Çoğu insanı çeken şey budur ama birçoğu kazanamaz.

İnsanların, “Networkerlar neden bu kadar çok başarısız olur?” ya da “Network Marketing’e neden bu kadar çok insan katılıyor ve hiç başarı elde edemiyor?” soruları ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Sizin de aklınızdan geçmiş olabilir. Ancak çok önemli bir nokta vardır ki;

Aldığımız her eylemin sonucu vardır ve bunlar olumlu veya olumsuz olabilir.

Network Marketing’in temel fikri, bir şeyler inşa etmektir, sonra çalışmayı durdursanız bile ve hala kazanırsınız. Bu harika değil mi? Çoğu insanı çeken şey budur ama birçoğu kazanamaz. Networkerlerin başarısız olmasının başlıca 4 nedeni şudur;

 Yeterli İnsanlarla Konuşmuyorlar

Çok doğru! Sürekli tekrar ediyoruz, hala pek çok insan bunu yapmıyor. Özellikle başlangıçta kolay olmadığını biliyoruz.Rahatsız hissedebilirsiniz. Ama önemli değil – sonuna kadar gidin çünkü sonuç çok değerli!

Ve eğer insanların sizi takip etmesini istiyorsanız, onlara örnek olarak liderlik etmelisiniz. Mümkün olduğunca çok insanla konuşun ve size söz veriyorum – sonuçlar gelecek. Sonuçta, bu iş netWORK Marketing, NETwork Marketing değil, değil mi?

Takip Etmiyorlar ve İzlemiyorlar

Bu da çok önemli! Verdiğiniz her sözü tuttuğunuzda, potansiyel müşterilerinizle daha güçlü ilişkiler kurarsınız. Ama birçok insan bunu yapmaz. Bu yüzden sonuç alamazlar. Ve işte bu yüzden bırakırlar.

“Bu işe başladım, ancak ürün hakkında bana bilgi veren/tanıtımı benimle paylaşan kişi benimle ilgilenmedi”. Bunlar kaçırılmış fırsatlar olur. Unutmayın: bütünlüğünüz her şeydir! Bu yüzden tutarlı olun ve sözlerinizi tutun!

 Etkinliklere Gitmiyorlar

Ve sadece etkinlikler de değil. Şirket çağrılarına veya eğitimlere de gitmiyorlar. Bu ne anlama geliyor? Etkinlikler, çağrılar ve eğitimler, daha iyi olmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Onlar size yatırım yapıyorlar. Yani eğer onlara katılmazsanız, sadece kendinizi incitirsiniz.

Onlar egoları olan insanlardır ve büyük zorlukları vardır.  Öyleyse zihninizi, her şeyi bilmemeniz, başkalarından öğrenmeye çalışmanız olasılığına açın ve bu şekilde değişimi göreceksiniz!

Beklentileri Çok Yüksek

Bir ay çalışıp ve bir patlama yaşamak ve MBA (Masif Banka Hesabı)nız olsun istemiyor musunuz? Tabii ki istiyorsunuz. Ama işler öyle işlemiyor. Network Marketing anında kazanılmaz. Zaman alır ve zor iş gerektirir ve birçok insan bunu fark etmez. Yani bir kez işler biraz zorlaşırsa, hemen bırakmayı tercih ederler. Gerçek şu ki, Network Marketing’de başarısızlıkla hiç karşılaşmadık. Yalnızca pes edenler gördük. Yani her şey size bağlı!