Networkte Tam Zamanlı Olarak Çalışmak

Bugünün yayını, network marketingde tam zamanlı çalışmaya ne zaman başlayacağınız hakkında olacak.

Bugünün yayını, network marketingde tam zamanlı çalışmaya ne zaman başlayacağınız hakkında olacak. Başka bir deyişle, günlük işinizden veya geleneksel işinizden ne zaman vazgeçmeli ve sadece network marketing organizasyonunuzu büyütmeye odaklanmalısınız?

Hızlı bir açıklama olarak, bunun kişisel bir karar olduğunu ve herkesin durumunun farklı olduğunu bilmelisiniz. Bir kişi için işe yarayan, başkası için iyi bir tavsiye olmayabilir. Sonuçta, sadece sizin için neyin en iyisi olduğuna siz karar verebilirsiniz.

Bugünkü amacımız size bazı ipuçları ve görüşler vermektir, böylece siz ve aileniz için neyin en iyi olduğu hakkında bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Networkte Tam Zamanlı Olarak Ne Zaman Çalışılır?

Network marketing ticaretinizin tam zamanlı olup olmadığına/ne zaman bunu kafaya koyacağınıza karar vermek, gerçekten BÜYÜK bir karardır. Hafife almayın veya karar vermekte acele etmeyin. Endüstrimizde hala günlük işlerinde çalışan ve beş basamaklı kazancı olanlar var. Çünkü geçimlerini sağlamak için yaptıklarını seviyorlar ve/veya ağ pazarlaması işlerinde tam gün devam etmek istemiyorlar. Bunu neden söylüyoruz, çünkü ağ pazarlama işinizde tam gün devam etmek zorunda olduğunuz bir nokta geleceğini düşünmeyin. 200 – 300 TL arasında aylık gelir elde etmek bile, çoğu insanın yaşam standardını ve yaşam kalitesini önemli ölçüde artıracak düzeydedir. Ne düşünüyorsunuz? Size yardımcı olur mu bu kadar gelir?

Konumuza geri gelirsek, birçok “yeni başarılı” distribütörün yaptığı genel bir hata hemen işlerini bırakmak oluyor. Tabiki kendi işine tam olarak dört elle sarılmak güzeldir ancak bunun için ciddi bir karar gerekmektedir. İnsanlar ticarete girdikleri zaman network ve gelecekleri hakkında o kadar heyecanlanıyorlar ki, objelere objektif olarak bakmıyorlar. Yolda daha sonra onları inciten kararlara girebileceklerini o anda göremeyebiliyorlar.

Network marketing ticaretinizde tam zamanlı olarak çok erken çalışmaya başlarsanız, finansal olarak kendinizi gerçekleştirmek, yine kendinize çok fazla baskı uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Bu sizi olumlu da etkileyebilir, olumsuz da etkileyebilir.

Çoğu insan, pazarlama ağı işlerine odaklanmak için daha fazla zamanları varsa, gelirlerinin de o oranda artacağını düşünüyor. Her şapkadan mutlaka tavşan çıkmayabilir.

“Bir şeyi yapmak için daha fazla zamanınız olması, daha verimli olacağınız veya daha iyi sonuçlar alacağınız anlamına gelmez.”

Aslında, yarı zamanlı olarak pazarlama ağı oluşturma işini, kurma disiplini ve zaman yönetimi becerisine sahip olmayan kişilerin de tam zamanlı olarak yapamayacağını bilmeniz gerekmektedir. En önemli olan zamanınızı doğru geçirmeniz. Ünlü networker, eğitmen ve yazar Randy Gage, network organizasyonunuzu kurmak için veya kendinize ayda 100 dolar civarında bir gelir yaratmak için, haftada 10-15 saat vakit ayırmanızın yeterli olacağını söylüyor. 

Bu sektördeki başarının, gün içerisinde bol bol vakit ayırmak ile bir ilgisi yok. Tabiki işinizin başında olmanız her zaman iyidir ancak, networkun diğer ticaretlerden farkı  da zaten bu; daha az bir zaman diliminde, yoğun bir çalışma ve yoğun bir emek ile daha güzel bir gelir elde etmektir. Çalışmadan para kazanmaktan değil, kısa bir zamanda yoğun bir çalışmaktan bahsediyoruz.  İşlerini günde 1 saat ayırarak halleden biri, daha fazla verimli aktivite yaparsa, günde 8 saat çalışan birinden kolayca daha fazla performans gösterebilir.

