Başarılı olabilmeniz için becerilerinizi ve zihniyetinizi geliştirmek zaman alır.

Sektörümüzle ilgili harika olan şey, işinizi kurmak için günlük işinizden vazgeçmeniz veya finansal bir risk almanız gerekmemesidir. Günlük işinizi sürdürürken bunu yarı zamanlı yapabilirsiniz! Ayrıca insanlara zamanın nasıl olsa da geçeceğini hatırlatmak isteriz. Bundan beş ya da on yıl sonra geriye dönüp bakacaksınız ve buna bağlı kalmanıza şükredeceksiniz!

Uzun vadede doğrudan satışta başarı için ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın! Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Doğrudan Satışta Kariyer Yapmalı Mısınız? >>

Doğrudan satış başarısı için işleri basit tutmanız gerekir. Davet, sunum, eğitim ve müşteri edinmek, sağlam bir organizasyon kurmak konusunda başarılı olmak, zor değildir. Tüm bu süreç içerisinde network marketing işinizi, faaliyetlerinizi basit tutabilirsiniz. İşte, işinizi nasıl kompleks yapıdan kurtaracağınız konusunda püf noktalar.

Network marketing başarısı yolunda ikincisi, işleri karmaşık veya aşırı karmaşık hale getirirseniz ve ekibiniz yaptığınız şeyi kopyalayamaz. Bu işte pek başarılı olamazsınız. Anahtarınız, işleri sekiz yaşında bir çocuğun bile yapabileceği kadar basit tutmaktır. Yaptığınız şeyi yapabilecek tek kişi sizseniz, ekibiniz çok mücadele edecek!

Doğrudan Satışta İşinizi Nasıl Basit Tutarsınız?

Bu ticaret kopyalama ile ilgilidir. Ve işinizde yinelemenin tek yolu, ekip üyelerinizin izlemesi gereken basit ve pratik bir plana sahip olmalarıdır. Onlara tam olarak ne yapmaları gerektiğini, nasıl yapacaklarını ve ne zaman yapacaklarını anlatan adım adım talimatlar olmalıdır.

Bu yazının geri kalanında yapmak istediğimiz şey, MLM’de işleri nasıl basit tutacağınıza dair bazı farklı ipuçları paylaşmak. Bu, bazı başarılı network marketing liderlerinin uyguladığı ağ pazarlamasında başarı için beş adımlı formülü.

1) Ürünlerinizi Mutlaka Kullanın

Ürünleri kullanmak sizin için ürünlere güven verecek ve başkalarıyla paylaşabileceğiniz hikayenizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bunun bazılarınız için roket bilimi olarak görülebileceğini biliyoruz. Ancak ürünleri kullandığınızdan emin olun. Ürünün bir ürünü olun. Şirketinizin tüm ürünlerini kullanın. Her ay ürün sipariş edin ve kendinizin en iyi müşterisi olun.

Ürünleri kullanmak sizin için ürünlere güven verecek ve başkalarıyla paylaşabileceğiniz hikayenizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Kişisel hikayeniz, en güçlü işe alma aracınızdır. Ürünleri kullanmıyorsanız, bu işte başarılı olamazsınız.

Nihayetinde heyecanlanabileceğiniz bir ürün yelpazesine sahip bir şirket bulmanız gerekiyor. Asla bir rakibin ürününü kullanmayın. Şirketiniz yaparsa, kullanmalısınız. Kendi ürünlerinizi kullanmamak bir Ford bayisine sahip olup, aksine bir Chevy kullanmaktır!

Network Marketingde Hikaye Anlatımının Önemi >>

2) Her Gün 3 – 5 Kişi ile Konuşun

Doğrudan satış başarısı için gerçek anahtar, işletmenizi ve ürünlerinizi her gün yeni insanlara tanıtmaktır. Ne olursa olsun, haftada en az altı gün, her gün üç ila beş YENİ kişiyle konuşmayı taahhüt edin. Çoğu ağ pazarlamacısı, yeterince insanla konuşmadıkları için başarısız olur. Ayda sadece beş ila on kişiyle konuşarak büyük bir iş kurmayacaksınız.

İşletmenizi hızla büyütmenin en kesin yolu, her gün çok sayıda insanla bağlantı kurmaktır.  Her gün, günde 20 ila 30 kişiyle konuşun ve bir yıldan daha kısa sürede büyük bir iş kurabilirsiniz. Bu gerçekten bir sayı oyunudur ve anahtar kişileri bulmak için sayılar üzerinde çalışmanız gerekir. Unutma, her gün yeni insanlarla konuşmuyorsan, sadece kendini kandırıyorsun!

Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Adım >>

3) Her Ay 2 Kişiye Sponsor Olun

Bu dersi yıllardır tüm network marketing liderleri tarafından uygulanmaktadır. Bunu kendiniz yapın ve ekibinize her ay 10 iş sunumu göstermeyi veya her ay (en az) iki yeni iş kurucuya sponsor olmayı öğretin (hangisi önce gelirse).

Bunu iki ila beş yıl boyunca tutarlı bir şekilde yapın ve şirketinizde en çok kazanan olmak için temeliniz atılmış olacak. Beş yıl boyunca ayda iki kişiye sponsor olun, yani 120 kişi. Bu kadar çok kişiye sponsor olsaydınız ekibinizin ne kadar büyük olacağını düşünüyorsunuz?

Kendiniz bir sunum göstermeniz gerekmediğini unutmayın. Kendimi denklemden çıkarmak ve zamanınızı boşaltmak için araçlar kullanabilirsiniz.

4) Az Müşteri Edin

Her ay sizden sipariş veren beş ila on müşteriyi alarak başlayın.

Yüzlerce kişisel müşteriye ihtiyacınız yok. Her ay sizden sipariş veren beş ila on müşteriyi alarak başlayın. Bunu işteki ilk 60 gününüzde yapmaya çalışın. Ekip üyelerinize de aynı şeyi öğretin. Tüm işletmelerin müşterilere ihtiyacı vardır. Müşterilere sahip olmak size anında kâr sağlar ve siz insanlara sponsor olurken ve bir takım kurarken sizi oyunda tutar.

Geliştirilmiş MLM Eğitimi >>

5) Başkalarına Önceki Dört Adımı Nasıl Yapacaklarını Öğretin

Yukarıda bahsettiğimiz dört adımı uygulayın ve ekibinize aynı şeyi yapmayı öğretin. Çoğu insan bunu yapmaz ama bazıları yapacak. İşe yarayacak olanlarla çalışın. Herkese başarının formülünü verin ve sonra bunu yapıp yapmayacakları konusunda kendi kararlarını vermelerine izin verin.

Başarının Anahtarı

İnsanların MLM’de başarısız olmasının (ve takımların kopyalanmamasının) en büyük nedenlerinden biri, insanların işleri aşırı karmaşık hale getirmek istemeleridir. Ya da başarılı olmanın kolay bir yolunu arıyorlar. Veya yeni distribütörler ne yapacaklarını bilmiyorlar. Yukarıda açıkladığımız gibi, doğrudan satış başarısı gerçekten;

Son düşünceler

Özetle, bunlar doğrudan satış işinizde işleri basit tutmanın beş yoludur. MLM’de uzun vadeli başarının anahtarı kopyalamak kavramıdır. Ekibinizdeki herkesin takip edebileceği ve başarabileceği basit, kanıtlanmış bir sistem (yukarıda anlattığımız gibi) istiyorsunuz. İşleri aşırı karmaşık hale getirme hatasını yapmayın. Ve grubunuzun yapabileceği sonuçların yakında nasıl arttığını göreceksiniz.

Sizin doğrudan satış başarısı hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bu süreç hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Network Marketingde Nasıl Motive Olursunuz? >>

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün yapman gerektiğini bildiğin şeyleri, istemediğin zamanlarda bile yapıyor musun?

Doğrudan satış, bir ticari sektördür. İlgisiz kalırsanız o da size karşı ilgisiz kalacaktır. Kazanan kim olacak? Tabii ki hiç kimse. Bu nedenle, network marketing en çok kazananlar listesinde adınızı görmek istiyorsanız, biraz daha ilgili olmalısınız.

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısınız? Diye sorduğumuz sorunun cevabı önemlidir. Çünkü sektördeki insanların % 95’i gibiyseniz, cevap HAYIR olacak. Büyük endüstrimizdeki çoğu insan gibiyseniz, pazarlama ağı işiniz gerçekten bir öncelik değildir. Çoğu insan gibiyseniz, eylemsizliğinizi ve düşük performansınızı haklı çıkarmak için bahaneler uydurursunuz.

Sizin için önemli olmayan bir şey varsa, bahane uyduracaksınız. Doğrudan satışta başarı sizin için önemliyse, bu bir öncelik olacak ve bunun için zaman BULUN veya AYIRIN. Network marketingde başarısız olan kişilerin % 100’ünün herhangi bir süre boyunca (en az birkaç yıl) kalıcı ve işleriyle tutarlı olmadığını görmelisiniz. Ayrıca başarılı olan insanların % 100’ünün ısrarcı ve tutarlı olduğunu da.

Pazarlama ağı işinizde ısrarcı ve tutarlı olarak başarılı olacağınızı garanti edemeyiz, ancak başaramazsanız başarısız olacağınızı garanti edebiliriz!

Network Marketingde Çalışmadan Para Kazanmak Mümkün Mü? >>

Network Marketingde İş Ciddiyeti Önemlidir

Basitçe söylemek gerekirse, hayatın önüne geçmesine izin veriyorlar ve işlerini birinci öncelik haline getirmiyorlar.

Bu büyük sektöre dahil olan çoğu insan, işlerini ciddiye almıyor. Buna bir milyon dolar yatırmış gibi davranmıyorlar. Heck, işlerine işlerini yaptıkları kadar ciddi bile davranmıyorlar.

