Şekersiz Diyetle 21 Günde Kaç Kilo Verilir?

sekersiz diyetle 21 gunde

Şekersiz diyetle 21 günde minimum 4, maksimum 7 kilo verilmektedir. Bu diyeti uyguladığınızda bünyenize göre kilonuzun azaldığını görmeniz mümkündür.

Zayıflamak için şekerli gıdalardan uzak durmak ve karbonhidratı azaltmak önemlidir. Metabolizma ve mevcut kilograma göre şekersiz diyetin bireysel vücut ağırlığında farklılıklara yol açmaktadır. Minimum dört kilo ve maksimum 7 kilo verdiren bir diyet olması bakımından düzenli uygulandığında daha fazla kilo verdirdiği söylenebilmektedir.

Contents

Şekersiz Diyet Nedir?

Şekersiz diyet, esmer veya beyaz şekerin hiçbir biçimde tüketilmediği diyettir. Özellikle, çikolata, puding, tatlı, şekerleme, meyveli yoğurt, pasta, dondurma, kurabiye, kek, çay-kahve ve meşrubat türleri tüketilmemektedir.

Şeker ihtiyacını karşılamak için günde 2-3 porsiyon meyve veya 1 tatlı kaşığı bal, pekmez ve 1 kare bitter çikolata tüketilmesine izin verilmektedir. Diyetisyen kontrolünde uygulandığı zaman bünyeye göre daha sağlıklı sonuçlar vereceği söylenebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Sadece Diyetle Kilo Verilebilir Mi?

Şekersiz Diyette Neler Yenmez?

Şekersiz diyet, uygulandığı zaman minimum 4 maksimum 7 kilo verdirmektedir. Genelde çikolata, kek, tatlı, meyve suyu, işlenmiş gıdalar ve fast food ürünlerinin tüketilmediği bilinmektedir.

Diyetisyen kontrolünde uygulandığı zaman egzersiz ile desteklenerek daha fazla kilo verme durumu söz konusudur. Uzun vadede kalıcı kilolar vermek için gayet uygun bir diyet türüdür. Bu diyette bazı besinlerin hiç yenmediği bilinmekte ve bunlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Çikolata
 • Kek
 • Beyaz ve esmer şeker
 • Tatlı
 • Şerbetli ürünler
 • İşlenmiş gıdalar
 • Kurabiye
 • Meyve suyu
 • Dondurma
 • Hazır paket makarna
 • Börek, çörek gibi ürünler

21 günde zayıflama, şekersiz ürünlerin tamamen beslenme programından çıkarılması ile mümkündür. Bireyler, diyetisyen yardımı ile 21 günde kilo verme girişiminde bulunabilmekte ve sağlıklı bir kiloya ulaşabilmektedir.

sekersiz diyetle 21

 

21 Gün Şekersiz Diyette Patates Yenir Mi?

Sadece patatesten yapılan ve yoğun patates içeren ürünler şekersiz diyet içerisinde tüketilmemektedir. Pirinç, makarna, tatlı ve işlenmiş gıdalar kesinlikle bu diyet içerisinde yer almamaktadır.

Hafif haşlanmış patates yemeğinden çok az olmak kaydıyla tüketilmesine izin verildiği bilinmektedir. Ancak çok fazla patates içeren bir yemeği tüketmek doğru değildir ve kilo alımına yol açabilmektedir.

21 Gün Şekersiz Beslenme Faydaları

Kilo vermek ve obeziteyi önlemek için şekersiz beslenmek faydalıdır. Cildin temizlenmesi bakımından da şekersiz beslenmek oldukça faydalıdır.

Psikolojiyi olumlu yönde etkilemesi ve cildin daha sağlıklı olması bakımından 21 gün şekersiz beslenme diyeti olumlu bir girişimdir. Ayrıyeten şeker hastalığı riskini de azaltan şekersiz diyetler, vücutta iltihaplanmayı da azaltmaktadır. Diyetisyen kontrolünde yapılan bir diyet, vücudunuzun sağlıklı olmasına ve psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmenize yol açmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Şekersiz İçecekler Kilo Yapar Mı?

21 Gün Şeker Yemezsek Ne Olur?

Obeziteden kalp damar hastalıklarına kadar tüm sağlık sorunlarına iyi gelen şekersiz beslenmeyi 21 gün uygulamak çok önemlidir. Çünkü bu diyet, bireylerin sağlık sorunlarına ve psikolojik iyi oluş hallerine olumlu etki yapmaktadır.

Sağlıklı kilo vermek ve cildin tazelenmesi için birebir bir uygulama olan şekersiz beslenmeyi tercih ederek daha sağlıklı bir yaşama adım atmanız muhtemeldir. Diyetisyen kontrolünde yapacağınız bu rejimde başarılı olmak için spor yapmayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir.

21 Gün Şekersiz Diyette Hurma Yenir Mi?

21 gün şekersiz diyette diyetisyen tavsiye ettiği takdirde hurma yenebilmektedir. Uzman diyetisyen uygun gördüğü zaman vücut tipiniz ve metabolizma hızınıza göre liste yapılabildiği için hurma tüketmenize izin verilebilmektedir.

Şekersiz diyetle psikolojik olarak kendinizi iyi hissedebilmekte ve süreç içerisinde kalıcı kilolar verebilmekte olduğunuz çok önemlidir. Diyet yaparken spor yapmayı da ihmal etmeyerek kısa sürede daha etkili sonuçlara ulaşmanız mümkündür.