Ama aynı zamanda insan gruplarına sık sık sunup yapacaksınız.

Network Marketing’de Usta Bir Tanıtımcı Olmak

İnsanları fırsatınızı duymaya davet ettiğiniz  zaman, genellikle insanlarla bire bir konuşmak zorunda kalacaksınız. Ama aynı zamanda insan gruplarına sık sık sunup yapacaksınız. Ve bu yüzden, birçok insanın önünde güçlü bir sunum yapabilmeniz önemlidir.

Usta bir tanıtımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç şey:

Uzman olmak zorunda değilsiniz

İlk olarak, tüm alanlarda olduğu gibi, uzman olmanız gerekmediğini unutmayın.

Uzman olma endişenizi bırakın. Olmanız gerekmiyor. Olmanız gereken şey, potansiyel müşterilerinize eğitime yardımcı olmak için araçlarınızı, etkinliklerinizi veya diğer dağıtımcılarınızı bağlayabilen bir danışman. Olası müşteriniz size bir soru sorduğunda cevabı bilemezseniz, panik yapmayın. Sadece onları cevaba ulaştırıcı şeyler söyleyin.

Profesyoneller kendilerini uzman olarak sunmazlar; İnsanları yalnızca ürün veya fırsat hakkında daha fazla bilgi edinmeye ve üçüncü taraf kaynaklarının bilgi sağlamasına izin vermeye davet ederler. Bu nedenle olaylar, referanslar ve şirket tarafından sağlanan diğer araçlar önemlidir. Kullanabileceğiniz araçları kullanın ve onlara kendi tutku, coşku, heyecan ve inancınızı ekleyin. Bu ateşin, müşterileriniz üzerinde bu konuda en iyi uzman olmanızdan daha büyük bir etkisi olacaktır.

Sizin hikayeniz

Herkesin bir hikayesi var – yeni başlıyor olsalar bile. Network Marketing’e katılmayı tercih etmenizin bir hikayesi var. Mesleğinize katıldığınızdan beri siz ve ailenizde nasıl bir değişiklik gördüğünüz hakkında bir hikayeniz var.

Hikayeniz, işinizi kurmak için en değerli araçlardan biridir. İnsanlar ne kadar bildiğinle ilgilenmezler, ama yalan söylemediğin sürece hikayenle ilgilenirler. Öyleyse, öykünüzü hazırlamak ve pratik yapmak için zaman ayırın.

Unutmayın, iyi bir hikayenin üç unsuru vardır:

  • Hayatınızda eksik olarak gördüğünüz ve asıl yapma nedeniniz olan olaylar.
  • Network Marketing veya şirketiniz hayatınızı nasıl etkiledi?
  • Sonuçlarınız veya geleceğiniz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hazırlık başarının anahtarıdır

Güçlü bir sunum yapmanın son anahtarı hazırlıktır. Hazırlanmadan bir grup sunumuna girerseniz, yüz üstü düşme olasılığınız daha fazladır. Hazırlanmadığınızda, hata yapmanız, kelimelerinizde tökezlemeniz, gergin olmanız veya bir şeyler yapmayı unutmanız daha olasıdır.

Hazır olduğunuzda çok eğlenceli bir süreç olacaktır!

Usta bir tanıtımcı olmak için başka önerileriniz varsa herkesin okuması için yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Network Marketing’in Temel Aktivitesi: Tanıtım Nasıl Yapılır? yazısı için >>

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın