Duruş son derece önemlidir.

Duruş ve konumlandırma özgüvenle ilişkilidir, ancak dışsal davranışların yansıması olduklarından farklıdırlar. Güven içsel olarak gerçekleşen bir şeydir, pozisyon ve duruş dışsaldır.Onları ayrı ayrı tartışmalıyız.

Network Marketing’de duruş nedir?

Duruş, kelimenin tam olarak ima ettiği şeydir. Bir şeyi belirli bir şekilde konumlandırdığınızda, insanların bu şeyi nasıl gördüğünü etkiler. Bu durumda, o şey siz ve şirketinizsiniz (fakat çoğunlukla sizsiniz).

Konumlandırmanın amacı, sizi ve şirketinizi, olası sorunlarınızın veya sorunlarınızın cevabını çerçevelemektir. Konumlandırma, güçlü yerine zayıfsa, insanlar mesajınızı duyabilir, ancak inanamamaktadır. Bu yüzden kendinizi güçlü bir şekilde konumlandırmanız son derece önemlidir.

Tamam ama duruş nedir?

Duruş, kendinizi nasıl taşıdığınız ve konuştuğunuz kişilere neler ilettiğinizdir. Konumlandırma gibi,duruş da dışsaldır. Aslında güveniniz yoksa, duruşunuz üzerinde çalışmak güveni vermenin en iyi yoludur.

Güven olmadan, bu kadar uzun süre sadece sahte olabilirsiniz. Duruş son derece önemlidir. Duruşunuz olduğunda, konuşmadaki gücü kontrol edersiniz. Bir sohbette iseniz ve biri negatif olmaya başlarsa, konuşmayı kesin, onlardan uzaklaşmaya istekli olun. Eğer “iyi, bu sizin için değil, sorun değil, iyi günler” gibi bir şey söylerseniz ve sohbetten çıkmaya başlarsanız (belki de fiziksel olarak uzaklaşırsanız), bu insanlara güven hissi verir.

İnsanlar, pazarlamacıların, güçlü bir duruşa sahip olduğunuzda neredeyse ne yapacağını bilemeyecek kadar zayıf bir duruş sergilemelerine alışmışlardır. Zayıf bir duruş, ürünlerinizin iyi olduğunu veya Network Marketing’in bir piramit planı olmadığını kanıtlamaya çalışıyor gibi görünür. Bu durumda oradan uzaklaşmak daha iyi. Ayrıca, eğer duruş sanatı üzerinde ustalaşırsanız, bu bazı insanları mevcut zihin durumlarından koparır, çünkü bu onların alıştıkları ve bekledikleri şey değildir.

Güven gibi, duruş ilgi yerine bağlılığı iletir. Bu, diğer insanda korkuyu tetikleyebilir, söylediklerini ve düşüncelerini derhal değiştirmedikçe bir şeyleri gözden kaçırma korkusu yaratabilir

Unutmayın, başarılı Networkerlar insanlara inançlarını değiştirmeye ikna etmeye çalışmadan, gitmeye hazır olanları arıyorlar. Bir kez ikna etmeye çalışmaya başladığınızda, insanları kaybetmeye başlarsınız ve size en yakın olanları ikna etmeye çalışıyorsanız, ilişkiye zarar verme riskiniz vardır.