Yükselen Burç Nedir? Yükselen Burç Neyi İfade Eder?

yukselen burc nedir

Yükselen burç, kişinin anne karnında ilk nefesini aldığı yeri temsil eden burçtur. Doğum haritasında 1. Evi kesen burç olarak yorumlanır ve ASC çizgisinde bulunur. Bu konum, kişinin kim olduğu ve nasıl bir ortama doğduğunu anlatmaktadır.

Kişinin iç dünyasını ve kimliğini göstermektedir. Bunun yanında kişinin dünyayı nasıl algıladığı ile de ilişkilidir. ASC yorumu, güneş burcundan daha fazla kişi hakkında bilgi vermektedir.

Contents

Yükselen Burcumuz Neyi İfade Eder?

Yükselen burç, bireyin nasıl bir ortamda dünyaya geldiğini, dünyayı nasıl algıladığını ve ailesi, ataları, kökleri hakkında bilgi vermektedir. Kişinin düşünme biçimi, bakış açısı, hayat tarzı, yakın çevresine bakış açısı ve dünyadaki rolü ile ilgili bilgi vermektedir.

Anne karnında ilk nefesi aldığınız zaman ufukta yükselen burçtur. Güneş burcunuzdan daha fazla bu burcun özelliklerini yansıttığınız söylenebilmektedir.

Yükselen Burç Nasıl Bulunur?

Yükselen burcunuzu bulmak için öncelikte doğum tarihinizi ve doğum saatinizi bilmeniz gerekmektedir. Ardından, bazı profesyonel programları kullanmanız gerekmekte veyahut harika çıkaran sitelerden yükselen burcunuza bakmanız gerekmektedir.

Genelde profesyonel programlara bakanlar astrologlar olduğu için bir astrologdan harita danışmanlığı almanız önerilmektedir. Aksi takdirde astro.com gibi sitelerden de yükseleninize bakmanız mümkündür. Detaylı anlatmak gerekirse şunlar söylenebilmektedir;

  1. Doğum Saatinizi Ve Doğum Tarihinizi Not Edin.
  2. Astro.com’a Girerek Ücretsiz Haritaları Seçip Bilgilerinizi Girin.
  3. Çıkan Haritada 1. Evi Kesen Burç Yükselen Burçtur. Bunu Görmek İçin Giriş Çizgisine Bakın.

yukselen burc

1.Doğum Saatinizi Ve Doğum Tarihinizi Not Edin.

Doğum haritanızı çıkararak haritanız hakkında bilgi sahibi olmak için muhakkak doğum saatinizi ve tarihinizi bilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ASC burcunuzu öğrenmek için bir astroloğa rektifikasyon (doğum saati bulma tekniği) yaptırmanız gerekmektedir.

2.Astro.com’a Girerek Ücretsiz Haritaları Seçip Bilgilerinizi Girin.

Astro.com adlı siteye girerek horoscopes bölümünden extended chart selection kısmını seçmeniz gerekmektedir. Ardından çıkan bölümde çerezleri kabul ederek bilgilerinizi girip işe başlamanız mümkündür. Doğum tarihi ve saatinizi girmeniz en önemlisi olduğu için buna dikkat etmeniz önerilmektedir.

3.Çıkan Haritada 1. Evi Kesen Burç Yükselen Burçtur. Bunu Görmek İçin Giriş Çizgisine Bakın.

Doğum haritanızı çıkarttıktan sonra 12. Evden sonraki 1.ev bölümünde evin girişini kesen burç ASC çizgisidir. ASC burcunuzu o şekilde evi kesen noktadan gördüğünüzde öğrenmeniz mümkündür. Burçların gezegenlere göre dağılımını veren tabloda ASC yazan kısımdan da hangi burç olduğunu burcun semboliğine bakarak anlamanız mümkündür.

Yükselen Burç Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yükseleninizi hesaplamak için doğum saati ve tarihinizi mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Doğum haritanızı ilgili sitelerden çıkararak 1. Evi kesen ASC noktasındaki burcun ne olduğunu görüp keşfetmeniz gerekmektedir.

Doğum saatiniz bilinmiyorsa bir astrologdan doğum saatinizi bulma tekniği ile ilgili danışmanlık almanız önerilmektedir. Anne karnında ilk nefesinizi aldığınızda ufukta yükselen burç olan ASC noktası dünyayı nasıl algıladığınıza dair ve bunun gibi birçok konuda bilgi vermektedir.