Sadece bir kol kurarak onlarla ilgileniyorlar. Onunla uğraşıyorlar. Kendilerini büyütmek için çabalamıyorlar. Çünkü herhangi bir planları yok. Haftada kaç tanıtım, takip veya hangi eğitimleri alacakları konusunda. Gurur yaparak yardım da almıyorlar. Çoğu distribütör, MLM işleri için çalışma saatleri belirlemez. İşlerini kurmak için her gün bir ila iki saati ayırmazlar. İşlerini kurmak için HER GÜN bir şey yapmazlar.

Basitçe söylemek gerekirse, hayatın önüne geçmesine izin veriyorlar ve işlerini birinci öncelik haline getirmiyorlar. Ve sonra neden para kazanmadıklarını merak ediyorlar!

Klasik İşlerinde Olsa Durum Aynı Mı Olurdu?

Günlük işlerinde aynı şeyi yapsalardı kovulacaklardı. Yine de, çaba sarf etmeseler bile, pazarlama ağı işlerinde iyi sonuçlar almayı bekliyorlar. Bugün işlerini inşa etmek için bir şeyler yapabilirler ve sonraki beş günü başka bir şey yapmadan önce izin alabilirler. Ya da işlerini bir veya iki aylığına deneyip sonra pes edebilirler. Ya da her zaman işleri hakkında DÜŞÜNEBİLİR, ama asla işi yapmazlar.

HERHANGİ bir işte başarı tesadüfen olmaz. Başarıya giden yolu dileyemez veya başarıya giden yolu düşünemezsiniz. Aynı şey bu sektör için de geçerlidir. Doğrudan satışta başarı için kollarınızı sıvamalı ve çok çalışmalısınız ve başarılı olmak istiyorsanız birkaç yıl boyunca her gün işinizi yürütmelisiniz.

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey >>

Bir oyun planı oluşturmak, günlük eylemde bulunmak ve birkaç yıl boyunca ilerlemeye devam etmek için disipline sahip olmalısınız.

Hızlı, ücretsiz veya kolay olan ve büyük eylem ve çok fazla çalışma gerektirmeyen tek bir meşru iş modelini sayamayız.  Ancak, etik olmayan işletmeler bile para kazanmak için çok çalışmak, ısrarcı ve tutarlı olmak zorundadır. Dolayısıyla, pazarlama ağı işinizde arzu ettiğiniz sonuçları alamıyorsanız, bakmanız gereken ilk yer aynadır. Size bakan kişiye bakın. Sorun bu. Neyse ki, çözüm de bu.

Değerlendirmek Her Şeydir!

Vaktinizi nasıl harcadığınızı, işinizi her gün büyütmek için ne yaptığınızı ve ne kadar tutarlı olduğunuzu değerlendirmelisiniz. Kendinize karşı dürüst olmalısınız. Başlangıç ​​noktası budur. Bunu yapana kadar, başka hiçbir şeyin önemi yok.

Gerçekten başarılı bir network marketing organizasyonu kurmak istiyorsanız, kendi başarınız için % 100 sorumluluk kabul etmelisiniz. Unutma, başarılı bir kurban yok.

Doğrudan satışta başarı için her gün iş saatleri yaratmalısınız ve iş saatleriniz sırasında gelir getirici faaliyetlere odaklanmak için yeterli disipline sahip olmalısınız. Bir taahhütte bulunmalı ve başarılı olana kadar takip etmelisiniz. Bunu yapana kadar mücadeleye devam edeceksiniz! Bunu yapana kadar kurban olacaksın.

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı olmakla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Bize ne düşündüğünüzü bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Network Marketing Herkes İçin Değil! >>

Network marketingde başarı için başkalarının başarısına nasıl katkıda bulunabilirsiniz? Bu büyük sektörde üstesinden gelmeniz gereken en büyük zorluklardan biri, başkaları için kendileri için istediklerinden daha çok başarı istemek.Başarılı networkerler arasına girmeleri için onlara onulmaz bir destek içerisinde bulunmaktır. Peki bu nasıl olabilir?

Doğal olarak insanlar, yardım etmeyi severler. Başkalarının sahip oldukları en iyilerini görmeyi ve yapabilecekleri olasılıklara odaklanmayı severler. Hatta bazen hayattaki görevlerinin diğer insanları “kurtarmak” olduğunu bile hissediyor olabilirler.

Ancak bunu ne zaman pazarlama ağı işinde yapmaya çalışsanız, bazen veya genellikle geri tepebilir. Siz network marketingde başarı için çalışsanız bile yaptıklarınız diğerleri için hiçbir işe yaramayabilir. Takımınızdaki birinin başarılı olmasına yardımcı olmak için zamanınızın, paranızın ve kaynağınızın çoğunu harcarsınız. Onlarla her gün telefonda konuşursunuz. Onlara postayla eğitim materyalleri gönderirsiniz ve hatta insanları onlar için takımlarına yerleştirirsiniz.