Ayrıca, bu işi yarı zamanlı olarak yapmanın iki güzel noktası var.

Birincisi, sizi akıllı çalışmaya zorlar. Zamanında, disiplinli olmalısın. İşinizi, ailenizi, hobilerinizi ve işinizi aynı anda dengelemeniz gerekir.

İşinizi yarı zamanlı olarak yapmanın bir başka harika yanı da hikayenizdir. Birine yarı zamanlı olarak yılda 10 ila 30 bin TL kazandığınızı söyleyebiliyorsanız, bu aynı geliri tam zamanlı elde etmekten çok daha iyi bir hikaye olacaktır.

En iyi kazananlar, sadece işlerini sürdürmek için haftada 80 ila 100 saat çalışıyor. Bunu saatte ne kadar yaptıklarına ayırırsanız, yarı zamanlı olarak iş yapmanın çok daha iyi bir seçenek olacağını göreceksiniz (saat başına kazanç). Bu yaklaşımı izlerseniz, bir şeyler ters giderse kendinize iyi bir güvenlik ağı kazandırırsınız.

Kendinize sorulacak sorular

Ne yapacağınızdan emin değilseniz, tam zamanlı olarak network marketinge devam etme kararını vermeden önce, kendinize sormanız gereken bazı sorular:

  • Vaktimi yönetmekte başarılı mıyım?
  • Tam gün çalışırsam haftada kaç saat çalışırım?
  • Tam zamanlı olarak işimi kurmak için günlük olarak hangi faaliyetleri yapabilirim?
  • İşimde tam zamanlı olarak çalışmaktan zevk alır mıyım?
  • Mevduatımda altı aylık gelirim var mı?
  • Aylık network marketing gelirim, iş gelirimin en az 2-4 katı mı?
  • Acil bir fonda altı aylık bir yaşam harcamam var mı?
  • Eşim veya ailem bu konuda ne düşünüyor?
  • Başarılı mentorum ne öneriyor?
  • Bağırsaklarım bu konuda ne hissediyor?

Bu sorular sizin ve aileniz için en iyi kararı vermenize yardımcı olmak konusunda iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bilgeliğin başka bir parçası

Son derece önemli olarak önerdiğimiz bir diğer şey ise, oturup 3 veya 4 tane üst liderlerinizden, tam zamanlı olarak network yapma konusunda görüşmeniz. Durumunuzu açıklayın ve onlara ne önerdiklerini sorun. Onlara meslekte tam gün çalıştıklarını sorun.

Onlara, tekrar tekrar yapmak zorunda kaldıkları hatalar için ne yaptıklarını ve ne yapabileceklerini sorun. Onlara tam gün devam etmenin en iyi zamanı konusunda, size verebilecekleri herhangi bir işaret olup olmadığını sorun. Bu tavsiye çok değerli olacak.

Sonuç olarak, çoğu insan tam zamanlı olarak pazarlama ağın yapmaya yaklaşıyor. Akıllı bir girişimci olarak, tam gün devam etme kararına ciddi ciddi düşünmeniz gerekir. Ağ pazarlama işinizde tam zamanlı olma fikri şu anda sizi heyecanlandırabilirken, zihinsel ve finansal olarak hazırlıklı değilseniz, felaket olabilir.

Son düşünceler

Son bir not olarak, bundan da bahsetmeliyiz. Endüstride yepyeni iseniz ve network marketing ticaretiniz ile ilk günden itibaren tam zamanlı gelir elde etmesini bekliyorsanız, büyük bir sürpriz bekliyorsunuz. İşletmenizi ilk günden itibaren tam zamanlı olarak çalıştırsanız bile, geçitten geçmeniz için size yeterli gelir sağlayamaz. Çoğu işletme, tam zamanlı bir gelir sağlamak için iki ila beş yıl alır.