Network Marketing’de İnternetin Önemi

Network Marketing tam olarak anlaşıldığı şey mi?

S: Özellikle İnternet üzerinden yapılan Network Marketing hakkında ne düşünüyorsunuz?

C: Çok düzeyli pazarlama veya MLM olarak da bilinen Network Marketing, kullanıcılara aşağıdaki nedenlerle hitap eder:

Çoğu kişi, kazançları kesintiye uğradığında, işlerini kaybettiğinde veya yeni bir iş kurmaya çalıştığında, bu iş fırsatlarını çekici bir yol olarak görürler.

Bazı insanlar, bir üründen o kadar etkilenirler ki (kilo vermelerini veya sağlıklarını geri kazanmalarını sağlayan ürünler gibi) başkaları ile paylaşmak için can atarlar.

Bazı insanlar MLM’yi zengin olmak için hızlı ve ucuz bir yol olarak düşünür.

Gerçek şu ki, az insan zenginleşir; bazıları yarı zamanlı gelir yapar. En iyi şekilde çalışanlar, sıkı sıkıya çalışıp, onlarla uğraşırlar ve başkalarını bir şey denemeye ya da satış organizasyonuna katılmaya dahil olan evanjelizm tarafından kapatılmazlar.

Network Marketing şirketinin adını tekrarlamayan veya ihlal etmeyen bir alan adı kullanmanız gerekecektir.

İnternet, Network Marketingde önemli bir rol oynamaktadır, ancak Doğrudan Satış Birliği’nden alınan en güncel istatistikler, doğrudan satışların sadece yüzde 5,5’inin İnternet üzerinden yapıldığını göstermektedir. Satışların neredeyse yüzde 80’i yüz yüze, doğrudan satış yapmanın ve insanları bir alt çizgiye yerleştirmenin geleneksel yolu. İnternet, ürünlerinizi arayan alıcıları bulmanızı sağladığı için ve bir iş fırsatı yaratan Web sitesi oluşturabileceğiniz için yararlı olabilir. Network Marketing şirketinin adını tekrarlamayan veya ihlal etmeyen bir alan adı kullanmanız gerekecektir.

Çevrimiçi forumlara veya tartışma gruplarına aktif olarak katılan, genellikle sattıkları ürünle ilgili olan, soruları yanıtlayan ve bu sayede insanların güvenini ve ilgisini kazanan tavsiyeler sunan Networkerler de vardır. Bir Networker olarak internetin bir yararı ise, bir işi yönetmek, satmak ve kendinizi reddetme motivasyonunda tutmak gibi, bir işi gerçekleştirmek için gerekli olan becerileri öğrenmenizdir.