Restaurant İşletmeciliğinden Milyonerliğe: EUGENE HONG

Restaurant İşletmeciliğinden Milyonerliğe: EUGENE HONG

Eugene Hong, dünyanın en çok kazanan Networkerlarından biridir.

Honolulu, Hawaii’de doğup büyüyen Eugene, Hawaii’nin temel değerlerinden ve inançlarından biri olan “Aloha Ruhu” ile büyüdü. Arkadaşlarına ve takım arkadaşlarına hep bir aile olarak ya da onun deyişiyle “O’hana” olarak yaklaşır.

EUGENE HONG en nihayetinde 13 yıl önce otantik bir Hawai tavuk işletmesi kurdu.

Eugene, girişimcilik dünyasına yabancı değil. 20’li yılların başlarında birkaç başarısız denemeden sonra, en nihayetinde 13 yıl önce otantik bir Hawai tavuk işletmesi kurdu. Tabii bu başarının bir maliyeti de vardı. Bu geleneksel işi için haftada 7 gün, 100 saatten fazla çalışıyordu. Kendi işine bir köle olmuştu. “Her zaman bir işletme sahibi olmayı hayal ederdim, ama işimi kurduktan sonra anladım ki işim bana sahip olmuştu” dedi Eugene, “Hayatımı ve özellikle kişisel sağlığımı çok fazla etkileme başlamıştı ve bu yüzden üzerimde çok fazla stres vardı.”

Eugene HONG kendi işinin patronu olmanın yararlarını ve avantajlarını istiyordu

Eugene kendi işinin patronu olmanın yararlarını ve avantajlarını istiyordu, ancak kendine boş zaman ayırmanın ve hayattan zevk almanın bir yolunu bulmak da istiyordu. Sevdiği şeyleri yapmak, ailesi ve arkadaşlarıyla gezebilmek için daha çok zamanı olsun istiyordu. İşte tam da o zaman Network Marketing mesleğiyle tanıştı.

Eugene HONG bunun bir parçası olması gerektiğini biliyordu

Çoğu insan gibi, Eugene de çok büyük şüphe duyuyordu ve bu işten neredeyse vebalı gibi kaçıyordu. Tam 4 ay boyunca sürekli davet edildikten sonra nihayetinde sponsoruyla buluşmayı isteksizce kabul etti. Daha sonra, akıl hocası onunla, yeni bir Network Marketing şirketi kurmak ve başlatmak için ortaklık yapacağını paylaştığında, Eugene bunun bir parçası olması gerektiğini biliyordu.

Mücadele edip başlangıç sürecinin acısını çektikten sonra, Eugene, oluşum aşamasından çıkan şirketine daha da asılmaya başladı. Bu noktada, iyi liderlerden oluşan takımını yavaşça toplanmaya başlamıştı. Sonrasında kurduğu iş sistemleri gelişmeye başladı ve “Aloha Ruhu” ve kültürü ekiplerinin temel anlayışı olmaya başladı.