İlginizi Çekebilir: Burçlar İnsanları Etkiler Mi?

Yükselen Burç Özellikleri

Yükselen burç kim olduğunuzla ve dünyayı nasıl algıladığınıza dair bilgi vermektedir. ASC noktası doğduğunuz anda çevresel koşullar hakkında da bilgi vermektedir.

Görünüşünüz, sağlık durumunuz, en çok neleri düşünüp neler için emek verdiğinizin hepsi bu noktadan anlaşılabilmektedir. Bireyin kimliği ve yakın çevresinin özelliklerini de veren bir burçtur. Detaylandırmak gerekirse şunlar söylenebilmektedir;

  • Dünyayı Nasıl Algıladığınıza Dair Bilgi Verir.
  • Kimliğinize Dair Bilgi Verir.
  • İmaj, Görünüm, Sağlık Durumu Ve Ne İçin Emek Verdiğinizin Bilgisini Verir.
  • Yükselen Burç Anne Karnındayken Nasıl Koşullarda Geliştiğinizin Bilgisini Verir.
  • Yakın Çevre Ve Ailenin Doğum Anındaki Koşullarını Gösterir.

Yükselen burç, bireyin anne karnındayken aldığı ilk nefestir. Koşullar ve mücadelenin hangi yönde olduğunu, bireyin nelere emek verdiğini göstermektedir.

yukselen burc ne

Yükselen Burç Ne Kadar Önemli?

Yükselen burç, güneş burcunuzdan daha fazla kim olduğunuz ve hangi koşullarda büyüdüğünüze dair bilgi vermektedir. Bu nedenle, özelliklerini en çok yansıttığınız burçtur çünkü anne karnında nefesi aldığınız ilk gelişim noktasıdır.

Hayatınızdaki gündemi ilerletilmiş ve güneş dönümü haritanızda nasıl yaşadığınızı anlamanız için önemli bir göstergedir. Natal haritanızda yükselen hangi burçta gündeminiz o özelliklere göre baskınlaşmaktadır.

Yükselen Burç Ne Kadar Etkilidir?

Yükseleniniz bu hayata geliş amacınız ve bu hayatı nasıl algıladığınızla ilgilidir. Hayatı çalışılması gereken bir yer olarak görüyorsanız ASC ufkunda başak burcu yükselmiş demektir.

Eğer yükseleniniz aslansa bolluk içindeki koşullarda doğmuş olduğunuz şeklinde bir yorum yapılabilmektedir. Yorumlar çok çeşitlidir ve farklılaşabilmektedir. Bu nedenle, burada verilen örneklerin sadece sembolik olduğunu unutmamanız önemlidir.

Yükselen Burç Değişir Mi?

Yükselen burç, ilerletilmiş haritalarda her sene değişebilmekte ancak bazen aynı kalabilmektedir. O yılın gündemine göre gezegen hareketlerinden etkilenen haritanızın ilerletilmiş halini görebilmeniz mümkündür.

Aynı zamanda, güneş döngüsü ve ay döngüsü haritalar da o sene için ASC noktanızı hangi burcun kestiği bilgisini vermektedir. Bunun için astro.com sitesine girerek solar return, lunar return ve progressed chart harita seçeneklerini seçerek bilgi almanız tavsiye edilmektedir. Tüm bu haritalara bakmak için doğum saati ve doğum tarihi bilginizi doğru bilmeniz çok önemlidir.

Yükselen Burç Kaç Dakikada Bir Değişir?

Yükselen burç ortalama 2 saatte bir değişmektedir. Yani doğduğunuz saatten 2 saat sonra doğsaydınız burcunuzun değişebileceğini söylemek mümkündür.

Yükseleninizi öğrenmek için doğum saati ve doğum tarihi bilginizin tam olması gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış bir doğum saati bilgisi girdiğinizde güneş, ay ve ASC burcunuzun bilgisini yanlış alabilmeniz olasıdır. Bunun olmaması için bir astrologdan harita danışmanlığı almanız sizin için en sağlıklısıdır. Doğum saatinizi bilmiyorsanız danışmanlık aldığınız astroloğun sizin için doğum saati bulma tekniği çalışması yapacağını söylemek mümkündür.