Network Marketing’de Başarı Getiren 7 Beceri

Birçok motivasyon kaynağınız var ama iki şey asla değişmeyecektir

Uzun ömürlü motivasyonun anahtarı, güçlü temel becerilerinizi geliştirmektir.

– Eric Worre –

Sizin hakkınızda inkâr edilemez bir şey var. Karakteriniz hakkında sizi sürüden ayıran bir şey var. Siz risk aldınız. Sınırlarınızın dışına çıktınız ve bir Network Marketing işini başlattınız. Bu inanılmaz eylem asla göz ardı edilmemelidir. Ancak, önemli olan eylemlerin devamlı olmasıdır.

Birçok motivasyon kaynağınız var ama iki şey asla değişmeyecektir. Yaptığınız şeyi neden yaptığınızı ve istenen sonuca ulaşmanız için hangi becerilere ihtiyaç duyduğunuzu bilmeniz gerekir.

Zirveye ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz motivasyon zaten sizdedir. Bu motivasyonu başlatmanın ve sonra başkalarına yaymanın bir yolunu bulun.

İşte size 7 adım:

İş Ortağı Bulmak

Her temsilcinin aklına gelen ilk soru “Ben kimseyi tanıyor muyum?” sorusudur. Eğer ileriye dönük olarak, onların altlarında olabilecek insanların bir listesini oluşturmaları için yardımcı olabilirseniz,ilk engeli aşmışsınız demektir. Bu konuda mutlaka üstlerinizden yardım alın; o size ne yapmanız gerektiğini ve firmanın sistemini anlatacaktır.

Davet

Davet etmenin anahtarı, potansiyel iş ortağınızı avlamak değildir. Her bir yaşayan kişiyi aramaya ve işlerinizi onlara anlatmaya çalışmayın. Davet etmenin amacı, tanıtım ayarlamaktır. En güzel davet, kısa, heyecanlı ve mümkün olduğunca az bilgi ile yapılandır. Ne yaptığınızı anlayan daha çok insan, işinizi büyütür. Bu konuda profesyonel davet yapmayı öğrenmelisiniz.

Tanıtım

Tanıtımdaki en büyük engel, olayın SİZ OLMADIĞINI anlamaktır. Unutmayın, eğer insanlar başarılı bir iş içinde kendilerini görebiliyorlarsa, sunumu tamamlamışsınız demektir.

Tanıtımda çok bilgi kafa karışıklığına yol açabilir ve karşınızdaki kişinin korkmasına neden olabilir. Tanıtımı karşınızdaki kişinin anlayabileceği şekilde yapmanız, yeterli olacaktır.

Takip

Göz ardı edilemeyecek bir takip konsepti vardır:

  • Yapacağım dediğinizi yapın.
  • Takip yapmanın tek nedeni, başka bir tane daha takip ayarlamak içindir.
  • Ortalama bir kişinin katılması 4-6 takip alır.
  • Takiplerinizin aralığını en fazla 24-48 saat olarak ayarlayın.

Network Marketing uzmanlarına göre herkes doğru bir takip ile bu işe alınabilir. İnsanların ilk görüşmenizde size “evet” demelerini beklemeyin. Karar vermelerine yardımcı olun. Bu süreç 4-6 takip veya daha da fazla olabilir. Ama buna değer!

İş Ortağınıza Başlarken Yardım Etme

Network Marketing insan bulma değil, insan kurma ticaretidir. Bu yüzden organizasyonunuza yeni katılan kişiler için firmanın kazanç planı doğrultusunda mutlaka bir eğitim çizelgesi yapın.

  • Yeni distribütörünüzün kararını doğrulayın,
  • Beklentilerini belirlemeye yardım edin,
  • Başlamak için başkalarının ne yaptığını onlara söyleyin,
  • Yeni distribütörünüzün ilerlemeyi sağlamak için bir oyun planı oluşturmasına yardımcı olun,
  •  Belirli ödevler verin.

Etkinliklere Teşvik Etmek

Her zaman etkinliklerin takipçisi olun. Bu etkinlikler sizi ve takımınızı daha çok motive edecektir.Hedef etkinliklerinin gücü, zihninizi, ahlakınızı ve gelirinizi değiştirecektir.

Network Marketing’de başarılı olmak için gereken beceriler roket bilimi falan değildir. Ancak, sizi gelir seviyelerinin en üstüne roketleyebilir.