Bu insana olan bağlılığınıza rağmen, çoğu durumda, bu insanlar birkaç aydan daha kısa bir süre içinde sönerler. İşi bırakırlar ve sihirli tozu bulmak için bir sonraki fırsatlarını aramaya başlarlar. Daha da kötüsü, ortalıkta dolaşıyorlar, ancak işlerini kurmak için HİÇBİR ŞEY YAPMAYA devam ediyorlar. Hatta bazıları büyük bir oyundan bile bahsediyor ama hepsinin ortak noktası, işi yapmamaları. Dudakları saatte 180 mil hızla hareket ediyor ama ayakları hala donmuş durumda. Bu nasıl oluyor?

Network Marketingde Neden Başarılı Olmanız Gerektiğini Anlamalısınız >>

Network Marketingde Başkalarını Nasıl Başarıya Ulaştırabilirsiniz?

Network marketingde başarı için bazen diğer insanları hayatta başarılı kılamayacağınızı anlamak yıllarınızı alabilir.

Network marketingde başarı için bazen diğer insanları hayatta başarılı kılamayacağınızı anlamak yıllarınızı alabilir. Ve insanları ağ pazarlamasında da başarılı kılamazsınız. Başarı, içeriden gelir ve insanlar, eğer başaracaklarsa, bir şeyi yapmak için ARZU ve ÇALIŞMA ETİK’lerine sahip olmalıdır. Birini bitiş çizgisine sürükleyemezsiniz. Yapabilirsiniz, ama bu hiç eğlenceli olmaz.

Geri çekilip işinize objektif bir şekilde baktığınızda, en başarılı insanların, en az zaman harcadığınız insanlar olduklarını göreceksiniz! Başarılı olan insanlar, boğayı boynuzlarından yakalayan ve işlerini sahiplenen kişilerdir.

Evet, bazılarına yol boyunca rehberlik edebilirsiniz. Ancak çoğu durumda, network marketing işlerinin sahipliğini ilk günden alırlar ve işlerini ilerletmek için yapmaları gereken şeyleri yaparlar. Liderler ve bu yüzden başarılı oluyorlar.

Sizi Harika Bir Ditribütör Yapacak Özellikler İşte Bunlar >>

Network Marketing Ve Gerçekler

Gerçek şu ki, ekibinizin % 95’inin yoğun bir şekilde el tutmaya ihtiyacı olacak. Yine de, çok az zaman ayırdığınız % 5, ekibinizin büyümesinin en az % 95’inden sorumlu olacaktır.  Bunu hazmetmelisiniz! Bu gönderiden başka bir şey alamazsanız, o dersi unutmayın.

Bugünden itibaren, umarız zamanınızın % 95’ini diğer yollardan ziyade takımınızın % 5’iyle geçirirsiniz. Elbette herkese yardım edin. Yardımcı olun. Ama asla birileri için, kendileri için yapmak istediklerinden fazlasını yapmayın. İnsanların çabalarını eşleştirin, ancak işlerini onlar için kurmayın. Ve zamanınızı çalışmayan insanlarla boşa harcamayın!

Ve unutmayın, network marketingde birini başarılı kılmak sizin işiniz değil. Bunun yerine, başarılı olmak isteyen insanları (eylemleriyle) belirlemek ve onlarla çalışmak sizin işiniz. Umarız bu size yardımcı olur.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural >> 

Doğrudan satışta ilk yılınızda nelere dikkat etmelisiniz? Doğrudan satışta başarı için, kişisel gelişiminizden, tanıtım ve takip yapmaya kadar edinmeniz gereken beceriler bulunmaktadır. Bunların hepsine başlangıçta sahip olamayabilirsiniz. Ancak sabır ve emek ile rahatlıkla edinebileceğiniz özelliklerdir.

İşte ağ pazarlamasındaki ilk yılınızda hayatta kalmak için en iyi ipuçları ve ekip üyelerinizin aynı şeyi yapmasına nasıl yardımcı olabileceğiniz.

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin En İyi İpuçları

Doğrudan satış, 2019 yılı verilerine göre tüm dünyada satış rekorları kırmaya devam etmektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik sıkıntılar sonucu birçok insan ek iş peşinde koşmaktadır.Ya da kendi işlerini kurmak için yollar aramaktadır. Sürekli değişen piyasa dolayısı ile bunlar da mümkün olarak görünmemektedir.

Tüm bu süreç, insanların daha az risk ve daha az sermaye ile ek gelir kazanabilecekleri bir sistem aramalarına neden olmaktadır. Bu sistemlerden yasal ve de yapılabilir bir iş modeli olarak da doğrudan satış ortaya çıkmaktadır. Peki doğrudan satışta başarı için ilk yılınızda dikkat etmeniz gereken ipuçları nelerdir?

Geliştirilecek En İyi 10 Network Marketing Becerisi >>

1. Hedeflerinizi ve Nedeninizi Bilin

Eğer büyük bir NEDENiniz yoksa, işinizin zor dönemlerinden asla kurtulamazsınız.

