Bunu her zaman duyarız. Ama tahmin edin hep ne olur? Birçok insan harekete geçer ve sonuç olarak 10 kişiden 9 tanesi başarısız olur. Bir networker olmak gereken bir eylemden daha fazlasıdır.

Başarılı bir networker olmak için ihtiyacınız olan şey:

Net bir vizyon!

Harekete geçmek için vizyonunuzu netleştirin.

Bilmek yeterli değil, harekete geçmelisin! – Tony Robbins

 

Harekete geçmek için vizyonunuzu netleştirin.

Yolunuza gelen her türlü engeli aşacağınızı ve durumunuza bakılmaksızın vizyonunuzu gerçekleştireceğinizi düşünün.

Bu zihniyet benim odaklandığım şey. Fırsat aramıyor ya da harekete geçmiyorsanız, bir yarışmacı değilsiniz… Oyunda bile değilsiniz. Fakat açıkçası,etrafta  Networker denmeyi hak etmeyen ama tanıtım yapan bol miktarda insan var.

Zihninize çok dikkat etmelisiniz. Bir Networker’ın sahip olduğu en güçlü silah zihnidir. Herkes bir networker olabilir, ancak güçlükle mücadele etme gücüne sahip değilseniz, eve gidin ve geleceğinizin patronunuz tarafından kontrol edilmesine izin verin. Bunu asla bir networker olarak yapmayacaksınız.

Hayatınızda bir zorlukla karşı karşıya kaldığınızda, mutlaka ama mutlaka onun etrafından dolanılacak bir yolu olduğunu asla unutmayın.

En kötü durum senaryosuna bakın ve bu kötü durum gerçekleşse bile bunu tekrar inşa edebileceğinizi hayal edebiliyorsanız devam edin.

Böylelikle bir işi nasıl inşa edebileceğinizi bulmuş oluyorsunuz.

Bir işi inşa etmeyi öğrendiğiniz an özgürsünüz. Patronlardan ve 9-5 işten özgürsünüz. Parasız kalma korkusundan, mali stresten ve istediğini yapamamaktan özgürsünüz. Bu yüzden bilgi güçtür ve doğru eğitim zihninizi en büyük varlığınız haline getirir.