Network Marketing’de Başarılı İnsanların Farkı İşte Bu

network marketing sırları

Network Marketing’e katılan insanların çok az bir kısmı başarılı olurken, büyük bir kısım ise bırakmaktadır. Ve bu bırakan kişilere de başarısız gözüyle bakılıyor. Aslında baktığımız zaman her sektörde, başarılı insanlar da var, başarısız olanlar da. Yani bu durum, sadece bu ticarete özgü bir durum değil. Ancak öyle bir nokta var ki, başarılı olan networkerler ile başarısız olan networkerler arasına kesin bir çizgi çeker. Bu nokta, tutarlı olmaktır.
Tutarlılık senin ya en iyi arkadaşın ya da en kötü düşmanındır. Başarısız networkerleri başarılı olanlardan ayıran şey budur. Her ay sadece trende olmak için para ödeyen ama asla varış yerlerine ulaşamayanlar ve çok para kazananları ayıran şey…

Tutarlı değilseniz, asla hız kazanamazsınız. Tutarlılık hakkında konuştuğumuzda, umutlandırma hakkında konuşmuş oluruz. Toplantılara gitmekten, bloglardan bir şeyler öğrenmekten, kitap okumaktan, müşterilerinizi kontrol etmekten, etkinliklere katılmaktan, her gün saatlerce vakit geçirerek youtube videolarını izlemekten, harekete geçtiğinizde ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için zaman harcamaktan bahsetmiyoruz. Bütün bu şeyler önemlidir, ama en önemli şey değildir.Olası müşteriler bulmak, büyümenin olduğu yerde olur. Keşif, ivmenin olduğu yerdir. Her gün araştırıyor olmalısınız. Olası müşterilerinizin sayısı ne kadar fazlaysa, o kadar hızlı ilerlersiniz. Günde sadece 2 kişi ile konuşabiliyorsanız, o da iyi, günde iki insanla konuşun ama her bir gün, vazgeçmeden.

Tutarlı değilseniz, asla hız kazanamazsınız.

Olası müşteri bulma aktiviteniz, bir askerin günlük ritüellerinin tutarlılığına sahip olmalıdır. Ordu, insanlara kendini nasıl disipline edeceğini öğretmesiyle ünlüdür. Özyönetim söz konusu olduğunda denizcilerin günlük ritüeli kadar tutarlı olmalısınız. Egzersiz yapmak ya da zayıflamak için yemek yemek gibi, bir gün ara verdiğinizde onun iki gün, üç gün olması çok kolay. Çok geçmeden bir hafta veya bir ayı buldurursunuz. Olası müşterileri bulmak sizin için günlük bir alışkanlık olmalıdır.

Becerileriniz zamanla artacaktır, ancak günlük alışkanlıklar size deneyim kazandırır. Ayrıca korkusuz kaslarınızı da bir çalıştırmış olursunuz. Her gün araştırma yapmıyorsanız ve önceden hedeflediğiniz etkinlik sayılarını tutturamıyorsanız, o zaman yeterince istemiyorsunuz demektir.