Takımınızdaki Gizli Kahramanları Tanıyın

Her Network Marketing şirketi kendi içinde küçük bir kasaba gibidir.

Her Network Marketing takımı kendi içinde küçük bir kasaba gibidir. Ve herhangi bir küçük kasabadaki gibi, birinin berbat, kaba bir kişi ya da palyaço gibi bir ün kazanmak için fazla bir şey yapmasına gerek kalmıyor. Kasabadaki herkes bu insanların kim olduğunu bilir ve masanın etrafındaki dedikodular genellikle en son gelenler tarafından tüketilir. Sık sık unuttuğumuz şey, her takım içinde, her kasabadaki gibi, her gün çok güzel şeyler yapan çok çalışkan çalışanlar da var. Bununla birlikte, bu isimsiz kahramanlar hak ettikleri ün, cesaretlendirme ve desteği göremezler.

Birisi berbat olduğunda ve hatalarını düzeltmemiz gerektiğinde dikkatimizi çeker. Bağırır, üzülür ve suçluyu kırarız. Ancak, birisinin hata yapmadığını fark etmeyiz. Günümüze hiçbir şey olmamış gibi devam eder ve komisyonlarımızı toplarız.

Gizli Kahramanları Tanımak

İşte sizin için bugünkü meydan okumam, takımınızdaki özel insanları belirleyin. Bu insanların onları ne kadar takdir ettiğinizi ve ne kadar iyi olduklarını bilmelerini sağlayın. Ve başkalarının da. Liderlerinize veya takım kaptanlarınıza takımınızdakilerin ne kadar iyi bir iş yaptığını fark ettiğinizi söyleyin. Network Marketing’de yaptığınız şeyi yapmanıza olanak tanıyan sahnelerin arkasındaki insanları tanımak, teşvik etmek ve desteklemek konusunda istekli olun. Onlar için üst üste bir şeyler yapın. Doğum günlerini hatırlayın, pizza gönderin, çiçek yollayın, cesaret verici bir e-posta gönderin. Daha da iyisi, ekibinize, her birinin o kişinin büyüklüğünü tanıyan bir şeyler göndermesini söyleyin. Siz hizmet ettiğiniz ve topluluğunuzun bakımını üstlendiğiniz sürece, topluluğun size hizmet edeceğini göreceksiniz.

Ve kritik, olumsuz e-postaların ve kelimelerin CEO’lara bile zarar verebileceğini unutmayın. Herkes sınırsız potansiyele sahip olmayabilir, ancak sınırsız kalbi ve kararlılığı vardır. Bu yüzden, bir hata yaptıklarında bile, nazik olun ve yaptıkları başarılar için onları takdir edin.

Network Marketing denen bu küçük kasabada, hepimiz iyi vatandaşlar olalım. Bugün birini mutlu edin. Evdeki, ofisteki alışılmadık bir kahraman için güzel bir şey yapın. Bu konuda iyi hissedeceksiniz. Bu konuda iyi hissedecekler. Ve küçük kasaba için bu iyi olacak.