Başarı, nedeninizle başlar. Kulağa aptalca geliyor ama bunun doğru olduğunu bilmelisiniz. Eğer büyük bir NEDENiniz yoksa, işinizin zor dönemlerinden asla kurtulamazsınız. Seni ağlatan bir neden var. Onu yaz. Eşiniz ve koçunuzla paylaşın. Bir vizyon panosu oluşturun ve her gün ona bakın. NEDENiniz sizi harekete geçirmeli ve fazladan para kazanmaktan çok daha fazlası olmalıdır.

2. İşinizi Doğru Şekilde Başlatın

Mümkün olan en iyi sonuçları almak istiyorsanız, yeni işinizi doğru şekilde başlatmanız gerekir. Amatörler bir iş kurar. Profesyoneller bir iş kurar. Bu iki şey arasında büyük bir fark var. Bu, sponsorunuzla iki lansman partinizi planladığınız, isim listenizi oluşturduğunuz ve tanıdığınız en az 100 kişiyle iletişime geçerek onları şirketinize ve / veya ürünlerinize bir göz atmaya davet ettiğiniz anlamına gelir. AYRICA ürünlerinizi perakende satış yapmalısınız.

3. Hızlı Bir Kar Marjı Hedefleyin

Hızlı bir şekilde kâr elde etmenin en hızlı yolu, üç ila on perakende müşterisi kazanmaktır. İşletmeniz karlı olduğunda, eşiniz daha fazla destekleyici olacaktır. Ayrıca, işe ve kendinize olan inancınız da fırlayacak. Karlı, para kazanan çok az insan işten çekilecek.

4. Bir Mentorla Çalışın

Yalnız bir kurt olmayın ve yalnız gitmeyin. Üst hattınızda başarılı olan, ne yaptıklarını bilen ve size yardım etmeye ve onların liderliğini takip etmeye istekli birini bulun. Size öğrettikleri şeyi yapacak kadar kendinizi alçakgönüllü olun. Yalnız bir kurt olmanın yaygın hatasını yapmayın.

Doğrudan Satışta Yalnız Bir Kurt Olmak >>

5. Sistemi Takip Edin

Kanıtlanmış sistemi takip edin.

Şirketinizin veya ekibinizin sistemini takip edin. Tekerleği yeniden icat etmeyin veya işleri kendi yönteminizle yapmayın. Neyin işe yaradığını takip edin. Kanıtlanmış sistemi takip edin.

6. Ürünleri Kullanın

Her zaman en iyi müşteriniz olun. Otomatik gönderim için kaydolun. Şirketinizin TÜM ürünlerini veya hizmetlerini kullanın. Bu, ürünlere olan inancınızı oluşturmanıza ve başkalarıyla paylaşabileceğiniz kaya gibi sağlam bir kişisel hikaye oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

7. Etkinliklere Katılın

Etkinlikler, işinizi bir arada tutan tutkaldır. Etkinlikler, işin işe yaradığına dair size sosyal kanıt sağlar. Şirketinize, ürünlere ve sektöre olan inancınızı geliştirmenize yardımcı olurlar. Her şirket ve ekip etkinliğine katılın. Gerekirse onlar için bütçe ayırın. Para sıkışıksa, katılacak paranız olması için bazı ürünleri perakende satışa çıkarın. Etkinliklere katılmak, ağ pazarlamasındaki ilk yılınızda hayatta kalmak için çok önemlidir. Bina genişliği karlılık yaratırken, bina derinliği güvenlik yaratır.

8. Derinlik Oluşturun

Ekibinizde derinlik oluşturmaya başlayın. Muhtemelen, sponsor olduğunuz kişiler sizin damızlıklarınız veya liderleriniz olmayacak. Bunun yerine, sizi kilit kişilerinize yönlendirecekler. Sponsor olduğunuz herkes üzerinde çalışın ve grubunuzun her ayağında derinlik kazanın. Ekibinizin de aynı şeyi yapmasına yardımcı olun. Bu size (ve onlara) kaybedecek bir şey verir. Ne kadar derine giderseniz, o kadar çok para kazanırsınız ve işiniz o kadar güvenli olur.

9. İlişkiler Kurun

İşinde kalmak istediğiniz insanlarla ilişkiler kurun.

İşinde kalmak istediğiniz insanlarla ilişkiler kurun. Bir arkadaştan vazgeçmek, bir yabancıyı bırakmaktan daha zordur! Uzun vadeli ilişkiler, bu işte uzun vadeli paraya eşittir. Ekibinizdeki herkesle, özellikle de ciddi olan ve liderlik potansiyeli gösteren kişilerle arkadaşlıklar kurmaya başlayın . Ayrıca, sponsorunuz, koçunuz ve akıl hocalarınızla biraz zaman ayırın ve iyi bir ilişki kurun.

