Zoom Invalid Meeting ID Ne Demek? Nasıl Düzelir?

zoom invalid meeting id

Invalid meetin ID hatası, geçersiz kurul kimliği lütfen denetleyip yeniden deneyin ifadesi anlamına gelmektedir. Zoom uygulamasında isim ve şifreyi yanlış yazılmasından dolayı algılanan hata türüdür. Bu tür bir hata alındığında giriş bilgilerin kontrol edilmesi önemlidir. Bunun dışında şifrenin doğruluğu ve farkı tarayıcı denenmelidir. Kısaca böyle bir hata ile karşılaşmamak için kontrolü iyi yapmak gerekmektedir.

Zoom Invalid Meeting ID Nasıl Düzelir?

 • Adım 1: İlk olarak Zoom invalid meeting ID düzeltme için giriş bilgilerin doğruluğundan emin olmak gerekmektedir.
 • Adım 2: Aşırı yoğunluktan dolayı serverlar yoğunluğu kaldıramama gibi sorun yaşanmaktadır. Bu durumda beklemek gerekmektedir.
 • Adım 3: Beklenmesine rağmen uygulama girilmiyorsa son sürümü indirilmelidir.

Not: Bazen farklı mail adresi ya da başka bir cihaz ile giriş yapmak sorunu çözmektedir.

Zoom Meeting ID Ne Demek?

Meetin ID, öğrencilerin derslere girebilmesi için verilen numaradır. Öğrencilere verilen ID sayesinde Zoom uygulamasını kullanarak kayıt işlemi gerçekleştirmeden derslere girilmesini sağlamaktadır.

Yeni bir ders başlatmak için ‘’New Meeting’’ simgesine tıklanmalıdır. Ardından açılan ekranda yer alan ID numarası öğrenciye verilmelidir. Öğretmenler, ‘’Start Meeting’’ seçeneğin tıkladıktan sonra öğrenciler ID’yi paylaşıp derslere katılım sağlayacaktır.

Bazı durumlarda geçersiz toplantı kimlik hatası gibi sorunlar meydana gelmektedir. Bu tür durumlarda mutlaka yazılan bilgileri kontrol etmek gerekmektedir. Eğer yazılan bilgiler doğruysa başka bir cihazdan ya da başka bir tarayıcıdan tekrar girilmedir.

Invalid Meeting ID Please Check and Try Again Ne Demek?

Geçersiz toplantı kimliği lütfen kontrol edin ve tekrar deneyin anlamını ifade etmektedir. Canlı derse giriş yapılırken kullanıcı bilgileri hatalı ya da öğretmen tarafından verilen şifre geçersiz ise bu tür hata meydana gelmektedir. Kontrolü mutlaka düzgün yapmak gerekmektedir.

Bazen uygulama son sürümde değilse de aynı hatayı göstermektedir. Uygulamanın en son sürümünü indirmek büyük ihtimal sorunu çözecektir. Eğer problem devam ediyorsa internet tarayıcısını değiştirmek gerekmektedir. Bunun yanında internetin stabil olduğundan emin olunmalıdır. Hata hala devam ediyorsa farklı cihazdan uygulamaya bağlanmak gerekmektedir.

Zoom’da Geçersiz Toplantı Kimliği Ne Demek?

Zoom’da geçersiz toplantı kimliği, mesaj görülmediği için kimlik süresinin dolmasında ya da kimliğin oturum ile eşlemediğinde ortaya çıkan sorundur. Zoom’da geçersiz toplantı kimliği oluşmasına neden olan durumlar şunlardır;

 • Giriş çubuğuna yanlış toplantı kimliği yazarsanız bu hatayı alırsınız.
 • hesabınızda aynı anda farklı cihazlardan giriş yaparsanız Zoom aramasına katılamazsınız.
 • İnternet bağlantınız zayıf ya da kesilmişse bağlanamazsınız.
 • Katılmaya çalıştığınız oturum bittiyse ya da silindiyse kimlik süresi dolar ve aynı hatayı alırsınız.

Zoom Toplantı Kimliğine Ne Yazılır?

Zoom toplantı kimliği, 9,10 ya da 11 haneden oluşan benzersiz numaralardır. bu numaralar sayesinde Zoom toplantısına katılınabilir. Zoom toplantı kimliğinizi numarası almak için;

 • Adım 1: Zoom toplantı kimliğine erişmek için web üzerinden Zoom uygulamasına giriş yapın.
 • Adım 2: ”Profil” kısmına tıklayın.
 • Adım 3: ”Kişisel Toplantı Kimliği” bölümünün yanında yer alan ”Düzenle” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 4: 10 haneli kimlik numarası girin.
 • Adım 5: Kişisel toplantı kimliğini kullanmak için onay kutusunu işaretleyin.
 • Adım 6: ”Değişiklikleri Kaydet” yazısına tıklayın.