Network Marketing’de Neden Şirketler Bizden Fazla Kazanıyor?

SorularCategory: Soru/ CevapNetwork Marketing’de Neden Şirketler Bizden Fazla Kazanıyor?
Avataranonim Staff asked 2 sene ago

Merhaba ben işe yeni başladım ama kafama yatmayan bir nokta var. Bu işte şirketler bizden çok kazanıyorlar  ya. Arkadaşımla da konuştum o da aynı şeyi söyledi.  Neden öyle?Avatar


2 Answers
Network OkuluNetwork Okulu Staff answered 2 sene ago

-Bugün Network Marketing, 200 Milyar Dolara yakın büyüklüğe ulaşmış bir ticaret modelidir. Sağlık sektörü, araç sektörü gibi kendini kanıtlamış bir noktadadır. Her ticari modelinin kendine özgü kuralları olduğu gibi Network Marketing sektöründe de kurallar vardır ve bu kurallara uymak gerekir. Yine çalışanlarına ayırdıkları bütçe de belli bir miktardır ve bu miktarı geçemezler.-Bir bilinen var ki firmalar reklamlara %60-%70e yakın bütçe ayırmaktadırlar. Network Marketing’de ise şirketler, televizyonlara reklam vermek yerine, reklamlarını Bağımsız Temsilcileri aracılığıyla yapmaktadır. Bağımsız Temsilcilerine de bunun karşılığında komisyon vermektedir. Verilen bu miktar belli bir oranı geçemez, geçmemelidir de.Tabiiki dünyadaki bütün şirketler olduğu gibi Network Marketing şirketleri de kar yapma amacındadır. Bu yüzden temsilcilerine dağıttığından fazlasını kar olarak elde etmeli ki ,devamlılığı olabilsin.

-Bir örnek vermek gerekirse, Burger King’in bayiliğini aldığımızı düşünelim. Bize gerekli alt yapıyı sağlamış olması bizim bayi olmamızı değiştirmiyor. Sonuçta bize bayiliği veren o firma. Burger King’den fazla kazanmamız düşünülemez. Ya da böyle bir beklentiyle ticarete atılmamız baştan yanlış olmaz mı? Network Marketing’de de biz girmiş olduğumuz şirketin Bağımsız Temsilcisi konumunda olduğumuz için, bize ödenen miktar elbette ki daha az miktarda olacaktır.

Size gerçekten uzak bir şekilde kazanç vadeden Network Marketing şirketlerinin sponsorlarından gelen teklifleri, tekrardan düşünmenizi tavsiye ederiz.

 

Daha fazla bilgiye için aşağıdaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz:

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Sistemleri Hakkında Bilmeniz Gereken İlginç Gerçekler!

Avatar