Ağ Pazarlaması İlişkiler Üzerine Mi Kuruludur? >>

10. Kişisel Gelişiminiz Üzerinde Çalışın

Ağ pazarlamasında sihrin gerçekleştiği yer burasıdır. İşiniz ancak sizin kadar büyüyecek. Ağ pazarlamasındaki ilk yılınızda, sektör veya kişisel gelişimle ilgili bir şey hakkında haftada bir kitap okumayı hedefleyin. Otomobil üniversitesine kayıt olun. Koçunuza danışın. Etkinliklere katılın. Kendinizi büyütmek için işinizi büyütmekten daha çok çalışın. Kendinize yatırım yaptığınızda para kaybedemezsiniz! Bunların hepsi kendi kendinize yapmanız gereken şeylerdir ve ekip üyelerinizi yapmaya teşvik edin.

Ve Büyük Şey

Ve son bir şey. Doğrudan satışta ilk yılınızı atlatmanın en önemli yanı belki de beklentilerinizi yönetmektir. Bu iş piyango değil. Çabuk zengin olmak için tasarlanmamıştır. Bu zor iş. Basit ama kolay değil. Her türden başarılı bir işi büyütmek zaman alır. Beklentilerinizin gerçekçi olduğundan emin olun.

Örneğin, 10 yıldır sahip olduğunuz işinizde yılda 40.000 $ kazanıyorsanız ve tam zamanlı olarak çalışıyorsanız, aynı türden parayı burada da kazanmayı beklemeyin. Neden? Çünkü henüz becerilere sahip değilsin ve bu işte yarı zamanlı çalışıyorsun! İyi şeyler zaman alır. Roma bir günde inşa edilmedi. Bir şey varsa, yeni pazarlama ağı işinizi uzun vadeli, yarı zamanlı bir proje olarak düşünün!

Son düşünceler

Doğrudan satışta ilk yılınızı atlatmak zor, ama buna değer. Hayattaki her şey gibi, iyi ve kötü zamanlar olacaktır. Bunun en az% 90’ının zihinsel olduğunu tahmin ediyoruz. Beklentilerinizi yönetebilir, zihniyetiniz ve becerileriniz üzerinde çalışırsanız, işteki ilk yılınızda büyük adımlar atacağınıza inanıyorum.

Ağ pazarlamasındaki ilk yılınızda hayatta kalmakla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Söylediklerimize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Bize ne düşündüğünüzü bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bol kazançlar…

Network Marketingde Korku Ve Şüphelerinizin Üstesinden Nasıl Gelirsiniz? >>

Parasızsanız ve hızlı paraya ihtiyacınız varsa, doğrudan satışa katılmayın. Herhangi bir iş kurmayın. Bunun yerine, dışarı çıkın ve yarı zamanlı veya tam zamanlı bir iş bulun. Anlık nakit akışı sorunlarınızı çözmenin en iyi yolu budur.

İflastan ya da sokakta olmaktan, günler kadar uzakta olduğu için pek çok insan çaresizlikten sektörümüze dönüyor. İşimize piyango mantığıyla giriyorlar, büyük paraları hemen kazanabileceklerini ve böylece faturalarını ödeyebileceklerini ve ayağa kalkabileceklerini umuyorlar. Ancak durum böyle değil.

Network Marketing Hızlı Para Kazanma Yolu Mudur?

Dürüst olmak gerekirse, dünyada para kazanmanın hızlı bir yolunu sunan tek bir iş modeli dolandırıcılıklardır.

Doğrudan satışın gelişmiş versiyonu olan network marketing, hızlı para kazanma yolu değildir. Network marketingde başarı için emek, sabır ve daha çok çalışmak gereklidir. Hızlı para kazanma olmadığında, geri işlerine dönerler. Üzerlerine ıslanırlar ve istifa ederler! Ve sonra kazıklandıklarını söylerler.

Dürüst olmak gerekirse, dünyada para kazanmanın hızlı bir yolunu sunan tek bir iş modeli dolandırıcılıklardır. Özellikle işinize zaman veya para yatırmadığınızda hızlı para kazanma diye bir yol yoktur. Evet, bir işte hemen biraz para kazanabilirsiniz, ancak aslında bunun olması oldukça nadirdir.

Network marketingde başarı için gerekenler, normal işler için de geçerlidir. Çoğu işletmenin kurulması zaman alır ve hemen gelir sağlamak için tasarlanmamıştır. Çoğu işletme, kâr elde etmek için altı ila on iki ay veya daha uzun sürer. Ve birçok işletme asla bir dolar kar bile yapmaz. Bu çok az insanın hakkında konuşacağı bir şey, ama gerçek bu.

Network Marketingde Hızlı Başarının Sırrı >>

Hızlı Para Kazanmak İstiyorsanız Düşüncenizi Değiştirmelisiniz

Şimdi, size bir doğrudan satış şirketine KATILMAMANIZI söylemiyoruz. Bir doğrudan satış şirketine katılmanın yanlış bir tarafı yoktur. Aslında, network marketing içerisinde olmanın akıllıca bir hareket olduğunu düşünüyoruz.

