Her Ağ Pazarlamacısının İhtiyacı Olan Şeyler

Yani değerlendirmenize göre, bir ağ pazarlama aracı işinizi büyütmenize ve akıllıca çalışmanıza yardımcı olan herhangi bir ürün, kaynak veya öğedir.

Ağ pazarlamacıları için gerekli olan araçlar nelerdir?

Tüm ağ pazarlamacılarının sahip olması ve kullanması gereken birkaç ağ pazarlama aracı var. Bu ağ pazarlama araçları, işinizi çevrimiçi mi yoksa çevrimdışı mı yaptığınız konusunda geçerlidir.

Bir araç nedir?

Her ağ pazarlamacısının ihtiyacı olan araçların neler olduğunu açıklamadan önce, araç kelimesini tanımlayalım.  Mekanik işlemlerin hazırlanması veya kolaylaştırılması için, gücünden veya herhangi bir özelliğinden yararlanılan nesnedir.

veya…

Bir araç, testereler ve çekiçler dahil mekanik araçlar gibi fiziksel bir nesne veya bir web geliştirme aracı veya yazılım programı gibi teknik bir nesne olabilir. Ayrıca, bir kavram bir araç olarak da kabul edilebilir.

Yani değerlendirmenize göre, bir ağ pazarlama aracı işinizi büyütmenize ve akıllıca çalışmanıza yardımcı olan herhangi bir ürün, kaynak veya öğedir.

Her ağ pazarlamacısın ihtiyacı olan şeyler

Aşağıda sıralanan araçlar, hiçbir özel sıraya göre olmayan araçlardır. Hadi başlayalım nelermiş bu araçlar;

Kişisel hikayeniz

Aklınıza gelebilecek tüm ağ pazarlama araçları arasında, bunların hiçbiri kendi kişisel hikayeniz kadar önemli veya güçlü değildir. Bu, ürünleri kullanan kişisel hikayenizi (size nasıl yardımcı olduklarını) ve işle ilgili kişisel başarı hikayenizi içerir.

Bu nedenle, kendi en iyi müşteriniz olmanız ve işinizde hızlı bir başlangıç ​​yapmanız çok önemlidir. Gerçekler anlatır ama hikayeler satar. Potansiyel müşterileriniz onlara anlattığınız hikayeleri hatırlayacak, ancak muhtemelen tüm gerçekleri ve detayları hatırlamayacaklardır. Bu nedenle, mümkün olduğunda potansiyel müşterilerinizle hikayelerinizi anlatın.

Gün planlayıcısı

Her ağ pazarlamacısının kendi gün planlayıcısına sahip olması gerekir. Her hafta haftanızı planlamak istiyorsunuz. Her pazar gecesi, 20-30 dakika boyunca sessiz bir yerde oturun ve önümüzdeki haftayı planlayın. Mesleğinize, ailenize, dini zamana ve diğer taahhütlere zaman verin.

Tamamlandığında kalan zamana bakın ve network marketing için çalışma programını asla elinizden düşürmeyin. Bir haftalık haritanız elinizde duruyor. Bu sizi düzenli tutar ve akıllı çalışmanıza yardımcı olur.

Mentor

Satış danışmanınız, en önemli ağ pazarlama araçlarınızdan biridir. Bu, sponsorunuz olabilir veya olmayabilir. Üstünüzdeki ilk başarılı ve size yardım etmeye istekli kişidir.

Bu kişi size ipleri öğretebilir, üç yönlü arama yapmanıza yardımcı olabilir ve doğru şekilde başlamanıza yardımcı olabilir. Çalıştığınız kişiler, sektördeki uzun vadeli başarınız üzerinde hayati bir etkiye sahiptir. Fikirleri zıplatmak için başarılı bir danışmana sahip olmak, her şeyi kendi başınıza çözmeye çalışmaktan çok daha iyidir.

Örnekler

Ne tür bir pazarlama ağı şirketiyle çalıştığınıza bağlı olarak, ürün numuneleri önemlidir. Bu örnekleri her zaman yanınızda bulundurun. Sadece rastgele örnekleri teslim etmeyin. Akıllı olmak istiyorsan, sat. Kişi satın aldığı şeye daha çok değer verecektir.

Ayrıca, ilk önce iletişim bilgilerini almadan hiç kimseye ürün numunesi vermeyin. Bu şekilde irtibatta kalabilir ve onlarla istediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

Kütüphane

Kendi kütüphanenizi oluşturmaya başlamak zorundasınız. Bu, ağ pazarlaması, girişimcilik, satış, pazarlama ve liderlik ile ilgili kitapları, sesli programları ve kursları içermelidir. Bunlar zaman zaman okuyup incelediğiniz materyallerdir.

Karşılaştığım her başarılı pazarlamacının kendi işletme kütüphanesi var. Sen de yapmalısın!

İletişim Yöneticisi

Herkesin bir iletişim yöneticisine ihtiyacı var. Bir roladex kullanabilirsiniz. Veya bir tür endeks kartı dosyalama sistemidir. Bir Excel Çizelgesi veya not defteri bile kullanabilirsiniz. Posta adreslerini, e-postaları, kişiye ait notları, telefon numaralarını ve daha fazlasını saklayabilirsiniz. Düzenli kalmak için bir yol gerekir. Ürünler veya işler hakkında konuştuğunuz herkesin geniş bir veritabanını oluşturmak istiyorsunuz. Bu, bir süre içinde, en değerli aracınız olacak.

Arama Aracı

Potansiyel müşterilerinize verebileceğiniz bir çeşit potansiyel satış aracına ihtiyacınız var. Bu, bir bırakma kartı, kartvizit, broşür, DVD, CD, el ilanı veya başka bir şey olabilir.

Bilgiler genel olmalı ve üzerinde şirket adınız bulunmamalıdır. Basit bir pazarlama mesajı,  e-posta adresiniz ve telefon numaranız olmalıdır. Ayrıca boş dizin kartlarını da taşıyabilir ve birisiyle tanıştığınızda, dizin kartınıza kendi adlarını, e-postalarını ve telefon numaralarını yazmalarını ve ardından gelecek bir tarih ve saatte takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

Kıyafet ve aksesuarlar

*Bu kısım tamamen tercihe bağlıdır.

Her ağ pazarlamacısı, tişörtler, şapkalar, düğmeler, geri sarma düğmeleri, kazaklar, araba mıknatısları, araba çıkartmaları ve daha fazlasını içerecek giysiler giymelidir. Dışarıdayken ve yaşamla ilgili olarak bu eşyaları giyin. Ne yaparsanız yapın, şirketinizin adını veya logosunu KESMEYİN. Bunun yerine, genel tutun.

 – “Kahve satıyorsanız, şunu söyleyen bir şapka alın: Kahve iç. Sağlıklı yaşa!”

Bu kesinlikle birinin dikkatini çekecek. Giysilerinize veya aksesuarlarınızdan birine bakan birini gördüğünüzde, onlara  kartınızı verin ve web sitenizi kontrol etmelerini isteyin. Bu kadar basit.

Sunum Aracı

İş sunumlarını, yapacaklarınız olmadan umutlarınızla paylaşmanın bir yoluna ihtiyacınız var. Kendinizi denklemden çıkarmak ve mesaj değil, elçi olmalısınız.

İdeal olarak, sunum yapmak için web semineri, kaydedilmiş konferans araması, video veya arama yolunu kullanabilirsiniz. Bu hayatınızı kolaylaştırır. İnsanları üçüncü parti araçlara yönlendirirsiniz ve araçlar ağır yükleri sizin için kaldırırlar.