Robert Kiyosaki’den Finansal Özgürlük İçin 5 Anahtar İpucu

İşte Robert Kiyosaki’nin Finansal Özgürlük İçin 5 Anahtar İpucu:

 

Tam Sorumluluğu Kabul Edin!

Yaptığınız her seçimin kendi sonuçları vardır, bunların bir kısmı kazançlarınıza geri dönüşümü olmayan bir şekilde zarar verebilir. Bu nedenle, finansal geleceğinizi güvence altına almak için tam sorumluluğu kabul etmelisiniz. Bugün yaptığınız her kararın ve seçimin yarın hayatınızı etkileyeceğini anlayın. Bu nedenle, tüm finansal kararlarınızı, alımlarınızı ve harcamalarınızı uzun vadeli finansal hedefleriniz kapsamında değerlendirmeniz önemlidir.

 

Asla Öğrenmeyi Durdurmayın!

Finansal konular hakkında kendinizi düzenli olarak eğitmek sizin önceliğiniz olmalıdır.

Bugün, finans endüstrisi hakkındaki bilginizi güncellemek ve işlerin nasıl işlediğini öğrenmek için sayısız kaynak var. Tamamen kendinizi adayarak finansal hayatınızın tüm sorumluluğunu üstlenin. Tüm konuları tek bir seferde okumak yerine, her seferinde bir konuyu öğrenmeye başlayabilirsiniz.

 

Net Finansal Hedefler Koyun!

Tanımlanmış finansal hedefleriniz yoksa, finansal özgürlüğünüzün güvence altına alınması için çalışmak çok zor olacaktır. Sadece finansal hedeflerinizi açıkça aklınızda bulundurduğunuzda gerçek potansiyelinizi tanıyabileceksiniz.

 

Network Marketing!

Bir Network Marketing  işinizi kurmanın  düşük bir başlangıç maliyeti olur ve bu büyük bir avantajdır. Büyük yatırımlar ve zaman olmadan büyük bir işletmeye başlamak çok zordur.

Bir Network Marketing şirketi, iş becerilerinizi geliştirmek için ihtiyacınız olan zamanı ve düşük seviyeli bir çalışandan, çok yüksek ücretli bir iş adamına geçişi size sağlayacaktır. Bu nedenle, Network Marketing, finansal özgürlüğünüzü güvence altına almanın mükemmel yollarından biridir. Network Marketing size kalıcı bir gelir sağlar, böylece uyurken ve seyahat ederken bile para kazanırsınız.

 

Hayatınızı basitleştirin!

Hayat neredeyse her geçen gün daha karmaşık hale geliyor. Paranın peşinden koşmak ve finansal hedefleriniz sizi yaşamda çok önemli olan diğer şeylerden uzaklaştırır. Sonuç olarak, motivasyonunuzu kaybetmeye ve karanlığa gömülmeye başlarsınız. Bu nedenle, zihninizi tüm karmaşadan uzak tutarak hayatınızı kurmanız çok önemlidir.

Finansal özgürlüğün anahtarı çok basittir: düzenli kazanılan gelirinizi pasif gelir veya portföy gelirine dönüştürmek. Bu düşünceyle, kalbinizde tuttuğunuz şeylerden vazgeçmeden arzu ettiğiniz hedeflere ulaşmak çok kolaydır.