Size söylediğimiz şey GERÇEKÇİ beklentilere sahip olmanızdır. Bir iş kurduğunuzda, bir varlık oluşturursunuz. Bundan bir şey çekmeyi beklemeden ÖNCE zaman ve para yatırmalısınız.

MLM’de bazı perakende satışlardan hemen para kazanabilirsiniz. Ancak artık gelir oluşturmak zaman alır. Aslında, herhangi bir karlı iş kurmak zaman alır. Öyleyse, finansal olarak çökmüş ve dışlanmışsanız, kişisel mali durumunuzu düzene sokana kadar, doğrudan satış işinizin yanında bir işte daha çalışmaya devam edin. Part time işinizi yaparken, faturalarınızı da ödeyecek bir işte çalışmalısınız. Mental olarak bu sizi dinç tutacaktır.

Ya da bir iş bulduktan sonra, bir doğrudan satış şirketine katılmayı düşünün. Böylece gelirinizi tamamlayabilir veya değiştirebilir veya en azından bir B Planına sahip olabilirsiniz.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Network marketingde başarı için sağlam bir kafa yapısına sahip olmalısınız. Hiç parası olmayan insanların doğrudan satış işine katılması gerektiğini düşünüyor musunuz? Aşağıya bir yorum bırakın ve bize bildirin.

İnsanların Network Marketingde Ekibinize Katılmamasının 10 Nedeni >>

Doğrudan satış söz konusu olduğunda endişelenmeniz gereken etik kaygılar var mı? Emin olun var. Her sektörde etik kaygılar vardır. Hızlı para kazanma, az iş çok para düşüncesi her zaman insanları etkilemiş, etkilemeye de devam etmektedir. Peki bu sektör içerisinde önemli etik endişeler nelerdir?

Ağ pazarlamasında birçok “iyi” ve “dürüst” insan varken, kesinlikle etik olmayan bazı insanlar da var. Ne yazık ki, bu insanlar sektörümüze kötü bir itibar veriyor ve bu da sonuçta sektörümüzdeki herkese zarar veriyor.

Doğrudan Satış İçerisinde En Önemli 4 Etik Endişe

Aşağıdaki paragraflarda, bu sektörde tecrübeli liderlerin, doğrudan satış içerisinde en önemli etik endişelerini göreceksiniz. Zamanla bu konular, sizin de endişeleriniz oluyorsa, siz de doğru yoldasınız demektir. Eğer bu etik konulardan uzaksanız, işi bir süre sonra bırakacağınız ve network marketing dolandırıcılığı üzerine insanlara negatifler vereceğiniz kesindir.

1. Çabuk Zengin Olabilirsiniz

Pek çok insan, hızla zengin olma vaadiyle sektörümüze çekiliyor.

Pek çok insan, hızla zengin olma vaadiyle sektörümüze çekiliyor. Bu doğrudan satış endişeleri arasında ilk sırada gelmektedir. Çoğu zaman, zemin kat fırsatına katılabilecekleri ve fazla iş yapmadan zenginleşebilecekleri söylenir. Tek yapmaları gereken kaydolmaktır ve sponsor veya üst ekip onlar için her şeyi yapacaktır. Sonuç olarak, sektörümüze giren birçok insan “piyango zihniyetine” sahip ve çalışmadan çok para kazanmayı bekliyor.

İşler asla bu şekilde yürümez. Gerçek şu ki, network marketingde çok zengin olabilirsiniz, ancak çoğu insan olmaz! Aslında çoğu insan hiçbir şey kazanmaz! Çok para kazanabilirsiniz, ancak genellikle BİR şirkette çalışmak için yıllarca sıkı çalışma ve ısrar gerekir. Aynı zamanda güçlü bir pazarlama becerisi gerektirir. Eğer potansiyel müşterilerinize hiçbir şey yapmadan hızla zengin olabileceklerini söylüyorsanız, lütfen durun! İyilik yaptığından daha çok zarar veriyorsun.

Bu durumda şunu iyi bilmelisiniz. HERHANGİ bir sektörde başarılı ve karlı bir iş kurmak zor. Bu nedenle işletmelerin başarısızlık oranı çok yüksektir.

Girişimciler İçin 5 Pazarlama Stratejisi >>

2. İş Yapmak Çok Kolay

Bu sektör basit ama kesinlikle kolay değil. Ödeme planının zirvesine ulaşan herkese sorun, size uzun süre ne kadar sıkı çalıştıklarını söyleyecekler. Gerçek şu ki, başarmaya değer hiçbir şey her zaman kolay değildir. Pek çok insana yapmaları gereken tek şeyin sponsorluk olduğu öğretilir. İşler asla bu şekilde yürümez.

Ağ pazarlamasında yapmak istiyorsanız, kolay olmayacak. Ancak, kolları sıvayıp işi yapmaya istekliysen, izleyebileceğin kanıtlanmış bir yol var. Yani eğer potansiyel müşterinize bu işin yapacakları en kolay şey olacağını söylüyorsanız, kesin şunu!

