Sizi Geride Tutan En Büyük Network Marketing Yalanı

Network Marketing’de yaygın ama hatalı bir inanç vardır.

Network Marketing’de yaygın ama hatalı bir inanç vardır. Muhtemelen en büyük efsane – ve muhtemelen insanları, lider olabilmekten alıkoyan şey- başka bir yanlış inanıştan başka bir şey değildir.

Yani bu yıkıcı efsane, büyük yalan nedir?

Gerçek liderleri başarılı kılan eylemler nelerdir?

Sorun, “korkusuz lider” olarak bilinen efsanevi yaratıktır. Bu, hakkında epeyce konuştuğunuz ve popüler kültüre girmiş bir terimdir. Fakat korkusuz bir lider diye bir şey yoktur. Bu sadece insanların neden başarılı olmadıklarını sebeplendirmek için yaratılmış bir inançtır.

İnanç büyüleyici bir şeydir. Doğru olanları sizi güçlendirebilir. Yanlış olanları sizi köleleştirebilir.

İnanç büyüleyici bir şeydir. Doğru olanları sizi güçlendirebilir. Yanlış olanları sizi köleleştirebilir. – Randy GAGE

 

İşte nasıl oluştuğu…

Şirket toplantısında veya diğer önemli etkinliklerde seyircilerle oturuyorsunuz. Liderlerden biri sahnede, hikayelerini paylaşıyor veya bir eğitim oturumu yapıyor.

Arkada oturuyorsunuz, kendiniz için olanın onlara olandan daha farklı olduğunu düşünüyorsunuz. Çok cilalı, kendinden emin ve başarılı görünüyorlar. Sanki gerçekten korkusuz bir lider, korkuları olmayan biri gibi görünüyorlar.

Şirket toplantısında veya diğer önemli etkinliklerde seyircilerle oturuyorsunuz.

Ama bu bir yalan.

Sahnede gördüğünüz liderler korkusuz değildir. Oradalardır, çünkü korkularını yenmişlerdir.

Reddedildiler, şovları olmadı ve “EVET” cevabı alamadılar. Fakat korktukları için bırakmak yerine – korkularına rağmen başarılı olmayı seçtiler.

Korkular gerçek değildir; onlar sadece kafamızdadır. Biz onları çok düşünerek büyütüyoruz. Onlar birer ilizyondur. Korkularının üzerine gitmeye devam et tıpkı başarılı liderlerin yaptığı gibi…

Ve siz de bunu yapabilirsiniz; eğer yapmayı seçerseniz…

Şimdi dışarı çıkın ve harika olun!