3. Aldatıcı İşe Alım Uygulamaları

Doğrudan satış endişeleri arasında aldatıcı işe alım uygulamaları da başı çekmektedir.

Doğrudan satış endişeleri arasında aldatıcı işe alım uygulamaları da başı çekmektedir. Endüstride gerçekten nefret edilen şeylerden biri, insanların kullandığı aldatıcı işe alma uygulamalarıdır. Bazı örnekler, planını onlara önceden göstereceğinizi asla söylemeden birisini planı görmesi için evinize davet etmeyi içerebilir. Başka bir örnek, Craigslist veya bir iş ilanı web sitesi aracılığıyla çevrimiçi bir iş fırsatı yayınlamaktır.

Bir başka aldatıcı işe alma tekniği, kişiye duymak istediğini düşündüğünüz şeyi söylemek ya da onları işe ikna etmek için yutturmaca, yalanlar ve baskı kullanmaktır. Bunlar sadece birkaç örnektir ve sektörümüzün kötü bir itibar kazanmasının temel nedenlerinden biridir.

Peki ne yapabilirsiniz? Her zaman bir pazarlama ağı uzmanı olun. İnsanlara kendi çocuğunuza davrandığınız gibi davranın. Yutturmaca, yalanlar ve baskıdan kaçının. Coşkunuzu sınırlayın. İnsanlarla gerçekçi olun. İnsanlara karşı dürüst olun.

Doğrudan Satışta Farklı Olmak >>

4. Sektörümüzde Ortalama Kazanç

Yasaya göre, her şirket distribütör başına ortalama kazancını bildirmek zorundadır. Çoğu şirket için, ortalama bir distribütör yılda yalnızca birkaç yüz dolar kazanıyor. Ve çok para kazanan insanlar, hiçbir şey yapmayanların çoğunluğunu telafi ediyor.

Bu doğru olsa da, sektörümüzün tamamen net bir resmini çizmiyor. Dahil olan kişilerin % 80 ila % 90’ının veya daha fazlasının HİÇBİR ŞEY YAPMAYACAĞINI ve sektörü TUTMAYACAĞINI hatırlamalısınız. Ve bırakan çoğu insan bunu 90 gün içinde yapacak.

Ayrıca ürünleri kullanmayacaklar, herhangi bir ekip üyesine sponsor olmayacaklar veya herhangi bir müşteri kazanmayacaklar. Bu insanları istatistiksel denklemin dışına çıkarırsanız, birçok CİDDİ insanın bu sektörde iyi bir gelir elde ettiğini çabucak keşfedersiniz. Gerçek şu ki, eğer işi yaparsanız ve ona bağlı kalırsanız MLM’de çok para kazanabilirsiniz. Ama işi yapmazsanız, hiçbir şey yapamazsınız!

Ne zaman iş planı paylaşan kişilerle, distribütör başına ortalama kazanç anlatıyorsanız dikkat etmeniz gereke kurallar vardır. Doğrudan satış endişeleri hakkında insanlara bilgi verin.  Ancak onlara bireysel sonuçların değişeceğini de söylemelisiniz. Çabalarının değil SONUÇLARININ karşılığını alacaklarını bilmelerini sağlayın. Onlara bir gecede kar etme veya hiçbir şey yapmadıkları için para kazanma sözü vermeyin.

Son düşünceler

Bir kez daha, bunlar herkese göre değişecek endişelerdir. Bir norm değildir. Her iş modeli gibi, sektörümüzde iyi ve kötü insanlar var. Sektörümüze katılmak isteyen herkese en iyi tavsiyemiz, önce tüm gerçekleri değerlendirmektir. Başarılı distribütörlerle konuşun. Başarısız olan distribütörlerle konuşun. Şirket ürünlerini ve literatürünü inceleyin. Durum tespiti yapın ve tıpkı geleneksel bir iş kuruyorsanız yapacağınız gibi bilinçli bir karar verin.

Kesinlikle, çevrimiçi bulduğunuz TÜM bilgileri GERÇEK olarak almayın (bunlar dahil). Bunun yerine kendi fikrinizi oluşturun. Sektörümüze dahil olmadan önce sahip olabileceğiniz doğrudan satış etik endişelerini değerlendirin. Ve eğer şu anda bir distribütörseniz, sadece şirketinizin değil, sektörün de bir temsilcisi olduğunuzu unutmayın. İnsanlar yaptığınız ve söylediklerinizi izleyecekler, bu yüzden dürüst olduğunuzdan, insanlara adil davrandığınızdan ve doğru bilgiler sunduğunuzdan emin olun. Kötü bir ördek yavrusu endüstrimize gerçekten zarar verebilir. Her zaman profesyonel olmayı unutma.

Düşüncelerin nelerdir? Sektörümüzdeki etik kaygılar sizce neler? Bize ne düşündüğünüzü bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Birçok Distribütöre Zarar Veren Bu En Yaygın Hatayı Yapmayın! >>